Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 01:39:12 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 308977 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #750 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:04:00 μμ »

πριν λιγο μου τηλεφωνησε η γιαγια μου ,κορη ενος μεγαλου πολεμιστη της Μ.Ασιας και συζυγος ενος αλλου ηρωα του παππου μου που πολεμησε απο το αλβανικο μετωπο μεχρι ανταρτης στα βουνα της Κρητης των κατακτητη απο το σοι της μανας μου μιλαω ....παιδακι μου μου λεει επειδη δεν φεγγω ναρθεις αυριο να με παρεις να παω να ψηφισω ,εγω τελειωσα παιδι μου για σενα και τα κοπελια σου θα παω περασα κατοχη -εμφυλιο κτλ αυτοι (οι γερμανοι)θελουν να μας αφανισουν παιδακι μου,να ψηφισω ΟΧΙ να ζησετε ελευθερα και περηφανα(δακρυσα) γιαγια της λεω δεν γινεται ναρθω μενεις στα χανια και εγω λασιθι 400χιλ πηγαινε ελα αλλα και μονο που μου τοπες φτανει....παιδι μου να μην τσακωνεσαι με τσανθρωπους ολοι ειμαστε Ελληνες το αιμα νερο δεν γινεται κιαμμα γενει δεν πινεται....α ρε γιαγια
πολυ σοφα λογια βγαλμενα απο την σοφια των γηρατειων.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #751 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:30:20 μμ »

Κυριοι, οποιος θελει να ζησει ελευθερα και νυν υπερ παντων ο αγων και αμυνεσθαι περι πατρης και Καραισκακης κλπ. να εχει τα αντερα να πει "να πατε να γ.μηθητε Ευρωπαιοι, θα τα καταφερουμε μονοι μας."
Οχι απλως να "θελει μια καλυτερη συμφωνια" για τα λεφτα που θα εισρευσουν (απο τους Γερμανους που θελουν να μας αφανισουν) εαν επιτευχθει.
Για να μην ξεφτιλιζουμε τα παντα, γιατι εχω αρχισει και εκνευριζομαι, στον ιδιο βαθμο που με εκνευριζουν οι γλοιωδεις Σαμαροβενιζελοι πολιτικοι και οι τρομοδημοσιογραφοι του συστηματος.
Γιατι αποδεικνυεται οτι η προπαγανδα των υπερβολων και  η δαιμονοποιηση του αντιπαλου δεν ειναι θεμα πολιτικης οπτικης, αριστεροι και δεξιοι, οπαδοι του "ναι" και του "οχι" τα ιδια σκατα κανουν εφοσον τους δοθει η ευκαιρια.

Πουσαι φιλε Ελληνα που ελεγες για την ευγενεια και την ευπρεπεια??
Την Δευτερα θελω να δω πως οι "προδοτες που φυλανε κατουρημενες ποδιες" θα συνυπαρξουν με τους "καταστροφεις του εθνους που θα μας κανουν Αλβανια"..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #752 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:34:14 μμ »

καλη μας συνεχεια..
χαρε τη τριτη δε θα χει ρευστο στα ατμ..... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #753 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:45:30 μμ »

καλη μας συνεχεια..
χαρε τη τριτη δε θα χει ρευστο στα ατμ..... Κλείσιμο ματιού

So what ?
Δραχμές υπάρχουν .  Άνεση

(υπάρχουν άραγε έτοιμες;)

Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #754 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:49:32 μμ »

Διαγραψτε το "μετα απο παρεμβση Παυλοπουλου..κτλ."..και διαβαστε μονο το αρθρο
Την ουσια...και τιποτα αλλο
http://olympia.gr/2015/07/04/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7/#more-486908
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #755 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:50:19 μμ »

ναι θα φαμε το αποθεμα του χανιωτη...οσο και να χαρισε ακομα εχει κατοχικα...μιχαλη αν ηταν τοσο απλο και αν ειχα και ενα ηγετη δε γαμιεται,.... και δραχμη.αλλα με ενα θιασο που απλα κοιτα να βολευτει συγγνωμη αλλα δεν.......
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #756 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:57:57 μμ »

Διαγραψτε το "μετα απο παρεμβση Παυλοπουλου..κτλ."..και διαβαστε μονο το αρθρο
Την ουσια...και τιποτα αλλο
http://olympia.gr/2015/07/04/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7/#more-486908



το παρεμβαση παυλοπουλου γιωργη απλα δεν υπαρχει......ο παπακης ειναι ο παπακης.......το καλο σεναριο στο οποιο πλεον ελπιζω....ασχετα απο ναι η οχι....ειναι κουρεμα καταθεσεων (και ας χανω κατι δε με νοιαζει πλεον) γνωστοι μου χανουν πιο πολλα,πχ θα σπουδασω το παιδι μπορω να γραψω αρκετα και μας κανουν κουρεμα σε χρεος και τελος eurobank me tt.που και παλι χανει το τχσ. Αναποφασιστικότητα οποτε δωστε και οι αλλες...
αν βγω απο το ευρο, ακομα χειροτερα απο την ενωση,για μενα ειναι χειροτερα......με διπλαρωνουν οι φιλοι μου οι ρωσοι.....και με κανουν γιουσουφακι οι τουρκοι (αν δεν εχουν κανα ατυχημα και αυτοι) η οι ονειρωξεις της αριστερης πλατφορμας γινονται πραγματικοτητα......οποτε πιασε κανα χορτο και παμε για βουνο.
εχουμε ξαναζησει φιλους//
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #757 στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:58:03 μμ »

Το ξέρω ότι δεν είναι απλό ,
είναι όμως μια κάποια λίσις

Κ. Π. Καβάφης
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #758 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:05:02 πμ »

Διαγραψτε το "μετα απο παρεμβση Παυλοπουλου..κτλ."..και διαβαστε μονο το αρθρο
Την ουσια...και τιποτα αλλο
http://olympia.gr/2015/07/04/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7/#more-486908



το παρεμβαση παυλοπουλου γιωργη απλα δεν υπαρχει......ο παπακης ειναι ο παπακης.......το καλο σεναριο στο οποιο πλεον ελπιζω....ασχετα απο ναι η οχι....ειναι κουρεμα καταθεσεων (και ας χανω κατι δε με νοιαζει πλεον) γνωστοι μου χανουν πιο πολλα,πχ θα σπουδασω το παιδι μπορω να γραψω αρκετα και μας κανουν κουρεμα σε χρεος και τελος eurobank me tt.που και παλι χανει το τχσ. Αναποφασιστικότητα οποτε δωστε και οι αλλες...
αν βγω απο το ευρο, ακομα χειροτερα απο την ενωση,για μενα ειναι χειροτερα......με διπλαρωνουν οι φιλοι μου οι ρωσοι.....και με κανουν γιουσουφακι οι τουρκοι (αν δεν εχουν κανα ατυχημα και αυτοι)

Δε διαβαζεις,,..σου λεω.." διαγραψτε το μετα απο παρεμβαση Παυλοπουλου"..και διαβαστε μονο το αρθρο..
Υγ..απο την αρχη υποστηριζω...οτι το παιχνιδι ειναι συνολικο..και επιμενω,,,
Τα αλλα ειναι δευτερευοντα...

Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #759 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:05:58 πμ »

καλημερα απο την δουλεια μου....δεν υπαρχει περιπτωση για δραχμες μονο αν ειναι κολπο απο ολους,οπως δεν υπαρχει περιπτωση να βγουμε εκτος ευρωπης ειναι επικδυνολογια διαβαστε τι λενε οι εξω διαβαστε τους αμερικανουσ σημερα εστω τους 8 γερουσιαστες αυτους τους λιγους,δεν με ενδιαφερουν τα πολιτικα δεν ασχολουμαι αλλα πρεπει να μιλαμε με επιχειρηματα..
ειναι το χρεος βιωσιμο;;;
τι προτειναν οι θεσμοι;;;δινει λυση στο προβλημα η προταση τους;;η μας βυθιζει κιαλλο στην υφεση;;;
ειδαμε καλυτερευση 6 χρονια;;;εδω μιλαμε εκ του ασφαλους οτι δεν περιμενουμε τ ι π ο τ α
οσο για του οχι υπαρχει το αγνωστο καλο κακο ειναι ομως αγνωστο αρα μιλαμε για ενα σιγουρο βατερλω ενα ναυαγιο του τιτανικου απο την μια μερια του ναι   ενα αφανισμο ενος λαου................ σιγουρα
και στο οχι υπαρχουν τα ιδια σεναρια μην γελιομαστε αλλα υπαρχει και το αν που στο ναι δεν υπαρχει με την καμμια....προσωπικα τελευταια τοποθετηση και καλο βολι σε ολους θελω οταν με ρωτησουν τα παιδια μου να τους απαντησω οτι ψηφισα οχι οπως μου ειπε και η μεγαλη μου θυγατερα οτι θα ψηφιζε οχι και αυτη......γιατι στην τελικη για τα παιδια μου ψηφιζω για το δικο τους μελλον...το δικο μου μου το χαντακωσαν οι σαμαροβενιζελοι και αλλα μαι#####α χωρις καν να με ρωτησουν....τελευταιο σχολιο απο κατι ιταλους πριν λιγο αυριο για εσας ειναι η γιορτη της δημοκρατιας....τι να τους πω Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #760 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:12:00 πμ »

ρε γιωργη οι 9 απο τους 400? δε θυμαμαι αριθμο της κατω βουλης?
και 1 απο τη πανω......
σε μια χωρα που σε θεμα πολιτικης ειναι σαν εμας......οικογενειοκρατια.απλα κανουμε πολεμους συνεχεια σε αλλα κρατη να εχουμε αναπτυξη για να νοιωθουμε εθνος χωρις να εχουμε ιστορικη συνεχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2015, 12:21:31 πμ από STYLOROC » Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #761 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:26:31 πμ »

μαρκο η προταση των θεσμων στηριχτηκε πανω στη δικια μας προταση...500 μυρια ηταν η διαφορα απλα θα χαλαγε το κομμα και θα κοβοταν η μασα.

Τσακαλώτος: Πήγαμε σε δημοψήφισμα γιατί η πρόταση δεν περνούσε στη Βουλή

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500009749

τωρα θελετε να το παιξετε πατριωτες με την εννοια σαμαροβενιζελες %#% (πληρωνω νοικι στο σπιτι μου και ας ειναι χωρις δανειο )και υπερανω.....δικαιωμα σας....
απο βδομαδα 11 μυρια μασελες θα πεσουν στη καλη περιπτωση και αφορα ολους μας....οπως και στη κακη αλλα εκει δε θα τις μαζευουμε απο κατω
παω να εισπραξω  Σαρκασμός

Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #762 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:34:23 πμ »

http://irakliotikosteki.blogspot.com/2015/07/blog-post_4.html?spref=fb  αυτό με προβληματίζει τόσο πολύ μας αγαπάνε οι Τούρκοι
αααα δεν το ξερεις τι λατρεια τους εχει πιασει με μας τωρα τελευταια.......μεχρι την δοση στο ΔΝΤ ηθελαν να μας πληρωσουν με ατοκο δανειο
μαθανε οτι αυτωνομαστε πλακωσανε και οι γυφτοι
Το ειπαν γιατι φοβουνται οτι ο Πουτιν μπορει να κανει καμια προταση στην Ελλαδα και δε θελουν αναμεσα μας τριτους  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού (αντε τεταρτους ή πεμπτους  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο παντως γινονται τρομερες διεργασιες ανα τον κοσμο για το ζητημα..........η τραπεζα των BRICS οπως ανακοινωσε το ΥΠΕΞ της Βραζιλιας θα ξεκινησει τις εργασιες της σε ενα ακριβως μηνα ενω ηταν προγραμματισμενο αυτο να γινει το 2016........η κυβερνηση των ΗΠΑ υποχρεωσε το ΔΝΤ να βγαλει την απορρητη εκθεση για την μη βιωσιμοτητα του εθνικου χρεους βαζοντας παραλληλα παγο στην Κριστιν με οπλο ακομα και το βετο.....δεν ξερω ολοι οι μεγαλοι παικτες ειναι επι ποδος.............παλαιοτερα καπου ειχα γραψει οτι οταν το αφεντικο σφυριξει θα δειτε πως θα σταματησουν τα σκυλια να γαβγιζουν......μηπως το αφεντικο δεν σφυριξε οσο δυνατα επρεπε η κατι αλλο συμβαινει?


μιχαλη αν θες να διαβασεις για το ΔΝΤ https://kkalev4economy.wordpress.com/2015/07/03/the-imf-debt-sustainability-analysis-for-greece/ γιατι και οι 2 πλευρες τα λενε οπως τους βολευει.
οσον αφορα ρωσιες κινες κτλ.......εστω σε περιπτωση ρηξης,τη μεγαλη αγορα θα κοιταξουν η το περιπτερο.
γεωπολιτικα εχουν κυπρο τουρκια βουλγαρια. καναμε αιτηση να μπουμε στη τραπεζα των μπικς αλλα φαγαμε πορτα.
Γρηγορη καλημερα............αιτηση δεν καναμε ακομα τουλαχιστον.............γεωπολιτικα δεν εχουν ουτε Κυπρο ουτε Βουλγαρια και φυσικα ουτε Τουρκια..........μαγαζι γωνια ειναι η χωρα μας αλλα κανεις δεν εδωσε ποτε σημασια σε αυτα,αν το ειχαν πραξει θα ειχαμε τελειως διαφορετικη εικονα ως χωρα
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #763 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:37:05 πμ »

ειλικρινα δεν θελω να το παιξω πατριωτης ειμαι οπως και να κρινω τα πεπραγμενα του καθε σαμαροβενιζελου...και εγω δεν εχω προβλημα τοχω ξαναγραψει βολεμενος ειμαι γιατι εχω δουλεια στον ιδιωτικο τομεα..μπορω να γραψω απειρα παραδειγματα και ξαναγραφω δεν με ενδιαφερουν αριστερα δεξια ...βαρεθηκα την ταμπελα στην Ελλαδα....εγω ξερω οτι 40 χρονια μας ηπιαν το αιμα με το μπουρι της σομπας οσοι μας κυβερνησαν εεε τελος ποια καθε κατεργαρης στον παγκο του και ο συριζα θα κριθει .......απο την δικια μου κνισαρα ολοι θα περασουν φιλε...χαρη σε κανενα τα ψεμματα τελειωσαν....τοπο στα νιατα τοπο στο μελλον.....ειμαι 39 και απο τα 30 μου ζω ζωη 50αρη και πανω γιατι καποιοι αποφασισαν για εμενα χωρις εμενα
ο GKcollect ειπε μια σοφη κουβεντα που την αναδημοσιευσα αλλα ενθεν κειθεν την περνατε απαρατηρητη οτι και να βγει ΝΑΙ η ΟΧΙ θα πανε για μια συμφωνια οφειλουν αυτη την συμφωνια πριν την επικυρωσουν να την φερουν στον λαο για δημοψηφισμα συμφωνουμε;;
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #764 στις: Ιούλιος 05, 2015, 12:38:11 πμ »

μαρκο η προταση των θεσμων στηριχτηκε πανω στη δικια μας προταση...500 μυρια ηταν η διαφορα απλα θα χαλαγε το κομμα και θα κοβοταν η μασα.

Τσακαλώτος: Πήγαμε σε δημοψήφισμα γιατί η πρόταση δεν περνούσε στη Βουλή

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500009749

τωρα θελετε να το παιξετε πατριωτες με την εννοια σαμαροβενιζελες %#% (πληρωνω νοικι στο σπιτι μου και ας ειναι χωρις δανειο )και υπερανω.....δικαιωμα σας....
απο βδομαδα 11 μυρια μασελες θα πεσουν στη καλη περιπτωση και αφορα ολους μας....οπως και στη κακη αλλα εκει δε θα τις μαζευουμε απο κατω
παω να εισπραξω  Σαρκασμός



Προσωπικα το παιρνεις .. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Οσο για τα αλλα ..δε μενω στο νοικι ..και με πιανει ο φορος ακινητης περιουσιας που θελει να βαλει ο Αλεξ..
Εσυ ενας ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ μου φιλος 70 ετων που εχει κανα μυριο+  στην τραπεζα..και το κανε με το δισκο απο το Δημαριο ..απο τα 16 του...και εσπασε τη μεση του ...ΚΑΤΑΝΝΟΩ ΠΛΗΡΩΣ
-Οταν λεω Σαμαροβενιζελοθεοδωρακηδες...εννοω το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ κατεστημενο των νταβατζηδων.
Ο κοσμακης ..με τα λαθη του...με τα ετσι του ..η με την αχτυπητη αποδειξη του..ΔΕΝ περιλαμβανεται σε αυτο..ΔΕΝ ειναι αυτος που με στενοχωρει ...ΔΕΝ ειναι αυτος που με ενοχλει
ΤΑ ."καλοπαιδα ..με τις γραβατες"...θελω να "φιλησω"...δυνατα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences