Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 11:53:51 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: απελπισμένος σκύλος  (Αναγνώστηκε 5006 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ouzaki
Επισκέπτης
« στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:00:32 μμ »

http://youtu.be/nGeKSiCQkPw
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:58:49 μμ »

Φοβερό video και πανέμορφο σκυλι  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 08:27:05 πμ »

καλοοοο.!!
πολύ πετυχημενο και διαφορετικο... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 03, 2014, 08:05:26 μμ »

http://youtu.be/rRaPVTetseI

Και αυτο?Απορία?
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 03, 2014, 11:08:28 μμ »

!!!!!!! απιστευτος σκυλος!!!!!!! δεν εχω λογια!!!! πωπω...
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 04, 2014, 08:49:19 πμ »

Χορεύει καλύτερα από εμένα  Γλώσσα
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 04, 2014, 11:50:43 πμ »

γενικά όταν βλέπω ζώα να χορεύουν
η να κάνουν διάφορα ακροβατικά για να διασκεδάσουν
το δίποδο κοινό τους ,φαντάζομαι και τις αμέτρητες 
βασανιστικές ώρες δαμασμού που πέρασαν .
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 04, 2014, 02:27:36 μμ »

σε αυτο δεν εχεις αδικο! οντως.. κι ελπιζω να μην το κακοποιησαν το κακομοιρο το ζωο!

παντως υπαρχουν και εκπαιδευτες που μαθαινουν τετοια στο σκυλο ευκολα! απο εντολες μεχρι και να κανουν πραγματα αυτοματα...

εδω, ο σκυλος ειναι τοσο συγχρονισμενος με την μουσικη και τον ρυθμο που εχεις την εντυπωση οτι το διασκεδαζει κιολας! λες; μπορει!!

Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 04, 2014, 03:38:41 μμ »

γενικά όταν βλέπω ζώα να χορεύουν
η να κάνουν διάφορα ακροβατικά για να διασκεδάσουν
το δίποδο κοινό τους ,φαντάζομαι και τις αμέτρητες 
βασανιστικές ώρες δαμασμού που πέρασαν .

+1000
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 04, 2014, 08:59:59 μμ »

σε αυτο δεν εχεις αδικο! οντως.. κι ελπιζω να μην το κακοποιησαν το κακομοιρο το ζωο!

παντως υπαρχουν και εκπαιδευτες που μαθαινουν τετοια στο σκυλο ευκολα! απο εντολες μεχρι και να κανουν πραγματα αυτοματα...

εδω, ο σκυλος ειναι τοσο συγχρονισμενος με την μουσικη και τον ρυθμο που εχεις την εντυπωση οτι το διασκεδαζει κιολας! λες; μπορει!!



νικο δεν ξέρω εάν ο σκύλος  "το διασκεδαζει" χορεύοντας επί 3 λεπτά σάλσα στα δύο πόδια.
εγώ πάντως 3 λεπτά ζεϊμπέκικο η κανα καλαματιανό  με ένα πόδι δύσκολα θα χόρευα .
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 04, 2014, 11:05:57 μμ »

εχω δει βιντεο με σκυλο που ειχε αναπηρια στα εμπρος ποδια και πηγαινε συναχεια στα 2 πισω..
ισως ειναι θεμα συνηθειας... αν και στανταρ δεν ειναι και οτι καλυτερο γι αυτον... η σωματοδομη του δεν ειναι για κινηση στα 2 ποδια..
για το αν το διασκεδαζει.. δειχνει αυτη την εντυπωση... δεν σημαινει οτι ισχυει κιολας.. κι αυτο μπορει να ειναι μεσα στην εκπαιδευση... δηαλδη να ειναι τοσο συντονισμενος που να δειχνει αυτο το πραγμα!

ελπιζω μονο η εκπαδευση να ηταν σχετικα ηπια κι οχι στο στυλ του... χορου της αρκουδας που ειναι απαραδεκτη και ευτυχως το σταματησαν!
παντως υπαρχουν ζωα που ειναι (αν μπορω να το πω αυτο...) εξυπνοτερα απο τα αλλα.. μου εχουν τυχει τετοια και...παθαινεις! χωρις καν εκπαιδευση!! απλα εβλεπε! ειχα μια γατα τι να πω... δνε μου εχει ξανατυχει κατι παρομοιο...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 05, 2014, 12:22:05 πμ »

στην προκειμενη περιπτωση,το μονο ερωτιματικο ειναι αν ο σκυλος κανει περιοδιες*...τα σκυλια μπορουν να μαθουν υπερβολικα πολλες εντολες και να θυμουνται με ''ανθρωπινο'' τροπο το τι πρεπει να κανουν και ποτε...
επισης τα lambrador retriever και golden retriever (σαν του βιντεο) ειναι απο τα εξυπνοτερα σκυλια και με την πιο ''ανθρωπινη'' συμπεριφορα,και για τον λογο αυτο τα χρησιμοποιουν σαν οδηγους για τυφλους καθως ακομα και σαν σκυλους κωφων (οπως προειπα μπορουν να μαθουν πολλα και ποτε πρεπει να κανουν τι).σχετικα με τις εκπαιδευσεις των παραπανω δεν θα αναφερθω εκτος και αν θελετε να μαθετε λεπτομεριες.. Σαρκασμός γενικα οι σκυλοι μπορουν να περπατουν στα 3 η στα 2 ποδια,αρκει να το συνηθησουν..κατα πασα πιθανοτητα,γνωμη μου παντα,το σκυλι του βιντεο δεν εχει κακοποιηθει η ''αναγκαστει'' να μαθει να χορευει..αυτο δειχνουν καποια σημαδια στην συμπεριφορα,οπως η κινηση της ουρας,το προσωπο και γενικοτερα η εικονα του σκυλου..εχω δει σκυλια που εχουν κακοποιηθει,ακομα και για λογους εκπαιδευσης (κατι που ειμαι κατα αυτων,ολοι οι σκυλοι ειναι εξυπνοι και καταλαβαινουν,αρκει να εχεις την θεληση και την υπομονη να τους το δειξεις,ειναι σαν παιδια) και με το που τους λενε τα ''αφεντικα'' τους κατι,δειχνει στην φατσα τους οτι εχουν φαει πολυ ξυλο για να το μαθουν...με το ιδιο σκεπτικο,σκυλοι που εχουν συμμετασχει σε ταινιες,διαφημισεις,σειρες κτλ,πρεπει να ειναι κακοποιημενοι..κι ομως δεν ειναι..ειναι πληρως εκπαιδευμενα με ενα ειδος εκπαιδευσης (θετικη εκπαιδευση σκυλων,γινεται και σεμιναριο στην θεσ/νικη στις 9 μαρτιου) με αποτελεσμα να μπορουν να συννενοηθουν απταιστα με τον ιδιοκτητη τους χωρις την χρηση βιας.. αλλες περιπτωσεις ''υπερ''-σκυλων,ειναι στρατιωτικοι σκυλοι (οχι τα ΓΠ που κανουν βολτα για περιπολεια,αλλα σκυλοι στο πεδιο της μαχης,με βαθμους και συγκεκριμενες αποστολες,οπως αναγνωριση κατασκοπων κτλ), σκυλοι-αθλητες (agility) και σκυλοι-ηθοποιοι..κανενα απο αυτα τα σκυλια δεν κακομεταχειριζεται αλλα αντιθετως τους συμπεριφερονται σαν σε ανθρωπους,με αγαπη,κατανοηση και σεβασμο..

*αν κανει περιοδιες η παραστασεις,τοτε το μονο ασχημο ειναι οτι ΙΣΩΣ κουραζεται παραπανω με αποτελεσμα να καταπονειται,αλλα και για τον λογο οτι χρησιμοποιουν το σκυλι σαν υπερθεαμα για να βγαλουν χρηματα...

ελπιζω να μην σας κουρασα αλλα εχω ξαναπει,οταν μιλαω για σκυλια,δεν εχω φρενο!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 05, 2014, 08:51:13 πμ »

Όποιος έχει ή είχε σκυλιά μπορεί να δει ότι το σκυλί του video είναι χαρούμενο που το κάνει! Το ίδιο θα είδε και ο Φάνης μιας και έχει 4 σκυλάκια! Τα σκυλιά μαθαίνουν πολύ εύκολα και χωρίς ξύλο. Τα παιδιά δεν μαθαίνουν χωρίς ξύλο  Σαρκασμός

Είχα ένα λαμπραντορ που περπάταγε πολύ συχνά στα δύο... άνοιγε και τις πόρτες του σπιτιού...και προς τα μέσα και προς τα έξω. Τώρα έχω μία γάτα που τις ανοίγει  Μεγάλο χαμόγελο. Προς το παρών μόνο προς τα μέσα. Λόγω μεγέθους είναι δύσκολο να την τραβίξει. Ξέρει πάντως ότι πρέπει να κατεβάσει το πόμολο...Κάνει μπάνιο μόνη της (χωρίς σαπούνι όμως). Και μόλις της τραγουδάω το ''γιουπι γιαγια γιούπι γιούπι για, γιουπι γιάγια γιούπι γιούπι για'' όπου και να είναι, ότι και να κάνει, έρχετε και σκαρφαλώνει πάνω μου  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences