Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 03:06:00 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 309343 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #930 στις: Ιούλιος 06, 2015, 02:47:47 πμ »

που ειναι ο Σιμος να μου κανει μια εκτιμηση για σπανιες ποικιλιες?εχω και κανα 2 τενεκεδες φουλαρισμενους τιγκα στο διφραγκα στην αποθηκη. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #931 στις: Ιούλιος 06, 2015, 07:30:27 πμ »

Λιγα παρακαλω με τον φιλο μου Άνεση
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #932 στις: Ιούλιος 06, 2015, 07:46:13 πμ »

Παραιτήθηκε o YiaNis  Έκπληξη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #933 στις: Ιούλιος 06, 2015, 07:48:01 πμ »

Που είναι ο Γιάνη πάει ο Γιάνη άστο διάολο κοπρόσκυλο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #934 στις: Ιούλιος 06, 2015, 07:50:15 πμ »

Παραιτήθηκε o YiaNis  Έκπληξη

Με την ανάρτησή του στο μπλογκ του με τίτλο «Minister no more» ο Γιάννης Βαρουφάκης αναφέρει μεταξύ άλλων ότι «λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του δημοψηφίσματος, ήρθε εις γνώση μου μια προτίμηση ορισμένων συμμετεχόντων του Eurogroup και άλλων "εταίρων" για την... "απουσία" μου από την συνεδρίασή του,· μια ιδέα που ο πρωθυπουργός έκρινε ότι θα ήταν πιθανώς βοηθητική για την επίτευξη συμφωνίας. Για τον λόγο αυτόν αποχωρώ από το Υπουργείο Οικονομικών σήμερα».

Διαβάστε ολόκληρο το κείμενο για την παραίτηση Βαρουφάκη

Το δημοψήφισμα της 5ης Ιουλίου θα μείνει στην παγκόσμια ιστορία ως μοναδική στιγμή που ένας μικρός ευρωπαϊκός λαός όρθωσε το ανάστημά του εναντίον της Χρεοδουλοπαροικίας.

Όπως όλες οι δημοκρατικές κατακτήσεις, έτσι κι αυτή η ιστορική απόρριψη του τελεσίγραφου του Eurogroup της 25ης Ιουνίου έχει μεγάλο κόστος. Είναι λοιπόν απαραίτητο το κεφάλαιο του ΟΧΙ να επενδυθεί άμεσα ώστε να μετατραπεί σε ΝΑΙ σε κάποια έντιμη συμφωνία-επίλυση – με αναδιάρθρωση χρέους, με μειωμένη λιτότητα, με αναδιανομή υπέρ των μη εχόντων, με πραγματικές μεταρρυθμίσεις.

Λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του δημοψηφίσματος, μου κατέστη γνωστό ότι οι συμμετέχοντες στο Eurogroup, και λοιποί εταίροι, θα «εκτιμούσαν» την... απουσία μου από τις συνεδριάσεις του, κάτι που ο Πρωθυπουργός έκρινε ότι ίσως βοηθήσει στην επίτευξη συμφωνίας. Για αυτό και αποχωρώ από το Υπουργείο Οικονομικών.

Είναι καθήκον μου να βοηθήσω όσο μπορώ τον Αλέξη Τσίπρα να εκμεταλλευτεί, όπως εκείνος κρίνει, το κεφάλαιο που μας δώρησε ο ελληνικός λαός μέσω του δημοψηφίσματος.

Και η απαίτηση των δανειστών αποτελεί τιμή για εμένα.

Η Αριστερά λειτουργεί συλλογικά και οι αριστεροί δεν αγαπάμε τις καρέκλες. Θα στηρίξω τον Αλέξη Τσίπρα, την νέα ηγεσία του Υπουργείου Οικονομικών, την κυβέρνηση της Αριστεράς.

Η τεράστια προσπάθεια να τιμήσουμε τον γενναίο ελληνικό λαό, και το περίφημο ΟΧΙ που χάρισε χθες στους απανταχού δημοκράτες, μόλις ξεκινά!
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #935 στις: Ιούλιος 06, 2015, 07:51:33 πμ »

Παραιτήθηκε o YiaNis  Έκπληξη

Με την ανάρτησή του στο μπλογκ του με τίτλο «Minister no more» ο Γιάννης Βαρουφάκης αναφέρει μεταξύ άλλων ότι «λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του δημοψηφίσματος, ήρθε εις γνώση μου μια προτίμηση ορισμένων συμμετεχόντων του Eurogroup και άλλων "εταίρων" για την... "απουσία" μου από την συνεδρίασή του,· μια ιδέα που ο πρωθυπουργός έκρινε ότι θα ήταν πιθανώς βοηθητική για την επίτευξη συμφωνίας. Για τον λόγο αυτόν αποχωρώ από το Υπουργείο Οικονομικών σήμερα».

Διαβάστε ολόκληρο το κείμενο για την παραίτηση Βαρουφάκη

Το δημοψήφισμα της 5ης Ιουλίου θα μείνει στην παγκόσμια ιστορία ως μοναδική στιγμή που ένας μικρός ευρωπαϊκός λαός όρθωσε το ανάστημά του εναντίον της Χρεοδουλοπαροικίας.

Όπως όλες οι δημοκρατικές κατακτήσεις, έτσι κι αυτή η ιστορική απόρριψη του τελεσίγραφου του Eurogroup της 25ης Ιουνίου έχει μεγάλο κόστος. Είναι λοιπόν απαραίτητο το κεφάλαιο του ΟΧΙ να επενδυθεί άμεσα ώστε να μετατραπεί σε ΝΑΙ σε κάποια έντιμη συμφωνία-επίλυση – με αναδιάρθρωση χρέους, με μειωμένη λιτότητα, με αναδιανομή υπέρ των μη εχόντων, με πραγματικές μεταρρυθμίσεις.

Λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του δημοψηφίσματος, μου κατέστη γνωστό ότι οι συμμετέχοντες στο Eurogroup, και λοιποί εταίροι, θα «εκτιμούσαν» την... απουσία μου από τις συνεδριάσεις του, κάτι που ο Πρωθυπουργός έκρινε ότι ίσως βοηθήσει στην επίτευξη συμφωνίας. Για αυτό και αποχωρώ από το Υπουργείο Οικονομικών.

Είναι καθήκον μου να βοηθήσω όσο μπορώ τον Αλέξη Τσίπρα να εκμεταλλευτεί, όπως εκείνος κρίνει, το κεφάλαιο που μας δώρησε ο ελληνικός λαός μέσω του δημοψηφίσματος.

Και η απαίτηση των δανειστών αποτελεί τιμή για εμένα.

Η Αριστερά λειτουργεί συλλογικά και οι αριστεροί δεν αγαπάμε τις καρέκλες. Θα στηρίξω τον Αλέξη Τσίπρα, την νέα ηγεσία του Υπουργείου Οικονομικών, την κυβέρνηση της Αριστεράς.

Η τεράστια προσπάθεια να τιμήσουμε τον γενναίο ελληνικό λαό, και το περίφημο ΟΧΙ που χάρισε χθες στους απανταχού δημοκράτες, μόλις ξεκινά!
Τεράστιος!
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #936 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:17:42 πμ »

Θα γραψει ενα βιβλιο με τιτλο :Πως χρεωκοπησα μια χωρα σε 6 μηνες!!

Ναρκισσιστής υπεροπτης ειρωνας και αριστερος του χαβαριου!!

Αι στο διαολο τυχοδιωκτη!!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #937 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:26:35 πμ »

Ρε παιδιά, δεν ανοίγουμε μια εταιρεία να κάνουμε δημοσκοπήσεις; Όλες αυτές που έβγαλαν τα κανάλια μετά το κλείσιμο της κάλπης ήταν για κλάματα. Ενώ εμείς πέσαμε μέσα. Τι λέτε, δεν το επιχειρούμε;
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #938 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:38:24 πμ »

Οι εταιρειες δημοσκοπησεων κανουν την μια πατατα μετα την αλλη.Ομως ειναι πολλα τα λεφτα φιλε Θωμα... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #939 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:45:55 πμ »

Εδώ δεν μπορούμε να κανουμε σωστα μια εκτιμηση νομισματος,εταιρεια δημοσκοπήσεων θελετε?για μαζευτειται.Άνεση
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #940 στις: Ιούλιος 06, 2015, 08:46:15 πμ »

οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι για κλαματα , οι υπολοιπες ομως εταιρειες ανα την Ελληνικη επικρατεια
θα πληρωσουν το μαρμαρο.
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #941 στις: Ιούλιος 06, 2015, 09:13:40 πμ »

Εδώ δεν μπορούμε να κανουμε σωστα μια εκτιμηση νομισματος,εταιρεια δημοσκοπήσεων θελετε?για μαζευτειται.Άνεση

+10000000  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #942 στις: Ιούλιος 06, 2015, 09:23:31 πμ »

οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι για κλαματα , οι υπολοιπες ομως εταιρειες ανα την Ελληνικη επικρατεια
θα πληρωσουν το μαρμαρο.
Νικο Καλημέρα,καψουλες για πεντόλιρα εχετε?
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #943 στις: Ιούλιος 06, 2015, 09:34:22 πμ »

Kαλημερα Γιαννη , εχουμε αλλα οχι για πολυ καιρο ακομα γιατι προσ το παρον ειναι αδυνατο
να παραγειλουμε στην LIGHTHOUSE.
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #944 στις: Ιούλιος 06, 2015, 09:37:01 πμ »

Εδώ δεν μπορούμε να κανουμε σωστα μια εκτιμηση νομισματος,εταιρεια δημοσκοπήσεων θελετε?για μαζευτειται.Άνεση
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences