Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 01:35:12 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 81 82 [83] 84 85 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 308975 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1230 στις: Ιούλιος 20, 2015, 06:03:17 μμ »

Το θέμα είναι την επόμενη φορά που θα ψηφίσετε να είστε κάπως πιο "πραγματιστές"...

Δυστυχώς... οι κλέφτες είναι λιγότερο επικίνδυνοι από τους τσαρλατάνους και τους... "εθνοσωτήρες"... :-((
Στου κουφού την πόρτα...   Λύπη
Αδικα πασχίζεις και ξέρεις γιατί....
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1231 στις: Ιούλιος 20, 2015, 06:06:57 μμ »

Έχεις δίκιο, αλλά τι να κάνω... Κάποια ελαφρυντικά πρέπει να έχω να παρουσιάσω στους νεκρούς, όταν τους συναντήσω...
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1232 στις: Ιούλιος 20, 2015, 06:15:20 μμ »

Σχετικά με αυτό που παρέθεσες
http://news.in.gr/world/article/?aid=1500013557

Κι εγώ έβλεπα που πάει το πράγμα και πίστευα ότι έχει ήδη τυπωμένη τη νέα δραχμή.
Κάπου το έχω γράψει , εδώ στο στέκι.
... ...Η έλλειψη σε μέσο συναλλαγής , σε περίπτωση αλλαγής νομίσματος θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα.
Γιαυτό , αν έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του (ο πρωθυπουργός) , να μας πάει σε δραχμή , το καλό που του θέλω , να έχει έτοιμο κομμένο χαρτονόμισμα για να λειτουργήσει στοιχειωδώς το κράτος και το εμπόριο.

Ξεγελάστηκα και εγώ όμως.


  Μπερδεγουει ειναι το θεμα, ειναι αλλο το να φτιαχνεις μια μελετη με τις δυνατοτητες που εχεις εαν πας σε ρηξη, αλλο να ετοιμαζεις στοιχειωδεις αμυνες σε περιπτωση που αναγκαστεις να πας σε ρηξη, αλλο το να εκπονησεις και να εκτελεσεις οργανωμενο σχεδιο ρηξης, κατι που προυποθετει, εκτος απο μεγαλα συναλλαγματικα αποθεματα, αποθεματα σε καυσιμα, τροφιμα, απαραιτητα ειδη, μυστικη τεχνικη προετοιμασια για κοπη νεου νομισματος κλπ.
  Νομιζω οτι το τελευταιο σεναριο ουτε κατα διανοια δεν μπορουσε να πραγματοποιηθει χωρις να "ξεφυγει" κατι και να γινει κακος χαμος.
  Δεν νομιζω οτι πιστευει κανενας, στα σοβαρα, οτι υπηρξε οργανωμενο σχεδιο εκ μερους του Τσιπρα η(και)του Βαρουφακη για επιστροφη σε εθνικο νομισμα και στραβωσε την τελευταια στιγμη και δεν πραγματοποιηθηκε.
  Πιστευω οτι η (λανθασμενη) πεποιθηση τους ηταν οτι οι ΕΕ θα αναγκαστουν να κανουν πισω την τελευταια στιγμη, οποτε οι οποιες "σκεψεις" για εναλλακτικες εμειναν στον θεωρητικο τομεα μονο.
 Προσωπικα δεν τους καταλογιζω προθεση , τους καταλογιζω λαθος εκτιμηση, αλλα αυτο δεν ειναι καθολου   "ελαφρυ" οταν παιζεται η μοιρα μιας χωρας.
 Θελω να βαλω ομως μια λιγο "υπουλη" υποθηκη για να υπαρχει και να βρισκεται γραμμενη.
 Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι η τωρινη " προσφορα Σοιμπλε"  δεν θα αποδειχτει καποτε καλυτερη απο μια παρομοια μελλοντικη.
 Ευχομαι φυσικα να μην γινει ετσι.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1233 στις: Ιούλιος 20, 2015, 06:25:07 μμ »

Εκτός από όλα αυτά που λες, έπρεπε να υπήρχε και η απόφαση "Σε ποιο στρατόπεδο θα ενταχθούμε". Το να φύγεις από την ΕΕ και να μείνεις καλαμιά στον κάμπο... όσα αποθέματα και να έχεις, κάπου πρέπει να συνάψεις συμμαχίες.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1234 στις: Ιούλιος 20, 2015, 06:35:25 μμ »

αρχισαμε παλι......
http://www.capital.gr/epikairotita/3045979/bgazoun-apo-to-kadro-tis-psifoforias-themata-fotia

παντως μια απο τις εναλλακτικες να ακουγα (κατα προτιμηση απο λεωτσακο που τα λεει και ωραια) και τι στο κοσμο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1235 στις: Ιούλιος 21, 2015, 12:58:36 πμ »

... Θελω να βαλω ομως μια λιγο "υπουλη" υποθηκη για να υπαρχει και να βρισκεται γραμμενη.
 Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι η τωρινη " προσφορα Σοιμπλε"  δεν θα αποδειχτει καποτε καλυτερη απο μια παρομοια μελλοντικη.
 Ευχομαι φυσικα να μην γινει ετσι.


Δυστυχώς έτσι θα γίνει. Αυτή την εντύπωση έχω.

-------------------------------------------------------------------------------------------



Ώρες - ώρες απορώ με την υπομονή των δανειστών ...
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1236 στις: Ιούλιος 21, 2015, 06:48:11 πμ »

αρχισαμε παλι......
http://www.capital.gr/epikairotita/3045979/bgazoun-apo-to-kadro-tis-psifoforias-themata-fotia

παντως μια απο τις εναλλακτικες να ακουγα (κατα προτιμηση απο λεωτσακο που τα λεει και ωραια) και τι στο κοσμο



Παλιο το κολπακι.Θα περασει σε ψηφοφορια στο θερινο τμημα της βουλης τον Αυγουστο.Και ουτε γατα ουτε ζημια. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1237 στις: Ιούλιος 22, 2015, 11:15:04 πμ »

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500014214

Μολογάνε μόνοι τους ή μου φαίνεται;

Και γιατί χρειάστηκαν τόσα χρόνια για να το καταλάβουν;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1238 στις: Ιούλιος 22, 2015, 11:55:29 πμ »

Τι καταλαβαν Γιωργο?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1239 στις: Ιούλιος 22, 2015, 12:03:00 μμ »

Εχμμμ.... ούτε κι εγώ έχω καταλάβει... τι έχει καταλάβει ο καθένας... :-/

(Πιθανόν ότι ο στόχος ήταν η εξουσία και όχι η εφαρμογή κάποιας συγκεκριμένης πολιτικής.)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1240 στις: Ιούλιος 22, 2015, 12:09:46 μμ »

Γιωργο κατι ασχετο.Σε μια ιστοσελιδα κοινωνικης δικτυωσης ειμαστε μια κλειστη ομαδα αρχαιολογων,Θελεις να συμμετεχεις?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1241 στις: Ιούλιος 22, 2015, 12:52:38 μμ »

Γιωργο κατι ασχετο.Σε μια ιστοσελιδα κοινωνικης δικτυωσης ειμαστε μια κλειστη ομαδα αρχαιολογων,Θελεις να συμμετεχεις?
Χμμμμ τωρα θα την κανω την ερωτηση δεν μπορω θα σκασω..........εισαι και συ Γιαννη αρχαιολογος?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1242 στις: Ιούλιος 22, 2015, 12:56:53 μμ »

Χρονια τωρα Μιχαλη. Άνεση
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1243 στις: Ιούλιος 22, 2015, 12:59:46 μμ »

Χρονια τωρα Μιχαλη. Άνεση
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1244 στις: Ιούλιος 22, 2015, 01:02:36 μμ »

Σας μερσώ για την τιμή, αλλά δεν είναι από τα κύρια ενδιαφέροντά μου. Επιπλέον... δεν είναι του τύπου μου οι σελίδες κοινωνικής δικτύωσης και τα φόρα. Ίσως για αυτό αισθάνομαι άβολα εδώ μέσα συχνά-πυκνά...

Εδώ μέσα κυκλοφοράω περιμένοντας να εμφανιστεί καμιά πληροφορία για ευρώ. Στο μεταξύ, βλέπω διάφορα και τα σχολιάζω...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 81 82 [83] 84 85 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences