Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 04:07:14 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κι όμως....ζει. Δείτε 10 στέκια βινυλίου στην Αθήνα !!!  (Αναγνώστηκε 3631 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 06, 2014, 10:50:16 πμ »

http://www.protothema.gr/culture/article/416521/deka-stekia-tou-vinuliou/
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:13:46 μμ »

Για βάλε μέσα και τα μαγαζιά της περιφέρειας...... ζεί και βασιλεύει!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:38:16 μμ »

Αν βασιλεύει το βινύλιο δεν ξέρω... Πάντως επέζησε. Στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον τα παλιά, μικρά μαγαζάκια με βινύλια εξακολουθούν να υπάρχουν, σε αντίθεση με τα μεγάλα, εμπορικά που εμπορεύονταν cds, τα οποία έχουν κλείσει όλα.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:42:43 μμ »

επέζησε αλλά με τις μ.....ες που κάνουν και έχουν αρχίσει και βγάζουν όλοι πάλι δισκάκια σε limited και τα έχουν πανάκριβα από 30-40 ευρώ και πάνω...θα το πεθάνουν και αυτό...μυαλό δεν βάζουν.(όταν το ακούς τσάμπα στο δίκτυο...πρέπει να ξέρεις τι πουλάς και πόσο το χρειάζεται ο άλλος...)
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:47:53 μμ »

Δημήτρη, νομίζω ότι αυτό είναι αναπόφευκτο, είναι γενικός κανόνας της αγοράς, όταν αυξάνεται η ζήτηση αρχίζουν και οι μ...κίες.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:54:59 μμ »

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Υπάρχουν καταστήματα που μπορεί κάποιος να αγοράσει ένα πικ-απ σήμερα; Αν όχι, τότε δεν καταλαβαίνω πώς βασιλεύει το βινύλιο; Γιατί νομίζω λίγοι έχουν ακόμα παλιά πικ-απ που να είναι σε καλή κατάσταση και να λειτουργούν. Το δικό μου είναι πεταμένο σε μια αποθήκη και δε δουλεύει. Ούτε βελόνα δεν έχει.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 02:56:53 μμ »

μπα στρέβλωση είναι...και καφέ πίνουμε όλοι αλλά άμα τον πάνε 10 ευρώ θα καθόμαστε να τον πίνουμε σπίτι μας  με 0.1...ζυγίζεις τις επιλογές σου, αν ένας νέος που δουλεύει part time και ακούει βινύλια θέλει να πάρει 4-5 δισκάκια, για το χόμπι του, και θέλει μισό μηνιάτικο, θα τα κατεβάσει στο δίκτυο, με 15 ευρώ γραμμή, και θα κατεβάσει 100 όχι 5. στον κόσμο τους είναι.
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 03:01:57 μμ »

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Υπάρχουν καταστήματα που μπορεί κάποιος να αγοράσει ένα πικ-απ σήμερα; Αν όχι, τότε δεν καταλαβαίνω πώς βασιλεύει το βινύλιο; Γιατί νομίζω λίγοι έχουν ακόμα παλιά πικ-απ που να είναι σε καλή κατάσταση και να λειτουργούν. Το δικό μου είναι πεταμένο σε μια αποθήκη και δε δουλεύει. Ούτε βελόνα δεν έχει.
Σαφώς και υπάρχουν τέτοια καταστήματα.
Καταγράφηκε
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 03:08:46 μμ »

μπα στρέβλωση είναι...και καφέ πίνουμε όλοι αλλά άμα τον πάνε 10 ευρώ θα καθόμαστε να τον πίνουμε σπίτι μας  με 0.1...ζυγίζεις τις επιλογές σου, αν ένας νέος που δουλεύει part time και ακούει βινύλια θέλει να πάρει 4-5 δισκάκια, για το χόμπι του, και θέλει μισό μηνιάτικο, θα τα κατεβάσει στο δίκτυο, με 15 ευρώ γραμμή, και θα κατεβάσει 100 όχι 5. στον κόσμο τους είναι.
Και οι στρεβλώσεις μέρος του παιχνιδιού είναι... Ακόμα και για τον καφέ που λες. Αν κάποιο μαγαζί σου "πουλήσει" ότι ο δικός μας ο καφές είναι καλύτερος από τους άλλους (που όντως μπορεί να είναι), έχουμε καλύτερο μαγαζί, καλύτερη διακόσμηση, καλύτερη θέα, καλύτερες σερβιτόρες κλπ κλπ. και εσύ τσιμπήσεις και δώσεις κάτι παραπάνω για τον συγκεκριμένο καφέ (μπορεί να μην είναι τα 10 ευρώ, αλλά να είναι 6-7), έγινε η αρχή... Δεν θέλει πολύ.
Καταγράφηκε
cellophan
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 380



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 04:02:27 μμ »

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Υπάρχουν καταστήματα που μπορεί κάποιος να αγοράσει ένα πικ-απ σήμερα; Αν όχι, τότε δεν καταλαβαίνω πώς βασιλεύει το βινύλιο; Γιατί νομίζω λίγοι έχουν ακόμα παλιά πικ-απ που να είναι σε καλή κατάσταση και να λειτουργούν. Το δικό μου είναι πεταμένο σε μια αποθήκη και δε δουλεύει. Ούτε βελόνα δεν έχει.
Σαφώς και υπάρχουν τέτοια καταστήματα.

Πάρα, πάρα πολλά......και για να είμαι και εντός θεματολογίας στεκιού Χαμόγελο , με μια επενδυτική λίρα παίρνεις ένα αξιοπρεπέστατο πλατώ -ας πούμε- ένα Project Debut II οριακά και ΙΙΙ και με 2 ασημένιες ουγγιές ένα decent phono stage στην περίπτωση που ο ενισχυτής σου είναι καινούριος και δεν έχει PHONO έξοδο και είσαι έτοιμος!!!
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 04:26:02 μμ »

Πάρε κόσμε...

http://www.bestprice.gr/cat/3290/devices.html
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 04:30:41 μμ »



Μπράβο!!! Έκπληξη
Ε, λοιπόν, δεν το περίμενα! Να πω την αλήθεια νόμιζα ότι τα πικ-απ είχανε "πεθάνει" εδώ και κάποια χρόνια.
Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences