Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:14:34 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mα@κακες  (Αναγνώστηκε 19492 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dacourt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 23



Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 18, 2015, 11:33:55 μμ »

Ας ικανοποιηθούν πρώτα οι ομολογιούχοι και μετά βλέπουμε για τους δανειολήπτες που γνώριζαν τον κίνδυνο!! ενώ οι ομολογιούχοι πόνταραν σε στημένο άλογο που δεν θα κέρδιζε μόνο αν το σκότωνε ο ιδιοκτήτης του!!

Το ρίσκο είναι ρίσκο.. πάντως έχω την εντύπωση ότι 60.000 δανειολήπτες θα τρέχουν για πολλά χρόνια χωρίς να καταφέρουν τίποτα.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 12:38:02 μμ »

Αμεσως μολις εγινε γνωστο οτι 70.000 συμπολιτες μας επληγησαν απο την αλλαγη της ισοτιμιας στο ελβετικο φραγκο τρεξανε αμεσως οι δυο μεγαλοι πολιτικοι αντιπαλοι ΣΑΜΑΡΑΣ - ΤΣΙΠΡΑΣ να διεκδικησουνε αμφοτεροι το ρουσφετι!!Θα κανουμε νομοθετικη ρυθμιση λενε αν βγουμε κυβερνηση!!70.000 ψηφοι ειναι αυτοι οχι παιξε γελασε!!

Γιατι το κανουν ομως αυτο;Για τον απλο λογο επειδη γνωριζουν καλα οτι στους Ελληνες αρεσει να τους ταζουν!!Μας αρεσει βρε αδερφε μας αρεσει!!Απο τοτε που ημασταν παιδακια και μας ελεγε η γιαγια αν κατσουμε φρονιμα θα μας παρει παγωτο!!Απο τοτε που οι γονεις μας μας λεγανε αν εισαι καλος μαθητης και περασεις στο πανεπιστημιο θα σου παρουμε αυτοκινητο!!Και την σημερινη μερα σου λεει ο αλλος βαλε τοσα για εναν ολοκαινουργιο θυρεο!!

Βεβαια στην αν η γιαγια δεν τηρουσε την υποσχεση της πεφταμε στο πατωμα και χτυπουσαμε τα ποδια σαν κακομαθημενα!!Αν ο μπαμπας δεν μας επερνε το αμαξι τοτε του την σπαγαμε το πολυ πολυ με κανενα τσιγαρο μπροστα του!!Οσο αφορα τον θυρεο αν ηταν χρεπι αντι για ακυκλοφορητο ριχνεις καμμια κοκκινη αντε και κανενα μπινελικι!!

Τωρα ομως αν υποκυψει ο Ελληνας παλι στις υποσχεσεις και τα ΘΑ θα την πληρωσουν τα παιδια του!!Αυτη ειναι η διαφορα!!

Κατα τα αλλα θα το ξαναπω!!Μας αρεσει και το γουσταρουμε να μας ταζουν να μας ταζουν να μας ταζουν... Μυαλο δεν θα βαλουμε ποτε...
+1
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 01:51:20 μμ »

file mou solferino,ke ego sou leo i ougia tha pai 5000,agorase Απορία,signomi re pedia valteto na doulepsi, min pistevete tipotes apo aftous,min dikeologiste,me 1400 eoro misthous 200000 danio ma onoma tou theou,pote dania,eho enan megallloooo mistho,kitakse tora thelo na paro tin bmw m6 aksias 54000 mou lipoun akoma 1200 fisika eho se asfalies ena alo poso, apo ta 54000 mou lipoun 12000 ti tha kano tha paro danio Απορία ohi mono danio den tha paro oute to amaksi tha paro pleon me afta pou akougonte ala ola se hryso ke konserves,se afto to skeftiko eho kataliksi,ase tous politikous na lene oti theloun,afti tin katastasi tin katalava sta 15 mou.      kratos     horis     variaaaaaaa     viomihania          kaputttttttt
ως μοναδική παρατήρηση στο θέμα: γράφε σε παρακαλώ με πεζά ελληνικά γράμματα, είναι στους κανονισμούς του forum!
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:34:42 μμ »

Την ωραια λαμογια με ελβετικα φραγκα την εκανα εγω !
ενας Ρωσος ανταλλαζε κατι 20φραγκα επετειακα  του τσιμπησα ενα του  2012 δυο του 2013 και το swisse patrolle του 2014 !
Οντας γυτευτης των ψυχων,του αποκρεινομαι>
Hello my orthodox brother, I'm filpolis from grece but I'm sad i live in sweden not in russia , try a swap?
Τον σκλαβωσα.Μου εδωσε τα παραπανω για μια κρητικη πολιτεια 5 δραχμαι που αν την εβγαζα εδω σε δημοπρασια δεν θα επιανα τα τρια μου,εγω φταιω ?Του στειλα και φωτογραφιες!

Ειναι πως σου πασαρουν το προιον ,σε τι περιτυλιγμα και οπως πολυ ευστροφα  ειπε ενας προλαλισας αμα δεν εχεις εξεδικευμενη γνωση,και εμπειραστομενη αποψη και το παιζεις εξυπνακιας μαλλαν την πατας ,απο την αλλη
μου θυμιζει αυτο που ειπε ο αειμηστος Βεγγος σε μια ταινια του>
<<Που πας ρε Τριφωνα το ξερει η μαμα σου?>>
Η αυτο που ειπε ο σοφος λαος>
<<Μεταξωτα βρακια για επδεξιους κ###υς>>
Αφησαν καποια 20 κ 30 στρεμματα χωραφια γιατι ντρεπονταν να ειναι αγροτες και κουναγαν ενα κονταρι σημαιας πολιτικου κομματος για να μπουν στο δημο η να ανοιξουν κανα καθισταδικο με  και καλα δανεια της Αγγλιας η στην προκειμενη περιπτωσητης Ελβετιας, με μπονους και αλλα κουλα,ωστε να αραζουν και να αμπελοφιλοσοφουν, πουλοντας φραπε στα 4,5 ευρω.Να ομως που στο τελος τον ηπιανε οι ιδιοι

Απροπο οταν θα τα παρω τα 20φραγκα θα σας τα δειξω.Καλησπερες!




Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 20, 2015, 09:37:23 πμ »

Δεν μπορω να καταλάβω το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας σου,αλλα επιβεβαιωνεις τα λόγια μου.Καποιοι συμπολίτες μας έχουν προβλημα,γιατι κάποιοι υπάλληλοι τραπεζών,χρησιμοποιώντας όμορφα λόγια και αθέμιτα μέσα,τους εγκλωβισαν.Ποτε οι τράπεζες δεν βρέθηκαν υπολογες για τις λάθος κινήσεις τους.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences