Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 12:18:26 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έκδοση Αργυρού Μεταλλίου ΠΝΕ  (Αναγνώστηκε 45630 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 30, 2014, 10:39:17 μμ »

Οπως ενημερωθηκα σημερα μεσω μειλ τα μεταλλια της ΠΝΕ θα παραδοθουν απο το Νομισματοκοπειο αρχες Σεπτεμβριου.Επισης υπαρχει αλλη μια σημαντικη εξελιξη....επειδη μερικα μελη της ΠΝΕ προτειναν να κυκλοφορησει για το ιδιο γεγονος και χρυσα μεταλλια   υπαρχει το ενδεχομενο να υλοποιηθει αυτη η νεα ιδεα με το μεταλλιο να ειναι στο ιδιο μεγεθος και βαρος 60,66 gr(99,99%) με τιμη στα 2700....η κοπη θα πραγματοποιηθει αφου προπληρωσουν οσοι δηλωσουν κατι που πρεπει να γινει(η δηλωση οχι η πληρωμη)εως 1-9-2014 στον προεδρο της ΠΝΕ
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 30, 2014, 10:52:25 μμ »

Καλή σκέψη το χρυσό.
Προτείνω να βγει φέτος, αλλά να είναι για τα 50 χρόνια της ΠΝΕ κι όχι τα 40.
Να βγει περίπου στα 7-8 κιλά σε .999, να πάρουμε καμιά δεκαριά για να παίζουν τα μικρά.
Και όταν τα βαρεθούνε, να έχουμε απόβαρο για το αερόστατο.

1976-2016
Γιατί τρέχει η ΠΝΕ να προλάβει την μεθεπόμενη χρονιά ;;
Γιατί τόσο πάθος να βγουν φέτος τα μετάλλια ;;

Δε θέλω να μου απαντήσει κανείς... ρητορικά είναι τα ερωτήματα.

ΥΓ Αλήθεια, πότε είναι οι εκλογές στην ΠΝΕ ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 30, 2014, 10:52:38 μμ »

Λεφτα υπαρχουν...(ισαμε 60 γραμμαρια χρυσο, και με τεραστιο πριμιουμ κιολας..)
Ηθελα να ξερα ποιος ειχε την φαεινη ιδεα να βγαλει η ΠΝΕ χρυσο τετοιου βαρους με τετοιο πριμιουμ, αν θελει καποιος να επιδειξει το μαρουλι του, η ΠΝΕ γιατι να ανακατευτει σε κατι τετοιο?
Αν δεν κανω λαθος η ΠΝΕ αντιπροσωπευει την συλλεκτικη κοινοτητα, σε μια χωρα που περναει δυσκολα, το ποσο προκλητικο ειναι αυτο ΔΕΝ το σκεφτηκε κανεις απο το ΔΣ??
Εδω δεν μιλουμε για συλλεκτικο νομισμα, αλλα για ενα μεταλλιο που προοριζεται για πολυ λιγα μελη, λες και ειναι η ΠΝΕ νομισματοκοπειο και βγαζει χρυσα του κιλου με προπαραγγελια για ελιτ πελατες.
Λαθος κυριοι, απο καθε αποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2014, 01:53:35 πμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 30, 2014, 11:20:34 μμ »

Λεφτα υπαρχουν...(ισαμε 60 γραμμαρια χρυσο, και με τεραστιο πριμιουμ κιολας..)
Ηθελα να ξερα ποιος ειχε την φαεινη ιδεα να βγαλει η ΠΝΕ χρυσο τετοιου βαρους με τετοιο πριμιουμ, αν θελει καποιος να επιδειξει το μαρουλι του, η ΠΝΕ γιατι να ανακατευτει σε κατι τετοιο?
Αν δεν κανω λαθος η ΠΝΕ αντιπροσωπευει την συλλεκτικη κοινοτητα, σε μια χωρα που περναει δυσκολα, το ποσο προκλητικο ειναι αυτο ΔΕΝ το σκεφτηκε κανεις απο το ΔΣ??
Εδω δεν μιλουμε για συλλεκτικο νομισμα, αλλα για ενα μεταλλιο που προοριζεται για πολυ λιγα μελη, λες και ειναι η ΠΝΕ νομισματοκοπειο και βγαζει χρυσα του κιλου με προπαραγγελια για ελιτ πελατες.
Λαθος κυριοι, απο καθε αποψη.

Αν και δεν ανηκω στη Π.Ν.Ε και δε με αφορα , συμφωνώ και επαυξάνω σε όσα έγραψε ο Δημήτρης !!!
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 30, 2014, 11:27:57 μμ »

Και το χρυσό του Αριστοτέλη προκλητικό είναι και τα ασημένια αναμνηστικά προκλητικά είναι.
Και εγώ που έδωσα 25 ευρώ σήμερα για τρύπιο νόμισμα προκλητικό..
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:03:33 πμ »

Τι λέτε τώρα ρε παιδιά?
Ενημερώθηκα και εγώ με το ομαδικό email για το θέμα αλλά δεν μου προξένησε τέτοια συναισθήματα.
Ντροπή είναι πολλά πράγματα που γίνονται γύρω μας, αλλά όχι να μεμφόμαστε κάποια μέλη που έκαναν αυτή την πρόταση σύμφωνα με το ενημερωτικό.
Προφανώς επειδή τους άρεσε το σχέδιο είπαν να κόψουν και ένα χρυσό.
Είναι οι ίδιοι άνθρωποι που αγοράζουν νομίσματα με 50 και 60 χιλιάδες ευρώ, να τους μεμφθούμε και για αυτό?
Για ποιο λόγο?
Επειδή αυτοί έχουν λεφτά και εμείς όχι?
Επειδή προκαλούν το δημόσιο αίσθημα σε μέρες κρίσης?
Υπάρχουν μέλη της Π.Ν.Ε. με εκατομμύρια κέρδη στους ισολογισμούς των εταιρειών τους, να τους κρεμάσουμε?
Και ποιο υψηλό premium ρε παιδιά?
1900€ μέταλλο είναι.
Το νομισματοκοπείο δεν θα πληρωθεί?
Στην Π.Ν.Ε. δεν πρέπει να μείνει κάτι?
Συλλεκτική αξία δεν θα έχει στο μέλλον?
Το χρυσό της ΤτΕ με 450-500€ μέταλλο πόσο έχει?
Και στο κάτω-κάτω όποιος θέλει το παίρνει.
 
  
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:10:57 πμ »

Μελη ομως ειναι και μεροκαματιαρηδες που απο το υστερημα τους προσπαθουν να γεμισουν την συλλογη τους Ηλια μου. Για αυτους που δε μπορουν να πληρωσουν 2.700 ευρω για ενα μεταλλιο δεν παυει να ειναι προκλητικο ...
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:17:22 πμ »

Οχι Ηλια, κανεις λαθος.
Η ΠΝΕ ειναι ενα σωματειο που υποτιθεται οτι αντιπροσωπευει ολα τα μελη του.
Το να εκδωσει ενα αναμνηστικο ασημενιο μεταλλιο των 40 ευρω, ειναι κατι ομορφο και ολα τα μελη εχουν την δυνατοτητα να το παρουν.
Το να εκδωσει ομως αυτο σε τετοιο μεγεθους χρυσο, και σε αυτη την τιμη, ειναι κατι που αφορα ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΜΕΛΗ.
Με πια λογικη η ΠΝΕ χωριζει τα μελη της σε πληβειους και λεφταδες?
Γιατι να εκδωσει κατι που αφορα μονο 20 -30 ανθρωπους?
Ειναι μη κερδοσκοπικο σωματειο  και οχι εταιρεια ,ουτε νομισματοκοπειο για να πιασει ολη την γκαμα των "πελατων".

Οποιος εχει λεφτα ,πολυ καλα κανει και τα εχει.
Οποιος θελει να δωσει 800 ευρω υπεραξια και 2700 συνολο γιατι ετσι θελει η ελπιζει σε μελλοντικη υπεραξια του μεταλλιου  πολυ καλα κανει.
Η ΠΝΕ Τι δουλεια εχει με αυτο??
Ας μαζευτουν δεκα -εικοσι ανθρωποι και ας εκδωσουν και χρυσα του 1 κιλου, η Πανελληνια νομισματικη ενωση , η ενωση ΟΛΩΝ των μελων της ,γιατι να τους κανει το οποιο κεφι??
Δηλαδη εαν εγω ειμαι μπρουκλης και πλέρωσω για να βγαλει η ΠΝΕ ενα μεταλλιο 10 ουγγιων χρυσο, μονο για την παρτη μου, αυτη θα πρεπει να το κανει?

Υ.Γ. Μην μπλεκεις το ποσα δινει ο καθεις για ενα νομισμα, αυτο ειναι ασχετο με αυτο που λεω.
Το θεμα ειναι η πραξη της  ΠΝΕ και οχι το ποσα λεφτα εχει ο καθενας μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2014, 12:42:34 πμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:33:23 πμ »

Μελη ομως ειναι και μεροκαματιαρηδες που απο το υστερημα τους προσπαθουν να γεμισουν την συλλογη τους Ηλια μου. Για αυτους που δε μπορουν να πληρωσουν 2.700 ευρω για ενα μεταλλιο δεν παυει να ειναι προκλητικο ...
Ο καθένας συλλέγει ανάλογα με το βαλλάντιό του Αντώνη μου.
Και δυστυχώς, σύμφωνα με το σκεπτικό σου αν καταλαβαίνω καλά, υπάρχουν ακόμη και σήμερα σε μέρες κρίσης άνθρωποι με υψηλό βαλλάντιο.
Και είναι πρόκληση σύμφωνα με το σκεπτικό σου το ότι η Π.Ν.Ε. δέχθηκε την πρόταση αυτών των ανθρώπων τη στιγμή που υπάρχει έτοιμη μήτρα και μάλλον γι' αυτό το λόγο το κόβουν στο ίδιο μέγεθος.
Η Π.Ν.Ε. εκπροσωπεί όλους τους συλλέκτες ακόμη και τους πλουσίους, αν και δε νομίζω ότι η κοπή του χρυσού μεταλλίου απευθύνεται μόνον σε αυτούς.
Είναι αρκετά τα παιδιά Αντώνη που έχουν τη δυνατότητα να το πάρουν και το γνωρίζεις καλά αυτό.
Και προφανώς η τιμή διάθεσης θα βγήκε από τις σίγουρες συμμετοχές για να πληρωθούν τα έξοδα τουλάχιστον και να μην βάλει η Π.Ν.Ε. από την τσέπη της όπως είναι πιστεύω και το αρμόζων.
Και για αυτούς που δεν έχουν να φάνε είναι πρόκληση Αντώνη μου ότι αγοράζουμε συλλεκτικές λίρες ή δραχμές του Γεωργίου, αλλά έτσι είναι η ζωή.
Πρόκληση είναι επίσης να αγοράζουμε τα χρυσά συλλεκτικά της ΤτΕ στη διπλή σχεδόν τιμή από το μέταλλο, αλλά στηνόμαστε 300 άτομα απ' έξω από τις 4 το πρωί.


    

Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:40:20 πμ »

Ηλια ,αν θελεις, απαντησε στην ερωτηση μου.
Αν παω εγω στην ΠΝΕ και πλερωσω να μου βγαλει ενα χρυσο του 1 κιλου με το λογοτυπο της, μονο για εμενα (και να βγαλει και κερδος), η ΠΝΕ κατα την γνωμη σου θα πρεπει να το κανει??
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:44:58 πμ »

Οχι Ηλια, κανεις λαθος.
Η ΠΝΕ ειναι ενα σωματειο που υποτιθεται οτι αντιπροσωπευει ολα τα μελη του.
Το να εκδοσει ενα αναμνηστικο ασημενιο μεταλλιο των 40 ευρω, ειναι κατι ομορφο και ολα τα μελη εχουν την δυνατοτητα να το παρουν.
Το να εκδωσει ομως αυτο σε τετοιο μεγεθους χρυσο, και σε αυτη την τιμη, ειναι κατι που αφορα ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΜΕΛΗ.
Με πια λογικη η ΠΝΕ χωριζει τα μελη της σε πληβειους και λεφταδες?
Γιατι να εκδωσει κατι που αφορα μονο 20 -30 ανθρωπους?
Ειναι μη κερδοσκοπικο σωματειο  και οχι εταιρεια ,ουτε νομισματοκοπειο για να πιασει ολη την γκαμα των "πελατων".

Οποιος εχει λεφτα ,πολυ καλα κανει και τα εχει.
Οποιος θελει να δωσει 800 ευρω υπεραξια και 2700 συνολο γιατι ετσι θελει η ελπιζει σε μελλοντικη υπεραξια του μεταλλιου  πολυ καλα κανει.
Η ΠΝΕ Τι δουλεια εχει με αυτο??
Ας μαζευτουν δεκα -εικοσι ανθρωποι και ας εκδωσουν και χρυσα του 1 κιλου, η Πανελληνια νομισματικη ενωση , η ενωση ΟΛΩΝ των μελων της ,γιατι να τους κανει το οποιο κεφι??
Δηλαδη εαν εγω ειμαι μπρουκλης και πλέρωσω για να βγαλει η ΠΝΕ ενα μεταλλιο 10 ουγγιων χρυσο, μονο για την παρτη μου, αυτη θα πρεπει να το κανει?

Υ.Γ. Μην μπλεκεις το ποσα δινει ο καθεις για ενα νομισμα, αυτο ειναι ασχετο με αυτο που λεω.
Το θεμα ειναι η πραξη της  ΠΝΕ και οχι το ποσα λεφτα εχει ο καθενας μας.

Δημήτρη μου όλων σημαίνει και των πλουσίων και οφείλει να σέβεται και τις δικές τους επιθυμίες γιατί μην ξεχνάς ότι η Π.Ν.Ε. χάρις αυτούς είναι σε τέτοια κατάσταση και το ότι έχουμε δύο ορόφους με ωραίο περιβάλλον χάρις σε αυτούς κατά κύριο λόγο οφείλεται γιατί αυτοί έριξαν τα χρήματα από τη δική τους τσέπη.
Αυτοί πλέον παρέδωσαν σε άλλους που συνεχίζουν το έργο τους και τα πάνε καλά μέχρι στιγμής.
Τι να πεις σε αυτούς τους ανθρώπους που αναμόρφωσαν το σωματείο, ότι αρνούμαστε να σας κόψουμε το μετάλλιο?
Εγώ Δημήτρη μου είμαι λίγα χρόνια μέλος αλλά κάνω πολύ παρέα και με τον τρίτο όροφο.
Οι άνθρωποι το πληρώνουν προφανώς (γιατί αυτό είναι και το πρέπον) από την τσέπη τους και το αξίζουν για τις προσπάθειες που έκαναν στο παρελθόν.
Αυτή είναι άποψή μου.

 
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:48:54 πμ »

Ηλια ,αν θελεις, απαντησε στην ερωτηση μου.
Αν παω εγω στην ΠΝΕ και πλερωσω να μου βγαλει ενα χρυσο του 1 κιλου με το λογοτυπο της, μονο για εμενα (και να βγαλει και κερδος), η ΠΝΕ κατα την γνωμη σου θα πρεπει να το κανει??
Σε εσένα και σε 'μένα που έχουμε προσφέρει ελάχιστα στην ένωση, όχι.
Σε αυτόν που θα δωρίσει στη ένωση ιδιόκτητο χώρο ας πούμε να του βγάλει και κατοστάκιλο άμα πλερώνει από την τσέπη του, και τιμής ένεκεν να του κάνει και δώρο ένα του κιλού από το ταμείο της ένωσης.
 
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 31, 2014, 12:56:48 πμ »

Για κατσε βρε συ Ηλια.
Μεταλλιο χρυσο εκδιδει η ΠΝΕ με 2700 ευρω και οχι παρασημο, τιμης ενεκεν, στους ευεργετες της.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 31, 2014, 01:00:06 πμ »

Για κατσε βρε συ Ηλια.
Μεταλλιο χρυσο εκδιδει η ΠΝΕ με 2700 ευρω και οχι παρασημο, τιμης ενεκεν, στους ευεργετες της.
Στην ερώτησή σου απάντησα Δημήτρη και υπερέβαλα και λίγο.
Το σκεπτικό μου πιστεύω ότι το κατάλαβες.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 31, 2014, 08:23:09 πμ »

το μυαλό μου λεει Δημήτρης, η καρδιά μου λέει Ηλίας.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences