Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 11:00:41 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 771646 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #825 στις: Μάιος 16, 2013, 11:14:06 μμ »

είπαμε όλα είναι ατμός......μονο ο χρυσός υπάρχει.....απλά επειδή απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει και το θέμα είναι ο χρυσός σαν επένδυση.σήμερα παίρνω λίρες.αύριο πάει κάτι στραβά γενικά..που θα τις πουλήσω? και ποσο?όχι εδώ μεταξύ μας.ρεαλιστικές λύσεις.



Και γιατί αυτό δεν αποτελεί ρεαλιστική λύση  Απορία
Θα δυσκολευτείς μόνο εαν ο αριθμός τους είναι πολύ μεγάλος..
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #826 στις: Μάιος 16, 2013, 11:45:10 μμ »

είπαμε όλα είναι ατμός......μονο ο χρυσός υπάρχει.....απλά επειδή απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει και το θέμα είναι ο χρυσός σαν επένδυση.σήμερα παίρνω λίρες.αύριο πάει κάτι στραβά γενικά..που θα τις πουλήσω? και ποσο?όχι εδώ μεταξύ μας.ρεαλιστικές λύσεις.



Και γιατί αυτό δεν αποτελεί ρεαλιστική λύση  Απορία
Θα δυσκολευτείς μόνο εαν ο αριθμός τους είναι πολύ μεγάλος..
Κολοκύθια Μάντολες σε λίγο ούτε εδώ θα μπορείς να πουλήσεις βλέπε ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ τίποτε δεν είναι τυχαίο διάβαζε τα μυνήματα και θα καταλάβεις ο κύκλος στενεύει.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #827 στις: Μάιος 17, 2013, 01:12:46 πμ »

Ελπιδοφορε μόλις γίνει το μπαμ στο δολάριο και φτάσει στα 1800 νταλαρς πάλι σε βλέπω να τρως πολύ κολοκυθοπιτα. Καλε εισαι με τα καλα σου που λες ότι θα  έχεις λίρες και δεν θα μπορείς να πουλησεις; Ετσι λέγανε στους φουκαραδες κάτι τσακαλια το 1952 να ξεπουλανε τσαμπα τα λιρονια και πλουτησανε έπειτα οι ίδιοι.  Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2013, 03:14:07 πμ από milou » Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #828 στις: Μάιος 17, 2013, 04:49:42 πμ »

Ελπιδοφορε μόλις γίνει το μπαμ στο δολάριο και φτάσει στα 1800 νταλαρς πάλι σε βλέπω να τρως πολύ κολοκυθοπιτα. Καλε εισαι με τα καλα σου που λες ότι θα  έχεις λίρες και δεν θα μπορείς να πουλησεις; Ετσι λέγανε στους φουκαραδες κάτι τσακαλια το 1952 να ξεπουλανε τσαμπα τα λιρονια και πλουτησανε έπειτα οι ίδιοι.  Απορία
Μπράβο σωστός και κατατοπιστικός.
Εγώ την κολοκυθόπιτα θα την φάω σίγουρα,τίποτε άλλο μην φάω φοβάμαι.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #829 στις: Μάιος 17, 2013, 05:48:24 πμ »

Μαζί θα την φαμε την κολοκυθοπιτα φίλε μου. Βλέπω κάποιους που αγοράζουν στα 280 καιζηλευω.Εγώ έχω αγοράσει και με 330 Κλάμα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #830 στις: Μάιος 17, 2013, 06:25:02 πμ »

Μαζί θα την φαμε την κολοκυθοπιτα φίλε μου. Βλέπω κάποιους που αγοράζουν στα 280 καιζηλευω.Εγώ έχω αγοράσει και με 330 Κλάμα
+1
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #831 στις: Μάιος 17, 2013, 06:44:17 πμ »

Μαζί θα την φαμε την κολοκυθοπιτα φίλε μου. Βλέπω κάποιους που αγοράζουν στα 280 καιζηλευω.Εγώ έχω αγοράσει και με 330 Κλάμα
Mάλλον δεν κατάλαβες τα λεγόμενά μου και δεν έλυσες τις απορίες μας,όταν έρθει η ώρα να πουλήσεις άραγε που θα πουλήσεις και με πόσο από την τρέχουσα τιμή της ΤΤΕ.
Δεν νομίζω ότι θα μου δώσεις απάντηση.
Μην κοιτάς πίσω.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #832 στις: Μάιος 17, 2013, 07:24:47 πμ »

Αν παει κατι στραβα σε εσενα, τοτε θα πουλησεις οπου πουλανε ολοι και τωρα. Αν παει κατι στραβα στην Ελλαδα, παλι δεν εχεις να ανχονεσαι για κατι. θα παρεις λιγα λιγοτερα μιας και θα πας σε σαραφι που θα ειναι η ευκολη λυση... Αν παει κατι στραβα στην ευρωπη να ευχαριστεις τον Θεο που ειχες λιρες και οχι ευρω. Πες μου εσυ τι θα εκανες τα ευρω, ειδικά τα χαρτινα, σε μια διαλυση της ευρωπης? Το να λεμε λοιπον 5-10 ασχετοι (δεν πιστευω οτι καποιος απο εμας ειναι αυθεντια στα οικονομικα), οτι ο χρυσος ετσι το ευρω γιουβετσι και το δολαριο κοκορετσι δεν εχει νοημα κανεις δεν ξερει τι θα γινει.
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #833 στις: Μάιος 17, 2013, 08:03:38 πμ »

http://bullmarketthinking.com/soros-reports-over-239mm-in-gold-positions-buys-25mm-in-call-options-on-juniors/
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #834 στις: Μάιος 17, 2013, 09:54:51 πμ »

παναγιωτη τα εγραψες ολα!γιαννης.
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #835 στις: Μάιος 17, 2013, 11:09:57 πμ »

είπαμε όλα είναι ατμός......μονο ο χρυσός υπάρχει.....απλά επειδή απάντηση ακόμα δεν έχω πάρει και το θέμα είναι ο χρυσός σαν επένδυση.σήμερα παίρνω λίρες.αύριο πάει κάτι στραβά γενικά..που θα τις πουλήσω? και ποσο?όχι εδώ μεταξύ μας.ρεαλιστικές λύσεις.



Και γιατί αυτό δεν αποτελεί ρεαλιστική λύση  Απορία
Θα δυσκολευτείς μόνο εαν ο αριθμός τους είναι πολύ μεγάλος..
Κολοκύθια Μάντολες σε λίγο ούτε εδώ θα μπορείς να πουλήσεις βλέπε ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ τίποτε δεν είναι τυχαίο διάβαζε τα μυνήματα και θα καταλάβεις ο κύκλος στενεύει.

Κολοκύθια μάντολες ε?
Για πες μας τότε εσύ μια ρεαλιστική λύση, όταν τα πράγματα φτάσουν στο σημείο που αναφέρεσαι, το οποίο αγγίζει την επιστημονική φαντασία..
Δε νομίζω ότι έχεις απάντηση
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #836 στις: Μάιος 17, 2013, 11:28:07 πμ »

Δέν έχω απάντηση, έχετε δίκιο παιδιά μήν βαράτε άλλο.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #837 στις: Μάιος 17, 2013, 01:59:38 μμ »

Εγω βλεπω οτι οταν αρχισει λιγο να κατηφοριζει ο χρυσος αρχιζουμε ολοι και γινομαστε ειδικοι.
Οσο ανεβενε κανενας δεν εγραφε τιποτα.
Δειτε εναν πινακα με την διαμορφωση τιμων του χρυσου (βαλτε 20-30 χρονια πριν,μεχρι σημερα).και πειτε μου ποιος εχει βγει χαμενος?.
Εαν θελεις να βγαλεις χρημα μεσα σε ενα μηνα απο τον χρυσο τοτε πρεπει να αναθεωρησεις (καλυτερα να παιξεις χρηματιστηριο το οποιο ειναι δικοπο μαχαιρι).Ο χρυσος ειναι εξασφαλιση.Μπορει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να χασεις λιγο,αλλα σε βαθος χρονου θα εισαι κερδισμενος.
Παντα ειχε αξια και παντα θα εχει αξια.
Στο μελλον δεν θα βγει κανεις χαμενος.
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #838 στις: Μάιος 17, 2013, 02:04:20 μμ »

Εγω βλεπω οτι οταν αρχισει λιγο να κατηφοριζει ο χρυσος αρχιζουμε ολοι και γινομαστε ειδικοι.
Οσο ανεβενε κανενας δεν εγραφε τιποτα.
Δειτε εναν πινακα με την διαμορφωση τιμων του χρυσου (βαλτε 20-30 χρονια πριν,μεχρι σημερα).και πειτε μου ποιος εχει βγει χαμενος?.
Εαν θελεις να βγαλεις χρημα μεσα σε ενα μηνα απο τον χρυσο τοτε πρεπει να αναθεωρησεις (καλυτερα να παιξεις χρηματιστηριο το οποιο ειναι δικοπο μαχαιρι).Ο χρυσος ειναι εξασφαλιση.Μπορει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να χασεις λιγο,αλλα σε βαθος χρονου θα εισαι κερδισμενος.
Παντα ειχε αξια και παντα θα εχει αξια.
Στο μελλον δεν θα βγει κανεις χαμενος.

Απ' το στόμα μου το πήρες.. Σαρκασμός
+10000000000000000
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #839 στις: Μάιος 17, 2013, 02:49:06 μμ »

Τον χρυσο τον αγοραζεις και μετα ξεχνας οτι υπαρχει!!

Και οσο για αυτο που λες φιλε Αντωνη οτι ο χρυσος δεν ειναι επενδυση αλλα αποταμιευση σου δινω κατι στοιχεια και επεξεργασου τα , το 2002 η καθε λιρα πουλιωταν 45 ευρω!! Το 2012 η λιρα παει 330 ευρω!!
Βαλε με το μυαλο σου μια επενδυση με 10,000 ευρω ποσο ειναι σημερα , βαλε 10,000 ευρω σε ενα οικοπεδο ΤΟΤΕ ποσο κανει σημερα και βαλε τα λεφτα πχ στο χρηματιστηριο ποσα θα ειχες βγαλει εαν τα επαιζες απο τοτε και πες μου αν ειναι επενδυση ή οχι ο χρυσος!!


γιωργο οσοι επαιρναν λιρες τοτε καθαρα σε θεμα αποταμιευσης η και επενδυσης σαφως και τωρα κερδιζουν.το 2002 δεν ασχολουταν κανεις ολοι ειχαν φυγει δαρμενοι απο το χρηματιστηριο και οσοι ειχαν καποια χρηματα στην ακρη η με δανεια αγοραζαν ακινητα.ποσοι αγοραζαν λιρες εστω και πριν 3 χρονια?τωρα επεσαν ολοι στις λιρες γιατι εχουμε και το κατοχικο συνδρομο οπως εγραψε και ο βασιλης λες και με με ενα μασουρι θα σωθουμε.προσωπικη εκτιμηση ειναι οτι για 2 χρονια ακομα θα ανεβαινει με σκαμπανεβασματα μεχρι να γινει ενα ομορφο ξεφoρτωμα.




η άποψη μου "καταγεργαμενη" "εδωμεσα".lefmaggos δεν είναι το θέμα αν πέφτει η αν ανεβαίνει ο χρυσός ειλικρινά μη σου πω που το γράφω.αυτό που μου τη δίνει είναι ότι αντί για επιχειρήματα η πλειονότητα των υπέρμαχων του χρυσού χρησιμοποιεi κάποιες παραθέσεις από "χρυσοσιτε" και ειρωνείες του στυλ μονο εμείς οι αφυπνισμένοι παίρνουμε χρυσό όλοι οι άλλοι τρώτε κουτόχορτο.
τώρα πως γίνεται επενδυτικά κάποιος που έχει αγοράσει χρυσό το 78-79 να είναι κερδισμένος με την απορία θα μείνω.και στο τόκο να τα χεις κάτι παίρνεις.πως γίνεται να κερδίζεις από τις λίρες στη παρούσα φάση.αγοράζοντας έστω απ έξω και πουλώντας στην τε πάλι απορία έχω.εκτος και περιμένεις πχ 20-50 χρονια χάνοντας από άλλες enallaktikes.e τότε συγγνώμη δεν είναι επένδυση αλλα βίτσιο.και μιας και είπες χρηματιστήριο και πολύ το ακούω έξω τώρα τελευταία οποιος πρόλαβε το κύριο είδε.οποιος θέλει να μπει πλέον μετά την "ανακεφαλαιοποιηση" της εθνικής.εγώ πάντως είτε 500 πάει η 5000 πάει δε ξαναγράφω
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences