Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 07:41:52 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ωρε που παμε;  (Αναγνώστηκε 38179 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 18, 2015, 11:34:39 πμ »

Αφ' ενός το παράδειγμα ήταν για κόκες, αφ' ετέρου αν θες να δεις αν το χασίσι είναι νόμιμο σκάσε έναν μπάφο μπροστά σε μια ομάδα ΔΙΑΣ και πες μας τι έγινε  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 18, 2015, 11:56:30 πμ »

για φαρμακευτικους λογους η χαριχουανα επιτρεπεται....

ξεφυγαμε απο το θεμα..... οταν εισαι δημοσιο προσωπο πρεπει να προσεχεις τα παντα..... σπιτι σου πιες κοκα (κολα), φαε αγγουρια, ντοματες και οτι γουσταρεις..... σπιτι σου ομως! ετσι ναι
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 18, 2015, 01:03:02 μμ »

Αφ' ενός το παράδειγμα ήταν για κόκες, αφ' ετέρου αν θες να δεις αν το χασίσι είναι νόμιμο σκάσε έναν μπάφο μπροστά σε μια ομάδα ΔΙΑΣ και πες μας τι έγινε  Σαρκασμός
εχεις δικιο εξαλλου δεν τα πολυξερω αυτα τα πραγματα οποτε κακως εκφραστηκα.........την καλημερα μου
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 18, 2015, 01:07:59 μμ »

Αφ' ενός το παράδειγμα ήταν για κόκες, αφ' ετέρου αν θες να δεις αν το χασίσι είναι νόμιμο σκάσε έναν μπάφο μπροστά σε μια ομάδα ΔΙΑΣ και πες μας τι έγινε  Σαρκασμός
εχεις δικιο εξαλλου δεν τα πολυξερω αυτα τα πραγματα οποτε κακως εκφραστηκα.........την καλημερα μου

Α! μπράβο Μιχάλη κακώς εκφράστηκες ... ποτέ δεν ξέρεις  Κλείσιμο ματιού μπορεί κάποιος να ενοχληθεί! ... και ο νοών
νοεί τω!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 18, 2015, 02:06:37 μμ »

Αυτό πρέπει να ξεκαθαριστεί: Η ομοφυλοφιλία δεν είναι έγκλημα και επομένως μπορεί να εμφανίζεται δημόσια. Όπως και όλα τα "παρόμοια" εφόσον δεν εμπλέκουν ανήλικους.

Αδίκημα, βέβαια, είναι "η προσβολη της δημόσιας αιδούς". Αλλά αυτό μπορεί να αφορά και αμοφυλόφιλους και ετεροφυλόφιλους. Μπορεί να το διαπράξει και κάποιος μοναχός του.

Τώρα... ο ένας αρχίζει να λέει για τα ναρκωτικά. Ο άλλος μπορεί να αρχίσει να λέει για τα εγκλήματα τιμής. Ο τρίτος μπορεί να λέει για τις "μπαλωθιές". Ο τέταρτος για τη βία στα γήπεδα και στα Εξάρχεια. ΟΚ....

Σχετικά με το τι είναι "προκλητικό": Για κάποιους μπορεί να είναι "προκλητικό" να πίνει κανείς μπύρα ή κρασί δημόσια. Για κάποιους το να φοράει μια γυναίκα παντελόνια. Για κάποιους άλλους (Φράγκους) να φοράει μια γυναίκα μαντήλα (ενώ το "βέλο" επιτρέπεται). Για κάποιους άλλους είναι "προκλητικό" να αγγίζει κάποιος τη Βασίλισσα της Βρετανίας (όταν μάλιστα αυτός ο κάποιος είναι... μαύρη...)

Για μένα είναι "προκλητικός" ο Τσίπρας. Τι να κάνουμε τώρα...



Βασικά, χέσ@@κα για τους ομοφυλόφιλους, αλλά μην μπλέκουμε τους νόμους με τις "ιδιοτροπίες" του καθενός.

Επίσης έχει πού ενδιαφέρον η ιστορία του Μάικλ Δουκάκη. Όταν ήταν υποψήφιος για πρόεδρος, έδινε συνεντεύξεις από δω κι από κει. Κάποιος δημοσιογράφος τον ρώτησε ποιο είναι το αγαπημένο του φαγητό. Απάντησε "Η μαγειρίτσα". "And... what is magiritsa, mister senator?"

Και μόλις άρχισε να περιγράφει τη μαγειρίτσα ο Δουκάκης, έκανε εμετό η μισή Αμερική... Από τότε, οι υποψήφιοι Αμερικάνοι πρόεδροι τρώνε μόνο χάμπουργκερ.

Επαναλαμβάνω ότι χέσ@@κα για τους ομοφυλόφιλους, αλλά... μη γίνουμε και Αμερικανάκια...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2015, 02:20:49 μμ από sac » Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 18, 2015, 02:07:36 μμ »

Αφ' ενός το παράδειγμα ήταν για κόκες, αφ' ετέρου αν θες να δεις αν το χασίσι είναι νόμιμο σκάσε έναν μπάφο μπροστά σε μια ομάδα ΔΙΑΣ και πες μας τι έγινε  Σαρκασμός
εχεις δικιο εξαλλου δεν τα πολυξερω αυτα τα πραγματα οποτε κακως εκφραστηκα.........την καλημερα μου

μιχαλακη ειπες οτι δεν τα πολυξερεις αυτα τα πραγματα οχι οτι δεν τα ξερεις καθολου Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 18, 2015, 02:12:52 μμ »

για μενα ειναι προκληση να βγαινουν δημοσια και να το βλεπει στην τηλεοραση το παιδι μου και να νομιζει οτι ειναι κατι το φυσιολογικο!!
το να εισαι γκει δεν ειναι εγκλημα,ο καθενας μπορει να ειναι οτι θελει!!ομως για μενα τον κωλο τους να χτυπανε στο πατωμα δεν ειναι φυσιολογικο!!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 18, 2015, 02:27:38 μμ »

για μενα ειναι προκληση να βγαινουν δημοσια και να το βλεπει στην τηλεοραση το παιδι μου και να νομιζει οτι ειναι κατι το φυσιολογικο!!

Νομίζω... ότι αυτό προσπαθεί να σου πει ο ποιητής. Ότι κατά τη γνώμη του είναι φυσιολογικό.

Η αλήθεια είναι... ότι κι εγώ δεν θεωρώ φυσιολογική την ομοφυλοφιλία, αλλά θεωρώ μεγαλύτερο κακό το να γίνουμε Αμερικανάκια ή να μπλέξουμε με φονταμενταλισμούς, παρά με ομοφυλόφιλους.



Μήπως τελικά το πιο ενδιαφέρον σε όλο αυτό είναι ότι θα ανοίξεις μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση με το παιδί σου για το τι είναι φυσιολογικό; Αν έχεις καλύτερα επιχειρήματα από τον πρωθυπουργό του Λουξεμβούργου, τότε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα...
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 18, 2015, 02:44:54 μμ »

για μενα ειναι προκληση να βγαινουν δημοσια και να το βλεπει στην τηλεοραση το παιδι μου και να νομιζει οτι ειναι κατι το φυσιολογικο!!

Νομίζω... ότι αυτό προσπαθεί να σου πει ο ποιητής. Ότι κατά τη γνώμη του είναι φυσιολογικό.

Η αλήθεια είναι... ότι κι εγώ δεν θεωρώ φυσιολογική την ομοφυλοφιλία, αλλά θεωρώ μεγαλύτερο κακό το να γίνουμε Αμερικανάκια ή να μπλέξουμε με φονταμενταλισμούς, παρά με ομοφυλόφιλους.



Μήπως τελικά το πιο ενδιαφέρον σε όλο αυτό είναι ότι θα ανοίξεις μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση με το παιδί σου για το τι είναι φυσιολογικό; Αν έχεις καλύτερα επιχειρήματα από τον πρωθυπουργό του Λουξεμβούργου, τότε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα...

εδω εχεις δικιο αλλα γνωριζεις πολυ καλα την δυναμη της τηλεορασης και γενικα των μμε!!
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 18, 2015, 02:57:45 μμ »

Μμμ, να το πάω λίγο παρακάτω και να ρωτήσω τι θεωρείται φυσιολογικό; Πέρα από το σεξ, ομο- ή ετερο- ή οτιδηποτεφυλοφιλικό (όπου και εδώ να προσθέσω οτι πχ το στοματικό σεξ δεν θα έπρεπε να θεωρείται φυσιολογικό αφού δεν οδηγεί στην τεκνοποίηση), τα πάντα γύρω μας είναι αφύσικα. Αυτό κάνει ο άνθρωπος, προσαρμόζει την φύση στα δεδομένα και τις ανάγκες του.

Νομίζω πιο σωστό είναι να περιγράψει κάποιος την ομοφυλοφιλία ως "αντικανονική". Τουλάχιστον έτσι αναρωτιέται κανείς ποιός θέσπισε τους κανόνες και υπάρχει και ένα περιθώριο αλλαγής τους.

Κατά τα άλλα, τα είπε ωραιότατα ο sac.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 18, 2015, 03:03:08 μμ »

Μμμ, να το πάω λίγο παρακάτω και να ρωτήσω τι θεωρείται φυσιολογικό; Πέρα από το σεξ, ομο- ή ετερο- ή οτιδηποτεφυλοφιλικό (όπου και εδώ να προσθέσω οτι πχ το στοματικό σεξ δεν θα έπρεπε να θεωρείται φυσιολογικό αφού δεν οδηγεί στην τεκνοποίηση), τα πάντα γύρω μας είναι αφύσικα. Αυτό κάνει ο άνθρωπος, προσαρμόζει την φύση στα δεδομένα και τις ανάγκες του.

Νομίζω πιο σωστό είναι να περιγράψει κάποιος την ομοφυλοφιλία ως "αντικανονική". Τουλάχιστον έτσι αναρωτιέται κανείς ποιός θέσπισε τους κανόνες και υπάρχει και ένα περιθώριο αλλαγής τους.

Κατά τα άλλα, τα είπε ωραιότατα ο sac.

εγω δεν μιλησα για σεξ!!ο καθεις οπως την βρισκει!!εγω αναφερθηκα στον γαμο!!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 18, 2015, 03:06:23 μμ »

θες να πηγαινεις με οπισθεν;δικαιωμασου!!θες να κανεις σουζες στην εθνικη;παλι δικαιωμα σου!!θες να πηγαινεις με κατσικες;αμα αρεσει στην κατσικα να πας,παλι δικαιωμα σου!!οτι αρεσει στον καθε ενα αρκει να μην ενοχλει τον διπλα του!!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 18, 2015, 03:09:48 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 18, 2015, 03:10:53 μμ »

Μα και ο γάμος δεν είναι πολιτικό δικαίωμα; Τι εμποδίζει δύο πολίτες ενός (ή και παραπάνω) κράτους να παντρευτούν; Γιατί να απολαμβάνουν λιγότερα δικαιώματα επειδή είναι του ιδίου φύλου; Θέλω να πω, πέρα από το δικαίωμα στον γάμο αυτό καθαυτό, από κάτι τέτοιο πηγάζουν και διάφορα άλλα δικαιώματα και υποχρεώσεις, κληρονομικά, νομικά κλπ. Ο γάμος είναι ένας θεσμός που έχει πολλές διαστάσεις πέραν της ρομαντικής ή θρησκευτικής. Και μην ακούσω οτι άμα είναι έτσι να παντρευόμαστε και ζώα, τα ζώα δεν μπορούν εξ ορισμού να συγκαταθέσουν σε οτιδήποτε. Αν μιλάμε για ενήλικους που δέχονται υπεύθυνα τις συνέπειες της πράξης τους δεν βλέπω τον λόγο η πολιτεία να τους στερήσει το δικαίωμα αυτό.

Όσο για το τι ενοχλεί τον διπλανό, γι' αυτό θεσπίζονται νόμοι. Όλους μας ενοχλούν πολλά πράγματα που κάνουν οι διπλανοί μας. Κάποια δικαίως, κάποια αδίκως, και αυτό καθορίζεται από τον νόμο.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 18, 2015, 03:23:30 μμ »

τα δικαιωματα και υποχρεωσεις ,νομικα,κληρονομικα λυνοντε πολυ απλα αν πας σε συμβολαιογραφο!!κανεις ενα συμβολαιο συμβιωσης και εληξε το θεμα!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences