Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:20:19 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τεταρτακι λουκουμι  (Αναγνώστηκε 23420 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 04:23:51 μμ »

                                                                                                         υγ.η λοβοτομη δεν πετυχε?
προφανώς θα βρηκαν αδειο το σημειο....
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 04:41:42 μμ »

Eμενα μου αρεσει πολυ, και συμφωνω με τον Λεωνιδα για τετραψηφια τιμη. Κυριε Γιαννη δεν το βλεπω κατεβασμενο, μαλλον κακοπατημενο ειναι. Δειτε το πεδιο και τα διαφορα ψηλα σημεια, πως η πατινα ειναι ομοιομορφη, μην ξεχναμε οτι το νομισμα ειναι τοσο μικρο!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 05:11:06 μμ »

                                                                                                         υγ.η λοβοτομη δεν πετυχε?
προφανώς θα βρηκαν αδειο το σημειο....
Πετάχτηκε κ η Λουκία
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 06:15:55 μμ »

τι να πω?εχεις δικιο για το μεγεθος,κλπ.μονο απο κοντα μπορει να ειναι κανεις σιγουρος σε μια αντικειμενικη εκτιμηση!!!χαιρετω,γιαννης.                                                                                                                        υγ.Αντωνη μην ασχολεισαι μαζι του!αστον στα χαλια του.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:32:49 μμ »

Eμενα μου αρεσει πολυ, και συμφωνω με τον Λεωνιδα για τετραψηφια τιμη.

Tην  τιμη  δεν την ειδαμε!!
Θα μπορουσε να υπαρχει επιτελους μια διαφανεια σε αυτο που λεμε συλλεκτισμο!!

Φανταζωμε οτι ΠΟΛΛΟΙ θα εστειλαν προσωπικο  μηνυμα.
Ειμαι ο μονος που εκδηλωσα ενδιαφερον ΑΝΟΙΧΤΑ να το βλεπουν ολοι!!

Δεν ελαβα ουτε ενα ( ξερεις πουληθηκε τοσο σε καποιον που θελει να μεινει πχ ανωνυμος) αλλα ουτε τιποτα αλλο , μονο την ειδοποιηση του ebay πηρα που ακυρωνε τα χτυπηματα.

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:45:23 μμ »

Eμενα μου αρεσει πολυ, και συμφωνω με τον Λεωνιδα για τετραψηφια τιμη.


Tην  τιμη  δεν την ειδαμε!!
Θα μπορουσε να υπαρχει επιτελους μια διαφανεια σε αυτο που λεμε συλλεκτισμο!!

Φανταζωμε οτι ΠΟΛΛΟΙ θα εστειλαν προσωπικο  μηνυμα.
Ειμαι ο μονος που εκδηλωσα ενδιαφερον ΑΝΟΙΧΤΑ να το βλεπουν ολοι!!

Δεν ελαβα ουτε ενα ( ξερεις πουληθηκε τοσο σε καποιον που θελει να μεινει πχ ανωνυμος) αλλα ουτε τιποτα αλλο , μονο την ειδοποιηση του ebay πηρα που ακυρωνε τα χτυπηματα.




Το μεγαλο γελιο ειναι οτι ο πωλητης (amp-gold) πριν κανα χρονο μας συμβουλευε να "μην τσιμπαμε σε εικονικες δημοπρασιες"  Θυμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1791.msg77141#msg77141
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:46:43 μμ »

Την τιμη την ακουσα απο φιλο, χωρις να ειμαι ενδιαφερομενος και ηταν πολυ καλη! Αμαν και εσυ με τις ανοιχτες προσφορες! Στειλε κανενα μεηλ η πμ που ειναι και της μοδας!  Φιλί

ΥΓ: Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου σχετικα με το μεσημεριανο τηλεφωνημα και τη δουλεια, αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σχετικα! Θα σε παρω αυριο να μιλησουμε.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:57:17 μμ »

Την τιμη την ακουσα και εγω  Στελιο και το νομισμα θα μπορουσε να πιασει περισσοτερα σε ανοιχτη θεση!!
Αρα?


Υ.Γ Τηλεφωνο μονο απογευμα εαν θες!!
Εχω συνεργασθει με τον Γιαννη , εαν ξερεις να του τα παιρνεις ανα βδομαδα και να μην αφηνεις να συσωρευωνται δεν χανεις σεντσ!!
Εαν σε βαλει στο σβουρο  και μαζευωνται οι βδομαδες θα τα χασεις!!
Στο χερι σου ειναι το πως θα κινηθεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:44:22 μμ »

Το μεγαλο γελιο ειναι οτι ο πωλητης (amp-gold) πριν κανα χρονο μας συμβουλευε να "μην τσιμπαμε σε εικονικες δημοπρασιες"  Θυμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1791.msg77141#msg77141


Αν γίνει μία αναφορά από κάποιον συμμετέχοντα στην δημοπρασία, για εκτός eBay συναλλαγή, η πρώτη ποινή είναι αποκλεισμός πωλήσεων για 3 μήνες και σε περίπτωση υποτροπής, επ' αόριστον.
Πολλοί που το κάνουν αυτό, δεν γνωρίζουν ή δεν θέλουν να πιστέψουν ότι... οι πληρωμές μέσω Paypal ή μέσω πιστωτικών, ή τα email, ή πολλά 'ηλεκτρονικά ίχνη', με απλή αίτηση από το eBay γίνονται γνωστά από τους παρόχους, διότι αυτό το 'υπογράφεις' και το αποδέχεσαι στο user agreement του eBay. Η έρευνα που κάνει το σύστημα, δεν είναι για συγκεκριμένη πώληση, αλλά για το σύνολο των πωλήσεων και όσες διαπιστώσει ότι έχουν κάποιο 'γκρίζα' απόχρωση. Να αναφέρω ότι για σχετικά μεγάλα ποσά, το eBay έχει κινηθεί ακόμη και δικαστικά, σε πολλές χώρες.
Επίσης μπορεί να ξεκινήσει η διαδικασία αναζήτησης στοιχείων αυτεπάγγελτα, για τέτοιες τακτικές και χωρίς αναφορά. Αν το σύστημα εντοπίσει κάποιον αριθμό ακυρώσεων σε συγκεκριμένο πωλητή.
Ας μην ξεχνάμε ότι... για παράδειγμα... αν το νόμισμα δόθηκε 1000 ευρώ, η προμήθειες του Paypal κλπ θα ήταν κοντά στα 130-150 ευρώ. Είναι ποσό που χάνει το σύστημα, παρέχοντας όμως τις υπηρεσίες διεθνούς διαφήμισης κλπ. και έχοντας εκπληρώσει όλες τις υποχρεώσεις απέναντι στον πωλητή στο ακέραιο.

Καλό είναι να το παίζουμε οι 'έξυπνοι' της υπόθεσης, αλλά το έξυπνο πουλί, από την μύτη πιάνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:15:06 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
amp-gold
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 05, 2014, 12:56:37 μμ »

Για να μην παραφιλολογείτε παιδιά, ανοιχτά είπα στο forum την τιμή μου που ήταν 1100 ή 1200 (200 + 2Χ500) (τρείς μήνες).
Επικοινώνησε μαζί μου κάποιο μέλος και το έδωσα προς 1100 μετρητοίς.
Οσον αφορά τα καλά σας λόγια γιά το ebay, με συγχωρείτε αλλά δεν θα είμαι για πάντα ο βλάκας που θα στέλνει τα νομίσματα με -15% έξοδα για να καταλήγω στο τέλος να μου μπλοκάρει τα χρήματα για κανά μήνα το Paypal, επειδή ο αγοραστής "δεν παρέλαβε"-"δεν του άρεσε"-"άλλαξε γνώμη"-"δε γουστάριζε",και να τρέχω πάλι από την αρχή.
Οσοι υπεραμύνεσθε του ebay, παρακαλώ βάλτε προς δημοπράτηση κάτι αξιόλογο με 0.99 εκκίνηση και αφήστε το χωρίς "αβανταδόρους" να δείτε τη γλύκα.
Εν ολίγοις,εγώ το "κόβω" το ebay και πάω στο Delcampe.Δεν έχει την ίδια επισκεψιμότητα,αλλά οι άνθρωποι δεν 'εχουν υπέρογκες χρεώσεις,και αυτό είναι προς όφελος και του αγοραστή και του πωλητή.Αλλωστε έχω διεθνές πελατολόγιο άνω των 1000 ατόμων που μπορούν να με "επισκεφθούν" με μιά απλή ενημέρωση.
Καταγράφηκε
amp-gold
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 05, 2014, 12:59:23 μμ »

Παρεπιπτόντως, μπορείτε να αγοράσετε ένα πολύ "ανώτερο" που βγαίνει στη δημοπρασία της ΠΝΕ προς 2600 (εκκίνηση) +10%.

(Αυτό επειδή βαριέμαι τις γνώμες περί "καταστάσεων")
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 05, 2014, 01:48:29 μμ »

Ώρες ώρες σκέφτομαι να αλλάξω επάγγελμα και να κάνω τον coin dealer σαν εσένα δλδ. Απλά για να σου δείξω την δική μου πολιτική περί επαγγελματισμού,πώλησης κτλ. Τουλάχιστον δεν θα κόβω auctions από 0.99 που έχουν bidαρει συλλέκτες επειδή είμαι πονηρός και βρήκα ξαφνικά τον "Αγοραστή".
Αλήθεια , έχεις δημοπρατήσει νόμισμα στο ebay που δεν είχες παραλάβει ακόμη από το εξωτερικό Απορία
Κύριε Κ, μας τα γράφεις λές και είμαστε τα αρνιά και είσαι ο μάγκας.
Μπράβο ρε μάγκα έχεις 1000 αγοραστές. Κράτα μου το Τάληρο του 1844 αφού ακόμη το έχεις απούλητο(κατάλαβες ποιος είμαι εεεε Σαρκασμός Σαρκασμός)

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Ζ.
Συλλέκτης με ήθος,μέλος ΠΝΕ
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 05, 2014, 02:18:07 μμ »

Ebay δεν υποστηρίζω ποτέ δημοπρασίες που ξεκινάω από $1 (γενικώς δεν υποστηρίζω).  Φροντίζω ή να το έχω πάρει αρκετά φθηνά ώστε να πάρω τα λεφτά μου και ενδεχομένως κάποιο κέρδος ή αναλαμβάνω τον κίνδυνο να υποστώ χασούρα επειδή η αγορά το εκτίμησε διαφορετικά.  Η αξιοπιστία και το καλό όνομα είναι το πολυτιμότερο αγαθό στον χώρο μας.  Γεγονός όμως είναι ότι το ebay το βλέπουν όλοι οπότε χαλάλι η προμήθεια που παίρνουν.
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 05, 2014, 02:25:11 μμ »

Δεν βλεπω πουθενα στο φορουμ γραμμενη την τιμη του νομισματος και πραγματι ειναι ασχημο να κοβονται δημοπρασιες στην μεση.....σε δυο δημοπρασιες που προσπαθησα να λαβω μερος και οι δυο κοπηκαν στην μεση τριτη δεν υπηρξε ουτε θα υπαρξει....καλες πωλησεις ευχομαι
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 05, 2014, 07:47:12 μμ »

Παρεπιπτόντως, μπορείτε να αγοράσετε ένα πολύ "ανώτερο" που βγαίνει στη δημοπρασία της ΠΝΕ προς 2600 (εκκίνηση) +10%.

(Αυτό επειδή βαριέμαι τις γνώμες περί "καταστάσεων")

Αγαπητε amp-gold μονος σας λετε οτι της ΠΝΕ ξεκιναει απο τα 2600!!
Λετε οτι εσας θα εκλεινε κατω απο 2000?
Σε κουβεντα με φιλους ειχα πει οτι το νομισμα θα εφτανε τα 2500 , εαν θελουν ας βγουν να το πουν οσοι το ακουσαν!!
Και 15% που θα σας κρατουσε το ebay παλι αξιζε τον κοπο να περιμενατε!!
Αλλα μαλλον εσεις ειστε υπερανω χρηματων μαλλον και μπραβο σας  Κλείσιμο ματιού

Κανενα αλλο σχολιο απο εμενα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences