Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 04:31:32 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επιστροφες διεγραμενων Μελων.  (Αναγνώστηκε 27312 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 30, 2013, 08:07:31 πμ »

Bασιλη καλωσηλθες στο Στεκι
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 30, 2013, 10:56:48 πμ »

Καλώς μας ήλθες Βασίλη.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 30, 2013, 12:47:42 μμ »


καλος ειρθες  Βασιλη
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 30, 2013, 01:23:22 μμ »

Βασίλη καλώς ήρθες ξανά στην παρέα μας.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 30, 2013, 06:54:54 μμ »

Μπαίνοντας σήμερα στο στέκι,
με έκπληξη διάβασα για την επιστροφή του Βασίλη.

Καλώς ήρθες φίλε!
Με το μαλακό  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 30, 2013, 08:39:00 μμ »

;Αμα έχεις όρεξη για δουλειά,εγώ εδώ είμαι για έντυπο κατάλογο και όχι ηλεκτρονικό.Στις τιμές είμαι μανούλα.Ειμαι ανοικτός σε προσφορές.

Όρεξη για δουλειά πάντα υπάρχει, αλλά για έντυπο κατάλογο λίγο δύσκολο... αυτή τη στιγμή.
Κάποια στιγμή να το συζητήσουμε.

εάν περάσουν πολλές στιγμές θα τον κάνω με άλλον.Ολες οι φωτογραφίες θα είναι του Φιλ.Υλικο υπάρχει.

Δεν θέλω να ανεβάσεις τις φωτογραφίες μου.Ειναι πληρωμένες ξεχωριστά στο Φιλ και αποτελούν ιδιοκτησια μου.Μπορεις ομως να τις αποθηκεύσης.15 ευρο έκαστη στοιχίζει ο Φιλ.Καλος ειναι και ο Αλαν Γκουντμαν Numismatic photography.10 eyro h mia αλλα υποδεέστερος του Φιλ,μετά το χάος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 30, 2013, 08:47:25 μμ »

;Αμα έχεις όρεξη για δουλειά,εγώ εδώ είμαι για έντυπο κατάλογο και όχι ηλεκτρονικό.Στις τιμές είμαι μανούλα.Ειμαι ανοικτός σε προσφορές.

Όρεξη για δουλειά πάντα υπάρχει, αλλά για έντυπο κατάλογο λίγο δύσκολο... αυτή τη στιγμή.
Κάποια στιγμή να το συζητήσουμε.

εάν περάσουν πολλές στιγμές θα τον κάνω με άλλον.Ολες οι φωτογραφίες θα είναι του Φιλ.Υλικο υπάρχει.

Δεν θέλω να ανεβάσεις τις φωτογραφίες μου.Ειναι πληρωμένες ξεχωριστά στο Φιλ και αποτελούν ιδιοκτησια μου.Μπορεις ομως να τις αποθηκεύσης.15 ευρο έκαστη στοιχίζει ο Φιλ.Καλος ειναι και ο Αλαν Γκουντμαν Numismatic photography.10 eyro h mia αλλα υποδεέστερος του Φιλ,μετά το χάος.

γεια σου μπιλακο με τα ωραια σου
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 30, 2013, 08:48:09 μμ »

Βασίλη ενδιαφέρεσαι για φωτογραφικό άλμπουμ - λέυκωμμα με αποκλειστικά δικά σου κομμάτια?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 30, 2013, 08:56:32 μμ »

Βασίλη, δεν είναι τόσο απλό, όσο ακούγεται. Εξ άλλου το πρόβλημα στους έντυπους καταλόγους, δεν είναι οι φωτογραφίες. Και να γίνει ένας έντυπος κατάλογος, τι το νέο θα περιέχει; Οι τιμές αλλάζουν καθημερινά, άρα ούτε αυτό είναι κρίσιμο κομμάτι. Όσο για τις φωτογραφίες στον έντυπο κατάλογο, μπορούν να βρεθούν, για παράδειγμα... από δημοπρασίες που γίνονται και από καταλόγους δημοπρασιών που δίδονται δωρεάν.
Όσο για τις φωτογραφίες σου... πρέπει να ξέρεις μία λεπτομέρεια, οι φωτογραφίες δεν ανήκουν σε σένα, ανήκουν στον φωτογράφο που τις τράβηξε. Αλλά και πάλι σέβομαι την άποψή σου και δεν πρόκειται να ανεβάσω καμία χωρίς την άδειά σου.

Ο συνδυασμός ηλεκτρονικού και έντυπου καταλόγου... είναι το μέλλον... υπάρχει τρόπος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2013, 09:20:11 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 30, 2013, 09:08:24 μμ »

εμένα το ονειρο μου είναι να συντονίσω δυνατούς συλλέκτες να βγάλουμε φωτο τα νομίσματα και να φτιαχτεί ενα λεύκωμμα με φωτογραφίες ελληνικών νομισμάτων που να ΓΑΜΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΡΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτό θα είναι φωτογραφικός οδηγός για τους συλλέκτες.... Το ονομα μου δεν θα φαίνεται πουθένα , απλα να τους συντονίσω αν μπορώ να δεχτούν όλοι να φωτογραφηθούν τα νομίσματα τους, να βρω ενα τυπογραφείο να κανονισω την τιμή κλπκλπ

Αυτό υπάρχει πολυ στα γραμματόσημα.....συλλογές ολόκληρες φωτογραφίζονται και γίνονται λευκωμμα. Εχει γινει και ενος δικού μας ...ελληνα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 30, 2013, 09:18:40 μμ »

Βασίλη, δεν είναι τόσο απλό, όσο ακούγεται. Εξ άλλου το πρόβλημα στους έντυπους καταλόγους, δεν είναι οι φωτογραφίες. Και να γίνει ένας έντυπος κατάλογος, τι το νέο θα περιέχει; Οι τιμές αλλάζουν καθημερινά, άρα ούτε αυτό είναι κρίσιμο κομμάτι. Όσο για τις φωτογραφίες στον έντυπο κατάλογο, μπορούν να βρεθούν, για παράδειγμα... από δημοπρασίες που γίνονται και από καταλόγους δημοπρασιών που δίδονται δωρεάν.
Όσο για τις φωτογραφίες σου... πρέπει να ξέρεις μία λεπτομέρεια, οι φωτογραφίες δεν ανήκουν σε σένα, ανήκουν στον φωτογράφο που τις τράβηξε. Αλλά και πάλι σέβομαι την άποψή σου και δεν πρόκειται να ανεβάσω καμία χωρίς την άδειά σου.

Ο συνδυασμός ηλεκτρονικού και έντυπου καταλόγου... είναι το μέλλον... υπάρχει τρόπος.
Συμφωνώ Κώστα οι φωτογραφίες νομικά ανήκουν σε αυτούς που τις τράβηξαν αλλά όντως πρέπει να σεβόμαστε τις επιθυμίες των άλλων.
Ο ηλεκτρονικός κατάλογος που έχεις φτιάξει είναι για μένα πολύ καλός διότι υπάρχει η δυνατότητα ανανέωσης  των τιμών.
Το interface είναι αρκετά καλό αλλά θα πρότεινα να κολλήσουν οι δύο πρώτες γραμμές στο σκρολάρισμα.
Αν καταφέρεις να περάσεις φωτογραφίες από όλα τα νομίσματα τότε θα έχουμε έναν πλήρη ηλεκτρονικό κατάλογο χρήσιμο και εύχρηστο.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 30, 2013, 09:52:14 μμ »

Κωστα μερικα νομισματα απο τα δικα μου θα σου στειλω φωτο και εαν σου κανουν τα ανεβαζεις!!
Εγω δεν εχω προβλημα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 30, 2013, 10:20:20 μμ »

Κωστα μερικα νομισματα απο τα δικα μου θα σου στειλω φωτο και εαν σου κανουν τα ανεβαζεις!!
Εγω δεν εχω προβλημα.

Όλες οι φωτογραφίες είναι καλοδεχούμενες. Εξ άλλου δεν είναι για δική μου χρήση

Ο κατάλογος είναι ελεύθερος προς όλους, οι φωτογραφίες των νομισμάτων είναι ανώνυμες, εκτός αν κάποιος επιθυμεί να αναφέρεται το όνομά του ή κάποιο άλλο στοιχείο.
Θα ήθελα να αναφέρω ότι πολλοί φίλοι, συνάδελφοι συλλέκτες μου έχουν στείλει φωτογραφίες τους. Επίσης να επισημάνω ότι υπάρχουν διαθέσιμες φωτογραφίες απ' όλα τα Ελληνικά νομίσματα κυκλοφορίας, τα αναμνηστικά και από αρκετά δοκίμια. Φίλος συλλέκτης, που θέλει να παραμείνει ανώνυμος (παρά την επιμονή μου), διαθέτει τις φωτογραφίες αυτές από τη συλλογή του, που είναι σχεδόν ολοκληρωμένη (λείπει μόνο 1 νόμισμα κυκλοφορίας, κάποια υπερ-σπάνια νομίσματα, όπως τα 20-40 δρχ 1852 και κάποια δοκίμια). Προς το παρόν, δεν ανέβασα καμία φωτογραφία από τη συλλογή αυτή, διότι θέλω να γίνει μία συλλογική προσπάθεια. Να έχουμε έναν κατάλογο που τον φτιάξαμε όλοι μαζί και να βλέπουμε και κάποια από τα νομίσματά μας. Πολλές φωτογραφίες που ήδη υπάρχουν, ασχέτως αν βρεθούν καλύτερης κατάστασης νομίσματα, θα παραμείνουν στον κατάλογο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 30, 2013, 10:35:53 μμ »

Ανυπομονούμε να τις δούμε Κώστα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 31, 2013, 07:31:23 πμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Καλώς ήρθες Βασίλη!!!!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences