Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 12:00:32 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: mexican 50 pesos  (Αναγνώστηκε 7046 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 01, 2015, 08:10:02 μμ »

http://i59.tinypic.com/1zvbvqt.jpg
http://i59.tinypic.com/2w3was8.jpg
το συγκεκριμενο θεμα εχει βγει και στις πωλησεις αλλα θα ηθελα και μια δικη σας εκτιμηση
ευχαριστω πολυ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2015, 10:20:03 μμ από Toni-g » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 01, 2015, 08:18:41 μμ »

Φιλε μου μαρκο το πεσος αυτο ειναι πλαστο!!Εχει 3 σημεια που αλαθητα προσδιδουν πλαστοτητα.Επισης η περιεκτικοτητα του σε χρυσο ειναι μικροτερη.Για να μην εχεις προβληματα κατα την πωληση σου μεταγενεστερα καλο θα ηταν να το τσεκαρεις με ζυγαρια ακριβειας καθως και να βαλεις καθαρη φωτο απο την περιμετρο!!

Συγνωμη που δημιουργω προβλημα στην πωληση σου αλλα φαντασου να το πουλησεις και ο αγοραστης να διαπιστωσει οτι ειναι πλαστο και να τρεχετε και οι δυο μετα.

Σε καμμια περιπτωση εσυ δεν φταις σε κατι αφου σε ολους μπορει να συμβει να θελουν να πουλησουν ενα νομισμα που θεωρουν γνησιο αλλα ειναι κοπια!!

Ελπιζω να κανω λαθος... Αναποφασιστικότητα

Φιλικα Γιαννης!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 01, 2015, 08:41:19 μμ »

αν μπορουσε καποιος φιλε Γιαννη να μου δωσει ενα μειλ να του στειλω νεες φωτο η αν θελετε να τις βγαλω στο ιδιο θεμα εδω με την περιμετρο;;ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 01, 2015, 08:43:45 μμ »

αν μπορουσε καποιος φιλε Γιαννη να μου δωσει ενα μειλ να του στειλω νεες φωτο η αν θελετε να τις βγαλω στο ιδιο θεμα εδω με την περιμετρο;;ευχαριστω πολυ
Αν δεν μπορέσεις να τις φορτώσεις εδω στειλε τις σε μενα.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 01, 2015, 09:14:48 μμ »

Φιλε μου μαρκο το πεσος αυτο ειναι πλαστο!!Εχει 3 σημεια που αλαθητα προσδιδουν πλαστοτητα.Επισης η περιεκτικοτητα του σε χρυσο ειναι μικροτερη.Για να μην εχεις προβληματα κατα την πωληση σου μεταγενεστερα καλο θα ηταν να το τσεκαρεις με ζυγαρια ακριβειας καθως και να βαλεις καθαρη φωτο απο την περιμετρο!!

Συγνωμη που δημιουργω προβλημα στην πωληση σου αλλα φαντασου να το πουλησεις και ο αγοραστης να διαπιστωσει οτι ειναι πλαστο και να τρεχετε και οι δυο μετα.

Σε καμμια περιπτωση εσυ δεν φταις σε κατι αφου σε ολους μπορει να συμβει να θελουν να πουλησουν ενα νομισμα που θεωρουν γνησιο αλλα ειναι κοπια!!

Ελπιζω να κανω λαθος... Αναποφασιστικότητα

Φιλικα Γιαννης!!
+1      Δεν χρειαζονται άλλες.τα σημεια που ειπε ο Γιαννης φαινονται καθαρα.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 01, 2015, 10:21:50 μμ »

Φιλε μου μαρκο το πεσος αυτο ειναι πλαστο!!Εχει 3 σημεια που αλαθητα προσδιδουν πλαστοτητα.Επισης η περιεκτικοτητα του σε χρυσο ειναι μικροτερη.Για να μην εχεις προβληματα κατα την πωληση σου μεταγενεστερα καλο θα ηταν να το τσεκαρεις με ζυγαρια ακριβειας καθως και να βαλεις καθαρη φωτο απο την περιμετρο!!

Συγνωμη που δημιουργω προβλημα στην πωληση σου αλλα φαντασου να το πουλησεις και ο αγοραστης να διαπιστωσει οτι ειναι πλαστο και να τρεχετε και οι δυο μετα.

Σε καμμια περιπτωση εσυ δεν φταις σε κατι αφου σε ολους μπορει να συμβει να θελουν να πουλησουν ενα νομισμα που θεωρουν γνησιο αλλα ειναι κοπια!!

Ελπιζω να κανω λαθος... Αναποφασιστικότητα

Φιλικα Γιαννης!!
Εβαλα καποιες φωτο στο αρχικό σου πόστ .
Γιαννη ποια ειναι τα σημεία?
Το ενα ειναι στο βράχο στις 6:00 περιπου ?
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 02, 2015, 08:03:59 μμ »

καλησπερα στην ομορφη παρεα,λοιπον το πηγα σε 2 χρυσοχ το μετρησαμε με ζυγαρια ακριβειας και βγηκε 41,8.γραμ..οπως μου ειπαν οταν αναφερα οτι πρεπει να ειναι 41,6 μου ειπαν οτι  αυτες οι αποκλισεις ειναι δικαιολογημενες...σε οτι αφορα τα καρατια ειναι 22...εκαναν το τεστ με το υγρο σε συστοιχια 14 18.... και μου ειπαν και οι 2 οτι ειναι 22αρι και μαλιστα πολυ δυνατη ποιοτητα...οσο για την γνησιοτητα μου δηλωσαν και οι 2 αναρμοδιοι επ΄΄αυτου ....ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια και ρωταω αν υπαρχει ενα αλλο βημα για περαιτερω στοιχεια;;;να ειστε καλα ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 02, 2015, 08:09:15 μμ »

Εβαλα καποιες φωτο στο αρχικό σου πόστ .
Γιαννη ποια ειναι τα σημεία?                                                                                                               να  μαθουμε και εμεισ τα σημεια παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 02, 2015, 08:19:02 μμ »

Τα σημεία που προσδίδουν κόπια στα 50/πέσος είναι το ριμ και οι βράχοι που καθοντε η ελευθερία και ο αετός.Απο την στιγμη όμως που όπως λες κρατάει καλά στα 22 καράτια και προκειμενου για νόμισμα χωρίς συλλεκτική υπεραξια τοτε μπορείς άνετα να προχωρησεις στην πώληση του δεν θα εχεις πρόβλημα αφού μεταλλο το δίνεις.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 02, 2015, 09:23:35 μμ »

οφειλω να ευχαριστησω ολους οσους εκαναν τον κοπο να γραψουν και να βοηθησουν το συγκεκριμενο θεμα,επουδενι και ποτε δεν αμφεβαλλα για το αγνο των προθεσεων τους,αλλωστε οι γνωσεις μου στο θεμα ειναι νηπιακες  μαλιστα ενοιωσα μια αντιμετωπιση παρα πολυ φιλικη που με εξεπληξε (οντως νεος στο στεκι) και υπερηφανεια που ειμαι μελος σε μια τοσο ομορφη παρεα ναστε καλα ολοι
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 02, 2015, 09:25:41 μμ »

Να σαι καλά και εσύ φιλε μου Μάρκο.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 03, 2015, 08:08:13 πμ »

Τα σημεία που προσδίδουν κόπια στα 50/πέσος είναι το ριμ και οι βράχοι που καθοντε η ελευθερία και ο αετός.Απο την στιγμη όμως που όπως λες κρατάει καλά στα 22 καράτια και προκειμενου για νόμισμα χωρίς συλλεκτική υπεραξια τοτε μπορείς άνετα να προχωρησεις στην πώληση του δεν θα εχεις πρόβλημα αφού μεταλλο το δίνεις.
+1
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 03, 2015, 10:45:34 πμ »

Παρακαλώ κάποιος γνώστης να ανοιξει ενα θεμα (ή εδώ) με συγκριτικές φωτογραφίες από κόπιες 50 pesos με τα χαρακτηριστικά που αναφέρθηκαν.

Γιάννη ψήνεσαι? ? ?  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 03, 2015, 10:48:14 πμ »

Μόλις βρω χρονο θα ανεβασω ενα θέμα με τις κόπιες των πέσος και πως τις αναγνωρίζουμε..
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3539


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 03, 2015, 05:49:20 μμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=13440.0

για σας δουλεύω
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences