Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 11:38:11 πμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Λεπτα 1895  (Αναγνώστηκε 69420 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 02:57:24 μμ »

Μα Σωτήρη το αν οι οίκοι είναι αξιοσέβαστοι φαίνεται απο το αν έχουν δουλειά. Τώρα αν βρήκες 10 - 20 - 30 λάθη δεν έγινε και τίποτα. Και εγώ κανω λαθη στη δουλειά μου και εσύ κανεις λάθη στη δουλειά σου και ΟΛΟΙ κανουμε λάθη.

Αν Σωτήρη ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ και ΣΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ οι εταιρείες πιστοποίησης έβαζαν ότι βαθμό ήθελαν Η ΑΓΟΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΛΕΙΣΕΙ με τον τρόπο της. Τωρά αν δεις ένα λάθος που είναι η εξαίρεση στον κανόνα και εσυ τον κάνεις κανόνα obv κάνεις λάθος.

Ποτε να σου φέρω να δεις την δραχμούλα ?

Να ενα καλό τηε πιστοποίησης Βρεχει και θα στη φέρω.safe and sound.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 03:03:46 μμ »

 Δεν ειναι ΕΝΑ λαθος......Μην το παιρνεις προσωπικα μια προσωπικη εκτιμηση κανω και λεω......

Πιστευω οτι κατα πλειοψηφια οι νεοτεροι συλλεκτες ειναι οι  πλεον fun  των slamb οι οποιοι <τρεφουν> πλεον   το συστημα αναγκαζοντας  και τους υπολοιπους εμποροσυλλεκτες και λοιπους που θελουν να επενδυσουν για το μελλον , να ταξιδευουν τα νομισματα προς οφελος των εταιριων, και σοι παει το τρυπακι......
Οπως ειπε και ο Ηλίας το ποταμι δεν γυριζει πισω .........
Εχεις αναρωτηθει ποτε ποσα slamb σπανε ή ποσες παλιες ποιστοποιησεις πρεπει να πανε εκ νεου  για να παρουν ενα καλυτερο βαθμο;;;

Υ.Σ Θα μιλησουμε ανυπομονω να το δω!!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 03:24:12 μμ »

Συζηταμε ρε Σωτήρη δε μαλώνουμε. δεν παρεξηγω εγώ τίποτα.

Ρε συ αυτοί που έχουν το κυριότερο βάρος ειναι οι έμποροι. Δες τις τελευταίες δημοπρασίες του kuenker. Δες πόσα ελληνικά είχε και πόσα ήταν καθαρισμένα. Π Ο Λ Λ Α. Και δεν το έλεγε ο μούργος. Τα λεφτουδακια μας ήθελε. Γιατί να δώσω έσα σωρό λεφτά και να τό φάω μετά στον κώλο os genuine cleaned. Του στέλν μαιλ και του λέω το εξής. ΤΟ τάδε ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΟ>Απορία Λεει πρεπει να ερθετε να το εκτιμησετε από κοντά, Δεν έλεγε η κουφαλίτσα. τα δυο και τρια χιλιάρικα τα ήθελε όμως.

Εχω στείλει μειλ στον DAVID FELDMAN για ένα φάκελο που ήθελα ο οποίος είχε πιθενότητες να μην ήταν όπως τον περιεγραφε. Σε πληροφορώ πως με παρέπεμψε σε expert ο οποιος με διαβεβαίωσε πως ο φάκελος ήταν γνησιότατος και θα μου τον πιστοποιούσε εάν τον αγόραζα.

Μετά λέτε για τις εταιρείες πιστοποίησης..... ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΟΙΚΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΡΜΕΞΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΣΥΛΛΕΚΤΗ που δε μπορεί να κανει ταξίδια για να αγοράσει ενα κερμα. Και οι περιγραφές ειναι παραπλανητικές και ανακριβείς

Εχω αγοράσει μεγάλο κεφάλι - το 20Ια hellas - απο μεγάλο οίκο, και όταν μου ήρθε ήταν λίγο thinned και το στειλα πίσω. Σε πληροφορώ πως μου απολογήθηκαν κιόλας λέγοντας μου πως δεν το ειχαν δει. ΚΑΙ ηταν πολύ ακριβό. Αν πάρω κέρμα από οίκο καθαρισμένο που δεν το λέει η περιγραφή ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ Η ΤΟ ΤΡΩΩ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ?Απορία?

Οι ετειρείες μια χαρά ειναι και τα λάθη τους ευτυχώς είναι λίγα. Οι οικοι δημοπρασιούν είναι που εχουν ############ τα παντα πουλώντας τα απιστοποιητα και γραφουν οτι ναναι.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 03:37:51 μμ »

Kρατω εγω λοιπον  την τελευταια σου προταση , και επικροτω οτι οτι υποννοεις παρα πανω , οτι δηλαδη  το παν στον συλλεκτισμο ειναι η ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
Αυτη  λοιπον προσωπικα επιδιωκω και ποσως με ενδιαφερουν τα slamb και οι οικοι
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 03:49:08 μμ »

Δεν πατε για κανα καφε να τα πειτε απο κοντα να τελειωνουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΤο εχετε παρει μονοτερμα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 03:52:02 μμ »

Δεν πατε για κανα καφε να τα πειτε απο κοντα να τελειωνουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΤο εχετε παρει μονοτερμα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Σουτ!! Μην μιλας!!
Ασε να κανω χάζι , τρωω και σπορακια!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Εμπαινε Σωτηρη!!
Απο οτι διαβασα εσυ επιασες γερα αυτο που ηθελα να περασω σε ολους!!
Κρατα το γερα να μην σου φυγει μονο στην πορεια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 04:19:35 μμ »

Ολα καλα Γιωργο, αλλα και 630 ευρω η 5αρα 1882?
 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 04:26:10 μμ »

Δεν πατε για κανα καφε να τα πειτε απο κοντα να τελειωνουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελοΤο εχετε παρει μονοτερμα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Εμπαινε Σωτηρη!!
Απο οτι διαβασα εσυ επιασες γερα αυτο που ηθελα να περασω σε ολους!!
Κρατα το γερα να μην σου φυγει μονο στην πορεια  Κλείσιμο ματιού


Κατα κοινη ομολογια γεννηθηκα βλαξ . Μην κοιτας που εχω που και που κατι αναλαμπες, και καλη οσφρηση στην απαισια  μυρουδια των αβανταδορων Σαρκασμός
Δεν θα το ξεχασω Γιωργη οπως δεν το ξεχασες  και συ!! Απλα δυστυχως προσαρμοζομαστε για το καλο μας..... Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2012, 04:38:51 μμ από coll » Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 04:41:44 μμ »

Εχουν δικιο ο herakliotis και ο solferino σε πολλα απο αυτα που λενε. Οι εταιρειες φυσικα και κοιτουν το κερδος, αλλιως θα εκλειναν. Ε, οσο μεγαλυτερο το κερδος, τοσο καλυτερα. Οποιος θελει να παρει μια ιδεα για το ποσο κερδιζουν και ποσο μεγαλες ειναι οι δουλειες τους δεν εχει παρα να κοιταξει ενδεικτικα την pcgs που ειναι εισηγμενη στο χρηματιστηριο και δημοσιευει συοιχεια. Βεβαια, αν ηταν και ολοι οι συλλεκτες και οι εμποροι εντιμοι, γιατι και αυτοι κανουν λαθη εν αγνοια τους, οι εταιρειες δεν θα χρειαζονταν. Επειδη ομως ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος εναν τριτο ανεξαρτητο εκτιμητη τον θες παντου! Σε ενα σπιτι που θα αγορασεις, σε ενα αυτοκινητο, σε σε σε....
Αυτο που λες φιλε pepos,
Σε 5 χρόνια (και πολλά λέω) από τώρα δύσκολα θα πουλιέται ακριβό νόμισμα εκτός κουτιού και αυτό είναι ένα γεγονός.  
ακουγοταν και πριν απο 5 χρονια και πριν απο 10 χρονια και πριν απο 15 χρονια... Και ομως δεν εχει συμβει και δεν θα συμβει. Αυτα τα λενε αυτοι που εχουν συμφερον να τα πουν.
Δες ποσα ακριβα νομισματα σε δημοπρασιες ειναι σλαμπαρισμενα. Θα εκπλαγεις με το μικρο ποσοστο. Ο σοβαρος συλλεκτης δεν εχει αναγκη καμια εταιρεια να του πει τι ειναι το νομισμα του. Το ιδιο και ο επομενος σοβαρος συλλεκτης που θα αγορασει αυτο το νομισμα.
Καταγράφηκε
alexiosp
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 219



Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 06:22:17 μμ »

Εχω στείλει μειλ στον DAVID FELDMAN για ένα φάκελο που ήθελα ο οποίος είχε πιθενότητες να μην ήταν όπως τον περιεγραφε. Σε πληροφορώ πως με παρέπεμψε σε expert ο οποιος με διαβεβαίωσε πως ο φάκελος ήταν γνησιότατος και θα μου τον πιστοποιούσε εάν τον αγόραζα.

Bέβαια δεν είναι της παρούσας μιας και είναι νομισματικό το thread, αλλά μπορώ να ρωτήσω τί φάκελος ήταν αυτός και ποιος ο expert που σε παρέπεμψε ο Feldman? Πάντως στις περιγραφές των καταλόγων του έχω δει πολλές φορές ελλατώματα τα οποία δεν αναφέρονται.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 06:49:20 μμ »

Ενας φάκελοσ απο ιερουσαλημ για γαλλία (french office in levant - αυτα συλλέγω) με σφραγίδα jaffa και την μλλε με τον σταυρό . Τα φρανκινγκ δεν το είχα ξαναδει παρόλο που έχω δει πανω από 6 τέτοια φάκελλα και ρώτησα αν είναι σίγουροι πως είναι σωστό και όχι φιλοτελικό ή οτιδήποτε άλλο. Με παρέπεμψαν σε Γαλλο εξπερτ που έχει και δικό του οίκο(καταλάβες σίγουρα) ο οποίος μου είπε πως είναι οκ και αν το κερδισαω να του το στείλω να το πιστοποιήσει. Αν θες το όνομα του στο στελνω με π.μ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
alexiosp
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 219



Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 07:31:10 μμ »

Ok. κατάλαβα τί φάκελο και ποιον εξπέρ εννοείς. Ωραίο το Γαλλικό λεβάν, εγώ πάντως είμαι του Βρετανικού...
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 09:28:12 μμ »

παντως εμενα το σλαμπ μου θυμιζει κεντρο αντρικης ψυχαγωγιας....... Σαρκασμός βλεπεις αλλα δεν αγγιζεις.
εγω σα νεος παντως το νομισμα θελω να το πιασω οχι να ειναι σε ενα κουτι κλεισμενο,σε καψουλες τα προυφ και μου σπαν τα νευρα που δε τα αγγιζω.στο "εμπορικο" κομματι που αναφερεστε σιγουρα τα σλαμπ ειναι το μελλον με την εξης εννοια για εμενα.οκ οι δημοπρασιες ειναι για γνωστες και γερα πορτοφολια.αλλα η μαζα αγοραζει απο το ιντερνετ.οποτε ο καθε αγοραστης αν ειναι να δωσει ενα σεβαστο ποσο, μισο μηνιατικο η ενα πχ πιο ευκολα θα το δωσει σε κατι που εστω και με τα οποια λαθη εχουν γινει, εχει μια "εγγυηση" πανω του, παρα σε μια φωτογραφια που απλα γραφει οτι βλεπεις παιρνεις.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Δεκέμβριος 23, 2012, 08:30:20 μμ »

Bρε ? Γιατι σταματησατε στις 9 σελιδες? Δεν ειπαμε να πιασουμε τις δεκα??
Ενας φιλος μου εστειλε αυτες τις φωτο και με πιεσε πολυ να τις ανεβασω στο σαιτ  Σαρκασμός Σαρκασμός
Αν εχουν τον θεο τους!! Τι βαθμο λετε να του εδωσαν??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #134 στις: Δεκέμβριος 23, 2012, 08:50:16 μμ »

Αν και δε φαίνεται καθαρά, είναι ακυκλοφόρητο, νομίζω ότι είναι πάνω από 64.
Αλλά νομίζω ότι δεν του το έδωσαν, επειδή έχει πρόβλημα στην εκτύπωση.
Για να βαθμολογηθεί νόμισμα εκεί πάνω θέλει ή πολύ καλή φωτογράφηση ή να το έχεις στα χέρια.
Το 63 είναι το όριο, από εκεί και πάνω το νόμισμα δεν φαίνεται από απλή φωτογραφία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences