Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 01:16:58 μμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172420 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 13, 2014, 11:48:14 μμ »

Κώστα άλλο να πήρε πρέφα ο Βασιλάκης και άλλο να το έκανε ο ίδιος.
Τεράστια η διαφορά της μίας ευθύνης με την άλλη.

Η διαφορά είναι ελάχιστη, ουσιαστικά τυπική.

-----------------------------------------------------------------------

πρέπει όμως να είμαστε 100% σίγουροι όταν εκφραζόμαστε δημόσια για άτομα.
Και το 99% δεν είναι αρκετό κατ' εμέ.

(Αν σας ενδιφέρει)

Στις αστικές υποθέσεις για τον Νόμο είναι αρκετό το 99%. Κάποιες φορές και το 51%. (Άλλο τα ποινικά.)

--------------------------------------------------------------------------

Οι δημόσιες κατηγορίες όμως δεν κάνουν καλό στο συλλεκτισμό γιατί είμαστε και σχετικά λίγοι στην Ελλάδα.
Ας τα κρατάμε όλοι μέσα μας, για τον εαυτό μας.
Άντε να τα πούμε και σε κανέναν φίλο που συμπαθούμε για να μην πληρώσει τρελά δίδακτρα.

Άντε, καλά...

(Απάτης, Καλαφάτης και Σια)
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 13, 2014, 11:54:01 μμ »


Ηλία, συμφωνούμε απόλυτα. Δεν υπάρχει λόγος να καταδικάζουμε. Εμπόριο είναι και δεν ξαναγοράζουμε.
Έπιασες ακριβώς το νόημα Κώστα.


Φυσικά. Μόνο που για μια επιχείρηση είναι το ίδιο και το αυτό.
Όσο για τα τυχόν συμπεράσματα, εγώ, τουλάχιστον, το θεωρώ χρέος μου να τα μοιράζομαι με όσα ευήκοα ώτα υπάρχουν στο χώρο.
Σε ιδιωτικές συζητήσεις ναι, με αγνούς ή τουλάχιστον λογικούς ανθρώπους, δημόσια σε forum αλλάζει το πράμα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:01:03 πμ »

Ξέρω συλλέκτες που καμαρώνουν για "τζούφια" χάλκινα του Όθωνα.
Εγώ θα γίνω ο κακός?
Εγώ θα του πω ότι το πιστοποιημένο σου μεγάλε είναι τζούφιο?
Και θα με πιστέψει?
Αφού το αγόρασε raw και η εταιρεία του το πιστοποίησε, γιατί να του χαλάσω το όνειρο και να τσακωθώ και με αυτόν που του το πούλησε?

Μπορείς να παραμείνεις σιωπηλός, αν θέλεις, αλλά στην παρούσα περίπτωση δεν παραμένεις σιωπηλός.

Και κανένας "συμψηφισμός" δεν δικαιολογεί ο,τιδήποτε ή οποιονδήποτε.

Επίσης, άλλο slab με overgraded νόμισμα, άλλο μαϊμουδιασμένο slab.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 12:57:01 πμ από sac » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:07:39 πμ »

σορρυ παιδιά ο φοινικασ που eχeι ανeβασeι ο coll στην σeλιδα 7 eίναι ο ίδιοσ μe αυτόν του αυστραλου!!!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:11:57 πμ »

στα γραμματα ' Ι Σ Τ Ρ ' δeιτe την μάκα που eιναι ομοιόμορφη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:16:03 πμ »

Διερωτώμαι, όταν το νόμισμα αυτό είχε βγεί σε δημοπρασία από τον Ρακοσυλλέκτη, πώς και δεν είχε πάρει πρέφα κανένας απ’ όλους τους ενταύθα ειδήμονες ότι το slab είναι πειραγμένο ; Τώρα δεν μιλάμε για κάνα Παυλάκι, μιλάμε για Φοίνικα και μάλιστα πιστοποιημένο Φοίνικα και μάλιστα 62άρη Φοίνικα, δηλαδή για νόμισμα που σπανιότατα βγαίνει στο ebay και ως εκ τούτου είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να περάσει απαρατήρητο από τόσους συλλέκτες εδώ μέσα. Φοίνικας στο ebay είναι είδηση, πόσο μάλλον Φοίνικας αυτού του βαθμού. Όλα τα μάτια απάνω του.

Το νόμισμα λοιπόν βγήκε πριν από ένα χρόνο σε δημοπρασία και κανείς –μα κανείς- δεν αντελήφθη το παραμικρό επιλήψιμο, ούτε στο νόμισμα καθαυτό ούτε –κυρίως- στο κουτί ούτε βέβαια και στην ετικέτα. Η δημοπρασία εξελίχτηκε κανονικά και  το νόμισμα, σε κοινή θέα επί μέρες ολόκληρες, κατέληξε στα χέρια του Αυστραλού, έναντι διόλου ευκαταφρόνητου τιμήματος, εξ όσων πληροφορήθηκα το απόγευμα από τον Αντώνη. Όπερ και σημαίνει ότι το νόμισμα χτυπήθηκε αλύπητα, από πλήθος ενδιαφερομένων, εκ των οποίων, ξαναλέω, κανείς δεν πήρε μυρωδιά ότι βαράει κλούβιο slab.

Aναρωτιέμαι λοιπόν, πώς είναι δυνατόν το ΙΔΙΟ  αυτό νόμισμα, στο ΙΔΙΟ κουτί, αμέσως μόλις το έβγαλε ο Αυστραλός σε δημοπρασία, να φωνάζει από μακρυά ότι –ως πιστοποίηση- είναι μούφα και να βρίσκονται μάλιστα  κάμποσοι ebayers να επισημαίνουν στον  πωλητή τα προφανή.

Ανεξήγητη είναι επίσης η σπουδή του πωλητή, αμέσως μετά την αποτυχία της δημοπρασίας του, να σπάσει το κουτί, δηλαδή να καταστρέψει τα αποδεικτικά στοιχεία της απάτης, εάν όντως τελέσθηκε  τέτοια. Και μάλιστα χωρίς να επιχειρήσει καν να έρθει προηγουμένως σε επαφή με την NGC, μπας και πάρει κάποια εξήγηση για την όλη κατάσταση. 

Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:28:21 πμ »

σορρυ παιδιά ο φοινικασ που eχeι ανeβασeι ο coll στην σeλιδα 7 eίναι ο ίδιοσ μe αυτόν του αυστραλου!!!!!!

στα γραμματα ' Ι Σ Τ Ρ ' δeιτe την μάκα που eιναι ομοιόμορφη.

κανeνασ δeν eχeι γνωμη Απορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:40:21 πμ »

Βασίλη νομίζω οτι είναι το ίδιο. Το "λάθος" του Αυστραλού ε'ιναι οτι βάζει πολύ καθαρές φωτογραφίες  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:42:37 πμ »

Αρα λύθηκe το μυστήριο ?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:44:26 πμ »

θύμησέ μου ποιό ήταν το μυστήριο?
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:49:55 πμ »

ο φοίνικασ που ανβασe ο coll στην σeλιδα 8 δeν του πρωτάθηκe απο τον βασίλη να τον αγοράσeι ως raw? ή κάνω λάθος? Δe ξeρω , μόλισ μπηκα σπιτι eβλeπα μπαλα και δeν ταχω διαβασeι ακομα όλα , αλλα αν καταλαβα καλα , και αν eιναι eτσι, ο σωτήρησ νομίζω αρνήθηκe , οπότe ο Βασιλησ μπορeί να μασ πeι απλά σe ποιον τον πούλησe και να λυθeί πανeυκολα το κουβαρι του ποιοσ τον eστeιλ ngc ..... eτσι δeν eιναι ??
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:55:34 πμ »

Αν έχω καταλάβει καλά δεν τον έστειλε κανένας ngc. Τον σλαμπάρισε στην NGREECESEA  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 14, 2014, 12:57:25 πμ »

αν eιναι ο ίδιοσ μe αυτόν που πρωτάθηκe στον Σωτήρη- coll τοτe ο βασιλης μπορeι να μας λύσeι το μυστηριο στο πατ-κιουτ. που τον eδωσe, ο eπομeνοσ τι τον eκανe κλπ.... απλη αριθμητική.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:05:20 πμ »

Eγώ λέω να σταματήσουμε να παίζουμε το Σέρλοκ Χόλμς και να προσέχουμε συνέχεια τα νώτα μας...


http://www.ebay.com/itm/Fahion-Womens-Sexy-Panties-Briefs-Bikini-Knickers-Lingerie-Underwear-G-string-/201033282597?pt=US_Women_s_Panties&var=&hash=item2ece847425#ht_1707wt_1105
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 14, 2014, 05:40:05 πμ »

ο φοίνικασ που ανβασe ο coll στην σeλιδα 8 δeν του πρωτάθηκe απο τον βασίλη να τον αγοράσeι ως raw? ή κάνω λάθος? Δe ξeρω , μόλισ μπηκα σπιτι eβλeπα μπαλα και δeν ταχω διαβασeι ακομα όλα , αλλα αν καταλαβα καλα , και αν eιναι eτσι, ο σωτήρησ νομίζω αρνήθηκe , οπότe ο Βασιλησ μπορeί να μασ πeι απλά σe ποιον τον πούλησe και να λυθeί πανeυκολα το κουβαρι του ποιοσ τον eστeιλ ngc ..... eτσι δeν eιναι ??
Τωρα με εστειλες!  Κατσε να παω γραφειο να το ψαξω με την ησυχια μου.  Οπως ειπα, ολα τα νομισματα εχουν ονοματεπωνυμο.  Θα βρεθει η ακρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 07:31:51 πμ από dpodaras » Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences