Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 05:03:51 μμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172441 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 14, 2014, 05:43:43 πμ »

Ασε που τωρα μου μπαινουν ιδεες και για αλλα νομισματα που εχουν πουληθει.  Ας ριξουν ολοι μια ματια στα slab τους. 
Καταγράφηκε

Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 14, 2014, 06:48:14 πμ »

τελικά δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα.

Κουτάκια δεν μαζεύουν οι περισσότεροι? (μη πω όλοι...)   "Τι έγραψε"...... "τι θα γράψει".....

Για το κουτάκι δεν γίνεται η συζήτηση?

Μετά θέλουμε να μάθουν οι νέοι....

Μπορώ να κατηγορώ γιατί ξέρω...όλοι είναι συλλέκτες και κανένας δεν μαζεύει "κουτάκια", άρα δεν απευθύνομαι σε κανένα.

Τελικά κάποιο threat  για νομίσματα  Απορία??



Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:24:25 πμ »

Τον σλαμπάρισε στην NGREECESEA  Κλείσιμο ματιού

Αυτό είναι το νόημα. Καταπληκτική η εν λόγω εταιρεία. Πιστοποιεί στο πιτς φιτίλι. Που να καθόμαστε τώρα να τα στέλνουμε στο Αμέρικα, αφού έχουμε και στοκ από παλιά κουτάκια. Κι αν ο βαθμός είναι 5-6 grades πάνω από την κατάσταση του νομίσματος λίγο το κακό. Αφού τέτοια λαθάκια τα κάνουν οι επαγγελματίες...

Βεβαίως και οι φωτογραφίες των τριών φοινίκων(του Αυστραλού, της περσινής δημοπρασίας και του Coll-Σωτήρη) ανήκουν στο ίδιο νόμισμα. Άντε γιατί μου φαίνεται ότι στα φόρουμ δουλευόμαστε όλοι εν χορώ. Ή τουλάχιστον αυτοί που γνωρίζουν τι πραγματικά συμβαίνει.

Ηλία, όπως θα έχεις ίσως καταλάβει δεν πολυασχολούμαι και δε γράφω δημόσια αυτά που σκέφτομαι και που συζητώ με φίλους, για λόγους που ξεκινάνε από υπερβολική ευγένεια και πολιτισμό (μπούρδες, δηλαδή), μέχρι παραίτηση για καταστάσεις που θεωρούνται, κακώς, δεδομένες και μη αναστρέψιμες.
Αν ήξερες τι συζητιέται στα πηγαδάκια μεταξύ φίλων που ανήκουν όλοι στο βασικό πυρήνα των συλλεκτών, θα συμφωνούσες ότι καλύτερα που γράφονται δημόσια εδώ, γιατί και πολλές αερολογίες λέγονται που αποπροσανατολίζουν από την ουσία και γιατί πολλοί από τους κύριους θιασώτες του χώρου δε διαβάζουν το φόρουμ.
Μπούχτισα, όμως. Γιατί σιωπώ, σιωπώ, μερικοί θα νομίζουν ότι παίρνω και ποσοστό Χαμόγελο
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:37:30 πμ »

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κώστα.
Απλά να ξέρεις ότι στο πρόσφατο παρελθόν υπήρξαν δημόσια κατηγορίες που δεν ευσταθούσαν.
Γι' αυτό μίλησα για μεγάλη προσοχή.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #154 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:45:50 πμ »

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κώστα.
Απλά να ξέρεις ότι στο πρόσφατο παρελθόν υπήρξαν δημόσια κατηγορίες που δεν ευσταθούσαν.
Γι' αυτό μίλησα για μεγάλη προσοχή.

Είσαι σίγουρος ότι δεν ευσταθούσαν?  Άλλωστε ξέρεις αρκετά πράγματα ακόμα, μήπως θέλεις να τα αναφέρεις και αυτά δημοσίως?  Ειδικά εσύ, απ' όλους εδώ μέσα, δεν θα έπρεπε να κρατάς τη στάση που κρατάς και το ξέρεις. 
Καταγράφηκε

Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:55:18 πμ »

Η προσοχή και η διακριτικότητα είναι ειδικότης μου.
Οι περισσότερες από αυτές ευσταθούσαν και παραευσταθούσαν, αλλά δε δόθηκε δημοσίως συνέχεια. Τα περάσαμε εξ απαλών ονύχων. Έχω κάνει κι εγώ τουμπεκί για δική μου υπόθεση και μάλιστα ψιλοκομμένο.

Τέλος πάντων, το παρακουράσαμε πάλι για εξόφθαλμα πράγματα. Σε υγιείς αγορές οι κακοί έμποροι αποβάλλονται αργά ή γρήγορα. Φαίνεται, όμως, ότι στα συλλεκτικά έχουμε και μεγαλοψυχία και μεγάλο περίσσευμα χρημάτων, ώστε να ζούνε οι πάντες εις βάρος μας.

Και τώρα που το σκέφτομαι, ήταν ανοησία μου που εχθές δεν του έβαλα μαζί με τα καλά και μία στρώση σάπια μανιτάρια για να τα κονομήσω...Ή μάλλον έκανα καλά, γιατί σήμερα δε θα είχα πάλι παραγγελίες και θα τα τρωγα μόνος μου. Και που να τα φάω, είναι πολλά και πέφτουνε στο στομάχι πολύ βαριά... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #156 στις: Ιούλιος 14, 2014, 08:34:05 πμ »

Θεωρω οτι τα μισολογα ειναι οτι το χειροτερο.....εκτος του βασικου πυρηνα συλλεκτων που εχουν προσβαση και σε νομισματα και σε πληροφορηση υπαρχουν και καποιες δεκαδες ισως και εκατονταδες ακομα συλλεκτες που εχουν και αυτοι το δικαιωμα στην πληροφορηση για προστασια οπως υπαρχουν και νεοι στον χωρο που συντομα θα αποτραβηχτουν απαγοητευμενοι και αηδιασμενοι οποτε καλο για ολους θα ειναι να ανοιξει μια συζητηση για τα κακως κειμενα γιατι σιγουρα κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο της Δανιμαρκιας και οπως φαινεται οι παραινεσεις προς τους νεους του στυλ"μεγαλη προσοχη"δεν φθανει πλεον...προσωπικα εδω και καιρο εχω αρχισει να αποτραβιεμαι απο το ελληνικο νομισμα και μαλλον καλα εκανα(θα κλεισω μερικες τρυπες  στον Παυλο και θα σταματησω)   
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Ιούλιος 14, 2014, 08:37:18 πμ »

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κώστα.
Απλά να ξέρεις ότι στο πρόσφατο παρελθόν υπήρξαν δημόσια κατηγορίες που δεν ευσταθούσαν.
Γι' αυτό μίλησα για μεγάλη προσοχή.

Είσαι σίγουρος ότι δεν ευσταθούσαν?  Άλλωστε ξέρεις αρκετά πράγματα ακόμα, μήπως θέλεις να τα αναφέρεις και αυτά δημοσίως?  Ειδικά εσύ, απ' όλους εδώ μέσα, δεν θα έπρεπε να κρατάς τη στάση που κρατάς και το ξέρεις.  
Για το συγκεκριμένο που μιλάω δεν ευσταθούσαν Δημήτρη.
Επειδή εσύ γνωρίζεις περισσότερα από 'μένα, μήπως θέλεις να τα αναφέρεις εσύ πρώτος?
Η αγορά απορρίπτει ή επιβραβεύει αυτόματα Δημήτρη και δεν επηρεάζεται από τη στάση κανενός.
Η δική μου στάση έχει να κάνει με τα γεγονότα.
Τα γεγονότα μίλησαν......
  
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #158 στις: Ιούλιος 14, 2014, 08:49:10 πμ »

εγώ πάντως θα θέσω πρός πώληση ότι Ελληνικό έχω σε NGC (που φυσικά είναι απείραχτα slab από φερέγγυότατους συλλέκτες) ή θα τα σπάσω και θα τα κρατήσω raw.
ούτε παλιός είμαι ούτε νέος εντελώς...........World Coins (μιας και γουστάρω) και έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο.
Μια πλήρη συλλογή Παύλου θα κρατήσω και 2-3 τάληρα σε pcgs.
Με ενέπνευσε ο Έκο περί του βλαξ..........οπότε πάρε Τάληρα Λαέεεεε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Ιούλιος 14, 2014, 08:51:08 πμ »

Θεωρω οτι τα μισολογα ειναι οτι το χειροτερο.....εκτος του βασικου πυρηνα συλλεκτων που εχουν προσβαση και σε νομισματα και σε πληροφορηση υπαρχουν και καποιες δεκαδες ισως και εκατονταδες ακομα συλλεκτες που εχουν και αυτοι το δικαιωμα στην πληροφορηση για προστασια οπως υπαρχουν και νεοι στον χωρο που συντομα θα αποτραβηχτουν απαγοητευμενοι και αηδιασμενοι οποτε καλο για ολους θα ειναι να ανοιξει μια συζητηση για τα κακως κειμενα γιατι σιγουρα κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο της Δανιμαρκιας και οπως φαινεται οι παραινεσεις προς τους νεους του στυλ"μεγαλη προσοχη"δεν φθανει πλεον...προσωπικα εδω και καιρο εχω αρχισει να αποτραβιεμαι απο το ελληνικο νομισμα και μαλλον καλα εκανα(θα κλεισω μερικες τρυπες  στον Παυλο και θα σταματησω)   
Αυτά που πρέπει να γνωρίζετε έχουν ειπωθεί.  Πάρτε τα μέτρα σας. 
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #160 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:01:53 πμ »

Θεωρω οτι τα μισολογα ειναι οτι το χειροτερο.....εκτος του βασικου πυρηνα συλλεκτων που εχουν προσβαση και σε νομισματα και σε πληροφορηση υπαρχουν και καποιες δεκαδες ισως και εκατονταδες ακομα συλλεκτες που εχουν και αυτοι το δικαιωμα στην πληροφορηση για προστασια οπως υπαρχουν και νεοι στον χωρο που συντομα θα αποτραβηχτουν απαγοητευμενοι και αηδιασμενοι οποτε καλο για ολους θα ειναι να ανοιξει μια συζητηση για τα κακως κειμενα γιατι σιγουρα κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο της Δανιμαρκιας και οπως φαινεται οι παραινεσεις προς τους νεους του στυλ"μεγαλη προσοχη"δεν φθανει πλεον...προσωπικα εδω και καιρο εχω αρχισει να αποτραβιεμαι απο το ελληνικο νομισμα και μαλλον καλα εκανα(θα κλεισω μερικες τρυπες  στον Παυλο και θα σταματησω)   
Αυτά που πρέπει να γνωρίζετε έχουν ειπωθεί.  Πάρτε τα μέτρα σας. 


Θα αστιεύεσαι , έτσι δεν είναι ? Πλάκα κανεις?Απορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:08:50 πμ »

Θεωρω οτι τα μισολογα ειναι οτι το χειροτερο.....εκτος του βασικου πυρηνα συλλεκτων που εχουν προσβαση και σε νομισματα και σε πληροφορηση υπαρχουν και καποιες δεκαδες ισως και εκατονταδες ακομα συλλεκτες που εχουν και αυτοι το δικαιωμα στην πληροφορηση για προστασια οπως υπαρχουν και νεοι στον χωρο που συντομα θα αποτραβηχτουν απαγοητευμενοι και αηδιασμενοι οποτε καλο για ολους θα ειναι να ανοιξει μια συζητηση για τα κακως κειμενα γιατι σιγουρα κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο της Δανιμαρκιας και οπως φαινεται οι παραινεσεις προς τους νεους του στυλ"μεγαλη προσοχη"δεν φθανει πλεον...προσωπικα εδω και καιρο εχω αρχισει να αποτραβιεμαι απο το ελληνικο νομισμα και μαλλον καλα εκανα(θα κλεισω μερικες τρυπες  στον Παυλο και θα σταματησω)   
Αυτά που πρέπει να γνωρίζετε έχουν ειπωθεί.  Πάρτε τα μέτρα σας. 


Θα αστιεύεσαι , έτσι δεν είναι ? Πλάκα κανεις?Απορία
Καθόλου.  Γιατί?
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:32:01 πμ »

οι τρεις φωτο δημήτρη είναι οι ίδιες. το κέρμα δηλαδή ήταν στα χέρια του βασιλακη πριν σλαμπαριστεί ή πριν 'σλαμπαριστεί' .
Αυτό δημητρη μου είναι απάτη, όχι πουλάω κατι ακριβά αλλά Γ@μημένη ΑΠΑΤΗ!! !!!! !!! Ο βασιλάκης μπορεί να μας πει σε ποιον τον πουλησε για να βρουμε ποιος εκανε την λαδια?

Η ΠΝΕ που προάγει συλλεκτικό ήθος θα παρει θέση?ΑπορίαΑπορία

Δεν ειναι αστείο αυτό Δημήτρη, εγω θα απαιτήσω να διαγραφεί αυτός που το έκανε απο την πνε το λιγότερο! κανονικά θα πρεπει οταν βρεθει ο καριολακος που το εκανε να τον μαθει και η Ngc για τα καμωματα του.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #163 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:35:14 πμ »

Και εν τέλει συγχωρέστε με όλοι σας καθώς σας συμπαθώ όλους χωρίς διακρίσεις, μόνο εγω ειχα τα @ρχίδια να ρωτησω δημοσίως αν οι φοινικες ειναι ίδοι και να απαιτήσω , στο μέτρο του εφικτού, να πάρω μια απαντηση δημοσίως στο φορουμ απο τον βασιλη για το τι εκανε τον φοινικα?

δεν ειναι αστεία αυτα, ειναι ποινικά αδικήματα. Και θελω να ξέρω αν η πνε τα ανέχεται και αν το προεδρίο τα γνωρίζει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
CHRISTOSCOIN
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #164 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:46:05 πμ »

Καλημερα

Οποιος εχει προβλημα με μελος της ΠΝΕ συντασει επιστολη προς το Διοικητικο Συμβουλιο και συζηταμε αμεσα τι ποινες και αν πρεπει να λαβουμε.
Επειδη δεν γνωριζει αγαπητε @solferino εχουμε διαγραψει αρκετους και δεν θα πω ουτε ονοματα ουτε αριθμους.

Φυσικα και προαγουμε το ηθος στην συλλογη.Στην βλακεια δεν προαγουμε κατι και δεν αναφερομαι σε σενα αλλα στην υποθεση που παρακολουθω με μεγαλη προσοχη.

Φιλικα προς ολους

Χρηστος Κασταμονιτης
Ταμιας Π.Ν.Ε

 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences