Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 01:50:35 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πληθυσμιακό χάσμα αντρών-γυναικών  (Αναγνώστηκε 4766 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:05:41 μμ »

Παιδιά είναι ένα θέμα που το έχω σκεφτεί πολλές φορές εδώ και πολλά χρόνια και τώρα το ανεβάζω για να ακούσω διάφορες γνώμες από τους φίλους του στεκιού. Είναι γνωστό ότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια οι γυναίκες υπερτερούν πληθυσμιακά από τους άντρες στην Ελλάδα κατά δεκάδες χιλιάδες! Βάλτε και τους ομοφυλόφιλους άντρες και το χάσμα μεγαλώνει επικίνδυνα για τις γυναίκες! Οι λεσβίες ελάχιστα μειώνουν τον γυναικείο πληθυσμό και σαφώς οι ομοφυλόφιλοι άντρες είναι πολύ περισσότεροι πληθυσμιακά από τις λεσβίες. Και αυτές που μένουν στο ράφι κρίμα δεν είναι??? Αυτές οι γεροντοκόρες δεν θα έπρεπε να βρουν το ταίρι τους?? Μιλάω για εκείνες που δεν βρήκαν αυτό που ήθελαν...όχι αυτές που επέλεξαν την μοναξιά. Και μιλάμε δεκάδες χιλιάδες περισσότερες γυναίκες από τους άντρες στην χώρα μας! Τι σκέφτεστε λοιπόν για αυτό το πρόβλημα??
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:14:02 μμ »

Οι καλές καλοπαντρεύονται και μένουν οι ιδιότροπες και οι άσχημες!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:17:24 μμ »

Βάλτε και κανέναν άντρα στη θυρίδα με τις λίρες, θα γίνει συλλεκτικός...
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:18:56 μμ »

Από που προκύπτουν φίλε μου αυτοί οι αριθμοί; Απογραφή πλήθυσμού έκανες;
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:23:25 μμ »

Είναι μια ανωμαλία την φύσης. Κανονικά, θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα αρσενικά, γιατί είμαστε αναλώσιμοι, λόγω μαχών, κυνηγιού κλπ. Ίσως η φύση μας προετοιμάζει για μια τεράστια καταστροφή.
   Με είχε προβληματίσει κι εμένα το θέμα, παλιότερα που δεν μπορούσα να βρω γκόμενα και κατέληξα στο ότι η Σύρος είναι το καλύτερο μέρος για την περίπτωσή μου. Τελικά, Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:40:28 μμ »

Tzitzifiongos από τα επίσημα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ και μπορείς να το δείς και στην καθημερινή σου ζωή από τις πολλές γεροντοκόρες που κυκλοφορούν. Ειδικά στην πόλη μου την Θεσσαλονίκη όπου υπάρχει το μεγαλύτερο χάσμα πανελλαδικώς! Νέστωρα έχουμε τα όπλα για να καταπολεμήσουμε τυχόν εξάλειψη του αντρικού φύλου και μάλιστα είναι η Γενετική. Το πρόβλημα έγκειται αλλού....Στις γεννήσεις υπερτερούν τα αγόρια από τα κορίτσια αλλά στην μέση ηλικία μας προσπερνάνε οι γυναίκες πληθυσμιακά και στην τρίτη ηλικία είναι απλά περισσότερες...
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 09:57:28 μμ »

Η ΕΛΣΤΑΤ είναι στατιστική υπηρεσία. Έχεις κάποιο λινκ να το μελετήσω; Με ενδιαφέρει.
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 10:20:07 μμ »

http://www.naftemporiki.gr/documents/689607/elstat-dimografika-kai-koinonika-xaraktiristika-tou-monimou-plithusmou-tis-elladas

Στον δήμο Θεσσαλονίκης σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία, οι γυναίκες υπερτερούν τους άντρες κατά 28.000!!!
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 10:26:17 μμ »

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου Χαμόγελο Και που είναι κρυμμένα όλα αυτά τα κορίτσια;;;
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 10:30:07 μμ »

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου Χαμόγελο Και που είναι κρυμμένα όλα αυτά τα κορίτσια;;;
Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 10:40:34 μμ »

χαχα δεν κρύβονται. Είναι παντού. Αν δεν είσαι από Θεσσαλονίκη, πέρνα από εδώ και ζήσε νυχτερινή ζωή να δείς πόσες κοπέλες υπάρχουν.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 11:00:24 μμ »

Χαχαχα Σαλόνικα σε λέω αφού!!!!!
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 06, 2015, 12:44:40 πμ »

Λοιπόν , βιολογικά η αναλογία φύλου στις γεννήσεις είναι 1:1

"στην τρίτη ηλικία είναι απλά περισσότερες..." ναι διότι είναι χήρες αφού συνήθως παντρεύονται μεγαλύτερους άνδρες. Αν ενδιαφέρεστε για γριά χήρα με παιδιά και εγγόνια βουρ στο ψητό  Σαρκασμός

"Στον δήμο Θεσσαλονίκης σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία, οι γυναίκες υπερτερούν τους άντρες κατά 28.000!!!"
Η διαφορά είναι 8,5% και είναι μικρή . Οφείλεται όπως προείπα στις χήρες.

-"Και που είναι κρυμμένα όλα αυτά τα κορίτσια;;;"
-"χαχα δεν κρύβονται. Είναι παντού. Αν δεν είσαι από Θεσσαλονίκη, πέρνα από εδώ και ζήσε νυχτερινή ζωή να δείς πόσες κοπέλες υπάρχουν.

Οι μονήρεις κυρίες είναι μονήρεις διότι είναι σνομπ, υπερβολικά επιλεκτικές, ασυμβίβαστες , κοινώς δύσκολες.
Όμως τον άντρα τον καλό , τον όμορφο , τον πλούσιο τον πήρε η προηγούμενη.  Κλείσιμο ματιού

Σιγά μην περιμένει ο άντρας ο καλός , ο όμορφος , ο πλούσιος  εσένα με το τουπέ.
Και όταν το καταλάβεις ότι σε πήραν τα χρόνια είναι πλέον αργά. Ο χρόνος είναι αμείλικτος.

Η πλειοψηφία των γυναικών που είναι μόνες τους δεν είναι από επιλογή αλλά από υπερεκλεκτικότητα.

Υ.Γ. Θεσσαλονίκη μένω όπως ξέρετε οι περισσότεροι.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2015, 12:54:03 πμ από Μιχάλης 80 » Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 06, 2015, 01:25:29 πμ »

Γειά σου ρε Μιχαλάρα Θεσσαλονικιέ! Ναι ισχύει το ότι είναι από τις πιο ψηλομύτες πανελλαδικώς και όχι άδικα γιατί είναι από τις πιο όμορφες γυναίκες οι θεσσαλονικιές και λογικό είναι να έχουν τέτοιο τουπέ. Αν είσαι κούκλος, λογικό να ψωνιστείς.  Κλείσιμο ματιού Και το γνωρίζουν αυτό οι θεσσαλονικιές. Αλλά μην μασάς... στα 10 καμάκια που θα κάνεις, τα 2 θα ''κάτσουν''. Οπότε αξίζει η μπόλικη χυλόπιτα μέχρι να πιάσεις το θήμα.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 06, 2015, 01:43:38 πμ »

Σιγά μη την δώσω τη χαρά να μου ρίξει χυλόπιτα !  Άνεση
Άμα δεν δω "πρώτη κίνηση" ούτε ασχολούμαι  Άνεση
"Γυναίκες υπάρχουν"

Βέβαια είμαι και παντρεμένος αλλά αυτό είναι μια λεπτομέρεια που μου είχε διαφύγει τελείως  Σαρκασμός .
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences