Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 06:09:43 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Σε ποιά  ηλικιακή ομάδα ανήκετε;  (Η ψηφοφορία έληξε: Απρίλιος 23, 2016, 08:13:27 μμ)
15-30 - 13 (13.4%)
31-40 - 44 (45.4%)
41-50 - 24 (24.7%)
51-60 - 10 (10.3%)
61+ - 6 (6.2%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 96

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ηλικία μελών του Στεκιού.  (Αναγνώστηκε 14947 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 24, 2016, 08:45:21 πμ »

η αλήθεια είναι ότι από μικρός μπήκα στο μεροκάματο ,ήταν το 1982 που είχα πιάσει δουλεία σε ενα ξυλουργείο , το πρώτο μισθό (δεν θυμάμαι πόσα ήταν ) τον είχα κάνη κλούβα για τα καναρίνια μου. Τον δεύτερο τον πήρα και πήγα στον Ταρασουλεα με μια λίστα με νομίσματα και φόρτωσα. Αλλά και πριν με το χαρτζιλίκι (χα!πιο χαρτζιλίκι ? ) τριγύριζα στο μοναστηράκι και έπαιρνα οτι χρεπι υπήρχε. Εντάξει η συλλογή μου δεν ήταν τότε ( μήπως τώρα είναι? ) αυτό που λέμε υψηλών καταστάσεων …….αλλά ήταν η συλλογή μου με τα νομίσματα, και για μένα ήταν η καλύτερη!! Ωραία εποχή , τότε νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που μαζεύει νομίσματα και το νόμιζα αυτό για πολλά χρόνια, μετά με το ιντερνέτ γνώρισα όλους εσάς , ανακάλυψα ότι υπάρχει και λέσχη ( έτσι μου αρέσει να την λέω ) και έμπαση περιπτώσει είμαστε πολλοί.. ξέφυγα? Μπορεί. Τότε ήμουν 15-16 , τώρα είμαι 49 και δεν μετανιώνω ούτε δευτερόλεπτο για το χόμπυ μου ( έχω και αλλά ), αλλά και για τους Ανθρώπους που γνώρισα από αυτό !!  Μίμης  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
George1999
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 102



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:59:37 πμ »

Με τον αυστηρο ορισμενο συλλεκτισμο, ενας πιτσιρικας ισως δεν ασχοληθει σε τετοιο βαθμο, αλλα πιο ερασιτεχνικα. Προσωπικα για παραδειγμα απο ηλικιες γυμνασιου μαζευα τηλεκαρτες, αλλα που να κοιταξω για καταλογους, σειρες, τσιπακια χιλια μυρια. Απλα πηγαινα σα ζαβο σε καθε καρτοτηλεφωνο και κοιταγα το μεταλλικο "ραφι" και την σχισμη του τηλεφωνου για καμια αδεια πεταμενη τηλεκαρτα.

Παντα ανοιγα το κουτακι με τα νομισματα του πατερα μου και το θεωρουσα τεραστιο θησαυρο. (δεν πα να μην πιανουν μια στους συλλεκτες? θησαυρος ηταν ειναι και θα ειναι). Και κοιταζα τα ομορφα κομματια και εντυπωσιαζομουν. Και τα 2 μικρα αλμπουμακια με τα γραμματοσημα. Θα τα βγαλω κι αυτα φωτο να τα δειτε  Σαρκασμός

Αλλα κατω των 18 και εως και 20κατι τολμω να πω, ειναι αντικειμενικα δυσκολο και απο οικονομικη αποψη. Οταν ο πιτσιρικας εχει 50 ευρω το μηνα χαρτζιλικι που να το πρωτοχαλασει, και μετα να εχει να χαλασει και στο χομπυ του. Αν δεν βγαζεις δικα σου λεφτα να τα ρεγουλαρεις λιγο, ειναι δυσκολο να ασχοληθεις μ ακριβο σπορ.

Μακαρι να μπαινει σε αυτες τις ενασχολησεις νεο αιμα και να μην ασχολουνται με οτι καταστρεφει την κοινωνια. Χιλια μακαρι.
.  Απολυτα σωστη αποψη..και γω σαν τον χαζο κοιταω στα καρτοτηλεφωνα στις σχισμες,στα ραφια τους και κατω μπας και πετυχω καμια
Καταγράφηκε

If you are good at something never do it for free
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences