Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 11:00:29 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μαγνητάκια  (Αναγνώστηκε 27168 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 23, 2013, 11:24:02 μμ »

ξερω οτι τα εχεις τρελα αλλα αν καποτε δεν θες αλλο της κοκα κολα.... Κλείσιμο ματιού..μιλαμε..
αυτο απο το ναυπλιο απλα υπεροχο (τι διαστασεις εχει περιπου γιατι η ζωγραφικη ειναι καλη).εχω ενα ξυλινο της κοκα κολα απο αμερικη...ονειρο
Το φαντάστηκα οτι κάτι τέτοιο θα μου ζήταγες.    Σαρκασμός
Περίμενε να ανεβάσω και κάτι αμερικάνικες χρονοκάρτες...  Κλείσιμο ματιού

Οσο για τις διαστάσεις, θα τις μετρήσω αύριο ή μεθαύριο που θα κετέβω χωριό και θα σου απαντήσω.
Πάντως είναι όντως καταπληκτικό.
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 24, 2013, 09:59:58 πμ »

Καλημέρα,
Και εγώ αγοράζω μαγνητάκια από τα διάφορα μέρη που επισκέπτομαι. Δεν είχα φανταστεί ότι θα μπορούσαν να είναι συλλεκτικό είδος.
warrior, το γερμανικό μαγνητάκι που αναφέρεις πιο πάνω και δεν ξέρεις από που είναι γράφει Freistaat Bayern. Μεταφράζεται σε "ελεύθερο κράτος της Βαυαρίας" και είναι η επίσημη ονομασία της Βαυαρίας.
Μιχάλης.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 24, 2013, 03:24:18 μμ »

Καλημέρα,
Και εγώ αγοράζω μαγνητάκια από τα διάφορα μέρη που επισκέπτομαι. Δεν είχα φανταστεί ότι θα μπορούσαν να είναι συλλεκτικό είδος.
warrior, το γερμανικό μαγνητάκι που αναφέρεις πιο πάνω και δεν ξέρεις από που είναι γράφει Freistaat Bayern. Μεταφράζεται σε "ελεύθερο κράτος της Βαυαρίας" και είναι η επίσημη ονομασία της Βαυαρίας.
Μιχάλης.
Είδες που και αυτά μπορούν να χαρακτηριστούν συλλεκτικό είδος;  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου. Ήξερα οτι ήταν απο Γερμανία, αλλα δεν θυμόμουν απο πού ακριβώς.

Για ανέβασε και καμία φωτογραφία απο τα δικά σου.
Γιατί οι υπόλοιποι που 'υποσχέθηκαν', δεν έχουν ανεβάσει ακόμα...
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 24, 2013, 03:44:18 μμ »

Ήμουν πρόσφατα σε μία εκδρομή στο εξωτερικό, και κατά την επιστροφή στο αεροδρόμιο επισκέφτηκα το κατάστημα σουβενίρ και έπαθα σοκ με την τεράστια ποικιλία από μαγνητάκια που υπήρχαν. Για να πάρεις ένα από κάθε είδος χρειαζόσουν χαλαρά κανά χιλιάρι ευρώ. Μπράβο, ωραία κατηγορία είναι τα μαγνητάκια, δεν την είχα δει καθόλου από αυτήν την οπτική γωνιά.
Φωτογραφίες δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ανεβάσω άμεσα, γιατί έχει σπάσει η φωτογραφική μου μηχανή. Επίσης είμαι καινούργιος στο φόρουμ και δεν έχω ανεβάσει ποτέ φωτογραφίες και είμαι βέβαιος ότι θα αντιμετωπίσω προβλήματα στο ανέβασμα φωτογραφιών. Υπόσχομαι ότι μετά τις διακοπές θα προσπαθήσω να ανεβάσω κάποιες.
Μιχάλης
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 26, 2013, 10:59:57 μμ »

Ήμουν πρόσφατα σε μία εκδρομή στο εξωτερικό, και κατά την επιστροφή στο αεροδρόμιο επισκέφτηκα το κατάστημα σουβενίρ και έπαθα σοκ με την τεράστια ποικιλία από μαγνητάκια που υπήρχαν. Για να πάρεις ένα από κάθε είδος χρειαζόσουν χαλαρά κανά χιλιάρι ευρώ. Μπράβο, ωραία κατηγορία είναι τα μαγνητάκια, δεν την είχα δει καθόλου από αυτήν την οπτική γωνιά.
Φωτογραφίες δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ανεβάσω άμεσα, γιατί έχει σπάσει η φωτογραφική μου μηχανή. Επίσης είμαι καινούργιος στο φόρουμ και δεν έχω ανεβάσει ποτέ φωτογραφίες και είμαι βέβαιος ότι θα αντιμετωπίσω προβλήματα στο ανέβασμα φωτογραφιών. Υπόσχομαι ότι μετά τις διακοπές θα προσπαθήσω να ανεβάσω κάποιες.
Μιχάλης
Kαλως ήρθες στην παρεα μας Μιχάλη.
Μπορώ να πώ οτι τα μαγνητάκια είναι ένα 'αόρατο' συλλεκτικό αντικείμενο.
Και γράφω 'αόρατο' γιατί ενω οι περισσότεροι τα έχουμε στα σπίτια μας, στα μαγαζιά μας και στις δουλειές μας, δεν τα θεωρούμε σαν συλλεκτικό αντικείμενο. Δεν θα δίναμε χρήματα να αγοράσουμε κάποιο απο αυτά στο Μοναστηράκι ή σε κάποιο παζάρι, αλλα θα το αγοράζαμε σε κάποιο νησί ή σε κάποιο ξένο μέρος.
Γι' αυτό και ίσως τα μαγνητάκια είναι -περισσότερο απο κάθε άλλο συλλεκτικό είδος- η πιο προσωπική και η πιο ιδιωτική συλλογή που κάποιος μπορεί να κάνει.
Αρα λοιπόν, για τους παραπάνω λόγους, δύσκολα θα αγοράζαμε μαγνητάκια απο κάποιο παζάρι...
Καταγράφηκε
Stef1977
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 174


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 27, 2013, 12:49:42 πμ »

Κρίμα που δεν μπορω να ανέβασω και τα δικά μου
Εχω μεγάλη συλλογή αλλα δεν ξέρω να την ανεβασω.συνεχεια το σύστημα μου λέει ότι ειναι μεγάλο το αρχείο.
Οταν όμως βρω αρκετό καιρό ,θα προσπαθήσω.
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 27, 2013, 07:06:37 πμ »

Κρίμα που δεν μπορω να ανέβασω και τα δικά μου
Εχω μεγάλη συλλογή αλλα δεν ξέρω να την ανεβασω.συνεχεια το σύστημα μου λέει ότι ειναι μεγάλο το αρχείο.
Οταν όμως βρω αρκετό καιρό ,θα προσπαθήσω.

Καλημερα φιλε μου υπαρχουν οδηγιες το πως ανεβαζουμε φωτο.μπες εδω: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=7860.0
Φιλικα Βασιλης Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
Stef1977
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 174


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 27, 2013, 07:40:01 πμ »

Καλημέρα και σε σένα
Σε ευχαριστω πολύ θα δοκιμασω
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 27, 2013, 07:51:41 πμ »

Κρίμα που δεν μπορω να ανέβασω και τα δικά μου
Εχω μεγάλη συλλογή αλλα δεν ξέρω να την ανεβασω.συνεχεια το σύστημα μου λέει ότι ειναι μεγάλο το αρχείο.
Οταν όμως βρω αρκετό καιρό ,θα προσπαθήσω.

Καλημερα φιλε μου υπαρχουν οδηγιες το πως ανεβαζουμε φωτο.μπες εδω: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=7860.0
Φιλικα Βασιλης Χαμόγελο Χαμόγελο

Καλημέρα Βασίλη!
Ευχαριστώ για την βοήθεια που προσφέρεις στα μέλη του Στεκιού.
Και σε αυτό το θέμα και στα υπόλοιπα.
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 27, 2013, 09:42:31 πμ »

Καλημερα φιλε μου να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ.μια παρεα ειμαστε και οσο μπορουμε βοηθαμε.σημερα  ημουν εγω αυριο εσυ και παει λεγοντας Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:13:04 πμ »

ξερω οτι τα εχεις τρελα αλλα αν καποτε δεν θες αλλο της κοκα κολα.... Κλείσιμο ματιού..μιλαμε..
αυτο απο το ναυπλιο απλα υπεροχο (τι διαστασεις εχει περιπου γιατι η ζωγραφικη ειναι καλη).εχω ενα ξυλινο της κοκα κολα απο αμερικη...ονειρο
Λοιπόν, το μέτρησα.  Άνεση
Εχει διαστάσεις 3,5 x 9.5 (με απόκλειση 1-2 χιλιοστά).
Αυτό της Coca-Cola που έχεις, πόσο είναι;
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 29, 2013, 04:41:31 μμ »

ξερω οτι τα εχεις τρελα αλλα αν καποτε δεν θες αλλο της κοκα κολα.... Κλείσιμο ματιού..μιλαμε..
αυτο απο το ναυπλιο απλα υπεροχο (τι διαστασεις εχει περιπου γιατι η ζωγραφικη ειναι καλη).εχω ενα ξυλινο της κοκα κολα απο αμερικη...ονειρο
Λοιπόν, το μέτρησα.  Άνεση
Εχει διαστάσεις 3,5 x 9.5 (με απόκλειση 1-2 χιλιοστά).
Αυτό της Coca-Cola που έχεις, πόσο είναι;
δεν το εχω ευκαιρο ειναι αποθηκευμενο,μαλιστα σημερα βρηκα κατι αλλα κομματια της κοκα κολα και ειπα να κανω ενα φωτο -μουσειο,σε καποια στιγμη
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 09, 2013, 06:54:38 πμ »

Ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω link.
Και κυρίως στην παράγραφο που έχει σαν επικεφαλίδα 'Για μια θέση στο...όνειρο'.
Επίσης πρόσέξτε και στις φωτογραφίες που υπάρχουν στο τέλος της σελίδας εκείνές με τα μαγνητάκια.
1-2 απο αυτά τα έχω ανεβάσει και εγώ. Και απ' ότι πρόσεξα πρέπει να έχω και άλλα...  Σαρκασμός

http://www.parousiazw.gr/thessaloniki-local-news/25-%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7/27760-22i-diethnis-ekthesi-syllektikon-eidon-card-collect-syllectica-2013-h-ekthesi-pou-agkaliazei-sylloges-kai-anthropous#!prettyPhoto

Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 16, 2013, 06:27:49 μμ »

http://www.aniwthoi.net/2013/05/t_11.html
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:03:49 μμ »


Είναι παλιά ιστορία αυτή Νέστωρ.
Ποτέ δεν μου φάνηκε να στέκει και έτσι δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
Αλλωστε εδω και καιρό τα έχω βγάλει απο το ψυγείο, λόγω του μικρού που τα πείραζε συνέχεια, και τα έχω στην αποθήκη, στον τοίχο, πάνω σε μεταλλικούς πίνακες.
Ισως φαίνεται και στις πρώτες φωτογραφίες που ανέβασα σε αυτό το θέμα.
Πάντως Νέστωρ καλά έκανες και ανέβασες το συγκεκριμένο άρθρο, ώστε να λυθούν τελείως οι όποιες απορίες περί δημιουργίας καρκίνου απο τα μαγνητάκια.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences