Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 08:58:41 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ελισαβετ 1958  (Αναγνώστηκε 4473 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tokos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:08:04 μμ »

παιδια η ελισαβετ κοπησ 1958 εχει καμια ιδιεταιρη αξια?αντε ρε τσακαλια ενα κοπο ακομα....
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:13:37 μμ »

Καμια απολυτως απλη ειναι.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:13:49 μμ »

Δεν μας ειναι κοπος φιλε μου!Ισα ισα χαρα μας ειναι ;)Λοιπον η του 1958 δεν εχει καμμια ιδιαιτερη αξια περα απο το βαρος σε χρυσο!Η μονη συλλεκτικη αξια που εχει ειναι για μενα αν υπαρχει καμμια πλαστη χαμηλοτερων καρατιων για την συλλογη μου! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
tokos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:14:10 μμ »

ο.κ ευχαριστω
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:14:54 μμ »

Και ομως , εχει συναισθηματικη αξια για οσους γεννηθησαν το 58!!  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:31:35 μμ »

Θυμήθηκα τώρα μια συζήτηση που είχα κάνει με φίλο πριν καιρό, ο οποίος επέμενε ότι κάποια λίρα της Ελισάβετ εκεί στη δεκαετία του 50 (δε θυμάμαι χρονιά ακριβώς) έχει διαφορετική οδόντωση. Είναι αλήθεια αυτό ή του δώσανε καμιά ψεύτικη; Λογικά θα είναι μεταξύ του 1957 έως το 1959, γιατί νομίζω ότι νωρίτερα η συγκεκριμένη βασίλισσα δεν είχε κόψει λίρες.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:32:32 μμ »

Θυμήθηκα τώρα μια συζήτηση που είχα κάνει με φίλο πριν καιρό, ο οποίος επέμενε ότι κάποια λίρα της Ελισάβετ εκεί στη δεκαετία του 50 (δε θυμάμαι χρονιά ακριβώς) έχει διαφορετική οδόντωση. Είναι αλήθεια αυτό ή του δώσανε καμιά ψεύτικη; Λογικά θα είναι μεταξύ του 1957 έως το 1959, γιατί νομίζω ότι νωρίτερα η συγκεκριμένη βασίλισσα δεν είχε κόψει λίρες.

Του 1957 ειναι  δες την φωτογραφια  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:35:24 μμ »

παιδια η ελισαβετ κοπησ 1958 εχει καμια ιδιεταιρη αξια?αντε ρε τσακαλια ενα κοπο ακομα....

Παρων!!!!  Σαρκασμός
Μη μου πεις οτι δινεις παλι 600;;;; Σαρκασμός
Εχω και του 58 αν θες.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2012, 11:01:02 μμ από coll » Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:39:05 μμ »

Aντωνη πολυ σωστη τοποθετηση ,και να φανταστεις οτι μια του 57 πηρα ακριβως για το θεμα της οδοντωσης ,δεν μαζευω συνεχομενες χρονιες
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:40:35 μμ »

Μπράβο Αντώνη. Άμεση απάντηση και με φωτογραφία μάλιστα. Πότε πρόλαβες; Δηλαδή όλες του 57 είναι σαν την από κάτω με πιο πυκνή οδόντωση απ' ό,τι βλέπω; Και τι αξία έχουν;
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 10:50:54 μμ »

Μπράβο Αντώνη. Άμεση απάντηση και με φωτογραφία μάλιστα. Πότε πρόλαβες; Δηλαδή όλες του 57 είναι σαν την από κάτω με πιο πυκνή οδόντωση απ' ό,τι βλέπω; Και τι αξία έχουν;

Οχι κατι το πολυ ιδιαιτερο...οι περισσοτεροι στην Ελλαδα που δεν το γνωριζουν δεν δινουν σημασια,
στην Αγγλια κανα 10-15 παραπανω ισως απο τις αλλες Ελισσαβετ.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 12:03:13 πμ »

Δεν μας ειναι κοπος φιλε μου!Ισα ισα χαρα μας ειναι ;)Λοιπον η του 1958 δεν εχει καμμια ιδιαιτερη αξια περα απο το βαρος σε χρυσο!Η μονη συλλεκτικη αξια που εχει ειναι για μενα αν υπαρχει καμμια πλαστη χαμηλοτερων καρατιων για την συλλογη μου! Χαμόγελο
Και τετοια μαζευεις φιλε?Εχω αν θες κανα δυο-τρεις και ενα μισολιρο και ενα πεντολιρο.Στειλε μυνημα η παρε τηλεφωνο να παμε για καφε επιτελους αλλα αυτη την βδομαδα εχω πολυ τρεξιμο πρεπει να φερω σε περας κατι σοβαρο.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 12:16:50 πμ »

Δεν μας ειναι κοπος φιλε μου!Ισα ισα χαρα μας ειναι ;)Λοιπον η του 1958 δεν εχει καμμια ιδιαιτερη αξια περα απο το βαρος σε χρυσο!Η μονη συλλεκτικη αξια που εχει ειναι για μενα αν υπαρχει καμμια πλαστη χαμηλοτερων καρατιων για την συλλογη μου! Χαμόγελο
Και τετοια μαζευεις φιλε? Εχω αν θες κανα δυο-τρεις και ενα μισολιρο και ενα πεντολιρο.

Ολοκληρο μπουκαλι ουισκυ κατεβασες εκεινο το βραδυ που λεγαμε για το πεντολιρο θυμαμαι .... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 12:21:07 πμ »

Δεν μας ειναι κοπος φιλε μου!Ισα ισα χαρα μας ειναι ;)Λοιπον η του 1958 δεν εχει καμμια ιδιαιτερη αξια περα απο το βαρος σε χρυσο!Η μονη συλλεκτικη αξια που εχει ειναι για μενα αν υπαρχει καμμια πλαστη χαμηλοτερων καρατιων για την συλλογη μου! Χαμόγελο
Και τετοια μαζευεις φιλε? Εχω αν θες κανα δυο-τρεις και ενα μισολιρο και ενα πεντολιρο.

Ολοκληρο μπουκαλι ουισκυ κατεβασες εκεινο το βραδυ που λεγαμε για το πεντολιρο θυμαμαι .... Στριφογύρισμα ματιών
Τα παραλες υπερβολες του κιτρινου Τυπου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences