Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 05:22:00 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ταξινομηση συλλογης ??  (Αναγνώστηκε 11588 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 01, 2014, 10:31:22 πμ »

Αυτό που παρουσιάζουν όλοι οι φίλοι παραπάνω έχει όνομα. Λέγεται ' Μεράκι '. Μπράβο σε όλους.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 01, 2014, 07:36:47 μμ »

Εγω παντως δεν κανω καμια ταξινομηση.  Ολα ανακατεμενα, για να μην μπαινω στην διαδικασια να κλεινω τρυπες.
Καταγράφηκε

aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 01, 2014, 07:53:22 μμ »

Η δική μου άποψη
Νομίσματα
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 01, 2014, 07:55:41 μμ »

Χαρτονομίσματα
Καταγράφηκε
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 01, 2014, 07:56:43 μμ »

να ρωτησω κατι παιδια?
βλεπω οτι οι περισσοτεροι εχετε σλαμπακια για τα νομισματα χωρις αυτοκολλητο αλλα με συραπτικο
γιατι? για να μπορειτε να τα ξαναχρησιμοποιητε η γιατι δεν εμπιστευεστε αυτα με το αυτοκολλητο?
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 01, 2014, 07:59:05 μμ »

Βεβαία δεν σαν κρύβω ότι κάποιες από τις ιδέες που παρουσιάστηκαν μου άρεσαν πολύ και έχω σκοπό να τις κλέψω.  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:03:12 μμ »

Απλά επειδή αυτά με το αυτοκόλλητο μπορεί να αλλοιωθούν με τη ζέστη (ειδικά το καλοκαίρι)και να βγεί η κόλα πάνω στο νόμισμα.Οπως καταλαβαίνεις εκτός απο αυτόν το λόγο που είναι και ο σημαντικότερος ,ένας άλλος λόγος είναι οτι αυτά με τα αυτοκόλλητα αμα κολλήσουν δεν ξεκολλάνε έπειτα και δεν μπορείς να βγάλεις το νόμισμα αν δεν καταστρέψεις το χαρτονάκι.Αυτά όμως με το συρραπτικό μπορείς ότι ώρα θέλεις προσεκτικά να τα ανοίξεις .Και άν τυχόν θέλεις να κάνεις καμιά αναβάθμιση σε κάποιο σου νόμισμα τότε θα είναι πολύ εύκολο χωρίς να καταστρέψεις το χαρτονάκι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:12:15 μμ »

Εγω παντως δεν κανω καμια ταξινομηση.  Ολα ανακατεμενα, για να μην μπαινω στην διαδικασια να κλεινω τρυπες.
Μια απο τα ιδια και εγω.
Το κλεισιμο των "τρυπων", ειδικα αν αυτες αφορουν κοματια που θα πονεσουν πολυ την τσεπη, συνηθως οδηγει σε βεβιασμενες αγορες οταν δεν υπαρχει μεγαλος αυτοελεγχος και υπομονη.
Και επειδη στην αυτοσυγκρατηση πολλοι συλλεκτες πασχουμε, καλυτερα να μην εχει κανεις την τρυπα μεσα στην μουρη του να χασκει και να του φωναζει"γεμισε με.." Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:13:19 μμ »

Απλά επειδή αυτά με το αυτοκόλλητο μπορεί να αλλοιωθούν με τη ζέστη (ειδικά το καλοκαίρι)και να βγεί η κόλα πάνω στο νόμισμα.
σοβαρα?
 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη εγω ολα τα εχω σε αυτοκολλητο χαρτονακι  Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:14:07 μμ »

Εγω παντως δεν κανω καμια ταξινομηση.  Ολα ανακατεμενα, για να μην μπαινω στην διαδικασια να κλεινω τρυπες.
Μια απο τα ιδια και εγω.
Το κλεισιμο των "τρυπων", ειδικα αν αυτες αφορουν κοματια που θα πονεσουν πολυ την τσεπη, συνηθως οδηγει σε βεβιασμενες αγορες οταν δεν υπαρχει μεγαλος αυτοελεγχος και υπομονη.
Και επειδη στην αυτοσυγκρατηση πολλοι συλλεκτες πασχουμε, καλυτερα να μην εχει κανεις την τρυπα μεσα στην μουρη του να χασκει και να του φωναζει"γεμισε με.." Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Αψογο.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:16:43 μμ »

Απλά επειδή αυτά με το αυτοκόλλητο μπορεί να αλλοιωθούν με τη ζέστη (ειδικά το καλοκαίρι)και να βγεί η κόλα πάνω στο νόμισμα.
σοβαρα?
 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη εγω ολα τα εχω σε αυτοκολλητο χαρτονακι  Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Νικόλα μήν πανικοβάλεσαι.Απλά φύλαγέ τα μακριά απο τη ζέστη.Σε σκιερό μέρος,σαν το παλιό καλό κρασί. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:21:09 μμ »

Απλά επειδή αυτά με το αυτοκόλλητο μπορεί να αλλοιωθούν με τη ζέστη (ειδικά το καλοκαίρι)και να βγεί η κόλα πάνω στο νόμισμα.
σοβαρα?
 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη εγω ολα τα εχω σε αυτοκολλητο χαρτονακι  Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Νικόλα μήν πανικοβάλεσαι.Απλά φύλαγέ τα μακριά απο τη ζέστη.Σε σκιερό μέρος,σαν το παλιό καλό κρασί. Σαρκασμός
θα τα εχω τον νου μου ευχαριστω
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:22:57 μμ »

Εγω παντως δεν κανω καμια ταξινομηση.  Ολα ανακατεμενα, για να μην μπαινω στην διαδικασια να κλεινω τρυπες.
Μια απο τα ιδια και εγω.
Το κλεισιμο των "τρυπων", ειδικα αν αυτες αφορουν κοματια που θα πονεσουν πολυ την τσεπη, συνηθως οδηγει σε βεβιασμενες αγορες οταν δεν υπαρχει μεγαλος αυτοελεγχος και υπομονη.
Και επειδη στην αυτοσυγκρατηση πολλοι συλλεκτες πασχουμε, καλυτερα να μην εχει κανεις την τρυπα μεσα στην μουρη του να χασκει και να του φωναζει"γεμισε με.." Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
συμφωνω ,για τον παραπάνω λόγο προσπαθω να κλείνω τις τρύπες με κινέζους .
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:50:58 μμ »

Εγω παντως δεν κανω καμια ταξινομηση.  Ολα ανακατεμενα, για να μην μπαινω στην διαδικασια να κλεινω τρυπες.
Μια απο τα ιδια και εγω.
Το κλεισιμο των "τρυπων", ειδικα αν αυτες αφορουν κοματια που θα πονεσουν πολυ την τσεπη, συνηθως οδηγει σε βεβιασμενες αγορες οταν δεν υπαρχει μεγαλος αυτοελεγχος και υπομονη.
Και επειδη στην αυτοσυγκρατηση πολλοι συλλεκτες πασχουμε, καλυτερα να μην εχει κανεις την τρυπα μεσα στην μουρη του να χασκει και να του φωναζει"γεμισε με.." Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
συμφωνω ,για τον παραπάνω λόγο προσπαθω να κλείνω τις τρύπες με κινέζους .
Τα κινέζικα εκτός απ το ebay πού αλλού τα βρίσκεις;Εδώ στην Πάτρα λίγο δύσκολο,γι αυτό ρωτάω.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 01, 2014, 08:58:32 μμ »

Και εδω στο Ηρακλειο δεν τα βρίσκω
eBay -alibaba
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences