Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 01:15:02 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: θα το βαζατε στην συλλογη σας& ποσο θα πληρωνατε  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 09, 2013, 01:04:43 πμ)
τιποτα δεν ενδιαφερομαι για πυροβολημενα - 10 (26.3%)
0-100 - 13 (34.2%)
101-250 - 7 (18.4%)
251-400 - 3 (7.9%)
401-600 - 3 (7.9%)
600+ - 2 (5.3%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 38

Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τρυπιο  (Αναγνώστηκε 5876 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:04:43 πμ »

θα  βαζατε στην συλλογη σας το παρακατω πυροβολημενο
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:14:33 πμ »

Λεωνιδα ειναι αυτο που εχεις στο mycoins?
αν και πυροβολιμενο εγω θα το εβαζα!!!!!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:19:00 πμ »

Λεωνιδα ειναι αυτο που εχεις στο mycoins?
αν και πυροβολιμενο εγω θα το εβαζα!!!!!
ναι αυτο ειναι
το σιτε ειναι του κωστα και του εχω δωσει το ελευθερο τα λιγα νομισματακια που εχω να τα ανεβαζει οσο ειναι δικα μου
Καταγράφηκε

rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:29:28 πμ »

δηλαδή το πουλάς Λεο?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:31:32 πμ »

δηλαδή το πουλάς Λεο?

οχι φιλε μου

θα σε παρακαλουσα να γραψεις την αποψη σου
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:41:40 πμ »

Εγώ δεν θα το έβαζα στη συλλογή μου, το θεωρώ μη συλλέξιμο για τα γούστα μου.
Κάποιος όμως που κάνει σειρές ,σίγουρα θα το ήθελε αφού δεν θα το έβρισκε καθόλου εύκολα.
Τιμή :η υψηλή βάσει των κατηγοριών. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 06, 2013, 01:44:03 πμ »

Εγώ δεν θα το έβαζα στη συλλογή μου, το θεωρώ μη συλλέξιμο για τα γούστα μου.
Κάποιος όμως που κάνει σειρές ,σίγουρα θα το ήθελε αφού δεν θα το έβρισκε καθόλου εύκολα.
Τιμή :η υψηλή βάσει των κατηγοριών. Κλείσιμο ματιού


εσυ εχεις απο τι ποιο αξιοσεβαστες αποψεις
οσο αφορα την τιμη κατα την αποψη μου απο εδω ξεκιναει

http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?AuctionId=123&CategoryId=112&TypeId=2&pageno=3

lot 421
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 06, 2013, 02:07:19 μμ »

Εγώ για αυτό Λεωνίδα θα έκανα εξαίρεση όπως και για 3-4 άλλα ακόμα και θα το έβαζα στη συλλογή μου. 
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 06, 2013, 02:35:26 μμ »

Εγώ ΛΕΩ δε θα το έβαζα στη συλλογή μου,δεν μου αρέσουν τα πυροβολημένα,κάποιος που γουστάρει να φτιάχνει σειρές σίγουρα θα το ήθελε Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 06, 2013, 05:51:18 μμ »

ρε παιδια... θα με τρελλανετε;; οκ.. εμενα μου αρεσουν και τα περισσοτερα που εχω ειναι τρυπια ή πολυ φθαρμενα λογο και δικης μου τσεπης... αλλα δεν θα βαζατε στην συλλογη σας εστω και τρυπιο ενα τετοιο νομισμα;; ουτε αν το βρισκατε σε μια καλη τιμη δηλαδη;;  ειστε σιγουροι οτι θα το ξαναβρειτε;; ελαχιστοι θα το ξαναδουν... κι ακομα ποιο λιγοι θα καταφερουν να το αποκτησουν καλυτερο!! αν δεν κανω λαθος ειναι το δυσκολοτερο ημιδραχμο του Οθωνα!! προσωπικα θα εκανα κολοτουμπες αν το ειχα ακομα κι αν ειχε περασει οδοστρωτηρας απο πανω του! φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να το αποκτησω μιας και ειναι ακριβο ακομα και ετσι... τουλαχιστον για την δικη μου τσεπη.... που....

δεν εχω προβλημα να πω δημοσια λοιπον... οτι φυσικα και θα το ηθελα στην συλλογη μου... αλλα στο θεμα τιμης.... αναγκαστικα θα παω στην πρωτη βαθμιδα... μεχρι 100 ευρω... λογο τσεπης! ακομα και τα 100 ειναι... πολλα...

δεν με πειραζει η τρυπα ή οποιοδηποτα αλλο προβλημα... και μονο που θα εχω ενα τετοιο κομματι της ιστοριας... φτανει!

καταλαβαινω οτι τα ακυκλοφορητα ειναι υπεροχα... αλλα δεν ειναι για ολα τις τσεπες!!

το να εχεις τα φτηνα σχετικα ακυκλοφορητα ναι... καποια απο τα παλια... οτι μπορεις.. απο οθωνα και γεωργιο σε καλες καταστασεις (οσο ειναι δυνατο και απο την αγορα και απο την τσεπη σου) το δεχομαι...  ασχετα αν η συλλογη μου ειναι ακομα με "χρεπια".... αλλα σε σπανιοτητες... δεν ισχυει αυτο ρε παιδια!! βρες το πρωτα...  μην κοιτατε το γαιδαο που σας χαριζουν στα δοντια! γιατι καποια απο αυτα τα νομισματα ειναι λαχειο να τα βρεις.. τι θα πεις... δεν το θελω γιατι εχει τρυπα; (μιλαω παντα για τιμες που δεν ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα... οκ;; δεν μιλαω να το εχει ενας και να το πουλαει 10.000 ευρω!!!).

το νομισμα περα απο την τρυπα.. μια χαρα ειναι.... δεν σας αρεσει η τρυπα... δεκτο.. αλλα αν πας με την σπανιοτητα του νομισματος... θα λεγατε οχι σε μια πενταρα του 1836 σε VF αν ειχε τρυπα;; το λεω γιατι δε νομιζω αν υπαρχει καν σε τετοια κατασταση.. κι αν υπαρχει... θα ειναι... 1.... ποσοι θα κοβονταν για μια τετοια εστω και τρυπια;; οι περισσοτεροι θα σκεφτονταν ποσο κανει το αμαξι αν το πουλησουν... για να παρουν το νομισμα...  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

το τι πιστευω για τα νομισματα και τα τρυπια, φθαρμενα κτλ.. το εχω πει αρκετες φορες... δεν θα το ξανα αναφερω... Χαμόγελο 

δεκτο αν καποιοι δεν τα θελουν... αλλα παντα να βλεπετε και την σπανιοτητα τους... οσο για τα υπολοιπα... αν καποιος δεν τα θελει... χαριστετα και τα υιοθετω με χαρα! χαχαχαχαχαχα Πλακα κανω παιδες! Χαμόγελο


Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2013, 06:19:37 μμ »

ρε παιδια... θα με τρελλανετε;; οκ.. εμενα μου αρεσουν και τα περισσοτερα που εχω ειναι τρυπια ή πολυ φθαρμενα λογο και δικης μου τσεπης... αλλα δεν θα βαζατε στην συλλογη σας εστω και τρυπιο ενα τετοιο νομισμα;; ουτε αν το βρισκατε σε μια καλη τιμη δηλαδη;;  ειστε σιγουροι οτι θα το ξαναβρειτε;; ελαχιστοι θα το ξαναδουν... κι ακομα ποιο λιγοι θα καταφερουν να το αποκτησουν καλυτερο!! αν δεν κανω λαθος ειναι το δυσκολοτερο ημιδραχμο του Οθωνα!! προσωπικα θα εκανα κολοτουμπες αν το ειχα ακομα κι αν ειχε περασει οδοστρωτηρας απο πανω του! φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να το αποκτησω μιας και ειναι ακριβο ακομα και ετσι... τουλαχιστον για την δικη μου τσεπη.... που....

δεν εχω προβλημα να πω δημοσια λοιπον... οτι φυσικα και θα το ηθελα στην συλλογη μου... αλλα στο θεμα τιμης.... αναγκαστικα θα παω στην πρωτη βαθμιδα... μεχρι 100 ευρω... λογο τσεπης! ακομα και τα 100 ειναι... πολλα...

δεν με πειραζει η τρυπα ή οποιοδηποτα αλλο προβλημα... και μονο που θα εχω ενα τετοιο κομματι της ιστοριας... φτανει!

καταλαβαινω οτι τα ακυκλοφορητα ειναι υπεροχα... αλλα δεν ειναι για ολα τις τσεπες!!

το να εχεις τα φτηνα σχετικα ακυκλοφορητα ναι... καποια απο τα παλια... οτι μπορεις.. απο οθωνα και γεωργιο σε καλες καταστασεις (οσο ειναι δυνατο και απο την αγορα και απο την τσεπη σου) το δεχομαι...  ασχετα αν η συλλογη μου ειναι ακομα με "χρεπια".... αλλα σε σπανιοτητες... δεν ισχυει αυτο ρε παιδια!! βρες το πρωτα...  μην κοιτατε το γαιδαο που σας χαριζουν στα δοντια! γιατι καποια απο αυτα τα νομισματα ειναι λαχειο να τα βρεις.. τι θα πεις... δεν το θελω γιατι εχει τρυπα; (μιλαω παντα για τιμες που δεν ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα... οκ;; δεν μιλαω να το εχει ενας και να το πουλαει 10.000 ευρω!!!).

το νομισμα περα απο την τρυπα.. μια χαρα ειναι.... δεν σας αρεσει η τρυπα... δεκτο.. αλλα αν πας με την σπανιοτητα του νομισματος... θα λεγατε οχι σε μια πενταρα του 1836 σε VF αν ειχε τρυπα;; το λεω γιατι δε νομιζω αν υπαρχει καν σε τετοια κατασταση.. κι αν υπαρχει... θα ειναι... 1.... ποσοι θα κοβονταν για μια τετοια εστω και τρυπια;; οι περισσοτεροι θα σκεφτονταν ποσο κανει το αμαξι αν το πουλησουν... για να παρουν το νομισμα...  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

το τι πιστευω για τα νομισματα και τα τρυπια, φθαρμενα κτλ.. το εχω πει αρκετες φορες... δεν θα το ξανα αναφερω... Χαμόγελο 

δεκτο αν καποιοι δεν τα θελουν... αλλα παντα να βλεπετε και την σπανιοτητα τους... οσο για τα υπολοιπα... αν καποιος δεν τα θελει... χαριστετα και τα υιοθετω με χαρα! χαχαχαχαχαχα Πλακα κανω παιδες! Χαμόγελο



Συμφωνώ απόλυτα.
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 06, 2013, 06:41:07 μμ »

Φυσικά και μπαίνει σε συλλογή. Κι όποιος λέει το αντίθετο ή ξέχασε πως ξεκίνησε ή όταν ξεκίνησε τα βρήκε έτοιμα. Εννοείται όμως ότι μπαίνει όχι σαν 'υποβάθμιση' αλλά για κάποιον που δεν το έχει.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 06, 2013, 07:26:55 μμ »

ρε παιδια... θα με τρελλανετε;; οκ.. εμενα μου αρεσουν και τα περισσοτερα που εχω ειναι τρυπια ή πολυ φθαρμενα λογο και δικης μου τσεπης... αλλα δεν θα βαζατε στην συλλογη σας εστω και τρυπιο ενα τετοιο νομισμα;; ουτε αν το βρισκατε σε μια καλη τιμη δηλαδη;;  ειστε σιγουροι οτι θα το ξαναβρειτε;; ελαχιστοι θα το ξαναδουν... κι ακομα ποιο λιγοι θα καταφερουν να το αποκτησουν καλυτερο!! αν δεν κανω λαθος ειναι το δυσκολοτερο ημιδραχμο του Οθωνα!! προσωπικα θα εκανα κολοτουμπες αν το ειχα ακομα κι αν ειχε περασει οδοστρωτηρας απο πανω του! φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να το αποκτησω μιας και ειναι ακριβο ακομα και ετσι... τουλαχιστον για την δικη μου τσεπη.... που....

δεν εχω προβλημα να πω δημοσια λοιπον... οτι φυσικα και θα το ηθελα στην συλλογη μου... αλλα στο θεμα τιμης.... αναγκαστικα θα παω στην πρωτη βαθμιδα... μεχρι 100 ευρω... λογο τσεπης! ακομα και τα 100 ειναι... πολλα...

δεν με πειραζει η τρυπα ή οποιοδηποτα αλλο προβλημα... και μονο που θα εχω ενα τετοιο κομματι της ιστοριας... φτανει!

καταλαβαινω οτι τα ακυκλοφορητα ειναι υπεροχα... αλλα δεν ειναι για ολα τις τσεπες!!

το να εχεις τα φτηνα σχετικα ακυκλοφορητα ναι... καποια απο τα παλια... οτι μπορεις.. απο οθωνα και γεωργιο σε καλες καταστασεις (οσο ειναι δυνατο και απο την αγορα και απο την τσεπη σου) το δεχομαι...  ασχετα αν η συλλογη μου ειναι ακομα με "χρεπια".... αλλα σε σπανιοτητες... δεν ισχυει αυτο ρε παιδια!! βρες το πρωτα...  μην κοιτατε το γαιδαο που σας χαριζουν στα δοντια! γιατι καποια απο αυτα τα νομισματα ειναι λαχειο να τα βρεις.. τι θα πεις... δεν το θελω γιατι εχει τρυπα; (μιλαω παντα για τιμες που δεν ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα... οκ;; δεν μιλαω να το εχει ενας και να το πουλαει 10.000 ευρω!!!).

το νομισμα περα απο την τρυπα.. μια χαρα ειναι.... δεν σας αρεσει η τρυπα... δεκτο.. αλλα αν πας με την σπανιοτητα του νομισματος... θα λεγατε οχι σε μια πενταρα του 1836 σε VF αν ειχε τρυπα;; το λεω γιατι δε νομιζω αν υπαρχει καν σε τετοια κατασταση.. κι αν υπαρχει... θα ειναι... 1.... ποσοι θα κοβονταν για μια τετοια εστω και τρυπια;; οι περισσοτεροι θα σκεφτονταν ποσο κανει το αμαξι αν το πουλησουν... για να παρουν το νομισμα...  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

το τι πιστευω για τα νομισματα και τα τρυπια, φθαρμενα κτλ.. το εχω πει αρκετες φορες... δεν θα το ξανα αναφερω... Χαμόγελο 

δεκτο αν καποιοι δεν τα θελουν... αλλα παντα να βλεπετε και την σπανιοτητα τους... οσο για τα υπολοιπα... αν καποιος δεν τα θελει... χαριστετα και τα υιοθετω με χαρα! χαχαχαχαχαχα Πλακα κανω παιδες! Χαμόγελο




+1000
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 06, 2013, 09:00:49 μμ »

Η συλλογή μου είναι διαρρυθμισμένη ως εξής.
 Σε μια ξύλινη θήκη είναι τοποθετημένα τα αξιόλογα πιστοποιημένα νομίσματα. Σε μια διπλανή δερμάτινη τα unc και au raw σε κάψουλες. Ούτε η μια ούτε η άλλη σου γεμίζουν το μάτι με την πρώτη ματιά.
Αντιθέτως από επάνω τους βρίσκεται γυάλινο ράφι με κομμάτια πιστοποιημένα και μη σαν "'εκθεση" νομισματικής ιστορίας. Τα νομίσματα αυτά, ενώ είναι "δεύτερα", τραβούν εύκολα το βλέμα ενός επισκέπτη.
 Το τέταρτο θα το τοποθετούσα στο γυάλινο ράφι, αφού είχα δώσει max 300 ευρώ για την απόκτησή του.
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 06, 2013, 09:31:56 μμ »

συλλεξιμότατο και αξιόλογο για πάμπολλους συλλέκτες!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences