Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 10:26:26 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πως θα διακυμανθει ο χρυσός το 2016;  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 10, 2017, 09:35:52 μμ)
700$-900$ - 10 (6.5%)
900$-1100$ - 37 (24.2%)
1100$-1300$ - 45 (29.4%)
1300$-1500$ - 39 (25.5%)
1500$-2000$ - 22 (14.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 148

Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 55
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι εκτίμηση κάνετε για την τιμή του Χρυσού το 2016?  (Αναγνώστηκε 200841 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #375 στις: Ιούλιος 07, 2016, 10:34:50 πμ »

Ασχετα με το μεταλο,να ξερετε οτι αναπτυξη δεν προκειται να ερθει  ΠΟΤΕ,ολα αυτα περι αναπτυξης ειναι λογια των πολιτκων  που λενε μαμακιες  για να δικαιολογουν την υπαρξη τους. Δεν θα ερθει αναπτυξη ,γιατι δεν μπορει να ερθει αναπτυξη,κοιταξτε γυρω σας ολα καταρεουν αργα αλλα σταθερα και αυτη την κατρακυλα κανεις δεν μπορει να την σταματησει 
Kοίτα είναι απλό, όταν θα γίνουν όλα στάχτη και μπούρμπερη τότε υποχρεωτικά θα αρχίσει η ανάπτυξη.
Είναι ένας άκαρδος κύκλος.
Επίσης το απίστευτο είναι να βλέπουμε ακόμα και σήμερα τους πολιτικούς να μαλώνουν για την καρέκλα τους, και όσο το βλέπεις αυτό τόσο και περισσότερο θα κατρακυλά η κατάσταση.
Αυτός δυστυχώς είναι ο καθρέπτης μας.

Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #376 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:06:52 πμ »

Ασχετα με το μεταλο,να ξερετε οτι αναπτυξη δεν προκειται να ερθει  ΠΟΤΕ,ολα αυτα περι αναπτυξης ειναι λογια των πολιτκων  που λενε μαμακιες  για να δικαιολογουν την υπαρξη τους. Δεν θα ερθει αναπτυξη ,γιατι δεν μπορει να ερθει αναπτυξη,κοιταξτε γυρω σας ολα καταρεουν αργα αλλα σταθερα και αυτη την κατρακυλα κανεις δεν μπορει να την σταματησει 
Kοίτα είναι απλό, όταν θα γίνουν όλα στάχτη και μπούρμπερη τότε υποχρεωτικά θα αρχίσει η ανάπτυξη.
Είναι ένας άκαρδος κύκλος.
Επίσης το απίστευτο είναι να βλέπουμε ακόμα και σήμερα τους πολιτικούς να μαλώνουν για την καρέκλα τους, και όσο το βλέπεις αυτό τόσο και περισσότερο θα κατρακυλά η κατάσταση.
Αυτός δυστυχώς είναι ο καθρέπτης μας.


αυτο δεν ειναι αναπτυξη,αν δηλ. σημερα παιρνω 1000 ευρω να παω στα 10 για να ξαναφτασω καποτε (αν φτασω) στα 1000,ειναι κατι αλλο που δεν ξερω την λεξη,παντως αναπτυξη δεν την λες
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #377 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:12:20 πμ »

Κλοπή λέγεται.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #378 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:33:51 πμ »

@ Douglas Whittacker

Αν είσαι οικονομολόγος, δώσε μας τους ορισμους, για να αποχτήσει νόημα η (όποια) συζήτηση. Αυτό το παιχνίδι με τις λέξεις... απλώς δεν έχει νόημα.

Έχω ακούσει το ανέκδοτο "υι διαφορά έχει ένας οικονομολόγος από έναν κομου.νιστή" > Αν ρωτήσεις 100 κομου.νιστές για ο,τιδήποτε, θα σου δώσουν και οι 100 την ίδια ακριβώς απάντηση. Αν ρωτήσεις 100 οικονομολόγους για ο,τιδήποτε, θα σου δώσουν 120 διαφορετικές απαντήσεις. Νόμιζα, όμως, ότι ήταν απλώς ανέκδοτο...
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #379 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:36:40 πμ »

Κλοπή λέγεται.
Χειρότερα λέγεται, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.
Η Ελλάδα μορφολογικά - κλιματικά - πολιτιστικά - και τόσα άλλα που έχει, και εμείς έχουμε γίνει θεατές της καταστροφής μας - βλέπω πολιτικούς ανεξαρτήτου κόμματος και μου γυρνάνε τα έντερα - βλέπω ανθρώπους αξιόλογους να μεταναστεύουν και να ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω τους - βλέπω βλέπω βλέπω.
Αφήστε βρε παιδιά ας ασχοληθούμε με το χόμπυ μας να ξεχαστούμε λίγο τουλάχιστον.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #380 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:39:14 πμ »

Κάποιοι του ψήφισαν αυτούς.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #381 στις: Ιούλιος 07, 2016, 11:53:41 πμ »

Κάποιοι του ψήφισαν αυτούς.
Δεν αντιλέγω, ΟΜΩΣ ακόμα και σήμερα τους ψηφίζουν αυτό είναι το οδυνηρό της υπόθεσης.
Πριν πολλά χρόνια ένας δικός μου άνθρωπος μου είχε πεί το εξής σε μία διένεξη που είχαμε, δημήτρη πατρίδα μου είναι αυτή που μου παρέχει εργασία- υγεία - αξιοκρατία κ.λ.π. πάντα θα είμαι Ελληνας και θα κάνω διακοπές ένα μήνα τον χρόνο στην Ελλάδα αλλά μέχρι εκεί.
Πέρασαν πολλά χρόνια αλλά το κατάλαβα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2016, 12:11:05 μμ από elpidoforos » Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #382 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:07:19 μμ »

@ Douglas Whittacker

Αν είσαι οικονομολόγος, δώσε μας τους ορισμους, για να αποχτήσει νόημα η (όποια) συζήτηση. Αυτό το παιχνίδι με τις λέξεις... απλώς δεν έχει νόημα.

Έχω ακούσει το ανέκδοτο "υι διαφορά έχει ένας οικονομολόγος από έναν κομου.νιστή" > Αν ρωτήσεις 100 κομου.νιστές για ο,τιδήποτε, θα σου δώσουν και οι 100 την ίδια ακριβώς απάντηση. Αν ρωτήσεις 100 οικονομολόγους για ο,τιδήποτε, θα σου δώσουν 120 διαφορετικές απαντήσεις. Νόμιζα, όμως, ότι ήταν απλώς ανέκδοτο...

Οικονομολόγο ζήτησες, οικονομολόγος σου ξεφύτρωσε μπροστά σου (εγώ), ούτε αυτό σ' αρέσει. Ε, τι να σου κάνω...

Εν πάσει περιπτώσει, πες μου ποιων λέξεων τους ορισμούς θέλεις, να στους δώκω.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #383 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:08:10 μμ »

Κάποιοι του ψήφισαν αυτούς.
Δεν αντιλέγω, ΟΜΩΣ ακόμα και σήμερα τους ψηφίζουν αυτό είναι το οδυνηρό της υπόθεσης.
Πριν πολλά χρόνια ένας δικός μου άνθρωπος μου είχε πεί το εξής σε μία διένεξη που είχαμε, δημήτρη πατρίδα μου είναι αυτή που μου παρέχει εργασία- υγεία - αξιοκρατία κ.λ.π. πάντα θα είμαι Ελληνας και θα κάνω διακοπές ένα μήνα τον χρόνο στην Ελλάδα αλλά μέχρι εκεί.
Πέρασαν πολλά χρόνια αλλά το κατάλαβα.
Δυστυχώς έτσι είναι.
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #384 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:12:04 μμ »

Κάποιοι του ψήφισαν αυτούς.
Δεν αντιλέγω, ΟΜΩΣ ακόμα και σήμερα τους ψηφίζουν αυτό είναι το οδυνηρό της υπόθεσης.
Πριν πολλά χρόνια ένας δικός μου άνθρωπος μου είχε πεί το εξής σε μία διένεξη που είχαμε, δημήτρη πατρίδα μου είναι αυτή που μου παρέχει εργασία- υγεία - αξιοκρατία κ.λ.π. πάντα θα είμαι Ελληνας και θα κάνω διακοπές ένα μήνα τον χρόνο στην Ελλάδα αλλά μέχρι εκεί.
Πέρασαν πολλά χρόνια αλλά το κατάλαβα.
Στο είπε πρίν πολλά χρόνια. Τώρα του τα παρέχουν; Ώς πότε θα του τα παρέχουν;
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #385 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:12:47 μμ »

Οι ευθύνες δεν είναι μόνο των πολιτικών αλλά και δικές μας γιατί τους φηφίσαμε. Κοιτάμε μόνο το εγώ και όχι το εμείς. Μας ενδιαφέρει το εύκολο κέρδος και όχι οι μακροπρόθεσμες συνέπειες.

Τα αποτέλεσματα τα βλέπουμε όλοι μας σημερα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #386 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:18:35 μμ »

Άντε να προσθέσω κι εγώ στο παραπάνω ότι ενα ακόμα μειονέκτημα της φίλης μας (πλην της μνήμης χρυσόψαρου) είναι η έλλειψη τόλμης, αλλα και κοινής λογικής. Προτιμά τις ψεύτικες ελπίδες από το οποιοδήποτε ρίσκο.
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #387 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:19:28 μμ »

Στο είπε πρίν πολλά χρόνια. Τώρα του τα παρέχουν; Ώς πότε θα του τα παρέχουν;
Εσύ τι λες?
Το καθεστώς παροχών των (π.χ.) Δανίας, Σουηδίας, Νορβηγίας, Ελβετίας, Αυστρίας, Καναδά, Αυστραλίας, Λουξεμβούργου, Ολλανδίας, Νέας Ζηλανδίας, και μερικών άλλων που ξεχνάω, πρόκειται να καταρρεύσει εντός του ορατού μέλλοντος?
Κινδυνεύουν λες κι αυτοί από Κατρούγκαλο, Άδωνι, Πολλάκη, Λοβέρδο και άλλους τέτοιους τύπους?
Αυτό λες?
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #388 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:22:18 μμ »

Πάω να δω κανένα θυρεό γιατί στεναχωρήθηκα.  Έκπληξη
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #389 στις: Ιούλιος 07, 2016, 01:00:00 μμ »

Στο είπε πρίν πολλά χρόνια. Τώρα του τα παρέχουν; Ώς πότε θα του τα παρέχουν;
Εσύ τι λες?
Το καθεστώς παροχών των (π.χ.) Δανίας, Σουηδίας, Νορβηγίας, Ελβετίας, Αυστρίας, Καναδά, Αυστραλίας, Λουξεμβούργου, Ολλανδίας, Νέας Ζηλανδίας, και μερικών άλλων που ξεχνάω, πρόκειται να καταρρεύσει εντός του ορατού μέλλοντος?
Κινδυνεύουν λες κι αυτοί από Κατρούγκαλο, Άδωνι, Πολλάκη, Λοβέρδο και άλλους τέτοιους τύπους?
Αυτό λες?
Είναι και άλλες χώρες αλλά δεν έχει σημασία.
Σημασία έχει ότι άν καταρρεύσουν αυτές οι χώρες, τότε φαντάσου τι θα γίνεται εδώ, ότι κινείται θα τρώγεται. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ο Αρμαγεδώνας έρχεται. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 55
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences