Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 12, 2024, 03:23:40 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη, συστηθείτε!  (Αναγνώστηκε 76895 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
golden pap
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17



Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 07:44:19 μμ »


το ενδιαφερον μου ειναι κυριως στα χρυσα νομισματα...και γενικα στο χρυσο

Να 'σουν μονο εσυ!! Η μιση Ελλαδα τωρα εκει στρεφει το ενδιαφερον της Σαρκασμός Σαρκασμός

Θα σε μαλωσουμε ομως Θυμός Λύπη Γεια σας ξερο? Ετσι διχως ενα ονοματακι??  Έκπληξη Έκπληξη

ααα παραληψη...μου κυριε διαχειριστα !
με λενε γιωργο...οπως λει και το ομονιμο τραγουδι !

σχετικα με το χρυσο...η μιση ελλαδα...και η αλλη μιση επισης !
ολη η ευρωπη...και οχι μονο.
ειναι ενα πραγματικα ασφαλες καταφυγιο...μετα την ανασφαλεια που εχει δημιουργηθει σε ολο τον κοσμο !!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:04:09 μμ »

Χαρηκα συνονοματε Γιωργο!! Χαμόγελο
Καλος ηρθες στο στεκι και θα χαρω να ακουσουμε τις αποψεις σου περι χρυσου στην ομωνυμη ενοτητα
<χρυσα Νομισματα>  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ssgist
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:40:04 μμ »

χαιρετω και γω την εκλεκτη παρεα.καλοριζικο το νεο φορουμ.καθε επιτυχια.
Καταγράφηκε
xristiana
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:42:03 μμ »

Καλώς σας βρήκα!
Πραγματικά το στέκι σας είναι ένας μικρός θησαυρός!
Σας διαβάζω και μαθαίνω...
Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:48:26 μμ »

Καλώς σας βρήκα!
Πραγματικά το στέκι σας είναι ένας μικρός θησαυρός!
Σας διαβάζω και μαθαίνω...
Ευχαριστώ!
Σε ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια!! Οτιδηποτε αποριες εχετε μην διστασετε να μας τις πειτε!!
Παντα υπαρχουν διαθεσιμα μελη τα οποια θα χαρουν να σας εξυπηρετησουν-βοηθησουν!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
xristiana
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:39:55 μμ »

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα  Χαμόγελο΄
Θα ήθελα να ρωτήσω: μήπως έχετε υπόψη σας κάποιο τρόπο για να αρχίσω την αξιολόγηση της ερασιτεχνικής στην πραγματικότητα, συλλογής μου σε νομίσματα και γραμματόσημα;
Αν σας βοηθάει, αυτά που έχω στα χέρια μου είναι κυρίως Ελληνικά και Κυπριακά, και σε γενικές γραμμές είναι μεταγενέστερα του 1950.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:47:31 μμ »

Τοσο τα νομισματα οσο και τα γραμματοσημα (Ελληνικα) απο το 50 και πανω δεν εχουν καποια ιδιαιτερη αξια σε κυκλοφορημενα!! Στα Κυπριακα θα περιμενουμε να διαβασει το θεμα καποιος Κυπριος που εχω στο μυαλο μου Σαρκασμός και θα σας απαντηση !!
Το καλυτερο θα ηταν να ξεκινουσατε αγοραζοντας ενα βιβλιο νομισματικης (σας συνιστω τον καταλογο του Καραμητσου) και ενα βιβλιο για τα γραμματοσημα!!
Καπως θα μπορεσετε να προσδιορισετε τι αξια εχουν τα κυκλοφορημενα απο τα ακυκλοφορητα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:31:44 μμ »

Χαιρετώ όλη την παρέα! Καλώς σας βρήκα!

Βασικό μου χόμπι είναι η συλλογή σε χρυσά νομίσματα και ράβδους χρυσού από όλο τον κόσμο και αυτή τη στιγμή έχω συνολικά στην κατοχή μου γύρω στα 4,5 κιλά συνολικά (για να καταλάβετε τι μανία έχω με το χρυσό).   Στριφογύρισμα ματιών

Θέλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου για το σάιτ, πραγματικά σκέτος θησαυρός για τους συλλέκτες, με το που το είδα αμέσως... κόλλησα εδώ!  Σαρκασμός

Θάνος
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:59:33 μμ »

Καλως ηρθες στο στεκι Θανο!! Πιστευω οτι θα εχεις και αρκετες γνωσεις πανω στο αντικειμενο και θα ειναι χαρα μας να ακουσωμε τις αποψεις σου  ειδικα αυτον τον δυσκολο καιρο που διερχομεθα !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 07:37:51 μμ »

Με χαρά μου θα ήθελα να συνεισφέρω όσο μπορώ στην κοινότητα!  Άνεση
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 09:54:37 μμ »


Βασικό μου χόμπι είναι η συλλογή σε χρυσά νομίσματα και ράβδους χρυσού από όλο τον κόσμο και αυτή τη στιγμή έχω συνολικά στην κατοχή μου γύρω στα 4,5 κιλά συνολικά


Αγαπητέ Θάνο,

Κατ’ αρχήν θα  ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σε καλωσορίσω στην παρέα των συλλεκτών.
Κατόπιν, θα ήθελα να σου  πω πόσο με εντυπωσίασε ο τρόπος που συστήθηκες.
«Έχω 4,5 κιλά χρυσού, ράβδους κλπ, κλπ.»  Σαν να έλεγες το ονοματεπώνυμό σου.
Ο τρόπος που προσπάθησες να κάνεις την είσοδό σου, ήταν (κατά τη γνώμη μου) με την ηπιότερη έκφραση άγαρμπος.
Έτσι κάναμε όταν είμαστε παιδάκια για να ψαρώνουμε ο ένας τον άλλον.
Μετά παρατήρησα ότι χωρίς λόγο ψυλλιάστηκες όταν σου μίλησε ο φίλος Κώστας και αρπάχτηκες σαν να είχες μύγα..
Επίσης μάθε ότι και 10 τόνους χρυσού να κατέχουμε δεν σημαίνει ότι είμαστε και αυθεντίες.
Να με συγχωρήσεις που στα είπα ξεκάθαρα, αλλά νομίζω ότι θα με καταλάβεις.!
Καταγράφηκε
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 10:25:19 μμ »

Δυστυχώς αποδεικνύεται πως είναι από τα λίγα φόρουμ που εκλαμβάνει με πονηριά ό,τι λέω, αλλά τι να κάνουμε έχω συνηθίσει σε αυτή τη χώρα.  Σαρκασμός

Μέχρι στιγμής δεν έχω προσβάλει κανέναν και εσύ μου λες με λίγα λόγια ότι έχω μυαλό πεντάχρονου και θέλω να παρουσιάσω τη συλλογή μου για να εντυπωσιάσω λες και είμαι καθυστερημένος. Λες και έχω ανάγκη να δείξω κάτι σε ένα φόρουμ που ούτε καν γνωρίζομαι με τα μέλη. Ε το να αισθανθείς άσχημα επειδή ανέφερα τη συλλογή μου (με την οποία περνώ ένα μέρος του ελεύθερου χρόνου μου, δεν με επηρεάζει σε κανένα σημείο της ζωής μου -έχω άλλα πράγματα πολύ πιο σημαντικά να επιδείξω αφού το πας εκεί- την οποία την έχω παρουσιάσει σε 8 φόρουμ του εξωτερικού και όλοι μου μίλησαν καλοπροαίρετα, γιατί απλά δεν έχουν ΚΟΜΠΛΕΞ οι άνθρωποι, θα την παρουσίαζα και εδώ αν δεν με παίρνατε από τα μούτρα) δείχνει παθογένεια. Οπότε το ότι λες ότι θέλω να κάνω εντύπωση με αυτό, είναι τουλάχιστον ατυχές για να μην πω γελοίο.

Κακώς έκανα εγγραφή λοιπόν και δεν θα σας "ενοχλήσω" ξανά...

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 04:47:40 μμ »

Αγαπητη φιλοι χαλαρα!! Κλείσιμο ματιού Θανο οι αποψεις του καθενος ειναι αυστηρα προσωπικες και δεν σημαινει οτι τις ασπαζονται οι υπευθηνοι του σαιτ!! Ο καθενας μας εχει την δικη του προσωπικοτητα τις δικες του σκεψεις και ιδεες!! Σιγα σιγα λοιπον θα δεις με ποιους ταιριαζουν τα χνωτα σας οπως λεει ο λαος και με αυτα τα ατομα ανταλλασε ιδεες!! Τωρα αν το οτι εχεις τοσα κτλ κτλ το εγραψες χαριν εντυπωσιασμου δεν θα κατσω εγω να το κρινω ουτε θα ασπαστω την αποψη του φιλου Χρηστου!! Εχω μαθει ολους να τους βλεπω καλοπροαιρετα Κλείσιμο ματιού
Αλλα βρε αδερφε μια συμβουλη!! Στους καιρους που ζουμε δεν πρεπει να λες οτι εχεις στο σπιτι σου ενα μασουρακι του ενος σεντσ σαν το παρακατω!! Δεν ξερεις ποιος διαολος διαβαζει την σελιδα και μπορει να σε διπλαρωσει να γνωριστητε και απο κοντα κτλ κτλ  Κλείσιμο ματιού
Ας ειμαστε λιγο προσεκτικοι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
byzantinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 06:05:20 μμ »

φίλε Θάνο μου φαίνεσαι αρκετά συμπαθής και έμπειρος και δεν θέλω να χάσω τις αξιόλογες παρεμβάσεις σου. Θεώρησε τα παραπάνω ως ένα ατυχές περιστατικό που όμως δεν πρέπει να μας στερήσει την συμβολή ενός αρκετά έμπειρου συλλέκτη. Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν και εγω στη θέση σου, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική -και κομμάτι η συμβουλή της γυναίκας μου Μεγάλο χαμόγελο-Πιστεύω οτι διερμηνεύω την πλειονότητα των μελών του φόρουμ.
Καταγράφηκε
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 06:15:50 μμ »

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου εδώ που τα λέμε. Αλλά δυστυχώς δεν έχω συνηθίσει να ενεργώ καχύποπτα. Δεν θα μπορούσα να πω ότι δεν έχω τίποτα και απλά να χρησιμοποιήσω το σάιτ για να πάρω ό,τι πληροφορίες θέλω και ούτε γάτα ούτε ζημιά? Και φυσικά ούτε αντίδραση θα υπήρχε γιατί πράγματι μάλλον κυρίως αυτή την εποχή υπάρχουν πολλοί που θέλουν να βγάλουν τα (οικονομικά και μη) απωθημένα τους και προσπαθούν να εφεύρουν επιδείξεις και αλαζονείες εκεί που δεν υπάρχουν. Οπότε στο εξής δεν θα παρουσιάσω καν τη συλλογή μου εδώ και απλά θα προσπαθήσω να κάνω εποικοδομητική συζήτηση και θεωρήστε όσοι θίγεστε ότι είμαι παραμύθας (με πείραξε η κρίση στον εγκέφαλο) και αυτό που είπα βρίσκεται στην φαντασία μου και έτσι είμαστε όλοι καλυμμένοι. Το πάθημα γίνεται μάθημα που λέμε, αν και χρόνια τώρα ξέρουμε πως μόνο όσοι δηλώνουν τιποτένιοι και κατώτεροι σε αυτή τη χώρα περνούν καλά, αλλιώς...!  Σαρκασμός  Σαρκασμός  Σαρκασμός

ΥΓ: Μια μεγάλη απορία έχω με το φίλο που μου την έπεσε. Που στο καλό είδε στα ποστ μου ότι θέλω να το παίξω αυθεντία? Ανατρέξτε και πείτε μου αν κάπου προκάλεσα!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences