Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 12:38:29 μμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Περί πολυπολιτισμού.  (Αναγνώστηκε 30730 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Ιούνιος 17, 2014, 03:07:31 μμ »

Εδώ σας θέλω τωρα: http://www.iefimerida.gr/news/159570/%CE%B7-%CE%BD%CE%BF%CF%81%CE%B2%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CE%B8%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%82
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #106 στις: Ιούνιος 17, 2014, 03:18:27 μμ »

Άλλαξα την υπογραφή μου. Ίσως το DSHS είναι λίγο άγνωστο... είναι το Deutsche Sporthochschule Köln το αθλητικό πανεπιστήμιο της Κολωνίας.

(Ήθελα να το κάνω "Υάκινθος, Δούκας του MIT, Κόμης του UCLA, Σατράπης του DSHS, Μαχαραγιάς του ΕΚΠΑ και του ΑΠΘ", αλλά το υπόλοιπο δεν το δέχεται.)
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Ιούνιος 17, 2014, 04:36:53 μμ »



Στη Νορβηγία γιατί να είσαι επαίτης; Μόνο απο συνήθεια, αν σου ξεφύγει  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Ιούνιος 17, 2014, 05:33:34 μμ »


...ή αν είσαι Ρομ (Παναγία μου είμαι κι εγώ ρατσιστής τώρα;!)  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Ιούνιος 17, 2014, 05:47:41 μμ »

Ρομ τι είναι δεν το πιάνω...μήπως εννοείς Ρομά.....δηλαδή τι Ρομά ...βρομά θες να πεις!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #110 στις: Ιούνιος 17, 2014, 05:54:55 μμ »

Στη Νορβηγία γιατί να είσαι επαίτης; Μόνο απο συνήθεια, αν σου ξεφύγει  Σαρκασμός
...ή αν είσαι Ρομ (Παναγία μου είμαι κι εγώ ρατσιστής τώρα;!)  Σαρκασμός

Και οι δύο εκφράσεις είναι ρατσιστικές. Και "τυπικά" και ουσιαστικά.

Αλλά αν μιλαμε για γύφτους και για επαίτες από συνήθεια, δύσκολο να σας δώσει κάποιος άδικο...

(Αν τυχόν ενδιαφέρει κανέναν η γνώμη μου.)
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:17:09 μμ »

στην προκειμένη περίπτωση οι Νορβηγοί είναι οι ρατσιστές. Όλοι μας πάντως δρούμε ρατσιστικά που και που ως μέσον προληπτικό και πολλές φορές μας βγαίνει σε καλό, πάντοτε όμως βγαίνει σε κακό αυτών που το υφίστανται.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:38:06 μμ »

Ρε παιδιά, εδώ εμάς από HELLAS μας λένε όλοι GREECE (ΓΡΑΙΚΟΙ) και συζητούμε για τους ΡΟΜΑ?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #113 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:45:01 μμ »

Πέρα από τη φιλοσοφία των προηγούμενων εκφράσεων, αυτό που λες έχει περισσότερη ουσία...

Άνθρωποι είμαστε όλοι μας και είναι δύσκολο να είμαστε τέλειοι. Ας προσπαθούμε να βρούμε τουλάχιστον το σωστό "μέτρο" στη συμπεριφορά μας.

Και εγώ αντιπαθώ τους... Ρομά και καταλαβαίνω ότι είναι ρατσιστικό. Δεν προσπαθώ να φτάσω στην τελειότητα. Προσπαθώ να μην έχω πάρε-δώσε μαζί τους κλπ.

Δεν τους βρίζω δημόσια, βέβαια και δεν θα στήριζα ποτέ καμιά πολιτική διάκριση σε βάρος τους. Θα προσπαθούσα να αποδεχτώ και να στηρίξω όποιον δείχνει "προσαρμοσμένος/αστικοποιημένος" κλπ.

Αυτά μπορώ, αυτά κάνω...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #114 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:49:23 μμ »

Ρε παιδιά, εδώ εμάς από HELLAS μας λένε όλοι GREECE (ΓΡΑΙΚΟΙ) και συζητούμε για τους ΡΟΜΑ?

Άσχετο: Εμείς γιατί τους Φράγκους τους λέμε Γαλάτες; Και τους Κατοχωρίτες Ολλανδούς; Και τους Μαγιάρους Ούγγρους (ή Ουιγούρους); Κλπ κλπ....

Ας διορθώσουμε τα δικά μας τα στραβά και μετά συζητάμε για τα στραβά των άλλων.

(Πιο άσχετο: Οι Ρουμάνοι μας αποκαλούν κανονικότατα Republica Elena και Statul Elen. Κόβουνε μόνο το διπλό "λ".)
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:55:54 μμ »

Ρομ τι είναι δεν το πιάνω...μήπως εννοείς Ρομά.....δηλαδή τι Ρομά ...βρομά θες να πεις!

ρομα ρομα, αλλα αν πας απο ασπροπυργο, ελευσινα και φωναξεις αστυνομια να μπει να τους μαζεψει, δεν παταει κανεις! κλεβουν αυτοκινητα, ληστευουν οδηγους, πουλανε ναρκωτικα κ οπλα, αλλα δεν τους ακουμπαει τιποτα. Κρατος σου λεει μετα... Εκει χρειαζεται η χρυση αυγη, αλλα δεν βλεπω κινηση (αστειευομαι φυσικα! ουτε ο στρατος δεν πλησιαζει, οχι ενα ματσο ξυρισμενοι ψευτοπατριωτες)
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #116 στις: Ιούνιος 17, 2014, 06:59:55 μμ »

Ρομ τι είναι δεν το πιάνω...μήπως εννοείς Ρομά.....δηλαδή τι Ρομά ...βρομά θες να πεις!

ρομα ρομα, αλλα αν πας απο ασπροπυργο, ελευσινα και φωναξεις αστυνομια να μπει να τους μαζεψει, δεν παταει κανεις! κλεβουν αυτοκινητα, ληστευουν οδηγους, πουλανε ναρκωτικα κ οπλα, αλλα δεν τους ακουμπαει τιποτα. Κρατος σου λεει μετα... Εκει χρειαζεται η χρυση αυγη, αλλα δεν βλεπω κινηση (αστειευομαι φυσικα! ουτε ο στρατος δεν πλησιαζει, οχι ενα ματσο ξυρισμενοι ψευτοπατριωτες)

Ούτε στα Ζωνιανά τολμάει να πλησιάσει κανείς. :bigsmile
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Ιούνιος 17, 2014, 07:04:32 μμ »

και απο κει φαγωμενοι ειναι οι καρεκλοκενταυροι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #118 στις: Ιούνιος 17, 2014, 07:08:51 μμ »

Να ζητήσω μετάφραση; Ή θα θεωρηθώ troll;
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Ιούνιος 17, 2014, 07:14:08 μμ »

Δεν πλησιαζει κανεις, γιατι απλα δεν θελουν να χασουν τις μιζες, τα τομαρια που κυβερνανε...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences