Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:34:32 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ  (Αναγνώστηκε 2949 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Paka
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 01:44:55 μμ »

Καλησπέρα μήπως ξέρει κάποιος να με ενημερώσει αν ξέρει κάποιο site που να μπορείς να ενημερωθείς για την αξία ξένων και ελληνικών νομισμάτων?
Σας ευχαριστώ
Καταγράφηκε
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 02:56:27 μμ »

ενας καλος καταλογος για τα ελληνικα ειναι αυτος εδω  http://www.mycoins.gr/
καλο διαβασμα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Johntsik
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 456


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 02:57:44 μμ »

Εδω φιλε μου. Υπαρχει η κστηγορια εκτιμηση online. Δημιουργεις οποιο θεμα θες και θα παρεις τις αναλογεε απαντησεις...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 07:13:22 μμ »

Εδω φιλε μου. Υπαρχει η κστηγορια εκτιμηση online. Δημιουργεις οποιο θεμα θες και θα παρεις τις αναλογεε απαντησεις...
... που όμως δεν θα σου αρέσουν αν θες να πουλήσεις με αποτέλεσμα να κατηγορήσεις τους αξιολογητές, να παρεξηγηθείτε, να πέσουν όλοι πάνω σου για να σε συνετίσουν, να θυμώσεις γιατί είσαι εγωιστής (σιγά μην δε ξέρεις εσύ πόσο κάνουν τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ νομίσματα και ξέρει ο κάθε ''άσχετος'') και να μην ξαναμπεις στο στέκι.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 07:49:33 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 08:31:55 μμ »

Πολύ δυνατό το σχόλιο,nestor34.
Τελευταία,συμβαίνει συχνά και απορώ γιατί.Βλέπω παλαιά μέλη να ζητούν γνώμες στην online εκτίμηση και να δέχονται αδιαμαρτύρητα απόψεις,και νεότερα (ως νεότατα)μέλη,να προσπαθούν να βαφτίσουν το κρέας ψάρι.
Δεν φωτογραφίζω κανέναν,απλά συμφωνώ με τον "ρούν των γεγονότων" που περιέγραψε πολύ εύστοχα το μέλος nestor34.
Καταγράφηκε
Paka
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:00:30 μμ »

το οτι θα ακούσω καποιους που ξέρουν αυτο είναι σίγουρο δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι απλά επειδή είναι αρκετά μεγάλη η συλλογή δεν ξέρω πως να την χωρέσω...... 
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:10:19 μμ »

το οτι θα ακούσω καποιους που ξέρουν αυτο είναι σίγουρο δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι απλά επειδή είναι αρκετά μεγάλη η συλλογή δεν ξέρω πως να την χωρέσω...... 
Φίλε μου,ελπίζω να κατάλαβες οτι το σχόλιο ήταν γενικό.Οσον αφορά τα Ελληνικά,το my coins είναι ό,τι καλύτερο.Για τα ξένα σου,μπορείς να δοκιμάσεις το numista για να πάρεις μια πρώτη ιδέα.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 10:36:21 μμ »

Ισως οι διαχειρηστες επρεπε να αναλαβουν να καρφιτσωσουν ενα μονιμο θεμα (οδηγο)
στην κατηγορια online εκτημησα με καποιους κανονες και συμβουλες ωστε να  να γινεται
μια εισαγωγη με το πως μπορει να γινεται  μια εκτημηση ενος νομισματος ,μιας συλλογης
αναρτηση φωτογραφιων τι απαγορευεταικαι τι οχι (αρχαια) κτλ  . Μας βομβαριζουν νεα
μελη με τοσα ερωτιματικα καθιμερινα και δεν τους αδικο , θα γινοταν η προσπαθεια πολυ
πιο ευκολα .
Καταγράφηκε
Paka
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 09:55:58 πμ »

Έχετε δίκιο απλα και μονο θέλω να ψάξω να βρώ την αξία της συλλογής μου γιατι με ενδιαφέρει να ασχοληθώ. Απλά είναι πολλά τα νομίσματα και έχω πελαγώσει λίγο είναι η αλήθεια γιατι δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω και πως να τα χωρίσω.....
Ευχαριστώ για την βοήθειά σας
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1865


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 08:09:44 μμ »

Φιλε η γνωμη μου ειναι να τα χωρισεις σε ομαδες των 10 νομισματων και να ανεβασεις φωτο στο online εκτιμηση. Αν υπαρχει κατι ενδιαφερον που αξιζει θα σε ενημερωσουν τα μελη του στεκιου αναλογως.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences