Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 21, 2024, 11:52:44 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σαράντης Καργάκος "Κηφηνείον Η ωραία Ελλάς"  (Αναγνώστηκε 2689 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:15:13 πμ »

Κείμενο του Καργάκου για τους νέους, την εργασία και την εκπαίδευση.

http://www.eptalofos.gr/Article/487/

Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:22:19 πμ »

Διαβαστε και κλαψτε
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 11:23:13 πμ »

Λαθος το διατυπωσα να το διαβασουμε και να κλαψουμε ολοι μαζι
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 01:53:18 μμ »

Γι αυτο οι αλβανοι εχουν σηκωσει 6οροφες πολυκατοικιες και οι ελληναρες ζουν ακομη με την μαμα κ τον μπαμπα στα 30 τους, ζητιανευοντας 5 ευρω για καφε! Δημοσιο for ever!!! αθαναντη ελληνικη τεμπελια!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 02:40:58 μμ »

Γι αυτο οι αλβανοι εχουν σηκωσει 6οροφες πολυκατοικιες και οι ελληναρες ζουν ακομη με την μαμα κ τον μπαμπα στα 30 τους, ζητιανευοντας 5 ευρω για καφε! Δημοσιο for ever!!! αθαναντη ελληνικη τεμπελια!
Γιατι αναφερεις μονο το Δημοσιο??Προσωπικα γνωριζω δεκαδες περιπτωσεις ανθρωπων που κληρονομησαν μεγαλες εταιριες αλλα επειδη δεν δουλεψαν ποτε τους τις εριξαν στα βραχια και ζητιανευαν 5 ευρω για καφε.Ειχα 2 τετοιους φιλους που απο την φιλια τους αποκομησα μονο χρεη.Ο ενας αφου ρημαξε μια υγιεστατη επιχειρηση με εβαλε εγγυητη για να παρει δανειο στο οποιο δεν πληρωσε ουτε μια δοση και φυσικα το εξοφλησα εγω  και ο αλλος μου γυρεψε δανεικα 12 μηνιατικα(οχι μονο απο μενα)και την εκανε στην Βραζιλια για να γλυτωσει.Το θεμα φιλε μου δεν ειναι αν δουλευεις στο δημοσια η στον ιδιωτικο τομεα αλλα αν εχεις ορεξη να δουλεψεις και αν αγαπας αυτο που κανεις
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 07:32:32 μμ »

εγγυητης=πληρωτης. Εγγυητης ουτε σε δανειο του αδερφου σου. Δανεικα δινεις μονο τοσα εισαι διατεθειμενος να χασεις και να χαρισεις. Συμβουλες του πατερα μου που ηταν παθωΣ και μαθώς.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 08:42:08 μμ »

εγγυητης=πληρωτης. Εγγυητης ουτε σε δανειο του αδερφου σου. Δανεικα δινεις μονο τοσα εισαι διατεθειμενος να χασεις και να χαρισεις. Συμβουλες του πατερα μου που ηταν παθωΣ και μαθώς.
Αναργυρε εδω στο χωριο μου λεμε κανε με ξανα γαμπρο να δεις πως καμαρωνω......εγω νομιζα και νομιζω ακομα οτι ολοι σκεπτονται και ενεργουν με τα δικα μου κριτηρια και στανταρς.Ομολογω οτι εχω γινει πιο προσεκτικος και λιγοτερο αφελης το αστειο της υποθεσης ειναι οτι ο ενας που ειναι ακομα εδω μου εκοψε και την καλημερα οταν καποια στιγμη τολμησα να τον ρωτησω μετα απο 12 χρονια ποτε σκεπτεται να μου επιστρεψει εστω καποιο μερος απο τα χρωστουμενα και η μανα του με επαιρνε τηλεφωνο να της εξηγησω γιατι δεν μιλιεμαι  με τον γιο της
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 01:58:07 μμ »

ellina ετσι ειναι οταν εμπιστευεσαι ανθρωπους και δη της φαρας μας...δηλαδη κουτοπονηρους. Πιστευω πως 1 στους 1000 θα εκανε οτι εκανες εσυ, και 999 στους 1000  θα αντιδρουσαν οπως ο φιλος σου. Δεν εχω δανειστει ποτέ και ξερεις γιατι? γιατι φοβαμαι μην τυχον δεν μπορεσω να ξεπληρωσω. Οποτε καλυτερα να βουλιαξω, παρα να κρυβομαι κ να μην μπορω να περασω μπροστα απ το σπιτι του αλλου. Ομως, οπως ειδες σου κοψαν κ την καλημερα... αυτο ειναι το ευχαριστώ. Αυτη ειναι η πλειοψηφια των ελληνων να ξερεις...εχω φαει πολλες σφαλιαρες και οχι  μονο απο δανεισμο χρηματων.Σε ολα τα πραγματα που εχουν μεσα συμφερον οι ΦΙΛΟΙ σου-μου-του θα αντιδρασουν ιδιοτελως. Δυστυχως αυτο συμβαινει στο 99% των περιπτωσεων, οπως διαπιστωνω καθε μερα που ακουω ολο και περισσοτερες ιστοριες...
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 06:12:29 μμ »

To άρθρο αυτό, δεν θα μπορούσα να το γράψω τόσο επιτυχημένα (εύστοχα).
Το προσυπογράφω όμως, από την αρχή ως το τέλος του.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4135


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 01:11:05 μμ »

Εξαίρετο άρθρο από έναν έγκυρο και σοβαρό συγγραφέα και ιστορικό.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences