Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 06:10:48 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΡΟΛΟΙ ΧΕΙΡΟΣ RODANA 17 ρουμπινια ΣΥΡΑ- Β 4190-  (Αναγνώστηκε 3134 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 02, 2016, 08:34:43 μμ »

ΕΧΩ  ένα robana -Β 4190-  δεν το βλεπω σε κανεναν καταλογο  και θελω να δω την αξια του  ειπαρχει  ένα  με τα στιχεια αυτά  αλλα δεν είναι σαν το δικο μου  --θα βαλω και φωτογραφια  προσεχως 
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 09:03:24 μμ »

Η rodana ξεκινησε παραγωγη τη δεκαετια του 30, καποια στιγμη στη δεκαετια του 50 αλλαξε ονομα σε rodania,για να γλιτωσει τη πληρη πτωχευση.Ειναι ποιοτικη ελβετικη εταιρια.Αν το δικο σου γραφει rodana,χωρις το i ,και βαση του σειριακου αριθμου που γραφεις,ειναι κατασκευης περιπου 1946-47.Ακριβη ημερομηνια δεν θα βρεις γιατι οταν πτωχευσε η εταιρια,χαθηκαν τα αρχεια.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 12:06:16 μμ »

αγαπητε  φιλε   μου απαντατε στο   RODANA ΣΥΡΑ Β4190  ---ΒΛΕΠΩ στο eday  πουλανε  ΕΙΔΙΑ ΜΑΡΚΑ ΕΙΔΙΑ  ΣΥΡΑ  Απορία?ΑΛΛΑ ΤΟ-- ΚΑΝΤΡΑΝ--ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΟ---εχει  δυο χρονομετρα  --ένα δεξια ένα αριστερα  --το δικο μου εχει--ένα μονο  κατω  που δειχνη  τα δευτερόλεπτα --το ξαναλεω  συρα - Β 4190--
και το 2015 όταν το πειγα στην  ακαδημιας  να αλαξω --αξονα--μου ειπε  ότι αυτά εχουν 10 χιλιαρικα αλλα με την κρυση  μου εδεινε  πεντε  --του απαντισα  δεν το  πουλαω  --θα  το φωτογραφησω---για να το δειτε---και να εχουμε καλητερη  γνωμη  ευχαριστω  ----
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 01:48:07 μμ »

Έπρεπε να πάρεις τα 5 χιλιάρικα. Ο αριθμός που γράφεις, είναι σειριακος αριθμός, όχι μοντέλο.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences