Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 12:54:06 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τι γινεται με την Αμφιπολη κ τα ευρηματα?  (Αναγνώστηκε 30810 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 06, 2014, 01:35:41 μμ »

Τι έκανε ο Ζαχόπουλος στη Χίο;; Θα ήθελα να μάθω....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 06, 2014, 02:01:17 μμ »

Του αρεσει η Μαστιχα?βρε παιδια αν ειστε σιγουροι για κατι με στοιχεια,γιατι δεν τα γραφετε?μηπως ειναι σφαλμα να κατηγορουμε καποιον Ανευθυνα?γιαννηςτ.    υγ.ας περιμενουμε?τα στοιχεια!!!αλλιως γραφουμε για να γραφουμε!!!!
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 06, 2014, 05:29:26 μμ »

Εδώ ο κόσμος το χει τούμπανο κι ο Γιάννηςτ κρυφό καμάρι. Σαν τι στοιχεία θες για τον κηφήνα του Καραμανλή;
Θα αναφέρω μόνο το συγκεκριμένο περιστατικό, όποιος θέλει λεπτομέρειες και περισσότερα στοιχεία, υπάρχει και το ίντερνετ. Συγχωρήστε την μνήμη μου για τυχόν λάθη και παραλείψεις. Έχουμε και λέμε:
Εκμεταλλευόμενος την απουσία του υπουργού Τατούλη στην Αμερική αυτο το γομάρι δίνει άδεια να χτιστεί ξενοδοχείο ή βίλα σε περιοχή που βρισκόταν αρχαίο νεκροταφείο. Ο κύριος Τατούλης είχε την ευθιξία να βγεί στην εκπομπή του Χαρδαβέλλα και να πει οτι δεν γνώριζε τίποτα για το θέμα (αφού ενημερώθηκε απο την εκπομπή). Ο άλλος ούτε που ταράχτηκε και γιατί να ταραχτεί; κράτος ήταν.
Το χειρότερο που δεν ξέρω αν όντως ισχύει ειναι οτι μετά το σάλο και το ότι επακολούθησε με τα ροζ ντιβιντι κλπ αυτο το γομάρι το δώσανε και σύνταξη και ειναι αραχτό στην Καλαμαριά και κάνει την ζωάρα του. Πλήρωνε μάλαξ Νέστωρ κι όσοι άλλοι πληρώνουν...
Κάνα Χιώτη δεν έχουμε να μιλήσει;
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 06, 2014, 09:41:42 μμ »

ασύστολα ψεματα...αυτά δεν γινονται στην πατριδα μας, ειστε προβοκάτορες ξενων κρατων και ετοιμάζετε την αποβαση στην χωρα μας σπερνοντας διχονοια... Θυμός
κανενα δεξι χερι υπουργου δεν χρηματιστηκε ΠΟΤΕ σε αυτόν τον τοπο.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 06, 2014, 09:47:51 μμ »

Δεν υπάρχουν ξένα κράτη φίλε μου, δεν υπάρχει ούτε ελληνικό. Ξέχασα, πάλι μιλάω χωρίς αποδείξεις και στοιχεία...
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 06, 2014, 11:44:35 μμ »

Δεν υπάρχουν ξένα κράτη φίλε μου, δεν υπάρχει ούτε ελληνικό. Ξέχασα, πάλι μιλάω χωρίς αποδείξεις και στοιχεία...

Άκριβώς. μιλάς χωρίς αποδείξεις. Το λένε "αξιόπιστες πηγές"

Τώρα θα μου πείς τι άσχετα γράφω  ...  Το ξέρω, αλλά αυτό το "αξιόπιστες πηγές" το αντέγραψα από άλλο θέμα και μου άρεσε... Στριφογύρισμα ματιών

Να σου πω και κάτι άλλο. Δεν υπάρχουν αρχαία σ αυτό το τόπο. Τελεία και παύλα.
Καταγράφηκε
Dir
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 411


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 15, 2014, 05:46:54 μμ »

Με απόφαση του Αντώνη Σαμαρά πριν από περίπου μία εβδομάδα η ανασκαφή στο σημείο Καστά της Αμφίπολης, έκλεισε....
http://www.seleo.gr/voreia-ellada/139923-to-mystiko-tou-tafou-kai-ta-sfragismena-teixi-tis-amfipolis#.U52-bXZzDGg

Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 15, 2014, 05:59:27 μμ »

Παράθεση
έκλεισε
;;;;;;

edit: Απαορώ πώς ο κοντοχωριανός μου πρωθυπουργός δεν έδωσε εντολή να κατασκευαστεί επαρκής αριθμός κερκίδων στο χώρο, καθώς και δημοσιογραφικά θεωρεία, ώστε το φιλοθεάμον κοινό να μπορεί να παρακολουθεί απρόσκοπατα τις εξελίξεις... Με εισητήριο, βέβαια...
Καταγράφηκε
Dir
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 411


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 16, 2014, 09:05:59 μμ »

Παλαιοτερα (1996 νομιζω), οταν ξαναυπηρχαν σοβαρες ενδειξεις για τον ταφο του Μ.Α. στην Αιγυπτο, η τοτε κυβερνηση Σημιτη, Βενιζελου, Παγκαλου κλπ, χωρις λογο... σταματησαν τις ανασκαφες! Παλι!
Δειτε μια συνεντευξη της κυριας Σουβαλτζη (γνωστη αρχαιολογος) που ηταν επικεφαλης των ανασκαφων. Δειτε την ολοκληρη και θα παθετε πλακα. Υπαρχει πολυ υλικο για την τοτε περιπτωση. https://www.youtube.com/watch?v=xBWLDFLU8jc

Δε θα μπω στη διαδικασια εαν ειναι η δεν ειναι αληθεια, το σιγουρο ειναι πως αυτοι που μας κυβερνουν δε θελουν τετοιες ανακαλυψεις, εστω και την πιθανοτητα αυτων..
Να τους χαιρομαστε............
Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 16, 2014, 10:11:52 μμ »

http://www.tovima.gr/world/article/?aid=539385

 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Μένω 30 χιλ απο την Αμφίπολη. Υπάρχει ένας δρόμος 2 χιλ που γινετε εκεί 4 χρόνια τώρα και ίσος να μη παραδοθεί ούτε φέτος.  Κλείσιμο ματιού

Το χειρότερο ειναι ότι μας κάνουν αναίσθητος και δε θα μπορούμε ούτε να ντραπουμε Για αυτά που γινονται.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 10, 2014, 07:53:19 μμ »

Επεδή υπάρχουν πολλοι συνομωνιολόγοι στην Ελλάδα διαβάστε σήμερα

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/482553/spoydaia-arhaiologiki-anakalypsi-stin-arhaia-amfipoli-serron

Νομιζάτε πως τέτοια ευρήματα μπορούν να κρυφτούν ..... δεν υπαρχει περίπτωση !!! !!! !!! !!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Dir
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 411


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 10, 2014, 08:15:30 μμ »

Ε δε λεει και τιποτα καινουριο!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 10, 2014, 09:06:20 μμ »

Ακριβώς το ίδιο άρθρο και εδώ:
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/716869/koda-se-simadiko-eurima-stis-anaskafes-tis-amfipolis/

Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 11, 2014, 10:51:56 πμ »

Ε δε λεει και τιποτα καινουριο!

+1
Καταγράφηκε
Dir
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 411


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 13, 2014, 08:52:19 μμ »

Λιγη Ιστορια.....! "Τι έγινε στην Αμφίπολη;"
http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.history&id=35856
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences