Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 06:19:45 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΕΟ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ  (Αναγνώστηκε 2251 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1432



Προφίλ
« στις: Αύγουστος 03, 2011, 01:04:33 πμ »

Σημερα με αφορμη μια βαπτηση που εχω να παω τηλεφωνησα στην ΤΤΕ για να παρω ενα ΔΙΟΝ.
Ο υπαλληλος  μου ειπε οτι τον Οκτωβριο θα κυκλοφορηση ενα νομισμα αναμνηστικο.
θα διατεθει στα 80 ευρω,καιθα κοπει σε 2500 τεμαχια.
δεν ειχε το προγραμα μπροστα του,και εγω δεν ηθελα να τον απασχολισω περισσοτερο.
οποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ας γραψει.
Καταγράφηκε
melios
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 03, 2011, 08:26:57 μμ »

Εγώ συνήθως για το ότι καινούργιο βγάζει η ΤΤΕ ενημερώνομαι από την σελίδα εδώ. Τα βγάζει αρκετά συχνά τι θα βγει και πότε.

Σχετικά με αυτό που ρώτησες, ξέρω ότι τον Οκτώβρη θα βγει σε 2500 κομμάτια η πρώτη PROOF σειρά Ελληνικών ευρώ. Λογικά αυτό θα εννοούσε ο υπάλληλος.

ΥΣ Να σε ρωτήσω κάτι; Επειδή, έγραψες ότι πήρες το ΔΙΟΝ πρόσφατα. Επειδή και εγώ το πήρα το συγκεκριμένο νόμισμα από ηλεκτρονική παραγγελία από την ΤΤΕ της αθήνας με παραξένευαν 2 πράγματα. 1ο το κουτάκι που σε δώσανε είναι ένα μεγάλο μπλέ που το εθνόσημο το έχει στο εσωτερικό του;2ο εμένα με φάνηκε σαν η περίμετρος του νομίσματος να είναι πιο μικρή από τα στάνταυρ ασημένια. Ισχύει και σε σένα αυτό;
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2011, 08:49:36 μμ »

Δεν βγαίνει NEO αναμνηστικό νόμισμα τον ΟΚΤΩΒΡΙΟ. Ότι ήταν να βγει σε αναμνηστικό νόμισμα για φέτος βγήκε. Θα βγει, για 1η φορά, η σειρά ευρώ νομισμάτων 2011 σε proof , και αυτό ας το δούμε πρώτα αν είναι όντως proof, γιατί έχω αμφιβολίες.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences