Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 02:02:36 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μεταλιο απο την Υδρα?  (Αναγνώστηκε 1616 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 07:29:41 μμ »

Παιδια μια αναγνωριση γιαυτο το μεταλιο? Εχει (απο τα λιγα που γνωριζω) την πολεμικη σημαια της Υδρας κατα την επανασταση! Γραφει αν φαινεται ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Η ΘΑΝΑΤΟΣ. απο την αλλη πλευρα εχει ενα πολεμικο? πλοιο? Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 07:39:03 μμ »

Στελιο πρώτη  φορά το βλέπω.
Η εικόνα  του καί τα αναγράφομενα σε αυτό λόγια του δίνουν μία μεγάλη ιστορική αξια.
Τέλος πάντων όπως καί να έχει ξέρεις πώς λειτουργεί το σύστημα με τα μετάλλια  Μεγάλο χαμόγελο
Μέχρι να βρεθεί δεύτερο   εκτιμάται στίς 4000 ευρω.
Μόλις σκασουν μύτη μερικά ρίχνεις την τιμη στα 1500-1250 κάπου εκεί τριγυρω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 09:05:14 μμ »

πανεμορφο παροτι πληγωμενο απο χρηση και χρονο!

δεν το εχω ξαναδει ουτε εγω!

η τρυπα φαινεται να εγινε μετεπειτα... μαλλον για να γινει το μεταλλιο ενα ειδος φυλακτου... να το φοραει ναυτικος... μιας και βλεπουμε και την Παναγια με τον Χριστο σε συννεφο οτι προστατευει το πλοιο... αρα τους ναυτικους, τον αγωνα...

υπεροχο!!
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 10:13:38 μμ »

Να κανω υποθεση οτι ειναι κομμενο κατα την επανασταση απο Υδραιους? Η κοπηκε μετεπειτα σαν μεταλιο απονομης για να τιμησουν ανθρωπους που πολεμησαν σαν ναυτες στην επανασταση? Το σχεδιο παροτι φτωχο απο πολλες λεπτομεριες ειναι εντυπωσιακο! Νικο η απεικονιση της Παναγιας και του Χριστου εχει αυτον τον συμβολισμο! Εκει πηγε και εμενα η σκεψη μου!

Γιωργο θα μπορουσες να το ειχες δει προχθες αλλα εφυγες γρηγορα!  Κλείσιμο ματιού Και οχι μονον αυτο αλλα και μεταλιο με τον Πριγκιπα Γεωργιο τρομερα μεγαλο μεγεθος, χαρτες κρητης ολοκληρη συλλογη κλπ κλπ  Κλείσιμο ματιού Αλλη φορα να καθεσαι να κλεινουμε το μαγαζι!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 10:50:01 μμ »

Στέλιο σας είπα γιατί εφυγα.  Ήμουν πολύ κουρασμενος και ολη μερα στο πόδι με τα συλλεκτικά. Ειλικρινα πηγα σπίτι και επεσα ξερος.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences