Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 06:22:50 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πραξικοπημα στο γιουνανισταν????  (Αναγνώστηκε 9120 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 16, 2016, 10:37:43 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Είμαι δηλαδή βρε Γιώργη μια κατηγορία μόνος μου;Αλήθεια για εξήγησε μου με ποιο σκεπτικό έβγαλες το πόρισμα ότι δεν ανήκω ούτε στην μια ούτε στην άλλη κατηγορία;
Όσο για το άλλο θα σου το αντιστρέφω για να λάβεις μια απάντηση
Αλήθεια πιστεύεις ότι αν πράγματι ο στρατός ήθελε να ανατρεψει την κυβέρνηση μέσα σε 5-6 ώρες θα είχε τελειώσει το πανηγυρακι με τις εικόνες αστυνομικών να περνάνε χειροπέδες στους Μπορντό μπερελι;χαχαχαχα ωραίο αστειο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 16, 2016, 10:58:59 μμ »

Σταματηστε βρε να τα τραβατε και να τα ξεχειλωνετε ολα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Πραξικοπημα;που ειναι;τι ειδατε;ποιος το εκανε;ετσι γινονται τα πραξικοπηματα;ξεκινουν μερικοι και λενε τι θα κανουμε σημερα αντε να κανουμε ενα πραξικοπηματακι;ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο χωρις να υπαρχει συντριπτικη αποδοχη των επικεφαλης τουλαχιστων κρισιμων μοναδων για να γινει κατι τετοιο;ο σουλτανος ειναι γατα με πεταλα.Το στησιμο καταστασεων εχει προχωρησει πολυ μα παρα πολυ στην γειτονα.Λυπαμαι μονο καποιους που χωρις να εχουν αντιληφθει τι παιζει επεσαν στην λακουβα οταν ελαβαν την διαταγη εναρξης του σοου.Ο μονος κερδισμενος ειναι ο κουμπαρος.Καθαριζει το στρατευμα απο ολα τα ενοχλητικα στοιχεια και παραλληλα αποδυναμωνει την θεση του στρατου στην συνειδηση του λαου ενω με την ευκαιρια καθαριζει και την δικαστικη εξουσια που τοσα και τοσα προβληματα του εφερνε.Μετα σειρα εχουν οι προωρες εκλογες οπου εκει θα εδραιωσει την κυριαρχια του για τα επομενα 10 τουλαχιστον χρονια
Αντε βρε ολα εγω θα σας τα λεω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Γάτα ο Μιχαλης   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:08:05 μμ »

Αλήθεια για εξήγησε μου με ποιο σκεπτικό έβγαλες το πόρισμα ότι δεν ανήκω ούτε στην μια ούτε στην άλλη κατηγορία;

Άντε, να τα κάνω λιανά. Το πραξικόπημα (ή εξέγερση ή ξέρω-γω) ξεκίνησε γύρω στις 22:30-23:00 εχτές. Άρα η δεύτερη κατηγορία είχε βγάλει συμπέρασμα λίγο πριν ή λίγο μετά τις 23:00.

Η πρώτη κατηγορία θα περιμένει μέχρι να βρει αρκετά στοιχεία. Μέρες... μήνες... χρόνια...

Εσύ εμφανίζεσαι να δημοσιεύεις τα συμπεράσματά σου μια μέρα μετά (περίπου).

-----------------------------------

Αλήθεια πιστεύεις ότι αν πράγματι ο στρατός ήθελε να ανατρεψει την κυβέρνηση μέσα σε 5-6 ώρες θα είχε τελειώσει το πανηγυρακι με τις εικόνες αστυνομικών να περνάνε χειροπέδες στους Μπορντό μπερελι;χαχαχαχα ωραίο αστειο

Τι σου κάνει εντύπωση; Ότι μια δημοκρατία μπορεί να ελεγχει τον στρατό (και όταν λέμε να τον ελέγχει, εννοούμε να τον ελέγχει) ή ότι η Τουρκία κατάφερε να αναπτύξει μια σταθερή δημοκρατία;

(Ακόμα και στην Αφρική έμαθαν να ελέγχουν τους στρατούς τους.)

Και... τι σε κάνει εσένα να πιστεύεις ότι ο στρατός μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στην εποχή μας; Μπορεί να σου αρέσει να λες "αν ο στρατός ήθελε" (να ηχεί ωραία στα αυτιά σου), αλλά η πραγματικότητα μπορεί να είναι αλλιώς.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1240


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:19:57 μμ »

η δημοκρατια να μπορει να ελεγχει...τι ακριβως ειναι η δημοκρατια..εννοεις την κυβερνηση?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:27:26 μμ »

Ρώτα τον ίλαρχο Εβτοκίμοφ.

--------------------------------------

Θα ήθελα να επισημάνω για άλλη μια φορά, ότι με τόσες άσχετες παπαριές που γράφουμε εδώ μέσα, το φόρουμ γίνεται χάος. Έψαχνα την άλλη φορά να βρω τι είχε γραφτεί για το ΣΟΚ που με ρώτησες και μετά από 18 λεπτά ζαλίστηκα και τα παράτησα.

Για εξηγησε το σκεπτικο σου Γεωργιε

Για χάρη σου θα ψάξω να το βρω.

-------------------------------

Μετά από 18 λεπτά εγκαταλείπω την προσπάθεια... και Ολυμπιακός να φτιάξω καφέ.

Εχτές σκέφτηκα να ψάξω να βρω τι έχει γραφτεί για την αρίθμηση των χαρτονομισμάτων ευρώ, καθώς και κάποια βίντεο που έδειχναν πώς τυπώνονται οι αριθμοί στα χαρτονομίσματα του κάθε φύλλου για να το δείξω στο miou... αυτοκτονία σκέτη...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:41:28 μμ »

τι ακριβως ειναι η δημοκρατια..

Τώρα... αυτό είναι το post της χιλιετίας;
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1240


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:44:57 μμ »

 Σαρκασμός..................να χορτενεις με τα ορεκτικα και να αφηνεις το κυριως......παμε για ποκεμον τοτε..
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:50:05 μμ »

Δεν ψάχνεις να μου βρεις τα βίντεο με την εκτύπωση των ευρώ, γιατί εγώ είμαι γέρος άνθρωπος και δεν αντέχω.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 17, 2016, 12:28:44 πμ »

Αλήθεια για εξήγησε μου με ποιο σκεπτικό έβγαλες το πόρισμα ότι δεν ανήκω ούτε στην μια ούτε στην άλλη κατηγορία;

Άντε, να τα κάνω λιανά. Το πραξικόπημα (ή εξέγερση ή ξέρω-γω) ξεκίνησε γύρω στις 22:30-23:00 εχτές. Άρα η δεύτερη κατηγορία είχε βγάλει συμπέρασμα λίγο πριν ή λίγο μετά τις 23:00.

Η πρώτη κατηγορία θα περιμένει μέχρι να βρει αρκετά στοιχεία. Μέρες... μήνες... χρόνια...

Εσύ εμφανίζεσαι να δημοσιεύεις τα συμπεράσματά σου μια μέρα μετά (περίπου).

-----------------------------------

Αλήθεια πιστεύεις ότι αν πράγματι ο στρατός ήθελε να ανατρεψει την κυβέρνηση μέσα σε 5-6 ώρες θα είχε τελειώσει το πανηγυρακι με τις εικόνες αστυνομικών να περνάνε χειροπέδες στους Μπορντό μπερελι;χαχαχαχα ωραίο αστειο

Τι σου κάνει εντύπωση; Ότι μια δημοκρατία μπορεί να ελεγχει τον στρατό (και όταν λέμε να τον ελέγχει, εννοούμε να τον ελέγχει) ή ότι η Τουρκία κατάφερε να αναπτύξει μια σταθερή δημοκρατία;

(Ακόμα και στην Αφρική έμαθαν να ελέγχουν τους στρατούς τους.)

Και... τι σε κάνει εσένα να πιστεύεις ότι ο στρατός μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στην εποχή μας; Μπορεί να σου αρέσει να λες "αν ο στρατός ήθελε" (να ηχεί ωραία στα αυτιά σου), αλλά η πραγματικότητα μπορεί να είναι αλλιώς.
Βρε συ πας καλα;Δεν μπορουσα νωριτερα να γραψω τωρα μπορεσα.Πως σου αρεσει να βγαινεις συνεχεια οφσαιντ
Ποιος σου ειπε οτι υπαρχουν μονο αυτες οι δυο κατηγοριες.Δεν παιζει δηλαδη καποιος να μαζεψει οσα στοιχεια μπορει και μετα απο αρκετες ωρες αφου συλλεξει στοιχεια να εκφερει μια πρωτη αποψη;
Πες μου βρε Γιωργο την δικη σου αποψη μπας και καταλαβω ολα τα υπολοιπα που εχεις γραψει.Αυτα περι ελεγχου στρατου σταθερης δημοκρατιας.........πες μου αν εχεις καταλαβει σε ποια χωρα αναφερομαστε;Τελος επειδη στο εχω ξαναπει προσπαθεις να μπουκαρεις  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο σε θεματα που δεν το εχεις και κανεις σφαλματα
Σκεψου μονο αντιστροφα απο αυτα που λες..........εξηγω......υπηρξαν δηλαδη καποιες ομαδες στρατιωτικων που χωρις να εχουν στηριξη ξεκινησαν σαν τους ηλιθιους να πανε να ανατρεψουν μια κυβερνηση και μεσα σε 5 ωρες καταφεραν να φανε τα μουτρα τους;Υπαρχουν αραγε τοσο ηλιθιοι;Γιατι οταν ξεκινας για μια αποστολη τετοια χωρις εφοδια εισαι βλακας.Πηγαν δηλαδη εκει να αυτοκτονησουν;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 17, 2016, 12:33:02 πμ »

Δεν ψάχνεις να μου βρεις τα βίντεο με την εκτύπωση των ευρώ, γιατί εγώ είμαι γέρος άνθρωπος και δεν αντέχω.
Αμα εισαι γερος ανθρωπος πιες το χαμομηλο σου και πηγαινε για υπνο.Το ιδιο θα κανω και γω
Ολυμπιακος για υπνο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 17, 2016, 12:46:10 πμ »

Βρε συ πας καλα;Δεν μπορουσα νωριτερα να γραψω τωρα μπορεσα.
Δεν το διευκρίνησες. Εγώ πώς μπορούσα να το ξέρω;

Δεν παιζει δηλαδη καποιος να μαζεψει οσα στοιχεια μπορει και μετα απο αρκετες ωρες αφου συλλεξει στοιχεια να εκφερει μια πρωτη αποψη;

Σε ώρες δεν μαζεύονται στοιχεία. Ή μυρίζεις τα νύχια σου ή παίζεις στοίχημα ή έχεις την άποψη έτοιμη και προσαρμόζεις όσα στοιχεία σε βολεύουν.

Σκεψου μονο αντιστροφα απο αυτα που λες..........εξηγω......υπηρξαν δηλαδη καποιες ομαδες στρατιωτικων που χωρις να εχουν στηριξη ξεκινησαν σαν τους ηλιθιους να πανε να ανατρεψουν μια κυβερνηση και μεσα σε 5 ωρες καταφεραν να φανε τα μουτρα τους;Υπαρχουν αραγε τοσο ηλιθιοι;Γιατι οταν ξεκινας για μια αποστολη τετοια χωρις εφοδια εισαι βλακας.Πηγαν δηλαδη εκει να αυτοκτονησουν;

Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί να έχεις άδικο. Όλα αυτά που αναφέρεις είναι εικασίες, δεν είναι στοιχεία.

Πες μου βρε Γιωργο την δικη σου αποψη μπας και καταλαβω ολα τα υπολοιπα που εχεις γραψει.

Δεν έχω άποψη, γιατί δεν θεωρώ ότι έχω αρκετά στοιχεία. Ίσως, μετά από χρόνια, σχηματίσω άποψη, αν και εφόσον θεωρήσω ότι τα στοιχεία που μαζεψα είναι αρκετά.

Τελος επειδη στο εχω ξαναπει προσπαθεις να μπουκαρεις  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο σε θεματα που δεν το εχεις και κανεις σφαλματα.

Κάποτε σου είχα πει ότι εμείς οι δύο δεν μπορούμε να κάνουμε σοβαρή συζήτηση, γιατί θα γίνουμε μπίλιες. Και είχες παρεξηγηθεί τότε.

Με εκφράσεις όπως οι παραπάνω και με στοιχεία από τη γυάλινη σφαίρα σου... συζήτηση πάντως δεν θα κάνουμε. (Αυτός είναι ο λόγος που το συνεχίζω. Για να σου δείξω ότι κακώς παρεξηγήθηκες τότε.)

Άσχετη (ίσως και προβοκατόρικη) απορία: Τα θέματα των πραξικοπημάτων εσύ από πού "τα 'χεις";
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 17, 2016, 12:50:25 πμ »

Θα κάνω τον κόπο να σου δώσω και ένα άλλο παράδειγμα, τον τύμβο του λόφου Καστά στην Αμφίπολη. Άλλοι βγάλανε συμπεράσματα "εν μία νυκτί", άλλοι απαιτούσαν συμπεράσματα "εδώ και τώρα", άλλοι απλώς μελετούσαν τα στοιχεία (και ίσως τα μελετάνε για χρόνια).
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 17, 2016, 01:03:10 πμ »

να διευκρίνησω τι βρε Γιωργη;ρωτήθηκα;απλώς καταταχθηκα η μάλλον δεν καταταχθηκα σε καμία από τις κατηγορίες σου
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 17, 2016, 01:06:53 πμ »

Όταν πρέπει φίλε μου να λαμβάνονται αποφάσεις σε σύντομο διάστημα μαζεύεις στοιχεία και μάλιστα τέτοια που να σε βοηθούν στις αποφάσεις σου
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 17, 2016, 01:10:42 πμ »

Τι αποφάσεις έσεις να λάβεις εσύ (σχετικές με το πραξικόπημα στην Τουρκία);

-----------------------------------------

Σκεψου μονο αντιστροφα απο αυτα που λες..........εξηγω......υπηρξαν δηλαδη καποιες ομαδες στρατιωτικων που χωρις να εχουν στηριξη ξεκινησαν σαν τους ηλιθιους να πανε να ανατρεψουν μια κυβερνηση και μεσα σε 5 ωρες καταφεραν να φανε τα μουτρα τους;Υπαρχουν αραγε τοσο ηλιθιοι;Γιατι οταν ξεκινας για μια αποστολη τετοια χωρις εφοδια εισαι βλακας.Πηγαν δηλαδη εκει να αυτοκτονησουν;

https://en.wikipedia.org/wiki/1991_Soviet_coup_d%27%C3%A9tat_attempt

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CF%85_1974_%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD_%CE%9A%CF%8D%CF%80%CF%81%CE%BF

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_13%CE%B7%CF%82_%CE%94%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences