Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 05:39:18 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mα@κακες  (Αναγνώστηκε 19499 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 16, 2015, 08:30:43 μμ »

Παλι οι γνωστοί μακακες θα πληρώσουν (ας κοιταχτούμε στον καθρέφτη να τους βρούμε) Σαρκασμός

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231378043

Μια αλλη γεύση απο τη προστασία πληστηριασμων που επιβαρύνει..... Τον καθρέφτη.

Ζήτω  στη μεγαλύτερη Κο#####στικη χώρα του Κόσμου (οκ μετα την Β. Κορέα)!

Για σας κορόιδα σαν και εμενα νομοταγείς ηλίθιοι (συγγνώμη, πρώτος εγω)  που πληρώσατε τα δάνεια σας που τα πήρατε σε δραχμές με 16% (οπως εγω) και τα εξοφλήστε μεχρι δεκάρας.

Τώρα θα ξεπληρώσουμε και τα δάνεια των συμπαθών συμπολιτών μας που ηταν πιο έξυπνοι απο εμάς και πήραν δάνεια σε Ελβετικά φράγκα αλλα δεν τους βγηκε. Δεν πειραζει εδώ ειναι οι πολιτικοποντικοι μας να μας τα φορτώσουν και αυτα σε εμάς να ξελασπώσουμε τους δήθεν, ταχα μου υποφέροντες συμπολίτες μας.

Και μη μου πει κανένας Γιώργο Αρεοπορος ήσουν σου δώσαμε σύνταξη πιο γρήγορα. Οχι αγαπητοί μου, δεν μου την δώσατε, την πλήρωσα. Και την πληρώνω. Οπως ολοι σας.

Άντε κάντε ο,τι πρεπει Ιουδες. Να τελιεωνουμε! ( Η τελευταία αναφορά στους συμπαθείς πολιτικούς μας και οχι σε εςας φίλοι μου)! Βάλτε το τελευταίο καρφί.

Αγανακτισμένος τα γράφω αυτα δεν περιμένω ουτε συμφωνούντες ουτε διαφωνούντες να ποστάρουν. Φωνάζω στον αέρα. Ελπιζω να μην έγινα γραφικός.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 08:38:21 μμ »

AX.....πόσο δίκιο έχεις Γιώργο   Θυμός   Ας μη μιλήσω γιατι θα ξεφύγω  Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη 
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 09:29:23 μμ »

+100000000
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 09:53:39 μμ »

Γιωργο σε άλλο ποστ έγραψα να πρόσεχαν αυτοι που δανείστηκαν σε ελβετικό φράγκο και λίγο έλειψε  να με βγάλουν εθνικό προδότη όταν το έπαιζαν όλοι πονηροί και τα ειχαμε ισοπεδώσει όλα 
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:05:52 μμ »

Κύριε Γιώργο,τα πράγματα με τους συγκεκριμένους δανειολήπτες δεν είναι τόσο απλά.Για να μην παρεξηγηθώ,δεν έχω δάνειο και μιλάω αντικειμενικά.Καταρχας,δεν ζητάνε να τους χαρίσουν τα δανεια,αλλα να απεγγλωβιστουν απο το ελβετικο φραγκο,το οποίο μετα την απόφαση της κεντρικής τράπεζας της Ελβετιας,να αφήσει ελεύθερη την ισοτιμία,υπερτιμηθηκε κατα 30% μονομιας.Αυτο επηρεάζει όλα τα δανεια που συνδέονται με το φραγκο κατα 30%.Οταν ξοφλουσατε το δάνειο σας,φαντάζεστε να σας αυξηναν το κεφάλαιο και τους τόκους κατα 30%;Μην κάνουμε το λάθος να στρεφομαστε ο ένας εναντίον του αλλού.Μην κάνετε αυτο που δεν θέλετε να σας κάνουν.Ενοχλειστε απο το πως σκέφτονται κάποιοι γιατι ήσασταν στην αεροπορία,αλλα και εσείς κρεματε ταμπέλες σε συμπολίτες μας που εγκλωβιστηκαν στο τραπεζικό σύστημα.Σας ζητω συγνώμη που δείχνω σαν να απαντώ προσωπικά σε εσάς,οι απόψεις μου είναι προσωπικές και θελω να πιστεύω αντικειμενικές.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:08:11 μμ »

Κύριε Γιώργο,τα πράγματα με τους συγκεκριμένους δανειολήπτες δεν είναι τόσο απλά.Για να μην παρεξηγηθώ,δεν έχω δάνειο και μιλάω αντικειμενικά.Καταρχας,δεν ζητάνε να τους χαρίσουν τα δανεια,αλλα να απεγγλωβιστουν απο το ελβετικο φραγκο,το οποίο μετα την απόφαση της κεντρικής τράπεζας της Ελβετιας,να αφήσει ελεύθερη την ισοτιμία,υπερτιμηθηκε κατα 30% μονομιας.Αυτο επηρεάζει όλα τα δανεια που συνδέονται με το φραγκο κατα 30%.Οταν ξοφλουσατε το δάνειο σας,φαντάζεστε να σας αυξηναν το κεφάλαιο και τους τόκους κατα 30%;Μην κάνουμε το λάθος να στρεφομαστε ο ένας εναντίον του αλλού.Μην κάνετε αυτο που δεν θέλετε να σας κάνουν.Ενοχλειστε απο το πως σκέφτονται κάποιοι γιατι ήσασταν στην αεροπορία,αλλα και εσείς κρεματε ταμπέλες σε συμπολίτες μας που εγκλωβιστηκαν στο τραπεζικό σύστημα.Σας ζητω συγνώμη που δείχνω σαν να απαντώ προσωπικά σε εσάς,οι απόψεις μου είναι προσωπικές και θελω να πιστεύω αντικειμενικές.
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 .Κώστα συμφωνώ  απόλυτα.Να πω ότι ουτε εγω έχω δάνειο σε ελβετικό φράγκο
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:16:59 μμ »

Και κατι ακομα,μα@ακας δεν νοιώθω αν θα βοηθηθούν κάποιοι συμπολίτες μου.Μα@ακας αισθάνομαι που τα τελευταία 7 χρόνια έχουμε δώσει σχεδόν 150 δις ευρω για την σωτηρία των τραπεζών.Μα@ακας αισθάνομαι,γιατι τα golden boys,των τραπεζικών ομίλων επένδυσαν τα λεφτά του κοσμάκη,και των ασφαλιστικών ταμείων, σε δομημένα και τοξικά ομόλογα και αφού κατέστρεψαν τα πάντα έγιναν υπουργοί οικονομικων και διευθυντές στην τραπεζα της Ελλάδας.Αν πιστεύουμε ότι"καλα να πάθουν"αυτοί που δανειστικαν σε φραγκο,τότε να γελάσουμε και με την καταστροφή που έπαθαν όσοι εμπιστεύτηκαν τις οικονομίες τους σε κρατικά ομόλογα και τις έχασαν;
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:32:26 μμ »

Αν έπεφτε το ελβετικό 30 % θα πλήρωναν οι έχοντες σε αυτό τόκο; Νομίζω πως γνώριζαν το ρίσκο αλλα δεν το περίμεναν. Κατα τα άλλα συμφωνώ με Κώστας 1979, προσθέτοντας το χρηματιστήριο επι Σημίτη κ.α.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:46:14 μμ »

εγω πιστευω οτι παλι καλα που εχουμε εκλογες και ολοι τρεχουν να σωσουν τους δανειοληπτες!!!
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:58:12 μμ »

καλα αμα παιρνει καποιος σοβαρα και τοις μετρητοις αυτα που δεσμευονται οι πολιτικοι πριν τις εκλογες πρεπει να το κοιταξει σε ψυχολογο και να παρει επειγοντως φαρμακευτικη αγωγη. Εγω ειμαι 35 και απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου οι πολιτικοι ταζουν πριν τις εκλογες και ξεχνουν την επομενη. Αρα δεν πανε να γ......
οτι και να λενε και δεν εχει καμμια αξια και φυσικα δεν το πιστευω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2015, 11:16:52 μμ από epop » Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 10:59:34 μμ »

Φυσικα μπορει να εχω άδικο. Το πως αισθάνομαι δεν μπορει ομως κανεις να το παρει.

Λεω: υπέγραψες δάνειο σε συναλαγμα (εν προκειμενω σε Ελβετικό φράγκο); Ανέλαβες την ευθύνη απέναντι σε εξωτερικούς θεσμούς και ενέργειες που δεν ελέγχει η Ελληνικη Επικράτεια; Οπως αυτη της Τράπεζας της Ελβετιας; Εισαι υπόλογος και υπεύθυνος να τα βγάλεις πέρα και πληρώνεις το τίμημα του χαμηλότερου επιτοκίου που τόσα χρονια απολαμβάνες (αφελώς ιςως σκεπτόμενος οτι εισαι εξυπνότερος απο τους αλλους)! Δεν το λεω με κακιά αλλα ετςι ειναι.

Να επωμισθω λοιπον εγω την αποπληρωμή του δανείου σου και απο πανω να μην στραφώ και εναντίον σου; Ναι βεβαια γιαυτο είπα... Τελείως ###### και χωρις κινεζικά πλέον.
Εγω αγαπητέ μου με τις υπογραφές μου ανέλαβα τις ευθύνες μου και δεν τις έριξα σε αλλους. Δεν κανω τιποτα που δεν θελω να μου κανουν. Κανω αυτο που αν έκαναν ολοι δεν θα ξελασπωναμε τώρα ταχα μου κακόμοιρους συμπολίτες μας.

Και αν πληρώσαμε 150δις στις Τράπεζες τα τελευταία χρονια σκέψου ποσά απο αυτα πήγαν γιατί οι Τράπεζες δεν μπορούν να πληστηριασουν (πχ) ακίνητα που δεν αποπληρώνονται για λόγους οπως αυτος και άλλοι παρόμοιοι.

Η ολοι με τους ίδιους όρους (άρα και εγω και χιλιάδες άλλοι νομοταγείς συμπολίτες μας που τίμησαν τις υπογραφές τους) η κανεις.

Δεν λεω σε κανέναν καλα να πάθει.. Λεω να ειναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και τις υπογραφές του και να μη ζητά συμπόνοια αν παει κατι λάθος και να το πληρώσει αυτος και οχι εγω.
Αλλα αφελής ειμαι εγω που νόμιζα οτι εχουμε καπιταλιστική οικονομία.

Χαχαχα.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:12:06 μμ »

1. Μια χαρά καπιταλιστική οικονομία είμαστε, και βαρειάς μορφής, μονοπωλειακής.

2. Τα Θα δεν κοστίζουν, 70000 ψήφοι είναι αυτοί.

3. Το 16% δεν είναι επιτόκιο, αλλά τοκογλυφία, μην τα μπερδεύουμε.

4. Μην κλαίμε και τις τράπεζες μας, που δίναν 400.000 δάνειο σε άνθρωπο με 1000 ευρώ μισθό. Εσείς αν σας ζήταγε κάποιος σήμερα με μια δουλειά 450 ευρώ, φιλικά δανεικά 20,000 και σου έλεγε σε 5 χρόνια θα σε ξεπληρώσω, θα τα δίνατε?

Επίσης εγώ δεν είπα κανέναν προδότη σε άλλο topic, είπα να μην πανηγυρίζουμε στην δυστυχία των άλλων, ούτε φυσικά λέω και να τα χαρίσουμε. Υπάρχουν δίκαιες και σωστές λύσεις.

Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:27:55 μμ »

Το σωστό είναι να τους πάρουν τα σπίτια και να μην μας ζαλίζουν.Δεν διάβασαν τα ψιλά γράμματα -τους παραμύθιασε ο τραπεζίτης ε και τι με νοιάζει εμένα ας πρόσεχαν.Φυσικά εγω τα εχω πληρώσει και τα αξίζω αυτά που παίρνω ας κόψει από τους άλλους.Έτσι να βγάζει ο ενας το μάτι του άλλου και μετά   λέμε για μας γ.........
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:42:55 μμ »

Δε φταίει το κράτος για τις δικές μας λάθος επιλογές, αλλά έχουμε την νοοτροπία που αποκτήσαμε μετά από 400 χρόνια Τούρκους και 200 χρόνια ΑγγλοΓαλλοΓερμανοΑμερικάνους... Όποτε έχουμε πρόβλημα φταίει το κράτος κι όποτε δεν έχουμε είμαστε μάγκες.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:46:07 μμ »

Τώρα μόλις διάβασα ότι και οι τεσσερις συστημικές  τράπεζες ζήτησαν την στήριξη  απο τον ELA προληπτικά πως διάολο πέρασαν τα stress tests πριν ένα μήνα λοιπόν απο Δευτέρα ξέρετε τι πρέπει να κάνετε όλοι και μετά τις εκλογές βλέπουμε ή μετά της 6 του Φεβρουάριου  
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences