Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 02:57:32 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ-ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΩ  (Αναγνώστηκε 39483 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 08:53:23 μμ »

Γιατι να κλειδωσει το θεμα. Αφηστε να μιλησει και ο πονηρος (που ειπε πιο πανω ο pepos). Πρωτα απο ολα tom ξερεις οτι εχω αγορασει απο εσενα αρκετα νομισματα και οχι μονο και στις μεταξυ μας συναλλαγες ημασταν και οι δυο κυριοι. Αγορασα καποια νομισματα απο εσενα πριν 20 μερες σου εβαλα τα χρηματα στην τραπεζα την επομενη μερα και τα νομισματα μου τα εφερες σημερα χωρις να σε παρω ουτε μια μερα τηλ. (για να δεις ποσο εμπιστοσυνη εχω απεναντι σου). Οταν μου εδειξες τα νομισματα ρωτησα εαν ειναι μια ουγγια και ειπες ναι και οτι στο e-bay τα εχουν 25 ευρω (δηλ. ξερεις την τιμη που εχουν αλλα δεν ξερεις εαν ειναι 1 ουγγια η μιση?) Δεν ξερεις τι πουλας δλδ.?
Εγω τα πηρα και τα 3 νομισματα εχοντας εμπιστοσυνη απεναντι σου οτι ειναι 1 ουγγια και μολις κοιταξα στο σπιτι ειδα οτι ειναι μιση ουγγια. Γι αυτο και σε πηρα τηλ. και σου ειπα οτι tom να νομισματα δεν ειναι 1 ουγγια αλλα μιση και στο e-bay η τιμη τους ειναι απο 12 εως 18 δολλαρια.Ερωτημα για τον φιλο wavelet: Θα σου φαινοταν εντιμο ν αγορασεις απο καποιον φιλο του στεκιου ενα νομισμα να το πληρωσεις για 1 ουγγια και μετα ν ανακαλυψεις οτι ειναι μιση ουγγια? Οσο για το αμερικανικο ειπες 20 ευρω στην αρχη μετα ειπε ο Λεω ειναι πολλα και σου ειπα εγω 15 και συμφωνησες φιλε. Εγβαλε και τη ζυγαρια μαλιστα ο ΤΗΕΟ και το ζυγισε.
Καταγράφηκε
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:04:05 μμ »

Γιωργο (georok) επειδη και εσενα σε θεωρω πολυ φερεγγυο και εχουμε κανει συναλλαγες μεταξυ μας εαν πουλουσες καποιο νομισμα για 1 ουγγια (μη γνωριζοντας ισως οτι ειναι μιση) και σου ελεγε μετα ο αγοραστης Γιωργο το νομισμα ειναι μιση ουγγια και οχι μια και εχοντας κανει συναλλαγες μεταξυ σας θα του επεστρεφες τα χρηματα να παρεις τα νομισματα πισω η οχι?
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:08:02 μμ »

Mαλλον ειναι αυτο που λενε.....<οποιος βιαζεται σκονταφτει>
Καταγράφηκε
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:10:47 μμ »

Αυτο τι σημαινει φιλε coll?Οτι δεν πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη πλεον ουτε στον κ.....ο μας σε ελευθερη μεταφραση?
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:12:09 μμ »

Αυτο τι σημαινει φιλε coll?Οτι δεν πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη πλεον ουτε στον κ.....ο μας σε ελευθερη μεταφραση?

Μα δεν βιαστηκες εσυ Κλείσιμο ματιού
Τελευταιος βγηκες.
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:17:55 μμ »

Ακη σου ειπα εγω οτι ηταν μια ουγγια?
Σου ειπα οτι ειναι ασημενια δολλαρια griffon και τιποτα αλλο.
Πες μου με το χερι στην καρδια πιστευεις οτι ηξερα οτι ειναι 0.500 ασημι?
Εβγαλα εγω να πουλησω κατι?
Εσυ με ρωτησες τι εχω στην μπανανα και σου εδειξα.
Ναι δεν κατεβηκα πιο πριν να σου δωσω τα νομισματα γιατι την μια εβρεχε και την αλλη εβαφα,σου εστειλα μυνημα ομως οτι μην ανυσηχεις τα εχω πανω μου και μου απαντησες κανενα προβλημα.
Τα οποια νομισματα μονος σου μου ειπες τιμη εκπτωσης και σου ειπα οκ...δεν σου εχω χαλασει χατηρι ποτε.
ειναι ετσι η οχι?
Ναι φιλε μου τα ειχα επανω μου γιατι τα πηρα χθες και με μια ματια βιαστικη το πρωι πριν φυγω ειδα τα 25 ευρω .
Δηλαδη θες να πεις οτι σε κοροιδεψα?Εχω κοροιδεψει κανεναν ποτε εδω μεσα?
εχει κανενας να πει εστω και το παραμικρο?
Κριμα φιλε μου γιατι απο την ωρα που μπηκες σε ειχα βοηθησει με το πενηνταρακι σου συμβουλευτικα τι να κανεις,,,λυπαμαι πολυ,,,,ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ


Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:19:58 μμ »

Λυστε την παρεξηγηση το μεταξυ σας ρε φιλαρακια.
Ποιος ο λογος να τρωγεστε δημοσια με τα σου ειπα δεν μου ειπες;;;
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:21:45 μμ »

Mαλλον ειναι αυτο που λενε.....<οποιος βιαζεται σκονταφτει>
τι εννοεις Σωτηρη?ποιον εννοεις?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:23:57 μμ »

Ακη ετσι οπως γραφεις φαινετε οτι ειναι τα νομισματα που ειχες παρει πριν και σου εφερα σημερα.
Δεν ειναι αυτα,ειναι αλλα.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:28:52 μμ »

εσυ ρε σπασικλα φταις τελικα....αφου απο ασημι δεν το εχεις τι ανακατεύεσαι ...


Σημερα εδειξα στο μιλου την συλλογη μου απο τα κατοχικα την τεταρτη θα δειξω σε εσενα  τα πα......ρια μου για να καταλαβεις απο τι ξερω και τι οχι

Χα χα χα χα χα χα Ελιωσαααα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Συγνωμη Αντωνη το ξερεις ποσο σε αγαπαω αλλα δεν αντεξα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Παντως η συλλογη του Λεωνιδα ηταν φοβερη!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:29:19 μμ »

Tom ετσι ειναι και ξερεις ποσο πολυ σε εκτιμω και ποσο απεριοριστη εμπιστοσυνη σου εχω (και σ ευχαριστω παρα πολυ και δημοσια για την βοηθεια που μου προσφερες ως νεος εδω στο στεκι). Απο τη στιγμη ομως που πουλας κατι πρεπει να ξερεις και το τι πουλας συγκεκριμενα. Δεν ειχα μαζι μου υπολογιστη για να τσεκαρω το νομισμα και πηρα και τα τρια (και τα τρια ιδια ειναι) για μια ουγγια αφου μου ειπες οτι στο e-bay εχουν 25 ευρω το καθ ενα. Φαντασου την εκπληξη μου οταν ειδα στο σπιτι που ηρθα οτι ηταν μιση ουγγια και οι τιμες που παιζανε ηταν απο 12 μερχρι 18 δολλαρια( δεν θελω να πιστευω φιλε οτι ειχες δολο και οτι πηγες να με κοροιδεψεις).
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:30:35 μμ »

Γιαννη γελα ελευθερα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...τωρα θα μας βρισει ο αλλος ομως  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:33:59 μμ »

Βρε παιδια μια απλη παρεξηγηση ηταν ενα μπερδεμα!Μπροστα ημουν στην συναλλαγη και το συμπερασμα μου ειναι οτι εγινε και απο τους δυο μπερδεμα!Και οι δυο κανατε μια συναλλαγη σε τρια νομισματα που δεν γνωριζατε τι ηταν ακριβως  Μεγάλο χαμόγελο .Κανενας δεν προσπαθησε να εξαπατησει κανεναν!! Η συναλλαγη εγινε κυριολεκτικα στα ορθια την ωρα που φευγαμε!!Βρειτε τα!
Σας ξερω και τους δυο και σας εκτιμω ιδιαιτερα!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:34:34 μμ »

Mαλλον ειναι αυτο που λενε.....<οποιος βιαζεται σκονταφτει>
τι εννοεις Σωτηρη?ποιον εννοεις?

Μα ειναι απλο.
Ειναι λαθος να βγαινουν αρνητικα  συμπερασματα απο τριτους για τον οποιονδηποτε χωρις να γνωριζουν τι εχει συμβει.
Απο κει και περα επειδη γνωριζω οτι ΠΟΤΕ δεν θα εξαπατουσες κανενα , πιστευω φυσικα οτι προκειται για μια  περεξηγηση , που  κακως δεν την αφησες να πεσει κατω
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 09:36:18 μμ »

παλι τα ιδια,,,οτι ειχαν στο εβαυ 25 ευρω στο ειπα αφου ειχαμε τελειωσει την συναλλαγη,,,,
Δεν ειπα εγω τιποτα για ουγγια...
Δεν ζητησα εγω απο κανεναν να αγορασει κατι,,,,
Αυτο θελω να γινει κατανοητο.
Ας βγει καποιος απο τους παροντες να πει αν εγιναν ετσι η οχι.
Τα νομισματα την αλλη Κυριακη θα μου τα δωσεις και θα παρεις τα λεφτα σου.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences