Διακοπή καπνίσματος...

(1/33) > >>

lucky_louk:
 Καλησπέρα σας φίλοι μου... Ξέρω ότι όλοι λίγο πολύ διανύουμε μια δύσκολη περίοδο της ζωής μας. Η κρίση, τα χαράτσια οι εφορίες, το κλίμα , η περιρρέουσα ατμόσφαιρα, τα χαζοκούτια μας έχουν ψήσει τον εγκέφαλο κυριολεκτικά....
 Αυτά σε συνδυασμό με ένα χόμπυ όπως το συλλεκτικό που δεν είναι και το πιο - πως να το πω τώρα - υγιεινό , κλεισμένοι μέσα σε δωμάτια σκοτεινά, καθισμένοι  σε έναν καναπέ η μια καρέκλα, δίπλα σε ένα τασάκι και με έναν καφέ στο χέρι, εεε δεν το λές και υπόδειγμα υγιεινής ζωής... Έλεγα λοιπόν πως ο συνδυασμός της κατάστασης και του χόμπυ δεν είναι και ο καλύτερος δυνατός, ειδικά αν συνδυάζεται και με έλλειψη άσκησης και ακόμα χειρότερα με το κάπνισμα...

Το κάπνισμα "που έλεγε και ο Τοτός" για μένα προσωπικά ήταν ίσως η μεγαλύτερη προσωπική μου ήττα, αφού πάντα έλεγα πως θα το κόψω μια μέρα αλλά όλες μου οι προσπάθειες κατέληγαν σύντομα άκαρπες... Και δοκίμασα πολλές φορές και με όλους σχεδόν του διαθέσιμους τρόπους...

Αφού πριν κανένα δίμηνο που πήγα μια βόλτα στο τοπικό Ιατρείο διακοπής καπνίσματος και αφού μου πήρε ο Δρ. το Ιστορικό, έμεινε έκπληκτος με την άνεση που μπορούσα να του εξηγήσω ακόμη και πράγματα που αγνοούσε σχετικά με τις θεραπείες...

Κατέληξε στο συμπέρασμα ότι θα έπρεπε να κάνω φαρμακοθεραπεία, όταν το αισθανθώ...

Στο μεσοδιάστημα όμως ανακάλυψα έναν νέο για μένα τρόπο που αγνοούσα, μέσω ενός βιβλίου που μου χάρισε ένα δικό μου πρόσωπο...

Στην αρχή διαβάζοντας το βιβλίο, πραγματικά ήμουν πολύ δύσπιστος ότι απλά ξεκαθαρίζοντας 3-4 πράγματα στο μυαλό μου θα μπορούσα να κόψω το τσιγάρο με ευκολία...

Τελικά αφού διάβασα το βιβλίο, αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο χωρίς καμιά άλλη βοήθεια, και πραγματικά έκοψα το τσιγάρο εύκολα, απρόσμενα εύκολα και χωρίς να σκάω από επιθυμία για αυτό...

Αυτή η μέθοδος είναι κάτι το οποίο μπορεί να πουλήσει και κάποιος ο οποίος δεν είναι καλός στην πωλήσεις... Γιατι απλά μπορεί να το πιστέψει...



Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, δείτε αυτό το βιντεάκι...


www.youtube.com/watch?v=ltQpRhFIFZE

Το βιβλίο είναι αυτό...

http://www.public.gr/product/books/greek-books/family-home/self-improvement-body-and-spirit/o-eykolos-tropos-na-kopsete-to-kapnisma/prod230534/

Όποιος το κόψει μετά από δύο μήνες μπορεί να κάνει δωρεά στην συλλογή μου ένα χρυσό εικοσάρικο Λ.Ν.Ε. ... ;D ;D ;D :P :P :P

tzitzifiongos:
Το να κόψεις το κάπνισμα είναι πανέυκολο. Εγώ το έχω κόψει 30 φορές  :P :P :P

athas:
Παράθεση από: tzitzifiongos στις Μάιος 31, 2016, 06:56:46 μμ

Το να κόψεις το κάπνισμα είναι πανέυκολο. Εγώ το έχω κόψει 30 φορές  :P :P :P

Οπως και να το ξαναρχίσεις!!  ;D

tzitzifiongos:
Παράθεση από: athas στις Μάιος 31, 2016, 06:59:23 μμ

Παράθεση από: tzitzifiongos στις Μάιος 31, 2016, 06:56:46 μμ

Το να κόψεις το κάπνισμα είναι πανέυκολο. Εγώ το έχω κόψει 30 φορές  :P :P :P

Οπως και να το ξαναρχίσεις!!  ;D

Εωωοείται!!!  :P

ΜΙΔΑΣ:
Ανδρέα, για να κόψεις το τσιγάρο πάνω από όλα πρέπει να το θέλεις και να βρεις την δύναμη μέσα σου για να το κάνεις.Μπράβο σου φίλε όσο για τη μέθοδο, όσοι πιστοί προσέλθετε!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα