Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 12:52:53 πμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172471 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:19:05 μμ »

.....έτσι και μπουν οι κινέζοι στη πατέντα αυτή, την έβαψα !!!!!!

Και αυτό. Θα εμφανιστούν και πλαστά slabs (όχι απλώς μαϊμουδιασμένα).

Θέμα χρόνου είναι.

Άσχετο: Θυμάται κανένας τη σφραγίδα "NOTE ECHT, STEMPEL FALSCH" (χαρτονόμισμα γνήσιο, σφραγίδα πλαστή);
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:22:51 μμ »

Τα πλαστα κινεζικά σλαμπ έχουν ήδη εμφανιστεί πριν πολυ καιρο...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:28:20 μμ »

Θα την μάθουμε την πραγματικότητα.  Αυτά τα νομίσματα έχουν ονοματεπώνυμο.

Συμφωνώ Δημήτρη και ειδικά από εσένα δεν ξεφεύγει τίποτα.
Αν βρούμε για παράδειγμα την αρχική αγγελία με φωτογραφίες το θέμα ξεδιαλύνεται.
Αλλά μην κρίνεις εκ του παρελθόντος καταστάσεις γιατί μπορεί στη συγκεκριμένη να πέφτεις έξω.
Όπως έπεσαν κάποιοι άλλοι έξω πριν από λίγο καιρό και μετά μαζεύτηκαν.



Η αρχική αγγελία έχει αναρτηθεί στην αρχη του θέματος.  Δεν την είδες?

Εννοώ την περυσινή του Βασίλη, την βρήκα αλλά χωρίς φώτο.


Πάρε και φωτογραφία.
http://www.worthpoint.com/worthopedia/greece-1828-foinix-ngc-ms62-464435179




Δημητρη, κοιταζοντας προσεκτικα τις φωτογραφιες αυτες (3 συνολικα), ειμαι 99.99% σιγουρος, οτι προκειται για ΜΗ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ slab, για πολυ καλυτερο φοινικα απ'αυτον που συζηταμε τοσην ωρα, και πιθανοτατα για κατασταση αντιστοιχη με τον βαθμο του. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΜΙΣΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ σλαμπ. Οριστε:



Πισω πλευρα, με δαχτυλακι σημα κατατεθεν του Βασιλη



και τριτη φωτο





Τελος παντων, αν δεν μπορω να τις ανεβασω ολες εδω δειτε τις μονοι σας.


Που ειναι οι κολλες, που ειναι το τσαλακωμενο label , κλπ κλπ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ το σλαμπ της δημοπρασιας της 13ης Αυγουστου , κι ο φοινικας δειχνει ακυκλοφορητος. Αμα κανω λαθος, θ'αρχισω τις κωλοτουμπες να με παρει ο αγαπουλας στο λεωφορειο με την υπολοιπη ομαδα.

Συνεχιζω με τα νουμερα και τα ξαναλεμε.



To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:34:09 μμ »

Ε τότε μην διαμαρτύρεσαι αφού δεν έχεις γνώση.

Δημήτρη θα διαμαρτύρομαι για ότι θέλω... γιατί είμαι έξω από το κόλπο.  Κλείσιμο ματιού
Άλλοι πρέπει να ενημερώσουν... άλλοι γνώριζαν και έκαναν την πάπια τόσο καιρό.

Περιμένατε κανένα 'λιανούρι' να τσιμπήσει, για να είναι ο 'δακτυλοδεικτούμενος' της υπόθεσης και σεις μέλι-γάλα. Το αναφέρατε ξεκάθαρα πιο πάνω... Γνωρίζαμε εδώ και καιρό. Και αφού ξέρατε κ.κ. του ΔΣ της ΠΝΕ... γιατί δεν κάνατε κάποια αναφορά εσείς ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1058



Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:40:44 μμ »

Τι να κοιταξω δηλαδη, βαρεθηκα ηδη κι εχω κι αλλα πραματα να κανω, ασε που μου χαλατε το καθιερωμενο μου οφ απο νομισματικα καλοκαιριατικα. Εγω ημουνα αυτος που εστειλα μηνυμα στον Πητερ, εγω πιστεψα τις μ ######ς που μου εγραψε σε 5 μηνυματα (εχει θεματακι με την υπομονη, αυτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ) και βεβαια ο Βασιλης δεν ειναι εδω για να απαντησει, αλλα ουτε και μπορει.

Που και να μπορουσε, απ'οσο ξερω τον ανθρωπο και παρ'ολες τις διαφορες που μπορει τυχον να εχω τωρα, θα αδιαφορουσε γιατι ειναι καθαρος. Δεν ξερω απο που προεκυψε ο αλλος φοινικας, αλλα ως εδω. Οι Αμερικανοι αθωωσαν τη δολοφονο της διχρονης κορης της, (Casey Anthony) επειδη ο αντεισαγγελεας δεν μπορεσε να αποδειξει το "beyond any reasonable doubt" κι εδω παιζουμε καλοκαιριατικα;

Τα ονοματα μπορει ναχουνε ονοματεπωνυμο Δημητρη, αλλα πολλα τα μυστικα του καθενος, οπως μολις πριν ελεγα σε φιλο μελος εδω στο τηλεφωνο. Αδικος κοπoς και για την ΠΝΕ κατα την αποψη μου. ΤΕΛΟΣ (για μενα).
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:41:21 μμ »

Ε τότε μην διαμαρτύρεσαι αφού δεν έχεις γνώση.

Δημήτρη θα διαμαρτύρομαι για ότι θέλω... γιατί είμαι έξω από το κόλπο.  Κλείσιμο ματιού
Άλλοι πρέπει να ενημερώσουν... άλλοι γνώριζαν και έκαναν την πάπια τόσο καιρό.

Περιμένατε κανένα 'λιανούρι' να τσιμπήσει, για να είναι ο 'δακτυλοδεικτούμενος' της υπόθεσης και σεις μέλι-γάλα. Το αναφέρατε ξεκάθαρα πιο πάνω... Γνωρίζαμε εδώ και καιρό. Και αφού ξέρατε κ.κ. του ΔΣ της ΠΝΕ... γιατί δεν κάνατε κάποια αναφορά εσείς ;;
Όταν ο θιγόμενος δεν κάνει καταγγελία τι περιμένεις?  Ξέρεις στα δικαστικά-νομικά θέματα υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ "ξέρω τι έχει συμβεί" και "αποδεικνύω τι έχει συμβεί προσκομίζοντας στοιχεία και μαρτυρίες".  Μην το παίζεται έξυπνοι.  Έχουν διαγραφεί μέλη από την ΠΝΕ για τέτοια παραπτώματα, δεν είμαστε πρωτάρηδες.
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:44:12 μμ »

Τι να κοιταξω δηλαδη, βαρεθηκα ηδη κι εχω κι αλλα πραματα να κανω, ασε που μου χαλατε το καθιερωμενο μου οφ απο νομισματικα καλοκαιριατικα. Εγω ημουνα αυτος που εστειλα μηνυμα στον Πητερ, εγω πιστεψα τις μ ######ς που μου εγραψε σε 5 μηνυματα (εχει θεματακι με την υπομονη, αυτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ) και βεβαια ο Βασιλης δεν ειναι εδω για να απαντησει, αλλα ουτε και μπορει.

Που και να μπορουσε, απ'οσο ξερω τον ανθρωπο και παρ'ολες τις διαφορες που μπορει τυχον να εχω τωρα, θα αδιαφορουσε γιατι ειναι καθαρος. Δεν ξερω απο που προεκυψε ο αλλος φοινικας, αλλα ως εδω. Οι Αμερικανοι αθωωσαν τη δολοφονο της διχρονης κορης της, (Casey Anthony) επειδη ο αντεισαγγελεας δεν μπορεσε να αποδειξει το "beyond any reasonable doubt" κι εδω παιζουμε καλοκαιριατικα;

Τα ονοματα μπορει ναχουνε ονοματεπωνυμο Δημητρη, αλλα πολλα τα μυστικα του καθενος, οπως μολις πριν ελεγα σε φιλο μελος εδω στο τηλεφωνο. Αδικος κοπoς και για την ΠΝΕ κατα την αποψη μου. ΤΕΛΟΣ (για μενα).
Το βρήκες το cert number που σου ζήτησα ή παίρνεις ποσοστά και εσύ Σαρκασμός
Καταγράφηκε

digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1058



Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:45:21 μμ »

Παράθεση
To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.


Εστω κι ετσι, εφοσον το λες σε πιστευω. Το σλαμπ ομως ΔΕΝ ειναι παραποιημενο απ'αυτες τις φωτογραφιες, και δεν νομιζω οτι ο Βασιλης θακανε κατι τετοιο (προσωπικη μου αποψη) , ουτε και φυσικα θα δεχοταν να πυλαγε εκ μερους αλλου παραποιημενο σλαμπ, τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Με κουρασε το θεμα, σορρυ.

Και οχι, δεν εψαξα τα νουμερα γιατι πονεσαν τα ματακια μου.  Σαρκασμός

Ισως αμα ειμαι σε καλυτερη φαση η σε αλλη ζωη.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:47:45 μμ »

Ποτέ δεν ήμουν εντός ούτε και θα μπω, όποιος έχει λερωμένη τη φωλιά του ας φροντίσει να καθαρίσει.
Κάντε ότι γουστάρετε παλικάρια... Συνεχίζω το διάβασμα, γιατί όταν γράφω συγχύζομαι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:47:50 μμ »

"beyond any reasonable doubt"

Αυτό ισχύει για τα ποινικά, δεν ισχύει για τα αστικά.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:49:59 μμ »

Ε τότε μην διαμαρτύρεσαι αφού δεν έχεις γνώση.

Δημήτρη θα διαμαρτύρομαι για ότι θέλω... γιατί είμαι έξω από το κόλπο.  Κλείσιμο ματιού
Άλλοι πρέπει να ενημερώσουν... άλλοι γνώριζαν και έκαναν την πάπια τόσο καιρό.

Περιμένατε κανένα 'λιανούρι' να τσιμπήσει, για να είναι ο 'δακτυλοδεικτούμενος' της υπόθεσης και σεις μέλι-γάλα. Το αναφέρατε ξεκάθαρα πιο πάνω... Γνωρίζαμε εδώ και καιρό. Και αφού ξέρατε κ.κ. του ΔΣ της ΠΝΕ... γιατί δεν κάνατε κάποια αναφορά εσείς ;;
Όταν ο θιγόμενος δεν κάνει καταγγελία τι περιμένεις?  Ξέρεις στα δικαστικά-νομικά θέματα υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ "ξέρω τι έχει συμβεί" και "αποδεικνύω τι έχει συμβεί προσκομίζοντας στοιχεία και μαρτυρίες".  Μην το παίζεται έξυπνοι.  Έχουν διαγραφεί μέλη από την ΠΝΕ για τέτοια παραπτώματα, δεν είμαστε πρωτάρηδες.

Για τρίτη φορά: Άλλο τα ποινικά, άλλο τα αστικά.
Και για πρώτη φορά: Άλλο τα διοικητικά (μέτρα = ποινές).
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:53:43 μμ »

Ο Βασιλης δεν θα εκανε ποτε τετοιο πραγμα ουτε θα πουλαγε παραποιημενο εν γνωσει του. Βλακας δεν ειναι. Ουτε απατεωνας.

Κατι αλλο εχει γινει, μακαρι να βγει να καθαρισει η κατασταση. Ο Αυστραλος παλι το εβγαλε σε δημοπρασια αυτη τη φορα raw.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:54:33 μμ »

Παράθεση
To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.


Εστω κι ετσι, εφοσον το λες σε πιστευω. Το σλαμπ ομως ΔΕΝ ειναι παραποιημενο απ'αυτες τις φωτογραφιες, και δεν νομιζω οτι ο Βασιλης θακανε κατι τετοιο (προσωπικη μου αποψη) , ουτε και φυσικα θα δεχοταν να πυλαγε εκ μερους αλλου παραποιημενο σλαμπ, τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Με κουρασε το θεμα, σορρυ.

Και οχι, δεν εψαξα τα νουμερα γιατι πονεσαν τα ματακια μου.  Σαρκασμός

Ισως αμα ειμαι σε καλυτερη φαση η σε αλλη ζωη.
Κοίτα, γεγονός είναι ότι ο Βασίλης το είχε raw το νόμισμα και λίγο αργότερα το πούλησε πιστοποιημένο σε παραποιημένο slab.  Το γεγονός αυτό από τα στοιχεία που έχουμε δεν αμφισβητείται.  Αν με ρωτάς τώρα κατά πόσο γνωρίζω ποιος έκανε την παραποίηση, η απάντησή μου είναι όχι, δεν γνωρίζω.  Κατά τα άλλα όμως  αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό μου για το θέμα.  
Καταγράφηκε

digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1058



Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:04:09 μμ »

Ο Βασιλης δεν θα εκανε ποτε τετοιο πραγμα ουτε θα πουλαγε παραποιημενο εν γνωσει του. Βλακας δεν ειναι. Ουτε απατεωνας.

Κατι αλλο εχει γινει, μακαρι να βγει να καθαρισει η κατασταση. Ο Αυστραλος παλι το εβγαλε σε δημοπρασια αυτη τη φορα raw.


Ναι Γιωργο, αυτην την αποφαση μου την ανακοινωσε χτες στο 5ο μηνυμα του, και πριν προλαβω να απαντηω σε οποιοδηποτε, τοχε ηδη βγαλει no reserve παρα την προτροπη μου για το αντιθετο, σε χρονικη στιγμη που τον πιστευα ακομα, αλλα εστω κι ετσι καθυστερημενη.

Μπορω να συ πω απο τωρα οτι αν η δημοπρασια δεν φτασει κοντα στα λεφτα που πληρωσε μουπε οτι θα την κλεισει. Μην αρχισω τωρα με το ποσο ΑΝΗΘΙΚΟ ειναι αυτο, και ποσο λαθος μηνυμα στελνει (ανηθικη προταση για να την κλεισει, ελλειψη σεβασμου στους μπιντερς) , χωρια που χανει τα 15 τελευταια βασικα δευτερολεπτα των snipes ετσι.

Γιωργο, απο πειρα σου λεω κατι που ξερεις ηδη. Ειτε εμπορος εισαι, ειτε πελατης, κυριως ομως εμπορος κι εγινε μια στραβη (πχ ενας εντελως αδικος βαθμος) take the hit and move on. Κανενας δε γουσταρει την κλαψα.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1058



Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:08:41 μμ »

Παράθεση
To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.


Εστω κι ετσι, εφοσον το λες σε πιστευω. Το σλαμπ ομως ΔΕΝ ειναι παραποιημενο απ'αυτες τις φωτογραφιες, και δεν νομιζω οτι ο Βασιλης θακανε κατι τετοιο (προσωπικη μου αποψη) , ουτε και φυσικα θα δεχοταν να πυλαγε εκ μερους αλλου παραποιημενο σλαμπ, τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Με κουρασε το θεμα, σορρυ.

Και οχι, δεν εψαξα τα νουμερα γιατι πονεσαν τα ματακια μου.  Σαρκασμός

Ισως αμα ειμαι σε καλυτερη φαση η σε αλλη ζωη.
Κοίτα, γεγονός είναι ότι ο Βασίλης το είχε raw το νόμισμα και λίγο αργότερα το πούλησε πιστοποιημένο σε παραποιημένο slab.  Το γεγονός αυτό από τα στοιχεία που έχουμε δεν αμφισβητείται.  Αν με ρωτάς τώρα κατά πόσο γνωρίζω ποιος έκανε την παραποίηση, η απάντησή μου είναι όχι, δεν γνωρίζω.  Κατά τα άλλα όμως  αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό μου για το θέμα.  

Τον καταλαβαινω Δημητρη, τον καταλαβαινω. Εαν το θεμα προεκυπτε στο καφε, ισως να μην ειχα εξαντλησει την υπομονη μου, και συμφωνω 200% με τον Ηλια οτι αλλα λεμε μεταξυ μας κι αλλα σε δημοσιο φορουμ. Εδω κρεματε εναν ανθρωπο λογω προβληματισμου, κι ο οποιος δεν εχει καν το δικαιωμα να απαντησει. Αυτο για μενα ειναι λαθος (αστικο η ποινικο, αδιαφορω sac, που κατα τ'αλλα οφειλω να πω οτι πολλα ποστ σου με διασκεδσαν πραγματικα και σ'ειχα παρεξηγησει στην αρχη, συγνωμη γι αυτο).
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences