Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 05:46:39 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επι Οθωνα... ειμασταν Βαυαρια;;;;  (Αναγνώστηκε 7593 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 05:55:31 μμ »

Χρονια πολλα σε ολους!!! Χαμόγελο

βλεπωντας ενα θεμα του Ορφεα και με το οκ απο αυτον, ανοιγω κι εδω για να κανουμε μια συζητηση με μια δημοπρασια που θα γινει και... εχει δημιουργηθει ενα θεματακι....

στην δημοπρασια 297 του Hirsch που θα γινει στις 14-15 Φεβρουαριου 2014, εβαλαν τα νομισματα του Καποδιστρια, του Γεωργιου, της Κρητης κτλ... στις ξενες χωρες.. στην θεση Ελλαδα οπως ειναι φυσιολογικο αλλα τα νομισματα του Οθωνα τα εβαλαν στο κεφαλαιο των Γερμανικων κρατιδιων, στην Βαυαρια!!!!
πως τους ηρθε κατι τετοιο;;; δηλαδη ειμασταν μερος της βαυαριας απο το 1832 μεχρι το 1862;;;


πιστευω οτι το εκαναν για να πιασουν και κανενα γερμνανο σε αυτα και να ανεβει η τιμη... αλλιως δεν την καταλαβαινω την λογικη τους! τι σημασια εχει αν ο Οθωνας ηταν βαυαρος πριγκιπας;; θρονο δεν θα εβλεπε!! αν δειτε οτι οι βασιλικες οικογενειες της Ευρωπης  ειναι συγγενεις και μαλιστα κοντινοι... (μερικοι εμοιαζαν τοσο πολυ που παθαινες πλακα! πχ.. δειτε τον Γεωργιο Ε της Αγγλιας με τον Νικολαο Β της Ρωσιας! ηταν πρωτα ξαδερφια αλλα εμοιαζαν σαν διδυμοι!!!), θα διαπιστωσετε οτι το 90% τουλαχιστον αυτων.. εχουν Γερμανικο αιμα.. μιας και στην γερμανια υπηρχαν παρα πολλες βασιλικες οικογενειες!

τι θα γινει λοιπον;; θα γινουν ολα ανω κατω;; με την λογικη που εχουν... τοτε ολα τα ελληνικα νομισματα απο τον Γερωργιο Α μεχρι και τον Κωνσταντινο, τον τελευταιο βασιλια, με εξαιρεση μονο τα νομισματα του 1926-30, θα πρεπει να μπουν στην Δανια.. μιας και η Ελληνικη βασιλικη οικογενεια ηταν Δανοι! (η Αννα Μαρια και ο συζηγος της Κωνσταντινος ηταν ξαδερφια!!! ).

παραθετω το λινκ της σελιδας της δημοπρασιας και ελπίζω και σε δικα σας σχολια! Χαμόγελο

http://www.coinhirsch.de/index.php?p=auction&sub=297
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 07:59:23 μμ »

Νικο, παπ.ρια ειναι λογω λαθους και δεν νομιζω να υπονοει κατι,ουτε μπηκε ετσι για να μειωσει το εθνικο μας γοητρο.
Εξαλλου ουσιαστικα οι Γερμανοι μας κυβερνουν τωρα, δεν χρειαζεται καμια υπουλη παρελθοντολογικη καταχωρηση σε καποιο νομισμα για να το δειξουν, το δειχνουν καθημερινα στην σημερινη κατασταση.

Αυτα τα εθνοευαισθητα για τελειως γελοια θεματα μου την δινουν λιγο,γιατι με κατι τετοια κοιταμε τα δενδρα(τι δενδρα δηλαδη,ουτε θαμνακια) και εθελοτυφλουμε στα δαση.

O Oθωνας εκτος απο Βασιλιας της Ελλαδας ηταν και πριγκηπας της Βαυαριας, οπως και οι μετεπειτα Ελληνες βασιλεις ηταν συγχρονως και πριγκηπες της Δανιας, αναταμ-παπανταμ Ελληνακια δηλαδη τα εστεμενα καθικια.
Μονος της προκοπης ο Αλεξανδρος, που παντρευτηκε και Ελληνιδα,τον δαγκωσε ομως η μαιμου και πηγε αδικοχαμενος.
Τα υπολοιπα καθικια εγραψαν στον ταφο του 'Βασιλοπαις,βασιλεψε αντι του πατρος του",τοσο μισος δηλαδη για το ιδιο τους το παιδι,δεν τον εγραψαν Βασιλια ουτε στον ταφο του....

Μαυρομιχαλαιοι, ο ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΖΕΙ. Άνεση Άνεση Άνεση
Μου φαινεται θα το γυρισω σε Καποδιστριες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ. Ο Οθωνας ειχε ενα Βαυαρο ξαδερφο,μπαρμπα, κατι τετοιο, με το ιδιο ονομα και ειχαν κοπει και νομισματα για αυτον σε καποιο Βαυαρικο κρατιδιο αν θυμαμαι καλα,,ισως απο εκει να εκανε το λαθος ο ηλιθιος ο δημοπρατης..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:21:34 μμ »

Tον Κο Ορφέα τον έχω γνωρίσει στο καφέ και είναι απο τους πιο δυνατούς συλλέκτες απο ότι μου είπαν και μου έλεγε και ωραίες νομισματικές ιστορίες..
Λογικά έχει ανεβάσει το ίδιο θέμα σε άλλο φόρουμ και για αυτό εγραψε ο Νίκος περί άδειας
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:23:14 μμ »

εγω δεν βέπω κανενα θεμα.
Ο δημοπρατης αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να πουλησει τα κερματα του σε οσο γινεται υψηλοτερες τιμες.Επειδη λογω κρισης το Ελληνας αγοραστης ηχει σαν κακογουστο αστειο γι αυτο και ο Γερμανος σκεφτηκε δεν τα βαζω με τα γερμανικα αφου και ο συγχωρεμενος ηταν πατριωτης μας. Τωρα με τον μ......α τον Hirsch θα ασχολουμαστε;.Υπαρχει τοση πληθωρα κερματων οπου και αν κοιταξεις.Λεφτα για να τα αγορασουμε δεν υπαρχουν.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:08:20 μμ »

Tον Κο Ορφέα τον έχω γνωρίσει στο καφέ και είναι απο τους πιο δυνατούς συλλέκτες απο ότι μου είπαν και μου έλεγε και ωραίες νομισματικές ιστορίες..
Λογικά έχει ανεβάσει το ίδιο θέμα σε άλλο φόρουμ και για αυτό εγραψε ο Νίκος περί άδειας
Ευχαριστω.

Λογικά μου επιτρέπεται η ερωτηςη φαντάζομαι. Δεν θέλω να το παίξω ταχα μου δεν ξέρω, νομίζω ότι ξέρω. Είμαι ομως νέος στην παρέα σας και μερικά ίσως να μην είναι και τόσο αυτονόητα όσο φαίνονται σε μερικούς ακόμα και για  άτομα όπως ο "Ορφεας".

Γιωργος
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:16:23 μμ »

Ευχαριστω.

Λογικά μου επιτρέπεται η ερωτηςη φαντάζομαι. Δεν θέλω να το παίξω ταχα μου δεν ξέρω, νομίζω ότι ξέρω. Είμαι ομως νέος στην παρέα σας και μερικά ίσως να μην είναι και τόσο αυτονόητα όσο φαίνονται σε μερικούς ακόμα και για  άτομα όπως ο "Ορφεας".

Γιωργος

Όχι δεν επιτρέπεται να ρωτάς. Θυμός

Φυσικά σου κάνω πλάκα Γιώργο... αλλά θα πρέπει να νιώθεις σα να είσαι με την παρέα σου σ' έναν... καφέ (ας πούμε). Εδώ είμαστε μία παρέα, και όπως σ' όλες τις παρέες... τουλάχιστον των Ελλήνων... οι ερωτήσεις, τα λογοπαίγνια και τα χωρατά... περισσεύουν.


Με το Βαυαρικό επάνω στα νομίσματα του Όθωνα, είναι μία πολύ καλή ευκαιρία, να υπάρξει θέμα, αλλαγής της πλεύσης των 'Γερμανών' ως προς την τότε ιστορική στάση της Ελλάδας, έναντι της Βαυαρίας.
Τότε ήμασταν προτεκτοράτο... παραμένουμε ... επανήλθαμε ;;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:35:15 μμ »

Ευχαριστω.

Λογικά μου επιτρέπεται η ερωτηςη φαντάζομαι. Δεν θέλω να το παίξω ταχα μου δεν ξέρω, νομίζω ότι ξέρω. Είμαι ομως νέος στην παρέα σας και μερικά ίσως να μην είναι και τόσο αυτονόητα όσο φαίνονται σε μερικούς ακόμα και για  άτομα όπως ο "Ορφεας".

Γιωργος

Όχι δεν επιτρέπεται να ρωτάς. Θυμός

Φυσικά σου κάνω πλάκα Γιώργο... αλλά θα πρέπει να νιώθεις σα να είσαι με την παρέα σου σ' έναν... καφέ (ας πούμε). Εδώ είμαστε μία παρέα, και όπως σ' όλες τις παρέες... τουλάχιστον των Ελλήνων... οι ερωτήσεις, τα λογοπαίγνια και τα χωρατά... περισσεύουν.


Με το Βαυαρικό επάνω στα νομίσματα του Όθωνα, είναι μία πολύ καλή ευκαιρία, να υπάρξει θέμα, αλλαγής της πλεύσης των 'Γερμανών' ως προς την τότε ιστορική στάση της Ελλάδας, έναντι της Βαυαρίας.
Τότε ήμασταν προτεκτοράτο... παραμένουμε ... επανήλθαμε ;;;

Κατάλαβα,

Ευχαριστω για την φιλική σου παράθεση.

Δεν ξέρω τι είμαστε φίλε μου. Ξέρω τι αισθάνομαι και δεν αισθάνομαι πολίτης προτεκτοράτου. Θα ήθελα να ξαναδώ την Ελλάδα μου (μας) Μεγάλη, ομως  δεν πειράζει που μάλλον δεν θα την δω εγω, μου αρκεί κάποιος, κάποτε, πάλι. Αλλα να γίνει! Ας δουλέψουμε για αυτο.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:47:44 μμ »

Δεν έχεις άδικο Γιώργο και συγκρατώ την τελευταία σου φράση...
Ας δουλέψουμε γι' αυτό.

Όσο για την απόφαση της εταιρείας, να τοποθετήσει τα Ελληνικά νομίσματα στην κατηγορία των Βαυαρικών 'Κτήσεων', γνωρίζω ότι δεν είναι από λάθος, αλλά επιλογή. Τέτοιες επιλογές, ίσως έχουν στόχο την καλύτερη διαφήμιση του 'προϊόντος', αλλά ενέχουν και το ρίσκο της απομάκρυνσης εν δυνάμει αγοραστών.
Θα δείξει η αγορά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:10:53 μμ »

Γεια σου Γιωργο! Χαμόγελο χρονια πολλα! Χαμόγελο παρακαλω λεγε με Νικο! Χαμόγελο

Ναι ο Ορφεας ειναι ενας απο τους μαγαλυτερους ελληνες συλλεκτες.. αν οχι ο μεγαλυτερος με απιστευτες γνωσεις και ειναι και καταπληκτικος ανθρωπος! Χαμόγελο

πηρα το οκ μιας κια ο Ορφεας ανοιξε το θεμα σε αλλο φορουμ.. και απλα το μετεφερα εγω και στα υπολοιπα φορουμ που γνωριζω!

για το θεματακι... επιτρεψτε μου να διαφωνησω με τον αναργυρο.. Χαμόγελο ειναι θεματακι που μπορεις να το τραβηξεις..

το οτι ενας βασιλιας ειναι απο βαυαρια.. παει να πει οτι τα νομισματα της ελλαδος επι εποχης του ειναι βαυαρικα;

δηλαδη... τα νομισματα του Γεωργιου θεωρουνται Δανεζικα;; Δανος ηταν ο Γεωργιος με αγγλιδα γυναικα! καμια σχεση με ελλαδα!

αν ειναι ετσι... γιατι δεν βαζουν και τα αγγλικα νομισματα του Γεωργιου Γ  στα γερμανικα κρατιδια;; δεν ηταν βασιλιας του Ανοβερου;; την Βικτωρια μηπως;;; ο πατερας της ηταν και Πριγκιπας του ανοβερου λογικα μιας ηταν ο 4ος γιος του Γεωργιου Γ΄, η μανα της ηταν γερμανιδα, η γιαγια της (μανα του πατερα της) γερμανιδα, ο αντρας της βικτωριας γερμανος....

με κατι τετοια θα αρχισουμε να βλεπουμε μετα περιεργα πραγματα και....

πριν χρονια ειχα ακουσει για μια διαμαρτυρια που η Κρητικη πολιτεια ηταν στον κραους μαζι με την τουρκια!
αν ειναι ο καθε δημοπρατης.. να κανει οτι θελει για να πουλησει.... θα ξαναρχισουμε να βλεπουμε τετοια και δεν πειραζει;;  δεν θα σας πειραξει αν δειτε καποια στιγμη και αλλα κρουσματα; πχ... μακεδονικα νομισματα στην κατηγορια FYROM, ή οτιδηποτε αλλο ελληνικο ή μη;;

ο οικος αυτος που τα δημοπρατει ειναι πολυ παλιος... ειναι στο μοναχο και εκανε δημοπρασιες πολυ πριν το 1900! και η ιδιοκτητρια ειναι παλια νομισματολογος και παντα τα ειχε σωστα... μεχρι σημερα..

καταλαβαινω οτι λογικα προσπαθει να πιασει και γερμανους γιαν α χτυπησουν και το αναφερα.. αλλα καποιες φορες δεν πρεπει να καταστρατηγουνται ολα!

το οτι ο οθωνας ηταν βαυαρος δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.. το 90% των βασιλικων οικων ειναι με γερμανικες ριζες μιας και υπηρχαν τοσα πολλα κρατιδια εκει.. και τοσες πολλες βασιλικες οικογενειες...

τωρα οσο αφορα το βαυαρικο εμβλημα πανω στα ελληνικα νομισματα.. απλα ο οθωνας μετεφερε και το οικοσημο του οικου του (της οικογενειας του) μαζι του! το ιδιο εγινε και με τους υπολοιπους βασιλεις της ελλαδος... που εφεραν το δανεζικο βασιλικο σημα.... αλλα και τωρα ακομα εξακολουθει να γινεται!

αληθεια.. εχετε δει το εμβλημα του Φιλιππου της Αγγλιας, που ειναι δουκας του Εδιμβουργου και συζηγος της Ελισαβετ Β΄; ο Φιλιππος γεννηθηκε ως πριγκιπας της Ελλαδος, ειχε και τις δανεζικες ριζες..
λιγο πριν γινει η γαμηλια τελετη πηρε βρετανικη υπηκοοτητα, παραιτηθηκε απο τα δικαιωματα του στον Ελληνικο θρονο και απεκτησε το επιθετο της μητερας του, που ηταν Μαουντμπατεν.

με ολα αυτα που μετεφερε... το εμβλημα του εχει χωριστει σε 4 τμηματα... και δειχνει το οικοσημο της Δανιας, το οικοσημο της ελλαδος, το οικοσημο της οικογενειας των Μαουντμπατεν και το οικοσημο της πολης του εδιμβουργου!! χαμος δηλαδη!! ετσι ειναι με τα των βασιλεων... και των βασιλικων οικων....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:24:25 μμ από NMS » Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:12:28 μμ »

Τα παντα δεν πρεπει να τα υπολογιζουμε ως αγορα.. ειδικα ο νομισματικος συλλεκτισμος ενεχει μια τεραστια "δοση" ιστοριας που δεν πρεπει να καταπαταται για χαρη του χρηματος!! οσο και να θελουν οι Γερμανοι να μας εκμηδενισουν σαν χωρα δεν θα αλλαξουν ποτε τα βασικα: πως οταν εμεις ειχαμε τον χρυσο αιωνα του Περικλη αυτοι ΤΟΤΕ εψαχναν για σπηλια να μεινουν (τυχαιο παραδειγμα, υπαρχουν απειρα) και πως εν ετη 2013 ζητουν επιστημονες απο μια χωρα που υποτιθεται αποτελει εμποδιο στην Ευρωπη!! δυστυχως ή ευτυχως ετσι εχουν τα πραγματα και ας κοψουν τον σβερκο τους
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:22:39 μμ »

Λυπάμαι που ακούστηκα σαν να μην ξέρω τον Ορφέα. Η αλήθεια είναι όσο και αν σας φαίνεται περίεργο ότι έχουμε γνωριστεί και συναντηθεί πολυ λίγο,  δυο φορές όλο και όλο και δεν έχουμε ανταλλάξει απόψεις ιδιαίτερα.

Κατα τα αλλα  σεβαστές οι απόψεις και οι προβληματισμοί σου Νίκο.

Γιώργος
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:25:01 μμ »

εχει στειλει καποιος ενα εμαιλ στον οικο να του υποδειξει το λαθος να δουμε την επισημη αντιδραση?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:16:17 πμ »

Νικο αν το παρουμε και αλλιως.
Το καιρο εκεινο ο Οθωνας δεν ηρθε μονος στην Ελλαδα.Ποιοι ηταν κυβερνηση; η αντιβασιλεια δηλαδη Γερμανοι.
Ποιος ηταν ο στρατος ; Βαυαροι ,3000 στρατιωτες που εφερε μαζι του ο περιορισμενης πνευματικης ικανοτητας ανικανος Οθωνας. Ασχετα αν αυτοι ηταν ποιο χαζοι που τους ξεβρακωσαν στην πραγματικοτητα οι Μανιατες οταν πηγαν να επιβαλλουν την ταξη.
Η Ελλαδα τοτε δεν ηταν βαυαρικη κτηση;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:58:39 πμ »

ηταν ομως ξεχωριστο κρατος! το οτι ηρθαν δεν λεει κατι! το επεβαλαν για να φτιαξουν το ελληνικο νεαρο κρατος σαν τα δικα τους... στα δικα τους προτυπα!

δεν μπορεις να την πεις βαυαρικη κτηση... γιατι τοτε βασιλιας θα ηταν ο πατερας του Οθωνα κι οχι ο δευτοροτοκος γιος του (δεν μετρησα τς κορες...)... ναι ο Λουδοβικος Α ειχε λογο αλλα...!! το ιδιο ειχαν και οι μεγαλες δυναμεις Βρετανια, Γαλλια και Ρωσια που επεβαλαν την βασιλεια και τον βασιλεια!

και η κρητικη πολιτεια ηταν υπο των μεγαλων δυναμεων αλλα εστω και στα χαρτια εξακολουθουσε να ειναι υποτελης στον σουλτανο (εξου και το αστερι στην σημαια και τον θυραιο!), υπαρχει καποιος που θεωρει την κρητικη πολιτεια τουρκια ή κατι μη ελληνικο;

επισημα δεν ηταν! το τι ηταν ανεπισημα ειναι αλλη ιστορια... και αν τα βαλεις κατω.. ακομα και σημερα το 95% των κρατων ειναι υποτελεις σε αλλα κρατη... με τον ενα ή αλλο τροπο! επισημα ομως... ποσα ειναι;;

σαν υποτελεια βαζεις ακομα και την οικονομικη... και ψαχνωντας τα.. βλεπεις οτι ολα ειναι μυλος!

ζητω συγνωμη απο τους φιλους Κρητες που χρησιμοποιω την κρητικη πολιτεια σαν παραδειγμα! δεν το κανω για κακο σκοπο και ελπιζω να μην παρεξηγηθω... στο κατω κατω.. εχω και μια μικρη ριζα απο εκει.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:28:26 μμ »

Εγώ προτείνω πέρα από τις διαμαρτυρίες και τις αναλύσεις κάποιος που ξέρει καλά Γερμανικά να τους γνωρίσει πως έχει δημιουργηθεί θέμα στους Έλληνες Συλλέκτες και πως αν δεν το διορθώσουν  θα μποϊκοτάρουν τις δημοπρασίες τους από δω και στο εξής. Εγώ δεν ξέρω καθόλου Γερμανικά και δεν μπόρεσα παρότι έψαξα να τα βρω. Ας μας δείξει κάποιος σε ποία ενότητα είναι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences