Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 12:43:20 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 308957 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:01:30 μμ »



sto 24:47 ..........kalo moirasma sta fylladia shmera
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #211 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:32:13 μμ »

Ακομα για πολιτικα μιλατε?Ας πιασουμε ένα άλλο θεμα. Σαρκασμός ;
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #212 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:52:52 μμ »

Δεν μιλάμε για πολιτικά, σύντροφε, ψυχοθεραπεία κάνουμε. :-)

Ζούμε μια δύσκολη κατάσταση που μας πιέζει (μας δημιουργεί άγχος) και... δεν σκεφτόμαστε ορθολογικά πώς θα την αντιμετωπίσουμε (γιατί αυτό δημιουργεί ακόμα περισσότερο άγχος). Αντίθετα, με φωνές, μαγκιές και τσαμπουκάδες προασπαθούμε να βγάλουμε από μέσα μας την πίεση και... ψάχνουμε κάποιον "κακό", "προδότη" κλπ να τον βάλουμε στόχο. Κάτι σαν τον "αποδιοπομπαίο τράγο" των Εβραίων που του φόρτωναν τις αμαρτίες τους και τον έδιωχναν στην έρημο να ψοφήσει, αντί... να αναλάβουν οι ίδιοι τις ευθύνες των αμαρτιών τους.

Μια άλλη λύση είναι... να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε ορθολογικά για να μην αγχωνόμαστε και να ακολουθήσουμε όποιον τσοπάνη φαίνεται ικανός να μας διώξει το αγχος. Κάτι σαν αυτό που λέει ο coll για τον φόβο.


...Την πολιτική συζήτηση πού την είδες... ;-)))))))))
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 01, 2015, 12:35:31 πμ »

Ε , καλά ... Και πολιτικά να μιλάμε κακό είναι; Χούντα έχουμε;

Θα ήμουν ιδιαίτερα ευτυχής αν άκουγα την νεολαία να μιλάει πολιτικά. Αλλά μόνο για πολιτικά δεν μιλάει.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 01, 2015, 12:51:00 πμ »

Δεν μιλάμε για πολιτικά, σύντροφε, ψυχοθεραπεία κάνουμε. :-)

Ζούμε μια δύσκολη κατάσταση που μας πιέζει (μας δημιουργεί άγχος) και... δεν σκεφτόμαστε ορθολογικά πώς θα την αντιμετωπίσουμε (γιατί αυτό δημιουργεί ακόμα περισσότερο άγχος). Αντίθετα, με φωνές, μαγκιές και τσαμπουκάδες προασπαθούμε να βγάλουμε από μέσα μας την πίεση και... ψάχνουμε κάποιον "κακό", "προδότη" κλπ να τον βάλουμε στόχο. Κάτι σαν τον "αποδιοπομπαίο τράγο" των Εβραίων που του φόρτωναν τις αμαρτίες τους και τον έδιωχναν στην έρημο να ψοφήσει, αντί... να αναλάβουν οι ίδιοι τις ευθύνες των αμαρτιών τους.

Μια άλλη λύση είναι... να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε ορθολογικά για να μην αγχωνόμαστε και να ακολουθήσουμε όποιον τσοπάνη φαίνεται ικανός να μας διώξει το αγχος. Κάτι σαν αυτό που λέει ο coll για τον φόβο.


...Την πολιτική συζήτηση πού την είδες... ;-)))))))))
Εσυ εισαι καλα Γιωργο,για τους αλλους Φοβάμαι,τους επηρεάζεις αρνητικα. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 597



Προφίλ
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 01, 2015, 01:37:09 πμ »

Tώρα τα διάβασα, και τα έχασα λίγο με τόσα post  κλείνουν και τα μάτια μου, ένα θα πω από προσωπική εμπειρία, δεν αντέχω άλλο να ζω με το άγχος αν θα μου φτάσουν τα λεφτά για να αγοράσω τα προιόντα που είναι απαραίτητα για την επιχείρηση μου κάθε μέρα, ίσα ίσα τα φέρνω βόλτα. Δεν αντέχω κοιμάμαι αγχωμένος και ξυπνάω αγχωμένος, πολλοί φίλοι μου και συγγενείς μου ζητάνε βερεσέ, άλλος κλαίει μπροστά μου, άλλος βρίζει τον εργοδότη του που τον έχει 3 μήνες απλήρωτο, άλλος μου λέει ότι πεινάει , άλλος έχει δίδυμα, άλλος άνεργος με 4 παιδιά και εγώ από την καλή μου την καρδιά ενώ ξέρω ότι δεν το αντέχω οικονομικά προσπαθώ να τον βοηθήσω..  Ως που θα πάει αυτή η κατάσταση? κι άλλα μέτρα? κι άλλα? και μετά από κάποιους μήνες κι άλλα? Παίρνουμε τόσα μέτρα και αντί να καλυτερέψει η κατάσταση χειροτερεύει? Σας φαίνεται λογικό αυτό?  Και ναι οι εργαζόμενοι όλων των χωρών έχουν παράπονα και αισθάνονται αδικημένοι αλλά  κάθε χώρα έχει τις ιδιαιτερότητες της. Ώρα για Κόπα Αμέρικα καληνύχτα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 01, 2015, 12:31:09 μμ »

Δημοψηφισμα με αυτες τις συνθηκες δεν μπορει να γινει,κανενας μας δεν μπορει να εκφρασει ελευθερα στην καλπη την γνωμη του για πολλους και διαφορους λογους.
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 597



Προφίλ
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 01, 2015, 01:27:39 μμ »

Θα έπρεπε να ενημερώσουν τον κόσμο τι θα συμβεί σε περίπτωση του ΝΑΙ και τι θα συμβεί στην περίπτωση του ΟΧΙ. Ξεκάθαρα! Να ενημερώσουν τον κόσμο για τις προτάσεις των τοκογλύφων εεεε συγνώμη των ευρωπαίων που μας στηρίζουν και θέλουν το καλό μας και τις προτάσεις της κυβέρνησης. Δεν μπορούν όλοι να μπουν στο ίντερνετ και να ψάξουν τις προτάσεις. Ποιος θα ψηφίσει λογικά και ψύχραιμα ο παππούλης που φοβάται μην χάσει την συνταξούλα του ή ο 18χρονος που δεν μπορεί να σκεφτεί ώριμα, ή τα φανατισμένα κομματόσκυλα ή οι βολεμένοι και οι βισματίες?
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 01, 2015, 02:12:19 μμ »



«Ευτυχώς που δεν υπήρχαν ΜΜΕ στην Κατοχή, θα ήμασταν όλοι συνεργάτες των Γερμανών κατακτητών. Η τρομοκράτηση του ελληνικού λαού που επιχειρούν, είναι τερατώδης, πρόστυχη και διχαστική. Δεν χρειαζόμαστε τις συμβουλές σας και τον τρόμο που σπέρνετε για να αποφασίσουμε πώς θέλουμε να ζήσουμε με ευρώ ή δραχμή. Θα το μάθετε στις 5 Ιουλίου το βράδυ. Τότε θα σας δώσουμε την εντολή. Ως τότε βουλώστε το όλοι. Σας ξέρουμε, δεν σας εκτιμάμε, δεν σας πιστεύουμε. Δεν θα μας βάλετε εσείς να σκοτωθούμε μεταξύ μας.»

 

Διονύσης Χαριτόπουλος
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 01, 2015, 05:58:03 μμ »

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xfp1/v/t42.1790-2/11036748_10153106965677737_1116200975_n.mp4?efg=eyJybHIiOjg2NywicmxhIjo1MTJ9&rl=867&vabr=482&oh=f9ef7295b934145b7964dd8f5d89ec8e&oe=55942FD2
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 01, 2015, 06:02:18 μμ »

Γειά σου φίλε Παναγιώτη!!!Έτσι που μας κάνανε τόσα χρόνια ΟΧΙ θα λέμε σε όλα τους!!! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 01, 2015, 06:19:06 μμ »


τυχαινει η γενια μας να ζει Ιστορικες στιγμες και ας αναλογιστει ο καθενας τι στιγμα θα αφησει.....
σκεφτομουν σημερα αλλες τετοιες στιγμες που περασε η πατριδα μας και εχει περασει πολλες
και πως αντεδρασαν οι συγχρονοι Ελληνες καθε φορα, παρολο που δεν θα το κρυψω,
με ειχε επηρεασει το κλιμα φοβου, ξεξαθαρισε στο μυαλο μου ποια σταση θα κρατησω την Κυριακη!!!



Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #222 στις: Ιούλιος 01, 2015, 06:38:15 μμ »

Όλη η ιστορία της Ελλάδας είναι ένα ΟΧΙ!

https://www.youtube.com/watch?v=TnsseK_5c9E
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 01, 2015, 07:19:11 μμ »

Και ένας Αρμαγεδώνας,
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 01, 2015, 08:06:01 μμ »

αχ
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences