Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 01:55:49 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο αλήτης ο Σπύρος ξαναχτύπησε.  (Αναγνώστηκε 36128 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 08:33:59 μμ »

Υπαρχει νομος που λεει οτι φορολογειται η κατοχη χρυσου?
Και πως μετριεται? Αν ειναι λιρες εχουν εκτιμητες? εγω μπορει να εχω καλπικες.
Αν ειναι ραβδοι γεμισμενοι με βολφραμιο στις τρυπανε ολες?
Εχω μια εντυπωση οτι δεν ειναι δυνατον κατι τετοιο.

φορολογειται αν δεν την απεκτησες απο τραπεζα και την πηρες απο φιλο ή απο αλλον εμπορα!

ναι υπαρχουν εκτιμητες και τελευταια αυξηθηκαν! για να ανοιξεις θυριδα επειτα απο κληρονομια λογου χαρη πρεπει ΠΡΩΤΑ να μπει ο εκτιμητης δυστυχως!! λες και τα εχουμε απο μισα με το κρατος
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 08:40:11 μμ »

Λογικό είναι φιλε μου να ανοίξει η θυρίδα αν πεθάνει ο κληρονόμος!!!!!! Ειναι κοινός νους!!!!

Αυτό το αναφερεις φαντάζομαι επειδη εχεις θυρίδα? Εχεις κατσει να διαβάσεις τη σύμβαση που υπέγραψες με την τράπεζα όταν την άνοιξες?

Αν φίλε μου τα δικαιολογείς αυτα που εχεις στη θυριδα , δεν θα σου πειράξει τιποτα ο εκτιμητης. Αν δεν εχεις πληρώσει τους φορους που θα έπρεπε , τοτε θα σου πάρει.Απλό είναι. Κανενα 50  - 50 με το κράτος... Δικαιολογησε τα και δεν θα πληρώσεις ουτε σεντ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 08:46:01 μμ »

Λογικό είναι φιλε μου να ανοίξει η θυρίδα αν πεθάνει ο κληρονόμος!!!!!! Ειναι κοινός νους!!!!

Αυτό το αναφερεις φαντάζομαι επειδη εχεις θυρίδα? Εχεις κατσει να διαβάσεις τη σύμβαση που υπέγραψες με την τράπεζα όταν την άνοιξες?

Αν φίλε μου τα δικαιολογείς αυτα που εχεις στη θυριδα , δεν θα σου πειράξει τιποτα ο εκτιμητης. Αν δεν εχεις πληρώσει τους φορους που θα έπρεπε , τοτε θα σου πάρει.Απλό είναι. Κανενα 50  - 50 με το κράτος... Δικαιολογησε τα και δεν θα πληρώσεις ουτε σεντ.

φιλε μου μαλλον δεν εγραψα σωστα το νοημα!!

αν πχ εγω ειμαι ο κληρονομος μιας θυριδας (ο ιδιοκτητης συγχωρεμενος να ειναι εχει πεθανει) και παω με τον συμβολαιογραφο να την ανοιξω τοτε συμφωνα με νεες διαταξεις ερχεται και ενας εκτιμητης της εφοριας ο οποιος σου λεει το περιεχομενο κανει Χ ευρωπουλα! ας ειχε πληρωσει ο συγχωρεμενος τον φορο τωρα θα πληρωσω εγω  το 15% στο κρατος + 2% στον εκτιμητη που τον καλεσε το κρατος!

δεν ξερω τωρα αν γινεται σε ολους παντως στους γονεις μου συνεβει
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 08:49:54 μμ »

Παιδια σας παρακαλω μην χαλατε το θεμα!!Ειναι πολυ ενδιαφερων η συζητηση σας αλλα μπορειτε να την συνεχισετε εδω!

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1280.0

Ας επικεντρωθουμε στο να ενημερωσουμε τον συλλεκτικο κοσμο για τον απατεωνα!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 09:03:46 μμ »

Παιδια σας παρακαλω μην χαλατε το θεμα!!Ειναι πολυ ενδιαφερων η συζητηση σας αλλα μπορειτε να την συνεχισετε εδω!

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1280.0

Ας επικεντρωθουμε στο να ενημερωσουμε τον συλλεκτικο κοσμο για τον απατεωνα!!



φιλε μου δεν υπαρχει κατι αλλο να πουμε για τον συγκεκριμενο! γνωμη μου ειναι πως οι πωλητες πρεπει να διπλοτσεκαρουν! εγω οταν αγορασα πρωτη φορα απο μελος με 3πλοτσεκαρε και για σχετικα χαμηλο ποσο και πολυ καλα εκανε και μπραβο του!! πρωτα πληρωσα μετα παρελαβα! τωρα αν πιο εμπειροι πεφτουν θυματα απατης γνωμη μου ειναι πως πρεπει να προσεχουν περισσοτερο.. δεν ειναι δυνατον να παει καποιος να αγορασει απο εναν ο οποιος το πρωτο μνμ που γραφει στο στεκι ειναι στα πωλειται.. φαινεται εξαρχης! σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις οποτε τοτε εφαρμοζουμε το χερι με χερι... αν ειναι σε αλλη πολη τοτε υπαρχουν στο στεκι τοσα μελη απο ολα τα μερη της Ελλαδος βρειτε εναν στην περιοχη εμπιστο να τα παρει! το εχουμε χιλιοσυζητηση με τον απατεωνα.. αν καποιος φτανει στα ορια του και δεν φοβαται κατι μηνυση! ελεος με το θεμα του απατεωνα! ας γραφουν τα στοιχεια του στις ανακοινωσεις απο τους διαχειρηστες και να τελειωσει το θεμα! συλλεκτικο στεκι ειναι οχι τμημα ασφαλειας ουτε στεκι ντεντεκτιβ
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 09:06:47 μμ »

συλλεκτικο στεκι ειναι οχι τμημα ασφαλειας ουτε στεκι ντεντεκτιβ

+1  Χαμόγελο

ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ......

ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΔΙΠΛΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ .....
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences