Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 01:18:37 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: παρεξηγησεις μεταξυ των φιλων της σελιδας  (Αναγνώστηκε 20148 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 03:34:53 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Nαι Ρε Θωμα , κανε λιγο χωρο εκει στα κρουασαν να μπω κι εγω στο πρωινο σου Γλώσσα
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:23:40 μμ »

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε όλοι είναι να μην παίρνουμε κάθε κουβέντα τόσο "βαριά" γιατί όπως έχει ειπωθεί με το γραπτό λόγο γίνονται πολλές παρεξηγήσεις.Το θέμα δεν είναι να χαλάμε συνεχώς το κλήμα εδώ του στεκιού.Είμαστε τόσα άτομα και σίγουρα δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι σε όλα.Και εγώ με πολλούς διαφωνώ για διάφορα θέματα αλλά αν καθήσω να το συνεχίσω δεν θα βγάλει πουθενά  έτσι και αλλιώς.Το μόνο που θα γίνει τι είναι;Να χαλιόμαστε άδικα και να καταστρέφουμε το κλήμα εδώ στο στέκι όπου έχουμε βρεθεί για το όμορφο χόμπυ μας.Χαιρετώ Μπάμπης. 
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:42:27 μμ »

Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Nαι Ρε Θωμα , κανε λιγο χωρο εκει στα κρουασαν να μπω κι εγω στο πρωινο σου Γλώσσα
Σωτηρη ολοι οι καλοι χωρανε,,, Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:48:38 μμ »

zappIT.gr Ακατάλληλο Πρωινό
   για ηρεμήστε λίγο... Φιλί
Καταγράφηκε

tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:51:34 μμ »


Υ.Σ.2     Ολοι σας εισαστε ενα πρωινο δικο μου και αυ μισο γιατι ξυπναω αργα.
           Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


το πρωινο του TOM  Στριφογύρισμα ματιών




τι να περιμενω απο καποιον που διαλεξε για σκυλο λιροσκυλο?
Βασιλικο πρωινο.. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 06:05:09 μμ »

Εχει γίνει χαμός με αυτό το βίντεο απο αντιγκλαμουρικούς  και μη.και δεν έχουν άδικο Απορία
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 06:42:01 μμ »

Μπράβο ρε SVcollector είσαι  ωραίος μας έφτιαξες τη διάθεση και συ αλλά και τα γυρίσματα της  ξανθιάς...καλά ήτανε... 
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:01:42 μμ »

Τελικά το να ασχολείσαι με τρίχες δεν είναι και τόσο άσχημο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:07:42 μμ »

zappIT.gr Ακατάλληλο Πρωινό   για ηρεμήστε λίγο... Φιλί


Σαν σημερα Νοεμβριο του 2010,  οταν ξεκινησαν οι κορες μου το Δημοτικο"πεταξα" κυριολεκτικα την τηλεοραση απο το σπιτι μου, για να μην χανουν το καιρο τους μπροστα στο χαζοκουτι Θυμός......μετα απο αυτο το βιντεακι που ειδα πριν καταλαβα ποσο καλα επραξα  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:24:15 μμ »

Για να ολοκληρώσουμε τα χρωστούμενα της μέρας...

Δεν προσπαθώ να επιβάλω τη γνώμη μου και είμαι σίγουρος γι αυτό. Εκθέτω τη γνώμη μου αναλυτικά και με όση σαφήνεια μπορώ. Ο καθένας τη δέχεται ή την απορρίπτει. Ή και δεν τη διαβάζει και καθόλου.

Δεν έχω πει σε κανέναν "εσύ γιατί διαφωνείς μαζί μου" ή κάτι τέτοιο. Μπορεί να έχω ζητήσει διευκρινήσεις, αλλά... είναι λογικό "δεν κατάλαβα, τι εννοείς, από πού προκύπτει αυτό".

Μπορεί να έχω πει σε κάποιους ότι αυτό που λένε δεν στέκει. Όταν ο άλλος σου λέει 1+1=3, του "ρε φίλε, δύο κάνουν". Αν αυτό θεωρείται προσπάθεια επιβολής της γνώμης, πάω πάσο... Ούτε πίεσα κανέναν να συζητήσει μαζί μου (να μην συζητήσει, ναι, πίεσα).

----------------------------------------------------------------------------------------

Έχω κράξει, πράγματι, κάποιους γιατί δεν εκφράζουν τη γνώμη τους ολοκληρωμένα. Πετάνε μια κουβέντα, ένα σύνθημα κλπ. Δεν θέλεις να συζητήσεις, δικαίωμά σου. Αλλά αν θέλεις να συζητήσεις μαζί μου (λέω, αν) πες μου την άποψή σου αναλυτικά να την καταλάβω.

Βεβαίως τα "παίρνω στο κρανίο" με κάποιους που λένε "ψάξτε το, εγώ έδωσα την κατεύθυνση, δεν θα σας τα πω όλα αναλυτικά" και άλλα τέτοια. Γιατί να μην μας τα πεις αναλυτικά;;;;;;

Και φυσικά "κάπου διάβασα, κάπου είδα, κάποιος μου είπε". Εδώ, ναι, εκνευρίζομαι. Αν έχετε να μου πείτε κάτι, πείτε το με λεπτομέρεις. Αλλιώς, μην μου μιλάτε. Αγνοήστε με.

----------------------------------------------------------------------

Για το θέμα των διαγραφών των μηνυμάτων. Δυο-τρεις φορές που αρπάχτηκα με κάποιους προσωπικά, μου είπαν, τους είπα κλπ. Στο τέλος προτείνω να σβηστούν τα μηνύματα του καυγά, γιατί δεν έχουν καμιά χρησιμότητα. Πάρε την κουβέντα σου πίσω, να πάρω κι εγώ πίσω τη δική μου. Δεν είναι δίκαιο;

Στην πράξη, όλα τα μηνύματά μου που είναι σβησμένα ή τα έχω σβήσει εγώ ή έχω ζητήσει εγώ να σβηστούν. Όχι επειδή οι υπεύθυνοι με έχουν συμπάθεια ή κάτι τέτοιο, δεν χρειάζομαι τέτοια "τσατσιλίκια" (επιτρέψτε μου την έκφραση).

Επειδή εγώ φροντίζω έγκαιρα να μην τους φέρω σε δύσκολη θέση. Να κλείσω τον καυγά (και να διαγράψω τα μηνύματά μου) πριν χρειαστεί να επέμβουν. Και τους ευχαριστώ (τους υπεύθυνους) που φαίνεται να το αναγνωρίζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2013, 07:35:53 μμ από sac » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:35:07 μμ »

zappIT.gr Ακατάλληλο Πρωινό   για ηρεμήστε λίγο... Φιλί


Σαν σημερα Νοεμβριο του 2010,  οταν ξεκινησαν οι κορες μου το Δημοτικο"πεταξα" κυριολεκτικα την τηλεοραση απο το σπιτι μου, για να μην χανουν το καιρο τους μπροστα στο χαζοκουτι Θυμός......μετα απο αυτο το βιντεακι που ειδα πριν καταλαβα ποσο καλα επραξα  Στριφογύρισμα ματιών


Θα έπρεπε να απαγορευτεί να δείχνει η τηλεόραση ο,τιδήποτε άλλο, εκτός από ποδόσφαιρο.
(Ξέρω, είναι αντιδημοκρατικό...)
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:53:25 μμ »

Έχει δίκιο ο Αντώνης αυτή δεν είναι τηλεόραση, σκουπιδόκουτο είναι κυριολεκτικά, η μόνη όαση είναι οι παλιές Ελληνικές ταινίες που δείχνει κάπου-κάπου κανένα κανάλι ή κάνα αθλητικό δρώμενο.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 08:06:50 μμ »

Φιλε σακ καλο απογευμα.
Και δικιο να εχεις το χανεις με τον τροπο που μιλας. Δεν ξερω τι προηγουμενα μπορει να εχεις με τον Γιαννη και με τον Αντωνη το Χανιωτη, γιατι δεν διαβαζω ολα τα θεματα παντα (παρα μονο αυτα που με ενδιαφερουν Οθων, Γεωργιος, μιλιταρια κλπ) αλλα ετσι εριστικα που γραφεις προκαλεις.
Δεν τους γνωριζω προσωπικα αλλα και οι δυο εχουν μια σοβαρη και αξιοπρεπη παρουσια στο σαητ.
Με χαλασε ιδιεταιρα οπως μιλησες στον Γιαννη γιατι ειναι απο τα πολυτιμοτερα μελη εδω με πολλες γνωσεις
τις οποιες παντα μοιραζεται με τους υπολοιπους. Επισης τον θεωρω κοσμημα για το σαητ.
Εσυ εισαι εγωιστης. Αυτο θα το καταλαβεις διαβαζωντας το εγω που εχεις γραψει, το οποιο το υπογραμμισες.

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,
φιλικα Στελιος.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 08:21:18 μμ »

Βασικα ακομα δεν καταλαβα... το θεμα αυτο ειναι για να λυνουμε τις παρεξηγησεις η να τις δημιουργουμε γιατι καπου στην πορεια εχασα το "point"
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 09:10:15 μμ »

Φιλε σακ καλο απογευμα.
Και δικιο να εχεις το χανεις με τον τροπο που μιλας. Δεν ξερω τι προηγουμενα μπορει να εχεις με τον Γιαννη και με τον Αντωνη το Χανιωτη, γιατι δεν διαβαζω ολα τα θεματα παντα (παρα μονο αυτα που με ενδιαφερουν Οθων, Γεωργιος, μιλιταρια κλπ) αλλα ετσι εριστικα που γραφεις προκαλεις.
Δεν τους γνωριζω προσωπικα αλλα και οι δυο εχουν μια σοβαρη και αξιοπρεπη παρουσια στο σαητ.
Με χαλασε ιδιεταιρα οπως μιλησες στον Γιαννη γιατι ειναι απο τα πολυτιμοτερα μελη εδω με πολλες γνωσεις
τις οποιες παντα μοιραζεται με τους υπολοιπους. Επισης τον θεωρω κοσμημα για το σαητ.
Εσυ εισαι εγωιστης. Αυτο θα το καταλαβεις διαβαζωντας το εγω που εχεις γραψει, το οποιο το υπογραμμισες.

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,
φιλικα Στελιος.

Ευχαριστώ που έκανες τον κόπο, τα αρνητικά τα διαβάζω πιο προσεκτικά από τα θετικά σχόλια.

Το μόνο που θέλω να σχολιάσω είναι ότι με τον Χανιώτη το πρόβλημα οι δύο λόγοι που αναφέρει στο #30. Εντάξει, τι να κάνω. Ζήσαμε εμείς καλά κι αυτός καλύτερα.

Βασικα ακομα δεν καταλαβα... το θεμα αυτο ειναι για να λυνουμε τις παρεξηγησεις η να τις δημιουργουμε γιατι καπου στην πορεια εχασα το "point"

Από ένα σημείο και μετά κι εγώ την ίδια απορία έχω...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences