Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 12:25:50 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απόψεις περί πωλήσεων  (Αναγνώστηκε 21241 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 22, 2013, 03:20:17 μμ »

Φιλε καλησπερα.δεν σε ξερω και αν και ενδιαφέρομαι δεν μπορω να εμπιστευτώ ουτε εσενα ουτε και τα ιδια μου τα ματια για να αγοραζα.στο λεω αυτο γιατι έγινες μελος και ουτε το όνομα σου δεν μας ειπες , κατι τελος παντων και με το πρωτο μήνυμα θες να πουλήσεις λιρες .ανεβασε καμια φωτογραφια να της δουμε και μετα τα λεμε.καλη συνεχεια στο στεκι μας.φιλικα Σπυρος
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 22, 2013, 03:38:08 μμ »

Παιδιά μη γίνεστε επιθετικοί, (αν και έχετε απόλυτο δίκιο, μετά τα τελευταία γεγονότα) δεν υπάρχει προς το παρόν όρος που να απαγορεύει κάποιον στο πρώτο μήνυμα του να πουλά. Όποιον δεν τον ενδιαφέρει η αγγελία ή δεν εμπιστεύεται των πωλητή, απλά το προσπερνά. 




Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 22, 2013, 03:56:35 μμ »

Ισως να εγινα επιθετικος με την απαντηση μου απλα δεν εγινα τυχαια..εγραψα για με ενδιαφερει η αγορα απλα προσωπική μου αποψει ειναι οτι δεν μπορω να αγορασω χωρις τουλαχιστον να δω .συγνώμη κιολας αλλα εαν εγω ηθελα να παρω και τα 10 κομματια που πουλάει ο φιλος μας θα εβαζα 2500+ στην τσεπη και θα εκανα βολτες στο κεντρο να της δω??σιγουρα επηρεάζουν και ολα αυτα που γίνονται απλα επειδη μιλαμε για αγορα χρυσου και οχι για 20 ευρω ενα νομισμα εγω δεν μπορω να το ρισκαρω.και παλι ξαναλεω ειναι προσωπική μου άποψη εφοσον ενδιαφέρομαι. Φιλικα Σπυρος
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 22, 2013, 05:08:22 μμ »

Παιδιά μη γίνεστε επιθετικοί, (αν και έχετε απόλυτο δίκιο, μετά τα τελευταία γεγονότα) δεν υπάρχει προς το παρόν όρος που να απαγορεύει κάποιον στο πρώτο μήνυμα του να πουλά. Όποιον δεν τον ενδιαφέρει η αγγελία ή δεν εμπιστεύεται των πωλητή, απλά το προσπερνά. 
Χρήστο, είιμαι σίγουρος οτι σύντομα θα υπάρξουν αλλαγές. Απλώς να προτείνω η συντονιστική ομάδα να κάνει δραστικές αλλαγές τόσο στη διαδικασία εγγραφής νέων μελών όσο και στο τμήμα των πωλήσεων-δημοπρασιών για να προστατέψει νέους συλλέκτες και όχι μόνο.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 22, 2013, 05:27:42 μμ »

Επειδη την πατησα εγω με εναν απατεωνα δεν σημαινει οτι ολοι προσπαθουν να μας εξαπατησουν!Εγω ανεφερα μια ατυχής συναλλαγη αλλα απο την αλλη γινονται καθημερινα εκατονταδες επιτυχημενες συναλλαγες απο απλους ανθρωπους!!Δεν μπορουμε κατα την γνωμη μου να απαγορευσουμε σε καποιον να πουλησει κατι!!Απλα εμεις απο την μερια μας βλεπουμε κρινουμε φιλτραρουμε και προχωραμε ή αγνοουμε την πωληση!!Αυτος ο ανθρωπος που με εξαπατησε ήδη αναφέρεται ονομαστικα κιολας  σε αλλο σαιτ συλλεκτικο αυτην την στιγμη οτι προκαλει ατυχεις συναλλαγες!
Οι απατεωνες σιγα σιγα παραμεριζονται απο την ιδια την συλλεκτικη κοινοτητα και στο τελος εξαφανιζονται!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 22, 2013, 05:42:43 μμ »

Φιλε milou καλησπερα.δεν απαγόρευσε κανεις σε κανεναν να πουλήσει αυτο που θελει και ποσο μαλλον εγω.πιστευω οπως ολοι μας εδω μεσα μπορουμε να πουμε την γνωμη μας και εφοσον εγω ενδιαφέρομαι για αυτη την αγορα ζητησα απο τον φιλο να ανεβασει καποιες φωτογραφιες τουλαχιστον να ξερουμε για τι μιλαμε.τωρα εαν ακούστηκαν καπως αυτα που ειπα στο πρωτο μήνυμα τι να πω ο καθενας τα χρηματα του τα διαχειριζεται αλλιώς .Λυπάμαι για αυτο που εγινε με εσενα μα ποιο πολυ νευριαζω..ας μην χαλάσουμε το θεμα του φιλου συνεχίζουμε με της λιρες και εγω προσωπικά περιμενω φωτογραφιες.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 22, 2013, 05:50:52 μμ »

Ευχαριστούμε Χρήστο!

Δεν αντιλέγω Γιάννη οτι οι πιο πολλές συναλλαγές ήταν επιτυχημένες. Το ότι κάποιος όμως μπορεί να εγγράφεται με 20 διαφορετικά ονόματα και μάλιστα να χτυπάει τις δημοπρασίες του νομίζω ότι είναι ηλίου φαεινότερον ότι πρέπει να γίνουν αλλαγές.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:56:25 μμ »

Γιάννη με τον ξεφτίλα την πάτησα και εγώ είναι ο ίδιος μόλις το επιβεβαίωσα με μέλος του στεκιού μας. Εγώ τον έγραψα κανονικά...γράψτε τον όλοι σας στα ...παλιά σας τα παπούτσια το π.......ι.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:45:35 μμ »

Γιάννη με τον ξεφτίλα την πάτησα και εγώ είναι ο ίδιος μόλις το επιβεβαίωσα με μέλος του στεκιού μας. Εγώ τον έγραψα κανονικά...γράψτε τον όλοι σας στα ...παλιά σας τα παπούτσια το π.......ι.

Μπαμπη μου εχω δεχτει μηνυματα και τηλεφωνα απο ανθρωπους που εχει εξαπατησει!Δεν μπορεις να φανταστεις ποσους εχει κλεψει ο απατεωνας!Πολλοι μαλιστα ειναι μελη του σαιτ απλα δεν θελουν να εκδηλωθουν!Αν θελουν ας μιλησουν μονοι τους!
Πολλοι απο αυτους αν ειχαν μιλησει τωρα εγω θα ειχα γλιτωσει την παγιδα!Ο τυπος ειναι τυχοδιωκτης!Περιφερεται και ψαχνει θυματα!Ειδατε την περιπτωση της ΒΙΟΛΕΤΑΣ και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Αντωνη(ANTONIO1967)που τον ξεμπροστιασε αμεσως!!
Παντως δεν με πειραζει για τα χρηματα που εχασα!

ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΩ ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΝ ΑΛΛΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ!!!

Επισης οταν εμφανιστει στον Ναο του συλλεκτισμου την λεσχη να του φερθουν ολοι οπως αξιζει σε ολα τα λαμογια!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:54:38 μμ »

Επισης οταν εμφανιστει στον Ναο του συλλεκτισμου την λεσχη να του φερθουν ολοι οπως αξιζει σε ολα τα λαμογια!!

Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
TT
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:04:45 μμ »

Είναι πραγματικά απίστευτο, το μέγεθος της επίθεσης που δέχομαι (δεν είμαι σίγουρος αν και το "ξεφτίλας" και "π....ης" του Κυρίου xmac αναφέρονται σε εμένα, αλλά ... μάλλον σε εμένα αναφέρονται!).
Να αρχίσουμε με το όνομά μου: Λέγομαι Αντώνης, είμαι Πολιτικός Μηχανικός, είμαι 43 ετών. Παντρεμένος με ένα παιδί. Το επώνυμό μου και το τηλέφωνό μου μπορώ να το δώσω στον διαχειριστή αν μου ζητηθεί
1) Οπως μπορεί να σας επιβεβαιώσει και ο διαχειριστής του site δεν εγγράφηκα τώρα, αλλά στις 12/02/2013. Συνεπώς δεν μπορεί να ισχύει το αναφερόμενο ότι είμαι κάποιος που γράφεται με 20 ονόματα.
2) Πράγματι δεν είμαι συλλέκτης. Επιθυμώ απλά να πουλήσω κάποιες λίρες προκειμένου να μπορέσω να πληρώσω την εφορία, που μας έχει ξεσκίσει όλους (όσους τουλάχιστον δηλώνουμε τα νόμιμα εισοδήματά μας). Αλλωστε, νομίζω ότι για αυτόν τον λόγο υπάρχει και ξεχωριστό κεφάλαιο "πωλήσεις" στο site.
3) Ευχαριστώ τον milou που με υπερασπίζεται (στο πρωτο post του) παρότι θα μπορούσε να θεωρήσει ότι η αγγελία μου είναι ανταγωνιστική προς αυτήν που είχε βάλει πριν λίγες μέρες. Να επισημάνω ότι ο τρόπος που έβγαλα την τιμή (257) δεν είχε σκοπό απλά να είναι λίγο φθηνότερο από την πώληση του milou. Απλά σε όλες τις συναλλαγές που είχα κάνει στο site 124 είχα πουλήσει λίρες πάντα σε αυτή την τιμή (μέσο όρο τιμών αγοράς και πώλησης της ΤτΕ.
4) Εχω κάνει συναλλαγές με τον Κο "Γιώργο", ο οποίος είχε σαρώσει τις χρυσές λίρες πριν από 2-3 χρόνια στο site 124. Είμαι σίγουρος ότι αρκετοί από εσάς θα τον θυμάστε και θα έχετε κάνει συναλλαγές μαζί του. Ετσι, μπορείτε να τον ρωτήσετε για εμένα (Αντώνης, Πολιτικός Μηχανικός από τον πειραιά)
5) Σχετικά με το επιχείρημα ότι είναι επικίνδυνο για τον αγοραστή να κυκλοφορεί στο κέντρο της Αθήνας με 2500+ ευρώ: Πράγματι καταλαβαίνω την ανησυχία αυτή. Ομως, σκεφτείτε ότι στην ίδια ακριβώς θέση βρίσκομαι και εγώ: Μπορεί να συναντηθώ σε ένα cafe με κάποιον από εσάς (ή ίσως με κάποιον απατεώνα) να γίνει η συναλλαγή, και μετά έξω από το cafe να με περιμένει ένας συνεργός του και να με ληστέψει. ή να προσποιηθεί ότι δεν ενδιαφέρεται για τις λίρες, να φύγει και να με ληστέψει (εννοώ τις 10 λίρες) στο επόμενο τετράγωνο.
Θεωρώ ότι η συνάντηση είναι η καλύτερη επιλογή. Ομως αν κάποιος έχει να μου συστήσει έναν τρόπο ο οποίος διασφαλίζει και εμένα μπορώ να τον ακολουθήσω (γιατί π.χ. με την αντικαταβολή που βλέπω να αναφέρουν κάποιοι, μπορεί να στείλω εγώ τις λίρες και μετά ο αγοραστής να ισχυριστεί ότι είναι πλαστές και να μου επιστρέψει πραγματικά πλαστές αντί για τις δικές μου).
6) Σχετικά με τις φωτογραφίες: Εβαλα την αγγελία χωρίς φωτογραφίες, αφού είδα την αγγελία του milou που δεν είχε επίσης φωτογραφίες νομίζω. Ομως, θεωρώ ότι όταν γράφω ότι μπορεί κάποιος ενδιαφερόμενος κατά την συνάντηση να τις εξετάσει αναλυτικά και να αγοράσει από μηδέν έως δέκα, πιστεύω ότι αυτό εξασφαλίζει πλήρως τους υποψήφιους αγοραστές.
Για να ολοκληρώσω, επειδή μάλλον έγραψα πάρα πολλά αφού έπεσα από τα σύννεφα όταν διάβασα τα οργισμένα σχόλια ορισμένων:
Αν μετά από όλα όσα έγραψα, οι διαχειριστές του site πιστεύουν ότι είμαι απατεώνας, παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράψουν την αγγελία μου και να με διαγράψουν από μέλος του site.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:11:43 μμ »

Δεν εισαι εσυ Αντωνη.Επεσες στην περιπτωση που ενα αλλο πρωην μελος μας εκανε μυλο τις τελευταιες μερες.ο μπαμπης δεν αναφερεται σε σενα
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:20:19 μμ »

Φίλε ΤΤ έπεσες στην περίπτωση. Όλοι έχουμε γίνει κουβάρι. Συχώρα μας νομίζω δεν υπάρχει πρόθεση απλά υπάρχει εκνευρισμός.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:21:11 μμ »

Αντωνη σβησε το ποστ σου!Δεν αναφερομαστε σε σενα!Παρεξηγηση ρε φιλε!!Αναφερομαστε σε αυτο το συμβαν!!

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8908.0
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:30:29 μμ »

Αντώνη δε έχεις καμία σχέση!!!!!μα καμία απλά έπεσες όπως είπαν και τα παιδιά στην περίπτωση!!!!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences