Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 06:40:26 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΟΣ ΛΙΣΤΑΣ  (Αναγνώστηκε 2028 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:40:25 πμ »

"Νομίζω ότι το κουράσαμε. Καταλαβαίνω ότι πολλοί απογοητεύτηκαν που δεν πήραν το νόμισμα μιας και ήταν σε καλή τιμή, αλλά εγώ δεν εκπλήσσομαι καθόλου γι' αυτό που έγινε. Το κάνουν ακόμη και "αξιοπρεπείς" επαγγελματίες έμποροι που δε δέχονται να χάσουν ούτε ευρώ γράφοντας στα παλαιά τους υποδήματα συμφωνίες.
Εγώ θα πρότεινα όλοι εμείς που πειραχτήκαμε από τη συμπεριφορά του μέλους COINSMAN να κυτταχτούμε στον καθρέφτη και ν' αναρωτηθούμε αν θα το κάναμε και οι ίδιοι όταν θα μας δινόταν η ευκαιρία να βγάλουμε απρόσμενο κέρδος. Όλα τ' άλλα είναι απογοήτευση της στιγμής."
Αυτα γραφτηκαν απο ενα καθ'ολα αξιολογο μελος σε μια πωληση καποιου νομισματος..........αφησα να περασουν καποιες μερες να δω τι θα γραφτει και ποια θα ειναι η γνωμη της κοινοτητας....δεν γραφτηκε τιποτα....σιγη......Να διαχωρισω λοιπον την θεση μου και να βγω εκτος λιστας παρακαλω απο αυτους που κοιτουν τον καθρεφτη και αναμενουν την ευκαιρια να βγαλουν απροσμενο κερδος.........δεν κατακρινω κανενα απλα διαχωριζω την θεση μου και ξερω σιγουρα αλλο ενα ατομο που θα εκανε το ιδιο αλλα δεν μπορω να το κανω εγω για λογαριασμο του
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:45:18 πμ »

το οτι δεν εγραψε καποιος σ ενα κλειδωμενο θεμα, δεν σημαινει οτι συμφωνει με τα παραπανω.
εγω προσωπικα θεωρω αυτονοητο και δεδομενο οτι δεν ισχυει.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 10:51:41 πμ »

το οτι δεν εγραψε καποιος σ ενα κλειδωμενο θεμα, δεν σημαινει οτι συμφωνει με τα παραπανω.
εγω προσωπικα θεωρω αυτονοητο και δεδομενο οτι δεν ισχυει.
Εκτος λιστας λοιπον και συ.....το οτι ενα θεμα ειναι κλειδωμενο δεν μου λεει κατι....ανετα μπορουσε οποιος ηθελε να ανοιξει καπου αλλου ενα νεο θεμα
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 12:12:39 μμ »

Για μένα ο λόγος ειναι συμβόλαιο!!τον έδωσες τελείωσε!!ολα τα αλλά ειναι περιττά!οποιος γουστάρει να αθετεί τον λόγο του για λίγα ευρώ κέρδος δικαίωμα του!!
Πάντως με φίλους κολλητούς από δω μέσα έχει τύχει να ζητήσω νόμισμα που δεν το είχα προλάβει ( δεν το ήξερα φυσικά) και έφαγα πόρτα κανονικά επειδή είχαν δώσει λόγο!!
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 07:49:36 μμ »

Σε μια κοινότητα, όπως το στέκι, η οποια επικοινωνει εξ αποστάσεως τα πάντα μεγενθυνονται και τελουν υπο συνεχη κριση, εστω και σιωπηλη.
Το θεμα ειναι εντελως προσωπικο και καταδεικνύει τι ιεραρχεί καθείς ως ιδανικότερο, το χρημα ή το λογο του και συναμα την αξιοπιστια του.
Κατα την γνωμη μου το να πρωτεραιοποιησεις το χρημα εναντι της αξιοπιστιας και του λογου σου, περα των χαμηλων ψυχικών ελατηρίων, είναι και ανόητο αφου καταληκτικα ο δρομος αυτός οδηγεί στην απώλεια του αρχικως επιλεχθεντος, του χρήματος.   
 
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 02:21:02 μμ »

Για μένα ο λόγος ειναι συμβόλαιο!!τον έδωσες τελείωσε!!ολα τα αλλά ειναι περιττά!οποιος γουστάρει να αθετεί τον λόγο του για λίγα ευρώ κέρδος δικαίωμα του!!
Πάντως με φίλους κολλητούς από δω μέσα έχει τύχει να ζητήσω νόμισμα που δεν το είχα προλάβει ( δεν το ήξερα φυσικά) και έφαγα πόρτα κανονικά επειδή είχαν δώσει λόγο!!

Συμφωνώ απόλυτα!!

Δεν γνωρίζω το γεγονός, αλλά προσωπικά δεν αγοράζω από κάποιον (και δωρεάν να τα δίνει), μόνο και μόνο επειδή μία φορά "με πούλησε"..........
Τώρα ο κάθε ένας, καθορίζει το κέρδος του όπως νομίζει.

"η τιμή τιμή δεν έχει και χαράς 'τον που την έχει"
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences