Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 07:23:58 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mα@κακες  (Αναγνώστηκε 19502 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:49:02 μμ »

Τα έλεγε η βουλευτής Κοζάνης.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:49:36 μμ »

Εγώ ρωτάω και πάλι γιατί δεν ζητούν από ΕΚΤ με την εγγύηση του ελληνικού δημοσίου που μπορούν να το κάνουν έως την 28-02-2015 μήπως δεν ειναι φερέγγυο πλέον το ελληνικό δημόσιο  
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 12:23:01 πμ »

poytana eurobank kargiolh latsh poy sta ksepoylhsan ola apo epoxh petrola/elpe
paw h gia ban gia mynhsh Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 12:28:39 πμ »

https://www.youtube.com/watch?v=z-H37FhObro       Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 12:32:16 πμ »


 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

γαμαουα μιχαλη
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 12:36:02 πμ »

Γιωργο σε άλλο ποστ έγραψα να πρόσεχαν αυτοι που δανείστηκαν σε ελβετικό φράγκο και λίγο έλειψε  να με βγάλουν εθνικό προδότη όταν το έπαιζαν όλοι πονηροί και τα ειχαμε ισοπεδώσει όλα  
Ξανά + 1000!
(όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ)
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 12:36:03 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 01:14:41 πμ »

-Κακώς δάνεισαν οι τράπεζες σε αφερέγγυα άτομα είτε σε ευρώ είτε σε ελβ. φράγκα. Υπάρχει συνυπαιτιότητα και του δανειστή και αναλαμβάνει και αυτός το δικό του ρίσκο.
-Κακώς , άτομα με οριακή φερρεγυότητα δέχθηκαν , υπέγραψαν και δανείστηκαν υπερογκα ποσά είτε σε ευρώ είτε σε φράγκα.

Γνωρίζω άτομα , πολύ κοντινά , που με "την μαγκιά τους" δεν πληρώνουν τα δάνειά τους, κρατούν όμως στα χέρια τους κινητα των 800 € και κάνουν και τα ταξιδάκια τους στο εξωτερικό !  Κλείσιμο ματιού Μαγκιά  Κλείσιμο ματιού  

Δεν θέλω να γίνομαι κακός αλλά και δεν γουστάρω να πληρώνω   τα γ@@@@@@@κα των άλλων.

Κανεις δεν σε υποχρέωσε να πάρεις δάνειο -πόσο μάλλον σε ελβ. φράγκο- κανείς δεν σε υποχρέωσε να παίξεις χρηματηστήριο , κανεις δεν σε υποχρέωσε να αγοράσεις ελληνικά ομόλογα. Επιλογή σου ήταν και αναλάμβανες το ρίσκο.
Πάντοτε κάτω από επενδυτικές διαφημίσεις γράφει με μικρά γράμματα " οι προηγούμενες αποδόσεις δεν εξασφαλίζουν τις μελλοντικές "
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 07:30:20 πμ »

Μπορει να μην πιεσαν τον κοσμο,να παρει δανειο σε ελβετικο φραγκο,αλλα τους ωθουσαν προς αυτη τη κατευθυνση.Μπορει να μην υποχρεωναν τον κοσμο να παιξει χρηματιστιριο,αλλα θυμαμαι πρωθυπουργο και υπουργο οικονομιας να παροτρεινουν τους πολιτες να παιξουν.Και αν υπαρχουν λαμογια που δεν πληρωνουν τα δανεια τους,αλλα εχουν ακριβα κινητα και πανε ταξιδια,ειναι ελαχιστοι,οι περισοτεροι δεν εχουν να πληρωσουν.Καποτε θελαμε να ψοφησει η κατσικα του γειτονα,τωρα θελουμε να ψοφησει και ο γειτονας.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 09:26:58 πμ »

Επισης,για να γνωριζουν ολοι,οι τραπεζες πιεζαν τον κοσμο να αγορασει ομολογα,με προσχημα την εγγυηση του ελληνικου δημοσιου.Με λυπη βλεπω οτι μετα απο τοσα χρονια διαιρει και βασιλευει,πολυ δυσκολα νοιαζομαστε για τους διπλα μας.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 09:50:01 πμ »

Πολυ καλοπροαίρετα πρός όλους θα σας πω τούτο :

Εχουμε φτάσει να κατακεραυνώνουμε τους συμπολίτες μας που από άγνοια πήρανε δάνειο σε ελβετικό φράγκο. Αντικειμενικά  ,ο δανειολήπτης δε μπορεί να γνωρίζει τι μπορεί να συμβεί . Επίσης, αντικειμενικά, οι τράπεζες λειτουργούν κάτω από μία εποπτική αρχή. Εγώ ρωτάω : Η εποπτική αρχή δεν πρέπει να διασφαλίζει ότι τα προϊόντα που πουλάνε οι τράπεζες διασφαλίζουν μία κοινωνική αρμονία? Είναι δυνατόν Η ΤΤΕ να άφησε τις τράπεζες να δανείσουν με chf μιας που ήξερε ότι μπορεί να συμβεί αυτό?

O πολίτης δεν εχει εξειδικευμένη γνώση. Η πολιτεία οφείλει να τον προστατεύσει. Και οι αρμόδιες εποπτικές αρχές δεν το έκαναν. Για να κονομίσουν οι τράπεζες.

Και κάνω και μια δευτερη ερώτηση σε αυτους που λένε ' καλα να παθουν'  : Οι τράπεζες λαμβάνουν χρήματα απο ξέπλυμα μαυρου χρήματος , έγκλημα που είναι κακούργημα, ρωτώ , δεν εχουν υποχρέωση να ειδοποιήσουν αμέσως τις εποπτικές αρχές και να το αναφέρουν?Απορία?

π.σ. Δεν εχω δάνειο σε ελβετικό φράγκο. Ενας φίλος μου όμως εχει όπου ο πατέρας του πήγε να αγορασει ενα σπίτι και πηρε 90.000 σε chf χωρίς να γνωρίζει. Μη μου κάποιος ας γνωριζε διότι πάμε σε πολυ σκοτεινά μονοπάτια......
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 10:00:27 πμ »

Φίλε solferino το δόλωμα σε αυτα τα δάνεια ήταν το επιτόκιο εκεί τσίμπησαν όλοι που πήραν τετοια δάνεια όταν λοιπόν τους εξηγήσουμε μας έβλεπαν με καχυποψία, και να σου πω και κάτι άλλο μια που εισαι σχετικός πόσοι λογιστές είχαν υπογράψει συμβάσεις με τις τράπεζες σαν εξωτερικοί συνεργάτες και έπαιρναν τη μεγαλύτερη προμήθεια σε αυτά τα δάνεια και ερχόταν ο πελάτης και δεν άκουγε τίποτα  αρά βρωμάει απο πολλές μεριές το πράγμα η ουσία ειναι ότι οι δανειολήπτες έχουν τώρα το αγγούρι
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 10:05:34 πμ »

Φίλε solferino το δόλωμα σε αυτα τα δάνεια ήταν το επιτόκιο εκεί τσίμπησαν όλοι που πήραν τετοια δάνεια όταν λοιπόν τους εξηγήσουμε μας έβλεπαν με καχυποψία, και να σου πω και κάτι άλλο μια που εισαι σχετικός πόσοι λογιστές είχαν υπογράψει συμβάσεις με τις τράπεζες σαν εξωτερικοί συνεργάτες και έπαιρναν τη μεγαλύτερη προμήθεια σε αυτά τα δάνεια και ερχόταν ο πελάτης και δεν άκουγε τίποτα  αρά βρωμάει απο πολλές μεριές το πράγμα η ουσία ειναι ότι οι δανειολήπτες έχουν τώρα το αγγούρι

Δεν ξέρω κανέναν λογιστή στη Σύρο που να έχει σύμβαση με τράπεζα Μπάμπη. Ούτε ποτέ κανένας διευθυντής τράπεζας μας πλησίασε για κάτι παρεμφερές.
Δε γνωρίζω αν συνεβαινε αυτο που λες Στη Ηράκλειο ή στην Αθηνα κλπ. Εδω πάντως ουτε για αστείο.

Αυτο που συνέβαινε κατά κόρον είναι η τράπεζα να ζηταει από τους πελάτες μου Ε1, Ε3, Ε9 χωρίς λόγο δήθεν, και μετα να του στελνει σπίτι ότι του προεγκρίθηκε δάνειο 30.000 ευρώ αφου πρωτίστως τον είχε ξεψαχνίσει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 10:12:03 πμ »

το θέμα ειναι όλοι αυτοι την  έχουν πατήσει ,είμαι πολύ εξοργισμένος και το επαναλαμβάνω ότι δεν άκουγαν σε συγγενικό μου πρόσωπο δεν υπέγραψα να πάρει τετοιο δάνειο και δεν μου μιλούσε για έξι μήνες  γιατί πίστευε ότι δεν ήθελα τι να σου λέω τώρα εχτές με πήρε τηλ να μου κάνει το τραπέζι που δεν τον άφησα εγω προσωπικά δεν εδωσα ούτε ένα ,τι γιατί δεν θυμόταν κανείς τι είχε γίνει με το γιεν που πήραν πάλη χιλιάδες επιχειρηματίες σε γιεν και μετά έκλεισα  πάνω απο 50% κι τότε τους τα λέγαμε και τώρα φταίνε οι άλλοι ε όχι ρε παιδιά το κεφάλι τους φταίει  
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 10:15:45 πμ »

εγω ξέρω λογιστές αρκετούς και τους πλήρωνα εγω το 50% το στεγαστικών τα έφερναν οι κατασκευαστές και οι λογιστές και έπαιρναν την μεγαλύτερη προμήθεια έξοδα φακέλου όλα και .05 επί του επιτοκίου τι να λέμε τώρα 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences