Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 09:06:11 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δηλώνουμε τα msάκια μας, αλλιώς θα μας τα πάρουν....  (Αναγνώστηκε 36511 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 19, 2015, 12:25:47 μμ »

Αφιερωμένο στο παμφάγο κράτος-πακμαν!
https://www.youtube.com/watch?v=OEfpZjVpvMs

Δε μου φτάνουν όλα τ’ άλλα που αναγκάζομαι να κάνω,  έχω κι εσένα ρε Βάσω να μου τσαμπουνάς για γάμο από `πάνω.

Με βαράει η ανεργία, το ταμείον είναι μείον, περιόρισα τη μάσα και χρωστάω νοίκια δύο και ωδείο.

Η τσέπη μας μαλλί δεν έχει, παντρειά γυρεύεις, ρε μανία που `χεις Βάσω να με πιλατεύεις.

Μην κοιτάς μόνο μπροστά σου τα μεγάλα και ωραία, κοίταξε και λίγο πίσω, όχι μοναχά τα σέα και τα μέα.

Μην κουράζεις το δεσμό μας, κόψε, να χαρείς, τη γκρίνια, κοίτα το λογαριασμό μας, δεν υπάρχουν  μπικικίνια, έχω γκίνια.

Η τσέπη μας μαλλί δεν έχει, παντρειά γυρεύεις, ρε μανία που `χεις Βάσω να με πιλατεύεις.

Σου ζητάω να με νιώσεις, δεν αντέχω παραπάνω, και ξανά μη με πληγώσεις, άσε με να ξανασάνω, τι να κάνω.

Κι αν η μάνα σου φωνάζει κι ο μπαμπάς σου σε μαλώνει, άδικα, φιτίλια βάζουν, παντρειά καλά και σώνει δε σηκώνει.

Η τσέπη μας μαλλί δεν έχει, παντρειά γυρεύεις, ρε μανία που `χεις Βάσω να με πιλατεύεις.
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 19, 2015, 12:42:44 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 19, 2015, 12:52:11 μμ »

...Εεεει μας πιάσανε στον ύπνο και μας τη φέρανε, μας βάλανε στο λούκι, τα καταφέρανε, τα όνειρά μας όλα προδοθήκανε, τα πιο ωραία χρόνια μας χαθήκανε.
Τη μέρα εργοστάσιο, νυχτερινό σχολείο, να πάρω το πτυχίο, αγώνας για το αύριο, ούτε λεπτό για χάσιμο, από παντού το σπάσιμο, τρελοκομείο.
Και τώρα που κατάφερα κι εγώ να ξελασπώσω, να πάρω μια ανάσα, τα βλέπω όλα μάταια και πάω να παλαβώσω που με στριμώξαν’ τόσο, με ξεγελάσαν’....

https://www.youtube.com/watch?v=mmUk7aLKwIE

Μας ξεγελάσαν...μας πιάσανε στον ύπνο...μας την φέρανε...και μεις τρωγόμαστε σαν τα κοκκορια μεταξύ μας...
Αφιερωμένο στην μεταπολίτευση, σε ΟΛΟΥΣ όσους κυνηγάνε τον μικρό μητσο, στα περιουσιολόγια των 5 χιλιάδων ευρώ και άνω, στα ΕΝΦΙΑ, στο φόρο 41% εισοδημα, 23% ΦΠΑ, στο ενάμισο εκατομύριο ανέργους, σε όλα τα σκατα, και στην οσωνούπω υποχρέωση να δηλώσετε τα σλαμπακια σας ή να σας τα κατάσχουν...Οι συλλέκτες έχουν όνειρα...όχι τέτοιους εφιάλτες...   Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 19, 2015, 01:07:47 μμ »

Ένας από τους μεγαλύτερους κινδύνους είναι ότι θα είναι γνωστό τι έχει ο καθένας.  Και μην μου πειτε ότι είναι απόρρητο.  Οι εταιρείες πληροφοριών έχουν (παρανόμως) πρόσβαση-προσβάσεις σε όλα τα στοιχεία που δηλώνουμε.  Τσεκαρισμένα.  Για φανταστείτε πόσο εύκολο θα είναι για έναν διαρρήκτη να μάθει τι έχει το υποψήφιο θύμα του.
Καταγράφηκε

Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 19, 2015, 01:10:16 μμ »

+1000000000000000000
Εεεεεεετσιιιι. Διότι ενός κακού μύρια έπονται! Και όσοι βγάζουν αγαπητέ τα νομοσχέδια στις νομοπαρασκευαστικές επιτροπές, συνήθως δεν έχουν ΚΑΜΜΙΑ επαφή με την οικτρή ελληνική πραγματικότητα!
Ούτε αναλογίζονται τις συνέπειες!

Πάρε και τούτο για να φρίξετε λίγο ακόμη... http://www.vice.com/gr/read/ti-einai-to-periousiologio-kai-giati-kapoioi-exoun-arxisei-na-frikaroun

"...οτιδήποτε άλλο μπορεί να θεωρηθεί επενδυτικό προϊόν...Το δηλωμένο εισόδημα θα συγκρίνεται με το περιουσιολόγιο και στην περίπτωση που διαπισώνεται ασυμμετρία, θα βγαίνει εντολή φορολογικού ελέγχου. Τότε ο φορολογούμενος θα πρέπει να πληρώσει φόρο εισοδήματος....πολύ πιθανό να πρέπει να προσλάβουμε έναν εκτιμητή....Πώς θα κρίνεται η αξία αγοράς αν δεν υπάρχουν τα νόμιμα παραστατικά ή εάν εγώ τα έχω πετάξει; Κι αν έχουμε κοινούς τραπεζικούς λογαριασμούς;...Το σημαντικότερο όμως ερώτημα, που προκύπτει είναι γιατί να είμαι υποχρεωμένος να δηλώσω κάτι το οποίο απέκτησα νόμιμα από την στιγμή που δεν είναι προϊόν εγκλήματος ή δεν έχει επιφέρει βλάβη σε κάποιον τρίτο; Δεν πρέπει να προστατεύομαστε με το προσωπικό απόρρητο;..."

Ε απλή η λύση, θα πετάξουν πάλι καμιά νομική π@π@ρα περι "κάμψεως του απορρήτου χάριν δημοσίου συμφέροντος" και αρχίστε την οσφυοκαμψία όλοι!
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 19, 2015, 01:39:47 μμ »

Το απλούστερο θα ήταν να θεωρηθεί κινητή περιουσία-μετρητά ότι δεν έχει αναλωθεί από δηλώσεις προηγούμενων ετών.  Μπορεί να υπολογιστεί και από την εφορία στις περισσότερες περιπτώσεις.  Χωρίς ανάλυση.  Εγώ έτσι θα το έκανα.  Αφού έτσι και αλλιώς, ότι κινητό-μετρητά δηλώσεις θα αντιπαρατεθεί με αυτό το νούμερο.   
Καταγράφηκε

Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Μάρτιος 19, 2015, 01:43:10 μμ »

Φοβούμαι οτι αυτό θα το κάνουνε για μέτρο σύγκρισης με ότι ούτως ή άλλως μας βάλουν να δηλώσουμε! Και θα πληρώσουμε καμπάνα για την διαφορά! Και φόρο κατοχής ενδεχομένως! Κατάλαβες που το πάνε? Σου λέει, δήλωσε ότι έχεις, θα τσεκαρω και γώ σαν εφορία τα κιτάπια μου, και οτι έχει διαφορά θα σε καμπανιάσω!
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Μάρτιος 19, 2015, 02:07:34 μμ »

Αφιερωμένο στην ubiquitous φυλη των τεχνοκρατών, στα διαχρονικά σαϊνια με τα πτυχία risk management που σκαρφίζονται και εφαρμόζουνε στην καμπούρα μας τα τελευταία χρόνια ό,τι #&#^$@ τους πει η Ευρώπη και ο Σόιμπλε και η γκλάβα τους για να την πληρώσει πάλι ο άνεργος και ο κάθε βυζοτραβών καταχρεωμένος φτωχός υπήκοος αυτής της neverneverland! (Ελπίζω να αποδειχθώ λάθος για την παρούσα κυβέρνηση...)

https://www.youtube.com/watch?v=s-YjPHyWgDs

Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Hufnagel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 148


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Μάρτιος 19, 2015, 02:08:26 μμ »


Ένας από τους μεγαλύτερους κινδύνους είναι ότι θα είναι γνωστό τι έχει ο καθένας.  Και μην μου πειτε ότι είναι απόρρητο.  Οι εταιρείες πληροφοριών έχουν (παρανόμως) πρόσβαση-προσβάσεις σε όλα τα στοιχεία που δηλώνουμε.  Τσεκαρισμένα.  Για φανταστείτε πόσο εύκολο θα είναι για έναν διαρρήκτη να μάθει τι έχει το υποψήφιο θύμα του.

Αυτός είναι ο δεύτερος στόχος τους και υπαρκτός ως κίνδυνος.
Ο πρώτος είναι big brother, η κατάργηση της ιδιωτικότητας και ο τρίτος να αρπάξουν ότι μπορούν με νέα φορολόγηση. Επαναφορολόγηση για την ακρίβεια, αν και δεν είναι αυτός ο βασικός στόχος.

Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Μάρτιος 19, 2015, 02:22:34 μμ »

"...να αρπάξουν ότι μπορούν..." είναι το βάσικο. Ό,τι φάνε, ό,τι πιούνε, κι'ότι αρπαξ' ο %*^ τους!. Η κατάργηση ιδιωτικότητας είναι collateral damage, αναγκαία παρενέργεια! Το βασικό είναι η άμεση εύρεση ΜΕΤΡΗΤΟΥ!!!! Το οποίο μας πάει και σε άλλες ατραπούς...θυμηθειτε την Κύπρο όσοι έχετε ΠΟΛΛΑ!  (τώρα θα μου πείτε οτι δικαιολογώ τον Χαρδούβελη που τα βγαζε όξω δέκα-δέκα... Σαρκασμός)

Αφιερωμένο στις ...Κασσάνδρες  Σαρκασμός https://www.youtube.com/watch?v=pQ8x9cAUf_s

(Ο θεός Απόλλων έδωσε στην Κασσάνδρα το χάρισμα της μαντικής και ζήτησε τον έρωτά της ως αντάλλαγμα. Η Κασσάνδρα όμως αρνήθηκε. Τότε ο θεός την εκδικήθηκε δίνοντάς της την κατάρα του να μη δίνει κανένας πίστη στις προφητείες της).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2015, 02:45:30 μμ από Mad Collector » Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Hufnagel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 148


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Μάρτιος 19, 2015, 03:28:51 μμ »

Mad Collector, η εύρεση μετρητού είναι το πιό εύκολο πράγμα. Όπως και η αναγέννηση της οικονομίας.

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Αλλά δεν "παίζουν" επειδή κανένας δεν έχει εμπιστοσύνη στο ελληνικό δημόσιο.
Και το δημόσιο επιμένει να μην αλλάζει χαρακτήρα.

Όσον με αφορά (σε σχέση με το θέμα) έχω ένα ψυγείο, μια κουζίνα, μια σόμπα, μια τηλεόραση, δύο ΗΥ, μια μοτοσυκλέτα, ένα σκούτερ και 100 κέρματα 1/2 και 1/4 δρχ. τρύπια, αξίας όσο το μέταλό τους. Δηλαδή περί τα 150 ευρώ. Έτερον ουδέν.
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Μάρτιος 19, 2015, 03:34:13 μμ »

Mad Collector, η εύρεση μετρητού είναι το πιό εύκολο πράγμα. Όπως και η αναγέννηση της οικονομίας.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Αλλά δεν "παίζουν" επειδή κανένας δεν έχει εμπιστοσύνη στο ελληνικό δημόσιο.
Και το δημόσιο επιμένει να μην αλλάζει χαρακτήρα.
Όσον με αφορά (σε σχέση με το θέμα) έχω ένα ψυγείο, μια κουζίνα, μια σόμπα, μια τηλεόραση, δύο ΗΥ, μια μοτοσυκλέτα, ένα σκούτερ και 100 κέρματα 1/2 και 1/4 δρχ. τρύπια, αξίας όσο το μέταλό τους. Δηλαδή περί τα 150 ευρώ. Έτερον ουδέν.
+10000000000  Ο καμένος φυσάει και το γιαούρτι (Τσίπρα)...
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Βάλ'τα όλα σε τεράστια σλάμπσ, πόυλα στο ebay και πάρε ποδήλατο!  
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2015, 04:15:38 μμ από Mad Collector » Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Hufnagel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 148


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάρτιος 19, 2015, 03:37:31 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο

Το 2005 έβαλα σε ένα βιβλίο ένα χαρτονόμισμα των 20 ευρώ για όταν ξεμείνω. Από τότε δεν το έχω βρει.
(Δεν είμαι και ο πιό νοικοκύρης σε μερικά πράγματα) Θα το βάλω στην δήλωση να γελάσει κάθε πικραμένος.

 Ντροπή
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Μάρτιος 19, 2015, 03:38:26 μμ »

Κρυφό εισόδημα/asset όνομα και πράμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Δε με λες, τι κωδικό έχει το εικοσάρικο?  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Hufnagel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 148


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάρτιος 19, 2015, 03:57:23 μμ »


Δε με λες, τι κωδικό έχει το εικοσάρικο?  Κλείσιμο ματιού


Δεν το έχω βρει ακόμα. Και ξέρεις πόσες φορές μου χρειάστηκε ;

Επανέρχομαι όμως σ' αυτό που έγραψε ο dpodaras και είναι πολύ σοβαρό.
Όλοι θα έχει τύχει να ακούσετε - σε παρελθόντα χρόνο - από φίλους σας υπαλλήλους τραπέζης, για το πόσα λεφτά έχει σε καταθέσεις ο Α και ο Β.
Φανταστείτε τώρα ποιά θα είναι η "υπεραξία" των υπαλλήλων των ΔΟΥ, που θα ξέρουν ΟΧΙ τι έχει κάποιος σε καταθέσεις, αλλά στο σπίτι του κατά κανόνα, σε μικρούς θησαυρούς.


Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences