Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 01:10:23 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολύ εκνευρισμένη...  (Αναγνώστηκε 47888 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:49:56 πμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Εσενα πριν σου απαντησω να μου πεις αν σου πεσει το παιδι στο σπιτι ποιος θα σου κανει μηνυση?οταν μου απαντησεις θα σου πω τι θα εκανα
Αν πέσει το παιδί μου από το κρεβάτι του ή παραπατήσει, έτσι δεν τραυματίζεται άσχημα ως συνήθως!! Αλλά αν χτυπήσει πολύ άσχημα την ευθύνη την έχω εγώ και με πάνε αυτόφωρο, άσχετα αν έφταιγα εγ ώ που  χτύπησε η  όχι, όταν είναι σπίτι μου το παιδί μου την ευθύνη γι αυτό την έχω εγώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:33:27 πμ από Ανδρομάχη20 » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:50:49 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Οχι κυρια μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα αν ο Γιαννης ηθελε να εξυγιανει το συστημα να εκανε μηνυση στον διευθυντη,στον περιφερειαρχη,στον δημαρχο,στον νομαρχη στον υπουργο παιδειας να προσωποποιουσε κατα ποιου ριχνει ευθυνη...."αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού" δικα σας λογια ειναι αυτα που δεν καταλαβαινω ομως τι λενε δηλαδη τι?επειδη εγινε το συμβαν δυστηχως θα ειναι η μονη που θα την πληρωσει επειδη το συστημα μπαζει απο παντου και επειδη ντε και καλα πρεπει να τιμωρηθει καποιος εστω και αν αυτος εχει το μικροτερο ποσοστο ευθυνης.Εχουμε αισθηση δικαιου η λεμε ετσι να περνα η ωρα

Καλά ότι πεις δε είναι έτσι τα πράγματα Χαμόγελο...έχεις παιδιά?
Εχω δυο παλικαρια κυρια μου αλλα γιατι δεν ειναι τα πραγματα ετσι εξηγηστε μου που ειναι το λαθος
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:51:29 πμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Εσενα πριν σου απαντησω να μου πεις αν σου πεσει το παιδι στο σπιτι ποιος θα σου κανει μηνυση?οταν μου απαντησεις θα σου πω τι θα εκανα

Στην περίπτωση αυτή αν είναι σοβαρός ο τραυματισμός κινείται αυτεπαγγελτη έγκλιση από την αστυνομία για πλημμελη φύλαξη. Στο παίδων είδα να παιρνουν τον πατέρα ενός αγοριού στο αυτοφωρο γιατί καταπίε το παιδί ένα τσιγάρο και κινδύνεψε η Ζωή του.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:54:45 πμ »

Πολύ σωστά έπραξες Γιάννη και μπράβο σου. Μην σου πω ότι πρέπει να μηνύσεις και το σχολείο που το είχε τόση ώρα το κοριτσάκι έτσι και αιμορραγούσε χωρίς να τις παρέχουν καμία βοήθεια , και να σε αποζημιώσουν για της σωματικές βλάβες που υπέστη το μικρό σου παιδάκι. Γεια τον ψυχικό πόνο όμως που τράβηξες εσύ όταν το είδες το κακομοιράκι σου ποιος θα σε αποζημιώσει και δεν εννοώ χρηματική αποζημίωση

Περαστικά στο κοριτσάκι σου και γρήγορα να γίνει καλά
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:55:17 πμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Εσενα πριν σου απαντησω να μου πεις αν σου πεσει το παιδι στο σπιτι ποιος θα σου κανει μηνυση?οταν μου απαντησεις θα σου πω τι θα εκανα
Αν πέσει το παιδί μου από το κρεβάτι του ή παραπατήσει αυτό δεν είναι τίποτα, γιατί δεν τραυματίζεται άσχημα έτσι!! Αλλά αν χτυπήσει πολύ άσχημα την ευθύνη την έχω εγώ και με πάνε αυτόφωρο, άσχετα αν έφταιγα εγώ που χτύπησε η όχι, όταν είναι σπίτι μου το παιδί μου την ευθύνη γι αυτό την έχω εγώ!
ποιος σου ειπε οτι αν πεσει το παιδι σπιτι και κτυπησει σε πανε αυτοφωρο που τα ειδατε αυτα γραμμενα.Αυτοφωρο θα οδηγηθεις αν διαπιστωθει οτι τα τραυματα του παιδιου προερχονται απο κακοποιηση και ξυλοδαρμο...ξερεις εσυ κανενα γνωστο σου που πηγε αυτοφωρο επειδη το παιδι στο παιχνιδι επεσε και εσπασε το χερι του?
Καταγράφηκε
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:57:41 πμ »

Μιας φίλης μου κόντεψαν να της πάρουν το νεογέννητο παιδί της επειδή έπαθε ουρολοίμωξη(το μωρό)!! Δεν ξέρω  αν σε πάνε αυτόφωρο, αλλά σε πάνε μέσα τέλος πάντων!!
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:01:35 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Οχι κυρια μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα αν ο Γιαννης ηθελε να εξυγιανει το συστημα να εκανε μηνυση στον διευθυντη,στον περιφερειαρχη,στον δημαρχο,στον νομαρχη στον υπουργο παιδειας να προσωποποιουσε κατα ποιου ριχνει ευθυνη...."αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού" δικα σας λογια ειναι αυτα που δεν καταλαβαινω ομως τι λενε δηλαδη τι?επειδη εγινε το συμβαν δυστηχως θα ειναι η μονη που θα την πληρωσει επειδη το συστημα μπαζει απο παντου και επειδη ντε και καλα πρεπει να τιμωρηθει καποιος εστω και αν αυτος εχει το μικροτερο ποσοστο ευθυνης.Εχουμε αισθηση δικαιου η λεμε ετσι να περνα η ωρα

Καλά ότι πεις δε είναι έτσι τα πράγματα Χαμόγελο...έχεις παιδιά?
Εχω δυο παλικαρια κυρια μου αλλα γιατι δεν ειναι τα πραγματα ετσι εξηγηστε μου που ειναι το λαθος

Να σας ζήσουν κύριε μου, και μάλλον δε καταλαβαίνεται τι γράφω, και λυπάμαι δε έχω την διάθεση να το ξανά εξηγήσω και ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σας για το αυτονόητο.
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:02:11 πμ »

Μιχάλη  αληθεια είναι. Το είδα με τα μάτια μου.Σε περίπτωση σοβαρού τραυματισμού κινείται αυτεπαγγελτη δίωξη. Συνήθως οι γιατροί ενημέρωνουν την αστυνομία
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:05:39 πμ »

Μιας φίλης μου κόντεψαν να της πάρουν το νεογέννητο παιδί της επειδή έπαθε ουρολοίμωξη(το μωρό)!! Δεν ξέρω  αν σε πάνε αυτόφωρο, αλλά σε πάνε μέσα τέλος πάντων!!
Αυτο τωρα μαλλον ανεκδοτο ειναι ετσι?Οι μισες μαναδες της Ελλαδας θα επρεπε να ειναι φυλακα τωρα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:08:21 πμ »

Μιχάλη  αληθεια είναι. Το είδα με τα μάτια μου.Σε περίπτωση σοβαρού τραυματισμού κινείται αυτεπαγγελτη δίωξη. Συνήθως οι γιατροί ενημέρωνουν την αστυνομία
Γιαννη γνωριζω πολυ καλα το τι γινεται και ποια ειναι η διαδικασια(πιστευω να καταλαβαινεις γιατι γνωριζω)και εχω γραψει σε ποστ παραπανω σχετικα
Καταγράφηκε
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:10:09 πμ »

Για τον αυτονόητο λόγο θα πάψω και εγώ να γράφω εδώ!! Γεια σαςςςςς!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:11:58 πμ »

Επίσης το ξαναλέω ότι δεν ήταν ένα απλό καθημερινό χτύπημα αλλά ένας σοβαροτατος τραυματισμός ο οποίος σύμφωνα με την έκθεση τραυματισμού του γιατρού αν γινόταν η επαφή αντί για την άνω γνάθο πχ στο κουτελο θα μπορούσε το παιδί να μείνει στον τόπο. Ο γιατρός απορησε με την σφοδρότητα του χτυπηματος. Εγώ θέλω και απαιτώ να μάθω πως χτύπησε μέσα στην τάξη τόσο σοβαρά το παιδί μου.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:13:44 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Οχι κυρια μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα αν ο Γιαννης ηθελε να εξυγιανει το συστημα να εκανε μηνυση στον διευθυντη,στον περιφερειαρχη,στον δημαρχο,στον νομαρχη στον υπουργο παιδειας να προσωποποιουσε κατα ποιου ριχνει ευθυνη...."αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού" δικα σας λογια ειναι αυτα που δεν καταλαβαινω ομως τι λενε δηλαδη τι?επειδη εγινε το συμβαν δυστηχως θα ειναι η μονη που θα την πληρωσει επειδη το συστημα μπαζει απο παντου και επειδη ντε και καλα πρεπει να τιμωρηθει καποιος εστω και αν αυτος εχει το μικροτερο ποσοστο ευθυνης.Εχουμε αισθηση δικαιου η λεμε ετσι να περνα η ωρα

Καλά ότι πεις δε είναι έτσι τα πράγματα Χαμόγελο...έχεις παιδιά?
Εχω δυο παλικαρια κυρια μου αλλα γιατι δεν ειναι τα πραγματα ετσι εξηγηστε μου που ειναι το λαθος

Να σας ζήσουν κύριε μου, και μάλλον δε καταλαβαίνεται τι γράφω, και λυπάμαι δε έχω την διάθεση να το ξανά εξηγήσω και ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σας για το αυτονόητο.
Καμμια αντιπαραθεση κυρια μου και αφου δεν υπαρχει διαθεση για διαλογο κανενα προβλημα αλλα οχι για το αυτονοητο γενικα για το αυτονοητο της δικης σας κρισης(σεβαστο αλλα οχι κατανοητο)
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:21:40 πμ »

Επίσης το ξαναλέω ότι δεν ήταν ένα απλό καθημερινό χτύπημα αλλά ένας σοβαροτατος τραυματισμός ο οποίος σύμφωνα με την έκθεση τραυματισμού του γιατρού αν γινόταν η επαφή αντί για την άνω γνάθο πχ στο κουτελο θα μπορούσε το παιδί να μείνει στον τόπο. Ο γιατρός απορησε με την σφοδρότητα του χτυπηματος. Εγώ θέλω και απαιτώ να μάθω πως χτύπησε μέσα στην τάξη τόσο σοβαρά το παιδί μου.
Γιαννη να σου πω απλα πως εγινε......παιζανε τα παιδακια καποιο απο αυτα εσπρωξε το κοριτσακι σου που μαλλον ειχε πλατη γυρισμενη δεν ηταν προετοιμασμενη για αυτο τον λογο και επεσε χωρις να προφυλαχθει να βαλει τα χερακια του να περιορισει την πτωση και για αυτο εγινε η ζημια....τωρα να πας δικαστηριο για να μαθεις πως εγινε δεν το καταλαβαινω...σε ολα τα υπολοιπα ειμαι μαζι σου και συμπασχω...πστευω να καταλαβαινεις τι λεω
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:55:15 πμ »

Σορρυ λαθος εκανα. Το parents.gr εψαχνα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences