Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 01:56:44 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 309300 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #900 στις: Ιούλιος 05, 2015, 10:55:27 μμ »

Για να δούμε τώρα, τι συμφωνία θα μας έρθει.
Κι όταν έρθει, άραγε, θα ερωτηθούμε αν τη θέλουμε ;;

φαε και μην παραφας!!!  Σαρκασμός
οτι αποφασισες, αποφασισες, διασκεδασε το τωρα και μη γυρευεις.....

Aνοιγουν αυριο τράπεζες μονο για συνταξιούχους αρχικα στα 120 ευρω.
Παρεπιπτοντως εγω προτείνω να γινει δημοψήφισμα με το εξης  ερωτημα....

<Επιθυμειτε να μας χαρισουν ολο το χρεος και παραλληλα να φυγουμε από την Ευρωπαικη ενωση, αφου κρατησουμε εμεις το ευρω και πανε σε δραχμη οι ξενοι;;;;>  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #901 στις: Ιούλιος 05, 2015, 10:55:58 μμ »

σωτηρη ειναι σα να λες στους οχι οτι αυριο φευγουμε απο το ευρο...
ψηφο εμπιστοσυνης απο το λαο πηρε ο τσιπρας, κρατησε τη καρεκλα,μπας και δει ασπρη μερα ο κοσμος.
αν του ελεγε ναι η οχι στο ευρο ας το ειχε θεσει απο την αρχη ευθεως, οχι με το αν θες το ανυπαρκτο η το αγνωστο.

Όχι φιλε.....
Λεω στους <ΝΑΙ> ότι τους παραπλανησαν αυτοι και ο φοβος τους .........
Για μενα ηταν γνωστο το αποτέλεσμα το σημερινο , Γνωστο και το ότι δεν βγαινουμε από την Ενωση, γνωστο και ότι από βδομάδας θα μας ελθει και ενας σχετικος λογαριασμος Κλείσιμο ματιού.

Παντως οι Ελληνες ειναι απίστευτος λαος , γιατι γνωριζω επισης ότι σε ένα υποθετικο σεναριο(λεω τωρα), που θα εβγαινε το <ΝΑΙ> και θα ακολουθουσαν εκλογες ........ΠΑΛΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕ ως εκλογικο αποτελεσμα Σαρκασμός
Ειμαστε φοβεροι Σαρκασμός


δε διαφωνω σε κατι παρα μονο με το φοβο οπως πηγε να περασει σα κεντρικο συνθημα.....σορρυ αλλα με τη γραμμη που περασε ο  μπαρουφακης,δεν εχω κανει τζογαδορος μονο κατι ψιλα  ολη η χωρα ειναι ενα ολ ιν πλεον.
 ο τσιπρας τη καρεκλα ηθελε..και καλα κανει.....αν βγει σε καλο...αλλα δε το σχολιαζεις δικαιωμα σου.ελλαδα ειμαστε απο πολιτικους χορτασαμε και ψηφοφορους.
στο ναι απλα θα κραταγε τη καρεκλα ο αντωνης/εκλογες κτλ ακομα χειροτερα/θα κραταγε παραπανω το ολο θεμα και οσο περναει ο καιρος τοσο χειροτερα γινονται τα πραγματα.
αλλα πιστευεις οτι θα κανουν συμφωνια σε 48 ωρες? ετσι απο περιεργεια... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #902 στις: Ιούλιος 05, 2015, 10:59:55 μμ »

Η λακωνικοτερη ιστορία του κόσμου είναι η ιστορια των δειλών ανθρώπων.Τους περήφανους τους σέβονται ακόμα και νεκρούς.Τους δειλούς τους σιχαίνονται ακόμα και ζωντανούς...

Μενελαος Λουντέμης
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #903 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:02:50 μμ »

σ ενα 2χρονο παιδι πως θα το εξηγησεις αυτο για τν φοβο;οταν σου πει πειναω;και δεν εχεις να το ταισεις;παντα υπαρχει και η αλη πλευρα του νομισματος...
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #904 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:03:23 μμ »

σωτηρη ειναι σα να λες στους οχι οτι αυριο φευγουμε απο το ευρο...
ψηφο εμπιστοσυνης απο το λαο πηρε ο τσιπρας, κρατησε τη καρεκλα,μπας και δει ασπρη μερα ο κοσμος.
αν του ελεγε ναι η οχι στο ευρο ας το ειχε θεσει απο την αρχη ευθεως, οχι με το αν θες το ανυπαρκτο η το αγνωστο.

Όχι φιλε.....
Λεω στους <ΝΑΙ> ότι τους παραπλανησαν αυτοι και ο φοβος τους .........
Για μενα ηταν γνωστο το αποτέλεσμα το σημερινο , Γνωστο και το ότι δεν βγαινουμε από την Ενωση, γνωστο και ότι από βδομάδας θα μας ελθει και ενας σχετικος λογαριασμος Κλείσιμο ματιού.

Παντως οι Ελληνες ειναι απίστευτος λαος , γιατι γνωριζω επισης ότι σε ένα υποθετικο σεναριο(λεω τωρα), που θα εβγαινε το <ΝΑΙ> και θα ακολουθουσαν εκλογες ........ΠΑΛΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕ ως εκλογικο αποτελεσμα Σαρκασμός
Ειμαστε φοβεροι Σαρκασμός


δε διαφωνω σε κατι παρα μονο με το φοβο οπως πηγε να περασει σα κεντρικο συνθημα.....σορρυ αλλα με τη γραμμη που περασε ο  μπαρουφακης,δεν εχω κανει τζογαδορος μονο κατι ψιλα  ολη η χωρα ειναι ενα ολ ιν πλεον.
 ο τσιπρας τη καρεκλα ηθελε..και καλα κανει.....αν βγει σε καλο...αλλα δε το σχολιαζεις δικαιωμα σου.ελλαδα ειμαστε απο πολιτικους χορτασαμε και ψηφοφορους.
στο ναι απλα θα κραταγε τη καρεκλα ο αντωνης/εκλογες κτλ ακομα χειροτερα/θα κραταγε παραπανω το ολο θεμα και οσο περναει ο καιρος τοσο χειροτερα γινονται τα πραγματα.
αλλα πιστευεις οτι θα κανουν συμφωνια σε 48 ωρες? ετσι απο περιεργεια... Στριφογύρισμα ματιών

Δεν εχω θεμα φιλε να σχολιασω οτιδήποτε αλλα δεν καταλαβα την ερωτηση ακριβως.
Θα απντησω ως εξης. ...
Αν θεωρησεις ότι ο προθυπουργος εχει αγνες προθεσεις, τοτε καλα εκανε με την επιλογή αυτή. Αν θεωρεις ότι είναι δολιος και εχει σκοπο να μας <ξεβρακωσει> κι άλλο ,τοτε κακως επραξε και οντως κοιτα την καρεκλα.

Αρχικα  θα εξασφαλιστεί χρηματοδοτηση για να αποφευχθεί περαιτερω πανικος και bank run.
Tωρα δεν ξερω αν θα είναι 48 ωρες ή 96 , αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτή η λεπτομερεια.
Και εγω όπως και εσυ θελω την καλυτερη δυναστη συμφωνια ,και θεωρω ότι χωρις ρισκο και θαρος δεν κερδίζεις ΠΟΤΕ. Μην ξεχνας ότι ειμαστε πτωχευμενη χωρα και αυτό δεν εγινε χθες.

Υ.Σ Δεν συμμεριζομαι την αποη ότι για τον φοβο είναι υπεθυνος ο μπαρουφακης Αναποφασιστικότητα

Αυτά φιλε.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #905 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:06:44 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #906 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:09:04 μμ »

εχετε μπερδεψει λιγο το φοβο ισως και εγω στο μυαλο μου...
για να τον αποφυγεις πρεπει να σκεφτεις.δεκτο...αλλα και να ναι το μονο σου επιχειρημα μια λεξη.......
μη νοιωσεις φοβο.ναι οκ αλλα για τον αποβαλλω πρεπει να σκεφτω πως και γιατι.
αλλο φοβος αλλο δειλια αλλο ορθολογισμος.γενικα μη κολλατε σε μια λεξη και μη τι κανετε συνθημα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #907 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:12:16 μμ »

σημερα οι γονεις μου λεγανε ναι και τα αδερφια μου οχι,αυτη η διχονοια μ εκανε να μην παω να ψηφισω....η σιωπη ειναι χρυσος.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #908 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:18:15 μμ »

σωτηρη ειναι σα να λες στους οχι οτι αυριο φευγουμε απο το ευρο...
ψηφο εμπιστοσυνης απο το λαο πηρε ο τσιπρας, κρατησε τη καρεκλα,μπας και δει ασπρη μερα ο κοσμος.
αν του ελεγε ναι η οχι στο ευρο ας το ειχε θεσει απο την αρχη ευθεως, οχι με το αν θες το ανυπαρκτο η το αγνωστο.

Όχι φιλε.....
Λεω στους <ΝΑΙ> ότι τους παραπλανησαν αυτοι και ο φοβος τους .........
Για μενα ηταν γνωστο το αποτέλεσμα το σημερινο , Γνωστο και το ότι δεν βγαινουμε από την Ενωση, γνωστο και ότι από βδομάδας θα μας ελθει και ενας σχετικος λογαριασμος Κλείσιμο ματιού.

Παντως οι Ελληνες ειναι απίστευτος λαος , γιατι γνωριζω επισης ότι σε ένα υποθετικο σεναριο(λεω τωρα), που θα εβγαινε το <ΝΑΙ> και θα ακολουθουσαν εκλογες ........ΠΑΛΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕ ως εκλογικο αποτελεσμα Σαρκασμός
Ειμαστε φοβεροι Σαρκασμός


δε διαφωνω σε κατι παρα μονο με το φοβο οπως πηγε να περασει σα κεντρικο συνθημα.....σορρυ αλλα με τη γραμμη που περασε ο  μπαρουφακης,δεν εχω κανει τζογαδορος μονο κατι ψιλα  ολη η χωρα ειναι ενα ολ ιν πλεον.
 ο τσιπρας τη καρεκλα ηθελε..και καλα κανει.....αν βγει σε καλο...αλλα δε το σχολιαζεις δικαιωμα σου.ελλαδα ειμαστε απο πολιτικους χορτασαμε και ψηφοφορους.
στο ναι απλα θα κραταγε τη καρεκλα ο αντωνης/εκλογες κτλ ακομα χειροτερα/θα κραταγε παραπανω το ολο θεμα και οσο περναει ο καιρος τοσο χειροτερα γινονται τα πραγματα.
αλλα πιστευεις οτι θα κανουν συμφωνια σε 48 ωρες? ετσι απο περιεργεια... Στριφογύρισμα ματιών

Δεν εχω θεμα φιλε να σχολιασω οτιδήποτε αλλα δεν καταλαβα την ερωτηση ακριβως.
Θα απντησω ως εξης. ...
Αν θεωρησεις ότι ο προθυπουργος εχει αγνες προθεσεις, τοτε καλα εκανε με την επιλογή αυτή. Αν θεωρεις ότι είναι δολιος και εχει σκοπο να μας <ξεβρακωσει> κι άλλο ,τοτε κακως επραξε και οντως κοιτα την καρεκλα.

Αρχικα  θα εξασφαλιστεί χρηματοδοτηση για να αποφευχθεί περαιτερω πανικος και bank run.
Tωρα δεν ξερω αν θα είναι 48 ωρες ή 96 , αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτή η λεπτομερεια.
Και εγω όπως και εσυ θελω την καλυτερη δυναστη συμφωνια ,και θεωρω ότι χωρις ρισκο και θαρος δεν κερδίζεις ΠΟΤΕ. Μην ξεχνας ότι ειμαστε πτωχευμενη χωρα και αυτό δεν εγινε χθες.

Υ.Σ Δεν συμμεριζομαι την αποη ότι για τον φοβο είναι υπεθυνος ο μπαρουφακης Αναποφασιστικότητα

Αυτά φιλε.


μπανκ ραν δεν υπαρχει για αυτο το λογο εκλεισαν οι τραπεζες.δε λεω οτι ειναι δολιος..τη καρεκλα τη θελει να μη πεσει η 1η αριστερη κυβερνηση...τωρα αν θελουμε να ακουμε αλλα δικαιωμα του καθενος....αλλωστε και για αυτο εγινε το δημοψισμα...ο τσακαλωτος το ειπε που εχω ξαναπει οτι τον θεωρω το μονο σοβαρο (και εχω τους λογους μου οχι συμφεροντα)
εγραψες....Μην ξεχνας ότι ειμαστε πτωχευμενη χωρα και αυτό δεν εγινε χθες.
μαζι σου......ρισκο και θαρρος....μακαρι να βγει....το καλο ειναι οτι το ιταλακι αρχισε να κουνιεται.
θα δουμε.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #909 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:19:52 μμ »

εχετε μπερδεψει λιγο το φοβο ισως και εγω στο μυαλο μου...
για να τον αποφυγεις πρεπει να σκεφτεις.δεκτο...αλλα και να ναι το μονο σου επιχειρημα μια λεξη.......
μη νοιωσεις φοβο.ναι οκ αλλα για τον αποβαλλω πρεπει να σκεφτω πως και γιατι.
αλλο φοβος αλλο δειλια αλλο ορθολογισμος.γενικα μη κολλατε σε μια λεξη και μη τι κανετε συνθημα

Bank run είναι η διαθεση και όχι το πληρες άδειασμα.........
Η λογικη σκεψη δεν είναι κατι δεδομενο .Δεν αντιλαμβανονται ολοι την πραγματικοτητα ,μεσω πληροφοριων  με τον ιδιο τροπο.  Δεδομενος δεν είναι και   ο παρορμητισμος του χαρακτήρα του καθενος.
Η δειλια είναι άλλο πραγμα. Δεν αφηνει καμια πορτα ανοιχτη.
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #910 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:21:53 μμ »

πληροφοριακα εισαγουμε χιλιαδες ειδη ιταλικων προιοντων καθε χρονο,λογικο να ζοριστει η ιταλια...τα μπεκ που ποτιζουν ολα στα χωραφια οι γεωργοι ιταλικα ειναι,στα υδραυλικα...πλακακια....παρα πολλα ειδη
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #911 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:25:40 μμ »

εχετε μπερδεψει λιγο το φοβο ισως και εγω στο μυαλο μου...
για να τον αποφυγεις πρεπει να σκεφτεις.δεκτο...αλλα και να ναι το μονο σου επιχειρημα μια λεξη.......
μη νοιωσεις φοβο.ναι οκ αλλα για τον αποβαλλω πρεπει να σκεφτω πως και γιατι.
αλλο φοβος αλλο δειλια αλλο ορθολογισμος.γενικα μη κολλατε σε μια λεξη και μη τι κανετε συνθημα

Bank run είναι η διαθεση και όχι το πληρες άδειασμα.........
Η λογικη σκεψη δεν είναι κατι δεδομενο .Δεν αντιλαμβανονται ολοι την πραγματικοτητα ,μεσω πληροφοριων  με τον ιδιο τροπο.  Δεδομενος δεν είναι και   ο παρορμητισμος του χαρακτήρα του καθενος.
Η δειλια είναι άλλο πραγμα. Δεν αφηνει καμια πορτα ανοιχτη.

δλδ θα ανοιξουν οι τραπεζες? η αν ηταν ανοικτες θα υπηρχαν χρηματα?
μιας και αναφερεσαι σε λογικη.οσον αφορα το μπανκ ραν
μου αναφερθηκες για φοβο και μπαρουφακη......εγινε δηλωση αν εχει βαση οτι και να παμε σε διπλο νομισμα ειναι οκ...απο μπαρουφακη..κραταω επιφυλαξη σε αυτο.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #912 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:35:11 μμ »

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

γαματο!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #913 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:40:12 μμ »

αυτη να δω τωρα ποιος μερακλης θα τη μαζεψει.......
giannist? θα κανεις το κομμαντο? Άνεση
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #914 στις: Ιούλιος 05, 2015, 11:40:37 μμ »

εχετε μπερδεψει λιγο το φοβο ισως και εγω στο μυαλο μου...
για να τον αποφυγεις πρεπει να σκεφτεις.δεκτο...αλλα και να ναι το μονο σου επιχειρημα μια λεξη.......
μη νοιωσεις φοβο.ναι οκ αλλα για τον αποβαλλω πρεπει να σκεφτω πως και γιατι.
αλλο φοβος αλλο δειλια αλλο ορθολογισμος.γενικα μη κολλατε σε μια λεξη και μη τι κανετε συνθημα

Bank run είναι η διαθεση και όχι το πληρες άδειασμα.........
Η λογικη σκεψη δεν είναι κατι δεδομενο .Δεν αντιλαμβανονται ολοι την πραγματικοτητα ,μεσω πληροφοριων  με τον ιδιο τροπο.  Δεδομενος δεν είναι και   ο παρορμητισμος του χαρακτήρα του καθενος.
Η δειλια είναι άλλο πραγμα. Δεν αφηνει καμια πορτα ανοιχτη.

δλδ θα ανοιξουν οι τραπεζες? η αν ηταν ανοικτες θα υπηρχαν χρηματα?
μιας και αναφερεσαι σε λογικη.οσον αφορα το μπανκ ραν
μου αναφερθηκες για φοβο και μπαρουφακη......εγινε δηλωση αν εχει βαση οτι και να παμε σε διπλο νομισμα ειναι οκ...απο μπαρουφακη..κραταω επιφυλαξη σε αυτο.

Noμιζω ηδη αναφερθηκε ότι θα υπαρξει στηριξη ρευστότητας. Αν δεν γινει αστο.......θα σημανει ότι θελουν να μας στηλουν περιπατο με γενικευμένες ακραιες συνεπειες και γι αυτους.
Η αναφορα σε διπλο νομισμα ειχε αναφερθεί και στο παρελθον και όχι μονο από τους μεσα,αλλα και από την Μερκελ κλπ <αναφορα σε διπλο νομισμα ειπαν τοτε μιλοντας για ευρω δυο ταχυτήτων αν θυμασαι>
Κοιτα φιλε καπως πρεπει να λυθει γιατι και ο συνεχης δανεισμος που αυξανει το χρεος παλι  δεν οδηγει  πουθεμα. Δεν μπορει από την μια να λεμε ότι μια φτωχη χωρα δεν σηκωνει το ευρω και από την άλλη να το επικροτουμε με δανεσμο.
Φετιχ δεν είναι και για μενα ξερεις, την καλυτερη για ολους λυση θελω .
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences