Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 08:07:49 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οι ΜΚΕ της συλλογής μου - βοήθεια για ταξινόμηση  (Αναγνώστηκε 5274 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 10:01:11 πμ »

Μια προσπάθεια κατάταξης και από μένα, με κάθε επιφύλαξη...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2016, 10:23:42 πμ από salonico » Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 12:07:17 μμ »

Μπράβο Βασίλη/salonico,κατα την εξέταση που έκανα και εγώ ,πάνω στα συμπεράσματά σου, συμφωνώ 100%
Αλλά ''πιτσιλωτοί'' ΑΕ Μεγάλο χαμόγελο
Και σαν ετυμολογία,τα 80λ λέγονται μπάντα των τριών,ο χαρακτηρισμός μπλοκ πάει από τετράδα και πάνω ,στα πολλαπλά.
Και μια απορία:
γράφεις για ένα 20λ.ότι ο λόγω βαρυτυπωμένου ΑΕ είναι ακρη φύλλου,μιλάω για αυτό που είναι δίπλα από το γραμμ με το κολλημένο χαρτί από πίσω,που δεν φαίνεται ο ΑΕ.
Εγώ το βλέπω σαν μια τυπική περίπτωση ''κουνήματος'' του φύλλου ή της πλάκας με τα στοιχεία των 20λεπτων,και έτσι βγήκε σαν τα λεγόμενα''εκ ολισθήσεως'',αυτό που ξέρω είναι ότι στις άκρες φύλλου το μόνο φαινόμενο στους  ΑΕ είναι να μη τυπωθεί ένας από τα δύο αριθμούς,καθόλου ή αμυδρά ,λόγω κακής επικάλυψης με χρώμα της εκτυπωτικής πλάκας των στοιχείων ΑΕ
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 06:00:50 μμ »

Αλλά ''πιτσιλωτοί'' ΑΕ Μεγάλο χαμόγελο

Εγώ το βλέπω σαν μια τυπική περίπτωση ''κουνήματος'' του φύλλου ή της πλάκας με τα στοιχεία των 20λεπτων,και έτσι βγήκε σαν τα λεγόμενα''εκ ολισθήσεως'',αυτό που ξέρω είναι ότι στις άκρες φύλλου το μόνο φαινόμενο στους  ΑΕ είναι να μη τυπωθεί ένας από τα δύο αριθμούς,καθόλου ή αμυδρά ,λόγω κακής επικάλυψης με χρώμα της εκτυπωτικής πλάκας των στοιχείων ΑΕ

Οι πιτσιλωτοί στις συνεχείς είναι από τα αγαπημένα μου, αν έχεις κανένα σε καλή κατάσταση, κρατησέ το για όταν συναντηθούμε!
Για το άλλο υποθέτω ότι το ολίσθημα και το βαρυτύπωμα συνδέεται και με τη θέση, αυτό ήταν κάτω δεξιά στο φύλλο και μάλλον ζορίστηκε στο πιεστηριο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences