Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 05:20:26 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με αγοραστη στο eBay .Τι να κανω?  (Αναγνώστηκε 23625 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Δεκέμβριος 01, 2014, 09:22:03 μμ »

Δε μαμιεται :Dνα μάστε καλα παιδια  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Δεκέμβριος 01, 2014, 09:34:25 μμ »

Δε μαμιεται :Dνα μάστε καλα παιδια  Χαμόγελο

Παντως πολλες γκαντεμιες σου πεσαν μαζεμενες τον τελευταιο καιρο ....δεν παιρνεις κανα τηλ. την Καλιοπη μπας και γλυτωσεις  Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Δεκέμβριος 01, 2014, 09:38:41 μμ »

Δε μαμιεται :Dνα μάστε καλα παιδια  Χαμόγελο

Παντως πολλες γκαντεμιες σου πεσαν μαζεμενες τον τελευταιο καιρο ....δεν παιρνεις κανα τηλ. την Καλιοπη μπας και γλυτωσεις  Στριφογύρισμα ματιών


;Dεδω που φτάσαμε
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 01:05:58 μμ »

Η λύση είναι απλή.

Αγοράζετε από το eBay αλλά μην πουλάτε στο eBay  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 01:08:40 μμ »

Η λύση είναι απλή.

Αγοράζετε από το eBay αλλά μην πουλάτε στο eBay  Κλείσιμο ματιού
Nα σαι σιγουρος Φανη  ;)τελος
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 05:00:05 μμ »

απο ολα αυτα που διαβασα θεωρω οτι ο αγοραστεις την εκανε την μπινια.Δεν διανοουμε καποιος ταχυδρομος ειτε απο το Ελληνικο ταχυδρομειο ειτε απο το Γερμανικο να ανοιγει φακελους γιατι πολυ απλα υπαρχει ο φοβος της απολυσης.Δεν ρισκαρει ο αλλος το ψωμι του οχι για 300 ευρω αλλα και για 3300 ευρω.Εδω που τα λεμε ομως φταιει και το ebay γιατι εμενα δεν μου λενε τιποτα οι 1500 θετικες αξιολογησεις καποιου μελους.Μπορει καποιο μελος να εχει 100 θετικες αξιολογησεις και να εχει αγορασει πραγματα αξιας 30.000 ευρω και ο αλλος να εχει 1500 θετικες αξιολογησεις αγοραζοντας κινεζικες οδοντογλυφιδες.Πρεπει επιτελους να αλλαξει ο τροπος αξιολογησης στο ebay και να γινετε καθαρα και μονο με την χρηματικη αξια των αγοραζομενων προιοντων ωστε να ξερει ενας πωλητης με ποιον συναλασσετε!!!Αν βλεπεις οτι ο αλλος εχει ξοδεψει πολλα χιλιαρικα για την αγορα ενος και μονο προιοντος αισθανεσε ασφαλεστερος οτι δεν θα στη φερει για να σου φαει ενα νομισμα των 300 ευρω!!!!!
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 05:18:33 μμ »

και επειδη ο αγοραστης ειναι Ελληνας του εξωτερικου ειναι ενας παραπανω λογος να στο φαει το νομισμα.Εμενα το 90% της οικογενειας μου ειναι καναδα-αυστραλια και τους γνωριζω πολυ καλα τους Ελληνες του εξωτερικου.Εγω αν πουλουσα ποτε ebay δεν θα απεκλεια αγοραστες απο αφρικη λατινικη Αμερικη και Μποτσουανα αλλα θα απεκλεια ολους τους ομογενεις αν μπορουσα να το κανω Σαρκασμός Σαρκασμός!και υποψιν με την οικογενεια μου δεν εχω κανενα προβλημα αλλα πως να το κανουμε οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν ενα θεμα με τα χρηματα.Δεν γινετε να εχεις βγει 100 φορες για φαγητο καφε ποτο μαζι τους και ολες τις φορες να πληρωνεις εσυ τον λογαριασμο.και επιπλεον συνεχεια να ακους οτι πληρωνουν πολλους φορους,ο καναδας ειναι στα ορια της χρεοκωπιας ενω η Ελλαδα παει τελεια!πιστεψτε με τους ξερω καλα και τους εχει σιχαθει η ψυχη μου!και πως τυχαινει οσοι κλαιγονται απο αυτους να γνωριζω οτι εχουν καταθεσεις και σπιτια εκατομμυριων!τελικα ο Ελληνας αν εχει χρηματα στο πατελονι ειναι πολυ large τυπος.Ισως και αυτο να μας εφαγε. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός!
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 05:24:04 μμ »

και επειδη ο αγοραστης ειναι Ελληνας του εξωτερικου ειναι ενας παραπανω λογος να στο φαει το νομισμα.Εμενα το 90% της οικογενειας μου ειναι καναδα-αυστραλια και τους γνωριζω πολυ καλα τους Ελληνες του εξωτερικου.Εγω αν πουλουσα ποτε ebay δεν θα απεκλεια αγοραστες απο αφρικη λατινικη Αμερικη και Μποτσουανα αλλα θα απεκλεια ολους τους ομογενεις αν μπορουσα να το κανω Σαρκασμός Σαρκασμός!και υποψιν με την οικογενεια μου δεν εχω κανενα προβλημα αλλα πως να το κανουμε οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν ενα θεμα με τα χρηματα.Δεν γινετε να εχεις βγει 100 φορες για φαγητο καφε ποτο μαζι τους και ολες τις φορες να πληρωνεις εσυ τον λογαριασμο.και επιπλεον συνεχεια να ακους οτι πληρωνουν πολλους φορους,ο καναδας ειναι στα ορια της χρεοκωπιας ενω η Ελλαδα παει τελεια!πιστεψτε με τους ξερω καλα και τους εχει σιχαθει η ψυχη μου!και πως τυχαινει οσοι κλαιγονται απο αυτους να γνωριζω οτι εχουν καταθεσεις και σπιτια εκατομμυριων!τελικα ο Ελληνας αν εχει χρηματα στο πατελονι ειναι πολυ large τυπος.Ισως και αυτο να μας εφαγε. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός!
Καλα το χεσαμε τωρα.Πως τα συνεδεσες ολα αυτα ? ???Μην εισαι τοσο καχυποπτος  8)Βγαινεις εκτος θεματος
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 05:28:28 μμ »

θεος ο μιλτος!!!!Δωσε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
αντωνη ολα εδω πληρωνοντε!!αμα την εκανε ο αγοραστης θα ερθει η ωρα του να τα πληρωσει διπλα και τριδιπλα!!
υγεια να υπαρχει και αυτα ειναι πταισματα!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 07:21:49 μμ »

Δωσε Μιλτο!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ωραια τα λες.Δεν βαζουν το χερι στη τσεπη με τιποτα οι καρμιρηδες ε; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 10:02:08 μμ »

Μια ερώτηση
Πήρε τα λεφτα του πισω ,μου έδωσε αρνητική και εγω δεν μπορω να αφήσω feedback αρνητικό γιατι ?
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #86 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 10:04:33 μμ »

Μια ερώτηση
Πήρε τα λεφτα του πισω ,μου έδωσε αρνητική και εγω δεν μπορω να αφήσω feedback αρνητικό γιατι ?

Γιατί οι πωλητές... απλά... δεν έχουν δικαίωμα αρνητικής.
Μόνον αν δεν πληρωθούν κλπ κλπ.

Ένα χειροκρότημα στο καταπληκτικό eBay !!!
Μπράβο !!! Μπράβο !!!
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 10:17:56 μμ »

Παλαιοτερα οταν ειχαν και οι πωλητες δικαιωμα αρνητικης, δεν λειτουργουσε το συστημα του feedback οπως θα επρεπε, γιατι οι αγοραστες που ειχαν ασχημες εμπειριες δεν εβαζαν αρνητικη ευκολα, φοβουμενοι αντιποινα.
Τωρα οι πωλητες απλα δεν εχουν δικαιωμα αρνητικης, πραγμα που δημιουργει και αυτο προβληματα.
Εχουν ομως δικαιωμα να απαντησουν κατω απο την αρνητικη του αγοραστη με δικο τους σχολιο και πολλοι το κανουν, ξεκαθαριζοντας καποια πραγματα σε οποιον διαβαζει.(βεβαια η ζημια εχει γινει..)
Το ebay απεχει πολυ απο την τελειοτητα ,για τους πωλητες τουλαχιστον, αλλα ειναι ,κακα τα ψεμματα, μια διεξοδος για οσους κανουν world coins και θελουν να πουλησουν για να παρουν κατι αλλο κλπ, μιας και η ελληνικη ντοπια αγορα ειναι για γελια οσον αφορα τα ξενα νομισματα, πλην καποιων ουγκιων η λιρων, τα περισσοτερα και εδω στο στεκι και οπουδηποτε εγχωριως φευγουν τελειως τσαμπα, αν φυγουν...

 Η μεγαλη ατυχια του Αντωνη ειναι οτι επεσε στην χειροτερη των περιπτωσεων, με ακριβο νομισμα και ενω ειναι ακομα στην αρχη τετοιων συναλλαγων.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 10:20:09 μμ »

Παλαιοτερα οταν ειχαν και οι πωλητες δικαιωμα αρνητικης, δεν λειτουργουσε το συστημα του feedback οπως θα επρεπε, γιατι οι αγοραστες που ειχαν ασχημες εμπειριες δεν εβαζαν αρνητικη ευκολα, φοβουμενοι αντιποινα.
Τωρα οι πωλητες απλα δεν εχουν δικαιωμα αρνητικης, πραγμα που δημιουργει και αυτο προβληματα.
Εχουν ομως δικαιωμα να απαντησουν κατω απο την αρνητικη του αγοραστη με δικο τους σχολιο και πολλοι το κανουν, ξεκαθαριζοντας καποια πραγματα σε οποιον διαβαζει.(βεβαια η ζημια εχει γινει..)
Το ebay απεχει πολυ απο την τελειοτητα ,για τους πωλητες τουλαχιστον, αλλα ειναι ,κακα τα ψεμματα, μια διεξοδος για οσους κανουν world coins και θελουν να πουλησουν για να παρουν κατι αλλο κλπ, μιας και η ελληνικη ντοπια αγορα ειναι για γελια οσον αφορα τα ξενα νομισματα, πλην καποιων ουγκιων η λιρων, τα περισσοτερα και εδω στο στεκι και οπουδηποτε εγχωριως φευγουν τελειως τσαμπα, αν φυγουν...

 Η μεγαλη ατυχια του Αντωνη ειναι οτι επεσε στην χειροτερη των περιπτωσεων, με ακριβο νομισμα και ενω ειναι ακομα στην αρχη τετοιων συναλλαγων.
του έκανα report ,αλλα που πρεπει να παω για να απαντήσω στο σχόλιο του Δημητρη?
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 10:22:53 μμ »

Ψαχτο λιγο Τονυ, η στο feedback σου στο προφιλ σου, η στο αντικειμενο, καπου σιγουρα εχει "respond" στην αρνητικη feedback.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences