Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 04:33:43 μμ
Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172434 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #435 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:15:11 μμ »

Σου απάντησα αλλά δεν το είδες.
Είμαι τέρας ψυχραιμίας και δε μασάω. Οπότε, προσπαθώντας ν' αποπροσανατολίσεις τους φίλους το μόνο που καταφέρνεις είναι να εκτείθεασι περισσότερο.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #436 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:16:40 μμ »

Κύριοι καλά τα λέτε όλοι και έχετε απόλυτο δίκιο εγώ μόνο για ένα πράγμα αναρωτιέμαι ειλικρινά έχετε αγοράσει ποτέ ένα νόμισμα από κάποιον στο e bay να σας χει κάνει Π@#στια και να αγοράσετε από τον ίδιο πάλι και μάλιστα πάλι ακριβό νόμισμα γιατί το προσπερνάμε όλοι αυτό ειλικρινά δώστε μου μια πειστική   απάντηση  αυτό με προβληματίζει μόνο έμενα και τον ξαναλέω δεν θέλω να υπερασπιστώ κανένα
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #437 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:19:49 μμ »

Αυτό είναι xf, δεν είναι; Στο reholding το ετικετάκι εκμοντερνίζεται. Δηλαδή αποκτά τη μορφή των καινούργιων.Εστειλα μια καραβιά για reholding προσφατα και ξερω.Οι εταιρείες διορθώνουν μέχρι και λάθη από παλιές πιστοποιήσεις τους...Δεν το ήξερα και ένιωσα μεγάλη έκπληξη όταν το διαπίστωσα.


Κώστα όχι πάντα.
Σε μερικά αφήνουν το ίδιο ταμπελάκι, αλλά το νόμισμα φωτογραφίζεται.
Ένα Peace Dollar που έστειλα για reholder με τον Ανάργυρο και άφησαν το ίδιο ταμπελάκι.

http://www.ngccoin.com/certlookup/index.aspx?CertNumber=180929-036

Και η φώτο στο παλιό holder


Καταγράφηκε
laskaris1254
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #438 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:20:22 μμ »

Αυτό είναι xf, δεν είναι; Στο reholding το ετικετάκι εκμοντερνίζεται. Δηλαδή αποκτά τη μορφή των καινούργιων.Εστειλα μια καραβιά για reholding προσφατα και ξερω.Οι εταιρείες διορθώνουν μέχρι και λάθη από παλιές πιστοποιήσεις τους...Δεν το ήξερα και ένιωσα μεγάλη έκπληξη όταν το διαπίστωσα.

Κώστα η NGC τα φωτογραφίζει στο reholding?

Ο κούκλος Σαρκασμός έχει δίκιο και τα φωτογραφίζουν κιόλας.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #439 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:20:30 μμ »

Κύριοι καλά τα λέτε όλοι και έχετε απόλυτο δίκιο εγώ μόνο για ένα πράγμα αναρωτιέμαι ειλικρινά έχετε αγοράσει ποτέ ένα νόμισμα από κάποιον στο e bay να σας χει κάνει Π@#στια και να αγοράσετε από τον ίδιο πάλι και μάλιστα πάλι ακριβό νόμισμα γιατί το προσπερνάμε όλοι αυτό ειλικρινά δώστε μου μια πειστική   απάντηση  αυτό με προβληματίζει μόνο έμενα και τον ξαναλέω δεν θέλω να υπερασπιστώ κανένα
Γιατι την πουστια την καταλαβε καποιες μερες μετα οταν το εκανα θεμα στο φορουμ και τον ενημερωσαν καποια παλικαρια.
Καταγράφηκε

babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #440 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:21:33 μμ »

οκ
Καταγράφηκε
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #441 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:22:37 μμ »

Κύριε Μπάμπη μπορείτε να διευκρινίσετε αν αυτό που δώσατε ήταν αυτό το νόμισμα σε αυτό το κουτάκι ή κάποιο άλλο νόμισμα σε αυτό το κουτάκι? Υπάρχει περίπτωση απλά πχ. να έπεσε και να έσπασε το κουτί και να ξανακολλήθηκε?
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #442 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:23:27 μμ »

Τα φωτογραφίζουνε! Και μάλιστα υπάρχουν δύο, και στο παλιο και στο καινουργιο submission: 1877004-003 και 2791172-001 πχ

Ζητω συγγνώμη από το φίλο που ανέβασα το νόμισμα του. Ας κατανοήσει ότι το θέμα είναι σοβαρό.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #443 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:24:00 μμ »

Γιατι την πουστια την καταλαβε καποιες μερες μετα οταν το εκανα θεμα στο φορουμ και τον ενημερωσαν καποια παλικαρια.

Μήπως θυμάσαι την ημερομηνία που ενημερώθηκε ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #444 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:24:56 μμ »

Αν δεν το καταλαβαίνεις και πάλι σημαίνει ότι παίζουν δύο τινά:

α) Δεν ξέρεις από νομίσματα και δε μπορείς να καταλάβεις.
β) Είσαι φερέφωνο και δε θέλεις να καταλάβεις.

Διάλεξε και πάρε αυτό που είναι το πιο ανώδυνο για σένα.

Κούκλε, αυτά με τα "φερέφωνα" άσ' τα και δεν περνάνε σε μένα. Σε ρώτησα κάτι, δεν έχεις το θάρρος να απαντήσεις ευθέως, καταλαβαίνω και τα νεύρα σου, που βλέπεις να σου χαλάει η αρχική συνταγή. Καταλαβαίνω γενικά τη θέση σου, τα κίνητρά σου και το σκοπό σου.

Επειδη βλεπω οτι εχεις γνωση του θεματος , και δεν εχεις κακη προθεση.........
Το row πως κατεληξε στον Αυστραλο μηπως το  ξερεις κι αυτο;;
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #445 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:27:24 μμ »

Ενώ είχα ελέγξει πριν το στείλω ότι δεν υπήρχε φωτο στο παλιό.

Ηλία ό,τι έχω στείλει έχει αλλάξει. Και στέλνω χρόνια γι' αλλαγή κουτιών. Το ετικετάκι είναι πάντα εκμοντερνισμενο.
 Έχω στειλει μόνο ελληνικά.
Καταγράφηκε
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #446 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:27:50 μμ »

Κύριοι καλά τα λέτε όλοι και έχετε απόλυτο δίκιο εγώ μόνο για ένα πράγμα αναρωτιέμαι ειλικρινά έχετε αγοράσει ποτέ ένα νόμισμα από κάποιον στο e bay να σας χει κάνει Π@#στια και να αγοράσετε από τον ίδιο πάλι και μάλιστα πάλι ακριβό νόμισμα γιατί το προσπερνάμε όλοι αυτό ειλικρινά δώστε μου μια πειστική   απάντηση  αυτό με προβληματίζει μόνο έμενα και τον ξαναλέω δεν θέλω να υπερασπιστώ κανένα

Ο Αυστραλός ισχυρίζεται ότι αγόρασε τον φοίνικα ένα χρόνο πριν, τον παρέλαβε και του άρεσε. Μένοντας ικανοποιημένος με την συναλλαγή αγοράζει ξανά από τον ίδιο πωλητή ένα εικοσάρικο του 33. Κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τον φοίνικα μόνο όταν το έβγαλε για πώληση στο ebay.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #447 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:28:48 μμ »

Μέχρι χτες ψάχνατε –ΤΑΧΑ ΜΟΥ- να βρείτε τον «απατεώνα που έδωσε το νόμισμα στον Ρακοσυλλέκτη». Τώρα, που εμφανίστηκε ο προτελευταίος ιδιοκτήτης του νομίσματος, προχωράμε  σε άλλο σενάριο.

Για πάμε ξανά, παρέα με τους επίδοξους Κλουζώ, μπας και λυθεί το μυστήριο.

Exhibit Α, που λένε και τ’ Αμερικανάκια στα δικαστήρια :  Σετ (3) φωτογραφιών Βασιλακόπουλου, από την καταχώρησή του στο ebay, το καλοκαίρι του 2013.

http://www.worthpoint.com/worthopedia/greece-1828-foinix-ngc-ms62-464435179

Exhibit B : Σετ φωτογραφιών του Αυστραλού, στην αρχική  του καταχώρηση, όταν προσπάθησε να πουλήσει το νόμισμα μέσα στο κουτί.

http://www.ebay.com/itm/SILVER-PHOENIX-GREECE-1828-Kapodistrias-NGC-Graded-MS-62-UNC-RARE-/161362066245?pt=AU_Coins2&hash=item2591edbb45&nma=true&si=AewVQqRHZ8gDlrtu4ad3zv562I0%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Κοιτάμε προσεκτικά το σλαμπ που έχει αναρτήσει ο Αυστραλός : Εμπροσθότυπος, δεξιά πλευρά του σλάμπ, ώρα 02.00 στην προέκταση της ακτίνας του νομίσματος.  Διακρίνονται ολοκάθαρα σε όλες τις φωτογραφίες δύο μικρά μαύρα ρινίσματα, μεγέθους 1-2 χιλιοστών,  που έχουν εγκλωβιστεί μέσα στo slab και πάνω στο λευκό holder, δηλαδή μεταξύ διαφανούς καλύμματος και holder.

Κοιτάμε ξανά τις φωτογραφίες Βασιλακόπουλου : Κανένα απολύτως τέτοιο σημάδι.

Όπως επίσης, το slab όπως εικονίζεται στη δημοπρασία του Αυστραλού. περιμετρικά είναι τίγκα στην κόλλα. Στις φωτογραφίες Βασιλακόπουλου επ’ ουδενί υπάρχει τέτοια εικόνα.

Συμπέρασμα αβίαστο, ο Αυστραλός που δεν ξέρει από νομίσματα και πουλάει δίσκους έχει ανοίξει το slab και το έχει ξανακολλήσει. Τα σκουπιδάκια που εγκλωβίστηκαν κατά τη διαδικασία αυτή, δεν υπήρχαν το καλοκαίρι του 2013, όπως τότε δεν υπήρχαν ούτε  οι κόλλες, που φαίνονται ολοκάθαρα στις νέες φωτογραφίες. Μόνο που τον πήρανε αμέσως μυρωδιά και τότε εξαφάνισε τελείως το κουτί.

Πώς και δεν τις είδαν αυτές οι λεπτομέρειες οι γκουρούδες  της νομισματικής ; Α, ξέρω : Αυτοί κοιτάνε νόμισμα, όχι κουτί.  Σαρκασμός

Αιδώς Αργείοι, σας πήρανε χαμπάρι.


Πολλή τηλεόραση βλέπεις και δεν σου κάνει καλό...

- Δεν μίλησα με τον Βασίλη.
- Δεν κάλυπτα τον Κατσουράνη.
- Carthago delenda est.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #448 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:30:57 μμ »

Παιδια κλεινει το θεμα απο μενα. Αν καποιος θελει να γραψει κατι σοβαρο ας ενημερωσει.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #449 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:49:45 πμ »

Παναγιωτη, ξαναπεσε για υπνο, γιατι εδω θα μας τρελλανουν οι ειδημονες.
Οπως φαινεται, η ngc σε μερικες περιπτωσεις πιεζει τα δοντακια του ασπρου πλαστικου εαν το νομισμα στεκεται  χαλαρα (λογω ανισου παχους ριμ κλπ) και αυτο δεν ειναι αποδειξη μαιμουδιας, οπως ανεφερε και ο Μεφιστο εχει και αυτος κυπριακο NGC  με πιεσμενα δοντακια ,βαριεμαι να ψαξω τα δικα μου, αλλα οποιος δεν βαριεται, ας ψαξει, μαλλον θα βρει.
Και αν αυτο που αναφερατε οτι το σλαμπ του επιμαχου φοινικα (νεο σλαμπ-παλια ετικετα-οχι φωτο) ειναι ανυπαρκτο και εξ ορισμου μαιμου σε αυτη την διαταξη, τοτε θα πρεπει να πιστεψω οτι ο dealer της PCGS εβγαλε στο ebay ενα εξ ορισμου μαιμου σλαμπ που θα μπορουσε να αγορασει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ (ειτε ο αυστραλος,ειτε ο Ποδαρας, ειτε ο Φουφουτος) και να τον καταστρεψει στο λεπτο.
Και αυτο το εξ ορισμου μαιμου σλαμπ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΡΕΦΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ στην δημοπρασια που ολοι τους παρακολουθουσαν πριν ενα χρονο, ουτε τωρα στου Αυστραλου και ανακαλυφθηκε η χοτροκοπια αυτη ,σαν να λεμε ταληρο του 1876 με τον ..Οθωνα.. σημερα που το ειπε εδω ενας φιλος..
Βαρεθηκα, σιχαθηκα, βγαλτε ακρη μονοι σας..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences