Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 05:59:49 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ραντεβού στον αέρα  (Αναγνώστηκε 2159 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
raz2002
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 10, 2016, 05:58:04 μμ »

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!

Το όνομα μου είναι Κώστας και σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά μόλις έκανα εγγραφή γιατί θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι.
Έχω μια μικρή συλλογή δίσκων βινυλίου και όταν μπορώ αγοράζω κάτι ώστε να μεγαλώσει σιγά σιγά.
Εκτός από τα δικά μου έχω και πιο παλιά βινύλια από τους γονείς μου. Και εκεί είναι το θέμα.
Διάβασα πριν λίγο καιρό αυτό το άρθρο http://www.lifo.gr/team/music/55242

Στο νούμερο έξι υπάρχει ο δίσκος 'ραντεβού στον αέρα' του Μίμη Πλέσσα από την ομώνυμη ταινία του Φίνου.
Όπως καταλάβατε έχω στην κατοχή μου αυτό τον δίσκο σε πολύ καλή κατάσταση και χωρίς να έχει ακουμπήσει ποτέ σε πικάπ από τη συλλογή των γονιών μου.
Τσέκαρα λίγο και εδώ http://www.popsike.com/Mimis-PlessasRendezVous-in-Air-Rare-Greek-ST-65/370450131116.html και είδα αυτά που είδα όπως θα δείτε και σεις.

Και εδώ θέλω την βοήθεια σας. Είναι πραγματική η αξία αυτή; Είναι όντως τόσο εξαιρετικά σπάνιος αυτός ο δίσκος; Αν είναι όντως, πως μπορώ να προχωρήσω σε πώληση αφού ελεγχθεί βεβαίως πρώτα η κατάσταση του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 13, 2016, 06:20:28 μμ »

Καλησπέρα Κώστα.

Ο δίσκος είναι δύσκολος. Η τιμή που βλέπεις είναι μιας άλλη εποχής. (2010) Αυτό δεν σημαίνει ότι στον κατάλληλο άνθρωπο δεν θα πιάσεις μια καλή τιμή, άποψη μου 4-5 κατοστάρικα αναλόγως την κατάσταση και της υπομονής σου. Κατά τα άλλα πολύ υπερκτιμημένος, μουσικά, απλά το πλέσσας πουλάει γενικά, κυρίως τα πριν το 70 album του.

Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
raz2002
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 13, 2016, 08:01:56 μμ »

Για το υπερεκτιμημένος μουσικά συμφωνούμε 100%. Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences