Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 02:30:41 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δοκιμιο 10 λεπτα 1828 !!!  (Αναγνώστηκε 13833 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 11:32:16 πμ »

Leo οταν λεω να μαθουν εννοω να μαθουν οσα περισσοτερα για την ιστορια και την αξια που εχουν αυτα τα νομισματα ,μπορει να μην αποκτησουν και ποτε τους ουτε ενα.
Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα απαξιωνουν και δεν θα ηθελαν να καταλαβουν περισσοτερα  ...δεν εννοω να μαθουν τις χρηματικες-εμπορικες τιμες .

Σιγουρα το θεμα ειναι τεραστιο και δεν ειναι ευκολο να καλυφθει ....πολλες φορες αυτος που ξερει πολλα εχει
"πληρωσει" για να τα μαθει και του ειναι λιγο δυσκολο να διαδωσει...

Απ΄την αλλη μερια τα θεματα με τον Καποδιστρια δεν εχουν τοσο μεγαλη συμμετοχη σε "συνομιλητες" και χανονται απο την δημοσιοτητα στο φορουμ γρηγορα γιατι λιγοι ειναι αυτοι που γνωριζουν και μπορουν να εχουν τεκμηριωμενη αποψη και συμμετοχη σε αυτα.
Ισως αυτο να απογοητευει καπως τους γνωστες και λατρεις του ειδους και να μην τους δινει το εναυσμα για νεα θεματα και συζητησεις , αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχουν πολλους αναγνωστες που αν και δεν μπορουν να μιλησουν τους αρεσει παρ΄ολα αυτα να διαβασουν και να εμπλουτισουν περισσοτερο τις γνωσεις τους .......
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 11:41:01 πμ »

Leo οταν λεω να μαθουν εννοω να μαθουν οσα περισσοτερα για την ιστορια και την αξια που εχουν αυτα τα νομισματα ,μπορει να μην αποκτησουν και ποτε τους ουτε ενα.
Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα απαξιωνουν και δεν θα ηθελαν να καταλαβουν περισσοτερα  ...δεν εννοω να μαθουν τις χρηματικες-εμπορικες τιμες .

Σιγουρα το θεμα ειναι τεραστιο και δεν ειναι ευκολο να καλυφθει ....πολλες φορες αυτος που ξερει πολλα εχει
"πληρωσει" για να τα μαθει και του ειναι λιγο δυσκολο να διαδωσει...

Απ΄την αλλη μερια τα θεματα με τον Καποδιστρια δεν εχουν τοσο μεγαλη συμμετοχη σε "συνομιλητες" και χανονται απο την δημοσιοτητα στο φορουμ γρηγορα γιατι λιγοι ειναι αυτοι που γνωριζουν και μπορουν να εχουν τεκμηριωμενη αποψη και συμμετοχη σε αυτα.
Ισως αυτο να απογοητευει καπως τους γνωστες και λατρεις του ειδους και να μην τους δινει το εναυσμα για νεα θεματα και συζητησεις , αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχουν πολλους αναγνωστες που αν και δεν μπορουν να μιλησουν τους αρεσει παρ΄ολα αυτα να διαβασουν και να εμπλουτισουν περισσοτερο τις γνωσεις τους .......

μαζι σου για αυτο βλεπεις οτι τον τσιγκλαω συνεχεια
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 12:02:31 μμ »

εγω πιστευω παιδια οτι εχουν γραφτει παρα πολλα,για τα νομισματα του κυβερνητη,και απο αρκετα ατομα!αλλα σε αυτο το τεραστιο θεμα υπαρχουν,και θα υπαρχουν πιστευω!με τα μηχανηματα,καθως και την πρωτη υλη που χρησιμοποιηθηκαν!αφηστε που δεν υπαρχουν ακριβη και τεκμηριωμενα στοιχεια της τοτε εποχης!που κυριαρχουσε η αναρχια και η φτωχεια στο νεοσυστατο κρατιδιο που εφτανε μεχρι την λαμια!υπαρχουν και αρκετοι μεγαλοι συλλεκτες με ομορφες συλλογες!οπως ο ζαχαριας ,ο ορφεας,και τοσοι αλλοι που βοηθουν με πολυ μερακι τους νεους συλλεκτες,στην πνε η σε ιστοσελιδες που αρθογραφουν!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 12:12:28 μμ »

Ο τιτλος του θεματος αλλαξε για να ταιριαζει περισσοτερο με με το περιεχομενο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 02:22:20 μμ »

Leo οταν λεω να μαθουν εννοω να μαθουν οσα περισσοτερα για την ιστορια και την αξια που εχουν αυτα τα νομισματα ,μπορει να μην αποκτησουν και ποτε τους ουτε ενα.
Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα απαξιωνουν και δεν θα ηθελαν να καταλαβουν περισσοτερα  ...δεν εννοω να μαθουν τις χρηματικες-εμπορικες τιμες .

Σιγουρα το θεμα ειναι τεραστιο και δεν ειναι ευκολο να καλυφθει ....πολλες φορες αυτος που ξερει πολλα εχει
"πληρωσει" για να τα μαθει και του ειναι λιγο δυσκολο να διαδωσει...

Απ΄την αλλη μερια τα θεματα με τον Καποδιστρια δεν εχουν τοσο μεγαλη συμμετοχη σε "συνομιλητες" και χανονται απο την δημοσιοτητα στο φορουμ γρηγορα γιατι λιγοι ειναι αυτοι που γνωριζουν και μπορουν να εχουν τεκμηριωμενη αποψη και συμμετοχη σε αυτα.
Ισως αυτο να απογοητευει καπως τους γνωστες και λατρεις του ειδους και να μην τους δινει το εναυσμα για νεα θεματα και συζητησεις , αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχουν πολλους αναγνωστες που αν και δεν μπορουν να μιλησουν τους αρεσει παρ΄ολα αυτα να διαβασουν και να εμπλουτισουν περισσοτερο τις γνωσεις τους .......


Αντωνη εχω γεμισει την κατηγορια του Καποδιστρια και ολα ειναι μονολογοι.Τα νομισματα του Καποδιστρια δεν ειναι χρηματηστηριο ,ειναι για συλλεκτες πραγματικους που αγοραζουν σε αξια χρυσου τον χαλκο και πολυ πολυ παραπανω και ολοι αναρρωτιουνται γιατι η ακομα χειροτερα τους λενε και ............ς
Εδω μεσα δεν υπαρχει αλλος Καποδιστριακιας, εκτος απο καναδυο γραμμενους που κρυφοκοιταζουν σαν κρυφοι η αλλοι που μπαινουν σαν επισκεπτες.
Οποιος θελει να διαβασει ιστορια μπορει να το κανει εδω μεσα και με εγγραφα του ΓΕΚ,βιντεο.γραπτες αναλυσεις κτλ.που εχω ανεβασει.
Οποιος θελει τιμες απλα του λεω οτι δεν υπαρχουν γιατι η τιμη προκυπτει απο την αξιολογηση (σπανιοτητα,κατασταση)που μεταβαλλεται και γι'αυτο προσπαθουμε να βρουμε μανιωδως αυτα τα στοιχεια πολλες φορες και περισσοτερο απο τα ιδια τα νομισματα.Ετσι δημιουργουνται τα διδακτρα που λες.Δεν ειναι αναγκη να στα ζητησει καποιος αλλα και το να πας να τα ακουμπησεις μονος σου ειτε απο αμαθεια ειτε απο κουτοπονηρια.
Και οταν βλεπει καποιος κατι να πουλιεται τοσο ακριβα σαν το πεντακτινο θα σκεφθει την κονομα και οχι την συλλογη ετσι θα ηθελε να φερει τον εαυτο στην θεση του πωλητη αλλα και του αγοραστη, υποχθονια να του φαει το κομματι η να πουλησει και αυτος το δικο του.Τον νοιαζει η ιστορια?Χεσ....ε!
Επι της ουσιας και χωρις να σκιαγραφω κανεναν απολυτως, παντα με καλη προθεση,και χωρις να προσβαλω κανεναν οποιος θελει πραγματικα, μπορει να ΜΑΘΕΙ αν προσπαθησει και με βοηθεια να συμπληρωσει τα λιγα κενα του.
Οποιος θελει μασημενη τροφη ΠΑΝΤΑ θα ρωταει κουραζοντας τον συνομιλητη του και θα το κανει για τους δικους του λογους ..........
Συγνωμη αν σας κουρασα
Παντα φιλικα Νικος

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2013, 07:55:35 μμ από nikos » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:02:25 μμ »

Tιμες σε κανενα απο τα νομισματα δεν υπαρχουν (οχι μονο στα του Καποδιστρια).
Τιμη μαθαινει μονο αυτος που προτιθεται να αγορασει. (Οταν το αποφασισει).
Τον λογο οποιος δεν ειναι χαζος τον καταλαβαινει, κι αν  δεν τον καταλαβαινει θα τον νοιωσει οταν αποφασισει να γινει πωλητης μιας οποιας εμβελειας , απο αυτους που δεν χαριζουν του αγγελους τους νερο.
Ακομα και τις λεπτομερειες που διαχωριζουν τα κοινα νομιστατα απο τα εχοντα ιδιαιτεροτητα , παλι πασιφανως αναλογοι κανονες αποκτησης -διαθεσης τις διεπουν.
Ετσι ο καθεις καλο ειναι να κοπιασει γιατι μονο απο πραγματικους φιλους θα μαθει τσαμπα Κλείσιμο ματιού
Τα υπολοιπα ειναι  απλα η  επιχειρηματολογια  του καθε και εκαστοτε <καλου Σαμαρειτη>.


Y.S Αυτα φυσικα ειναι διαπιστωσεις προσωπικες και σε καμια περιπτωση δεν στοχευουν συγκεκριμενους συναδελφους
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2013, 03:26:29 μμ από coll » Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:31:36 μμ »

η πλακα ειναι στα πρωτα χτυπηματα
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:33:35 μμ »

Στα πρωτα πόσα;;;;; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:38:41 μμ »

η πλακα ειναι στα πρωτα χτυπηματα

και το κλαμα και η χαρα απο την πλακα ξεκινανε ;)εξαρτωμενη απο την σοβαροτητα της Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:46:27 μμ »

καπου εκει μπηκε ενας τρελος και βαρεσε χιλιαρα +χιλιαρα
μπηκε και ενας αλλος και εβαλε 8 χιλιαρες και κατι κατοσταρες
και στο ενδιαμεσο ολος ο καλος ο κοσμος απο εδω εκει παραπερα

καλα τα λεω νικο εσυ που τα ξερεις καλυτερα
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:50:27 μμ »

Εσυ καλα τα λες , εγω το φιναλε θελω να δω Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 03:51:44 μμ »

καπου εκει μπηκε ενας τρελος και βαρεσε χιλιαρα +χιλιαρα
μπηκε και ενας αλλος και εβαλε 8 χιλιαρες και κατι κατοσταρες
και στο ενδιαμεσο ολος ο καλος ο κοσμος απο εδω εκει παραπερα

καλα τα λεω νικο εσυ που τα ξερεις καλυτερα

δεν ξερω καλυτερα ουτε ειμαι τρελος και δεν ανηκω στον καλο κοσμο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 04:07:50 μμ »

οποιος θελει να μαθει 5-10 πραγματα για τον καποδιστρια αγοραζει το βιλιο του Chase απο το amazon και ξεστραβωνεται. Εμενα τα συγκεκριμενα δεν με ενθουσιαζουν γιατι και κακης ποιοτητας ειναι και προχειροφτιαγμενα.Αλλα αυτο ειναι εντελως ποσωπικη εκτιμηση. Το βιβλιο μου το ειχε δειξει καποτε ο Αρης και ειναι γεματο με πληροφοριες για σπασιματα μητρων,ποικιλιες και αλλα πολλα για τους κοτοπουλακηδες. Πολυ πραγμα εχει μεσα και ορεξη να εχεις να διαβασεις.
Οσο για το οταν μπαινει ενας νεος αλεξιπτωτιστης που θελει να ξεφορτωσει νομισματα εγω προσωπικα του κανω μεγαλη χαρη οταν του κοστολογω νομισματα και του λεω αριθμο. Αλλου πληρωνεις για να σου εκτιμησουν.Δεν θα καθομαι στον καθενα να εξηγω και να επεξηγω τι νομισματα εχει, και την ιστορια τους γιατι δεν τον ενδιαφερει καθολου.Θελει εναν αριθμο να βαλει λιγα ευρω στην τσεπη και μην τον ειδατε....
Εχω εργασια με πληρη 8ωρο και πολλες ωρες υπερωρια. στο στεκι μ αρεσει να σκοτωνω τον ελευθερο χρονο
μου ,και οχι στο να απαντω ποσο εχει η λιρα μου και αν ειναι σπανια. 10-20 γνωστους που εχω κανει μεσα  απο το Στεκι θα τους παρω τηλεφωνο και θα τα πουμε αναλυτικα.Θα βοηθησουμε ο ενας τον αλλο. Οχι ομως
και σε εναν που κανει εγγραφη για δυο τρεις μερες!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 04:22:42 μμ »



Εσυ καλα τα λες , εγω το φιναλε θελω να δω Στριφογύρισμα ματιών

το φιναλεθα εχει πυροτεχνιματα και πρωταγωνιαρης πεθαινει στην χωεα των ευκαιριων
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 04:27:55 μμ »

καπου εκει μπηκε ενας τρελος και βαρεσε χιλιαρα +χιλιαρα
μπηκε και ενας αλλος και εβαλε 8 χιλιαρες και κατι κατοσταρες
και στο ενδιαμεσο ολος ο καλος ο κοσμος απο εδω εκει παραπερα

καλα τα λεω νικο εσυ που τα ξερεις καλυτερα

δεν ξερω καλυτερα ουτε ειμαι τρελος και δεν ανηκω στον καλο κοσμο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

ναι ε δεν τα ξερεις ε για πες μας ρε μεγαλε εναν απο εδω μεσα που αγορασε προαφατα μονολεπτακι δυσκολο και σπανιο σε τιμη πενηντα φορες χαμηλοτερη


να τα χαιρεσαι και αλλα πολλα τετοια
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences